Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě čtete [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují Skip, Anka, Havelock, manka, panKaplan.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

CHCETE DOPORUČIT KNIHU NEBO FILMOVOU ADAPTACI?
Do titulku napište "Doporučení" nebo že chcete k nějaké knize přidat. Pište příjmení, křestní jméno nebo jména; "Doporučení/film" - CZ, orig. název, režie, autor, název literární předlohy, pokud se liší od názvu filmu.

NA HOMEPAGE NALEZNETE SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY A FILMOVÝCH ADAPTACÍ LITERÁRNÍCH DĚL.

Nejdoporučovanější spisovatel:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Gabriel García Márquez
Nejdoporučovanější kniha:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
George Orwell: 1984
Nejdoporučovanější filmová adaptace:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Přelet nad kukaččím hnízdem
r. Miloš Forman (1975)
Ken Kesey (1962)


LOPUŠÁCI V SÍTI
Goodreads.com: Holly, Anka, makovec, Domi, Dr_Bilo, Wronski, ziggy, Valkil, Jantara, Jelena
Databazeknih.cz: Rooz, Dudek, elfos, Skip, Valkil, Jantara
cbdb.cz: centos, nash, elfos
Legie.info: Tigo, Idle, NDroo, Rooz, elfos
Pitaval.cz: Tigo, elfos/acenter
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8092 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 14.2.2010 22:32  17352
Zemřel Dick Francis.
douglas Douglas Každý film může být zajímavý, - kladete-li si správné otázky. 14.2.2010 21:32  17351
Holly: To je Salgari, ne? Sabatini má Kapitána Blooda.
makovec makovec Chuck Norris snědl jídlo od Babicy - a ještě si přidal 14.2.2010 21:05  17350
tak u normalni muziky bych asi problem mel taky. normalni muziku mam jako podkres ke hram nebo k praci, ale jazzik nebo vazna hudba je zkratka neco jinyho. k chandlerovkam, mcbainovkam, valecnym kniham mi proste jazzik sedne jak prdel na hrnec a uvede me do ty spravny nalady a lip se mi pak nori do pribehu .o)
holly 14.2.2010 21:05  17349
Jinak, tedka ctu na zachode od Sabatiniho Cerneho korzara a navrat to je primo lahodny.
holly 14.2.2010 21:02  17348
makovecTak to te celkem obdivuju, s tim jazzem pri cteni, ja u muziky proste nemuzu cist, u nejakeho hlukoveho podkladu bez ladu a skladu nebo u telky mi nic nevadi, ale jakmile se to zmeni v hudbu, tak nevim, na co se soustredit driv.
holly 14.2.2010 20:59  17347
panKaplanNo, tam je jeden problem a to ten ze ty informace pana Browna jsou tezce zkreslene, casto jsou to uplne blbosti. Teda cetl jsem jen DaVinci code, takze nevim, jak je tomu jinde.
nash nash poutník na cestě 14.2.2010 20:21  17346
Douglas [17344]: Tak Sandokan mě nikdy nebavil, ani jako kniha ani jako seriál, ale když už jsi zmínil Salgariho, asi přihodím na nostalgickou hromádku čtiva Černého korzára.. :-)
pankaplan panKaplan 14.2.2010 20:14  17345
Douglas má pravdu v tom, že Brown píše "edukativní romány", má to nabouchané tunou informací - tu o církvi, tu o zednářích - a je to jeden z jeho spisovatelských triků (nebo podvodů), kterým zakrývá, jak špatný spisovatel je. U nás se o něco podobného pokusil Miloš Urban v Santiniho jazyku a těžce na to dojel, ta knížka byla téměř nečitelná a ukrutně nudná.

Ad Larsson: Pro mě to je jedna z nejlepších knižních sérií za poslední dobu, Muži, kteří nenávidí ženy byla 100 procentní.
douglas Douglas Každý film může být zajímavý, - kladete-li si správné otázky. 14.2.2010 19:38  17344
Nash: Já takhle taky nedávno sjížděl Dumasovy Tři mušketýry, skoro kompletního Stevensona, Sandokana od Salgariho, kompletního Poea, Neviditelného muže a Válku světů od Wellse, Kapitána Blooda a Scaramouche od Sabatiniho, Cestu kolem světa od Vernea nebo Tajnosti Paříže od Eugena Sue. Návraty to byly taky opojné... mě k tomu zase inspiroval Tajemný plamen královny Loany, který jsem četl skoro dvacetkrát (možná ne Ecův nejlepší, ale spolu s Kyvadlem pro mě nejosobnější).
nash nash poutník na cestě 14.2.2010 18:56  17343
Taky čtu kdykoli je chvilka času, v metru, při čekání kdekoli, a od doby kdy jsme vyhodili televizi také víc i doma, většinou v poloze ležmo.. :-)
Čtu všechno co mi přijde pod ruku.. hodnotnou litaraturu i brak, romány, pozeii i naučnou. Akční věci čtu rychle, jemné citové věci zvolna a po doušcích, některé knihy po prvním přečtení odhodím a prodám nebo vyměním za jiné, některé si odložím abych je mohl někdy přečíst znovu a k některým se pravidelně vracím.

Nedávno jsem přerovnával knihovny (periodicky se opakující nedostatek místa) a náhodně zalistoval několika knihami z dětství. Z toho nakonec vzešel nápad na takový nostalgický výlet do čtenářské minulosti. Vytahal jsem si knihy, které jsem v minulosti miloval, a které mě často formovaly víc než škola a rodičovská výchova dohromady.. :-) Od začátku roku už jsem si zopákl foglarovky Když duben přichází a Pod Junáckou vlajkou, Dobrodružství Toma Sawyera, Poklad na ostrově, Školu malého stromu, Malého prince, Dva divochy a teď zrovna kloužu Tajuplným ostrovem. Některé už mě tak moc neberou (Tom Sawyer), některé jsou lepší než kdy dříve (Škola malého stromu), každopádně je úžasné jak mozek funguje a jak malý impuls stačí k znovuoživění zcela nečekaných vzpomínek.. ale to se těžko popisuje.. :-)
skip Skip To je prostě - Skipův svět 14.2.2010 18:17  17340
Čtu rychle i pomalu, jak mi to zrovna jde, a vůbec mi nepřijde, že když něco zhltnu, tak jsem to nějak odflákl a byl jsem neuctivý k autorovi, který to psal léta. Já přeci nemůžu za to, že Hugo psal dlouho Bídníky a já je pak přečtu rychle, protože je prostě napsal pro mě čtivě a jel jsem stránku za stránku a vůbec jsem neměl pocit, že bych měl zpomalit, aby mi něco neuniklo. Stejně tak třeba Kouzelný vrch nebo Buddenbrookovi, když se tu zmiňoval Thomas Mann.
makovec makovec Chuck Norris snědl jídlo od Babicy - a ještě si přidal 14.2.2010 14:00  17339
ja je ctu nejradsi ocima, tak ze pred nima tu knizku drzim v rukach. na prostredi v jakym se nachazim zas tak nezalezi. vana, postel, metro, tramvaj, hajzlik..

ackoliv muj nejoblibenejsi zpusob je kombinovat ji s dymkou, sklenkou dobryho piti a poradnou davkou kvalitniho jazzu

a pokud ses ptal na samotne vyporadani se s textem ci obsahem... ctu rychle, obcas se pristihnu ze pul stranky preskocim. to zvlast u autoru vyzivajicich se v nudnych popisech (kuprikladu i u myho milovanyho tolkiena). pokud me knizka na prvnich padesati stranach nepresvedci, tak ji bez milosti odlozim a zpravidla se k ni uz nevracim, bouchnu ji na aukru a koupim tam misto ni nejakou jinou (takhle u me skoncilo par dilu pratcheta, bo ten me vazne nezaujal ani na nekolikatej pokus).
suchos suchos Technical Thrash Metal is king 14.2.2010 13:10  17338
Já nejraději knížky čtu a "moudré" debaty nechávám těm co je baví.
petkon 14.2.2010 13:00  17337
Douglas Sám jsi se dostal do určité paradoxu tím, že nezáživnou věc čteš několikanásobně déle než něco kvalitního (viz tvoje zkušenost se čtením Manna a Browna ). Ty to zřejmě asi kompenzuješ opakovaným čtením, jak píšeš.
Proč vlastně čteme? Já myslím, že mimojiné také proto, abychom strávili s dobrým textem co možná nejvíce času, který považujeme za potřebný, abychom si text jaksepatří užili a vychutnali a měli z něj potěšení.
Rozhodně mi připadá užitečnější strávit více času nad Mannem či Kafkou než nad Danem Brownem.
Stejně se nedá za život přečíst všechno, ani to nejkvalitnější, co v literatuře kdy vzniklo. Z tohoto pohledu přece nejde o kvantitu ale o kvalitu, nebo ne?
Každý z nás preferuje asi jiný přístup a způsob čtení knih. Já jsem třeba toho názoru, že důkladně přečíst, prozkoumat a pochopit jednu dobrou knihu vydá za deset rychle přečtených, byť by byly sebekvalitnější.
Ten příklad s W.Allenem, citovaný Nashem, je naprosto přesný, přestože jde samozřejmě o bonmot.
Nedávno v jedné televizní debatě tvrdil M.C.Putna, že za víkend přečte běžně 10 knih, ano, slovy deset knih. Čte prý pozorně vždy prvních 100 stran, zbytek pak již jen přeletí, protože už pozná autorův styl a způsob myšlení, takže zbytek textu zřejmě proletí stylem jedna stránka za 5 sekund. On to dělá zcela jistě z profesionálních důvodů, což běžný čtenář nemusí. Ale i tak, má takový způsob čtení vůbec smysl?
Za jak dlouho by asi tímto způsobem přečetl např. bibli ? Za jeden den ? Ale hlavně, co se dá z takového čtení zužitkovat než poznatek, že je to něco o Bohu ?
Připadá mi docela i neuctivé k autorovi, který se s podobným svrchovaně uměleckým a nadčasovým dílem jako T.Mann zabývá několik let, přelouskat jej za pár hodin jako nějaký rodokaps.
Docela by mě zajímal názor i ostatních diskutujících, jakým způsobem vlastně nejraději čtou knížky.
hausmarke hausmarke Morbid transformations - distorted complications 14.2.2010 12:37  17336
Dočítané: Arthur C. Clarke / Gentry Lee - Návrat Rámy.
Po fantastickom prvom diely dosť nuda. Prvých 170 strán sa NIČ nedeje (nezaujímavé vzťahy nezaujímavých postáv), potom niečo z mimozemskej lodi a nakoniec dojde aj na sex. Nuda.

[ 8092 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt