Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě čtete [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují Skip, Anka, Havelock, manka, panKaplan.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46

CHCETE DOPORUČIT KNIHU NEBO FILMOVOU ADAPTACI?
Do titulku napište "Doporučení" nebo že chcete k nějaké knize přidat. Pište příjmení, křestní jméno nebo jména; "Doporučení/film" - CZ, orig. název, režie, autor, název literární předlohy, pokud se liší od názvu filmu.

NA HOMEPAGE NALEZNETE SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY A FILMOVÝCH ADAPTACÍ LITERÁRNÍCH DĚL.

Nejdoporučovanější spisovatel:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Gabriel García Márquez
Nejdoporučovanější kniha:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
George Orwell: 1984
Nejdoporučovanější filmová adaptace:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Přelet nad kukaččím hnízdem
r. Miloš Forman (1975)
Ken Kesey (1962)


LOPUŠÁCI V SÍTI
Goodreads.com: Holly, Anka, makovec, Domi, Dr_Bilo, Wronski, ziggy, Valkil, Jantara, Jelena
Databazeknih.cz: Rooz, Dudek, elfos, Skip, Valkil, Jantara
cbdb.cz: centos, nash, elfos
Legie.info: Tigo, Idle, NDroo, Rooz, elfos
Pitaval.cz: Tigo, elfos/acenter
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8089 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 26.6.2013 23:17  21550
dočtenoPeter May: Skála
Nečekala jsem, že se mi to bude tak líbit. Dlouho mě odrazovala slova "Thriler temný a děsivý" a tak trochu i anotace. Zbytečně. Nepřišlo mi to ani jako thriler, ani temné, ani děsivé. Byl to velký příběh z drsné krajiny s drsnými lidmi. Hlavní postavou je sice detektiv vyšetřující vraždu, ale není to detektivka.
ziggy 26.6.2013 19:40  21549
valkil: to jsem četla taky, to se mi taky líbilo, i film
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 26.6.2013 14:14  21548
Přečetla jsem Stephen Chbosky: Ten, kdo stojí v koutě - román psaný v dopisech, které píše patnáctiletý kluk někomu, o němž se nikdy nedozvíme, kdo to je. Charlie se neznámému adresátovi vylévá ze svých zážitků a myšlenek mladého kluka, který začal chodit na střední školu. Je to román o dospívání a ním spojenými starostmi. Takhle to zní trochu klišovitě, ale líbilo se mi to hodně, jak je psáno bezprostředně, člověk tak trochu zavzpomíná i na své zážitky z této doby a nedělá mu problém se vcítit do pocitů toho kluka. Čte se moc dobře a ani film, které podle své knížky zfilmoval sám autor, vůbec není špatný. Spoustu věcí člověk očekává, není to nic třeskutě originálního, ale vůbec to nakonec ničemu nevadí.

Teď čtu D. Mitchella - Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta. Jde mi to trochu pomaleji, knížka je dost zalidněna, tak jsem se na cca 150 straně teprve pomalu rozkoukala po tom, kdo je kdo.

cimrboy Cimrboy Už hořela, když jsem si do ní lehal 25.6.2013 22:28  21547
Mám doporučení na jednoho (v Čechách) neprávem přehlíženého autora. Je jím velký ruský klasik Ivan Sergejevič Turgeněv. Zatímco Dostojevský nebo Tolstoj vycházejí česky stále znovu a znovu, největší díla Turgeněva byla v Čechách vydána naposledy někdy v 70. letech. A je to škoda. Teď dělám v divadle jeho hru (Měsíc na vsi), tak jsem si ho trochu načetl a zjistil jsem, že jsou to absolutně nádherné věci. Zatím mohu z vlastní zkušenosti doporučit Jarní vody a Otcové a děti. Po dočtení každé z nich jsem si připadal jako po ráně palicí.
pankaplan panKaplan 21.6.2013 16:11  21546
BidDejvid: To čteš proto, že máš problémy s dávením a potřebuješ pomoct?
bigdejvid BigDejvid Some thing - has found us. 21.6.2013 13:50  21545
Paulo Coelho: Carodejka z Portobelladoufam, ze se s tim u more uspesne dokousu.
skip Skip To je prostě - Skipův svět 14.6.2013 09:36  21544
Herbert Tichy: Med ze stromu binungaKniha rakouského cestovatele a etnografa pojednává o domorodých obyvatelích Tchaj-wanu a Filipín. Velmi zajímavé a poutavě napsané. Já třeba vůbec netušil, kolik domorodých kmenů žije v horách Tchaj-wanu. Kniha vyšla v roce 1971, a tak se obávám, že mnohé ze zmiňovaných kmenů už nemilosrdně smetla civilizace.
manka manka Každá závislost se - počítá... :-) 12.6.2013 15:08  21543
Taky se hlásím do klubu příznivců Jana Šmída. :-)
Dočítám jakous rádoby detektivku Ďábelské ragů, ale až na jeden slušný recept na ragů tam (cca 30 stran před koncem) vcelku není oč stát.
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 11.6.2013 13:33  21542
DočtenoPiers Paul Read: A třetího dne...
V Jeruzalémě je učiněn neobvyklý archeologický nález, vzápětí je nalezen mrtev archeolog a člen řádu simonitů, který se účastil identifikace.
Jak mám knížky P. P. Reada ráda, s touto jsem měla trošku problém. Možná na vcelku malém prostoru bylo nahečmáno až příliš témat. Víra, pochyby, (sebe)vražda, archeologie, vztahy, lásky, politika... Zápletka je vcelku nosná a myslím, že podobný objev by vzbudil obří reakce, a tak by si možná zasloužila i větší rozpracování. Knížka je navíc docela "upovídaná", občas se mi hůře soustředilo na některé téma. Paradoxně, samotný příběh mi pak přišel hodně naivní, ač ambice měl jistě vyšší.

J. K. Rowling: Prázdné místo
Po sérii Harryho Pottera krok v podstatě dost jiným směrem, zdálo by se. Prázdné místo je román o jedné vesnici, jejích obyvatelích, vztazích, problémech, které tam prožívají. Zajímavé je, že první část knihy (možná i víc než polovina) v podstatě nemá žádný děj, spíše jen uvádí na scénu a seznamuje s postavami, a i přesto se mi četla velice dobře. Charaktery a vztahy umí Rowling perfektně. Ke cti jí také slouží to, že zvolila úplně jiné téma, že se dokázala odklonit od potterovského světa, i když její rukopis je samozřejmě znát. Druhá část knihy se pak rozjíždí a běží do docela hořkého finále, žádná selanka. Ač jsou některé události v Prázdném místě vcelku předvídatelné, hodnotím knihu pozitivně, moc dobře se četla. Myslím, že s první "nepotterovskou" knihou se J. K. Rowling popasovala se ctí.
skip Skip To je prostě - Skipův svět 11.6.2013 09:50  21541
Ivan Klíma: Milenci na jednu nocJedná se o soubor povídek, ale něco tak nudného a klidně řeknu i blbýho o ničem jsem už dlouho nečetl. Vůbec nechápu, jak mu mohl někdo takové bláboly vydat. Holt někdy o vydání rozhoduje jméno autor a to je podle mě "cosi shnilého ve státě dánském".
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 10.6.2013 20:42  21540
DočtenoAlina Bronsky Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně

Začátek a posledních cca 30 % za moc nestály, ale ten zbytek se mi překvapivě líbil. Doporučuji jako jednohubku, od které moc nečekáte. Pokud bych to k něčemu měla přirovnat, tak snad k Tak trochu úžasní, i když nevím, proč. Ty knížky si jsou podobné snad jen tím, že jsou o jedné rodině. Jde o úplně jiné prostředí, jiný styl psaní, jiný humor. Tatarská kuchyně je mnohem syrovější, podle mě vtipnější a přitom vůbec ne optimistická. Nečekejte komedii. Jako jednohubka pro ty, kteří nebudou mít přehnané očekávání, je to fajn.
mistule mistule 10.6.2013 20:17  21539
DočtenoEmíre Khidayer - Arabský svět - jiná planeta? a Život po arabsku
Velice zajímavé knížky, vřele doporučuji. Místy trochu těžkopádné, místy moc podrobné, místy málo podrobné :-), ale každopádně hodně zajímavý pohled do jiného světa.
skip Skip To je prostě - Skipův svět 10.6.2013 09:47  21538
John Dos Passos: Manhattanská přestupní staniceMyslím, že tomu, co Dos Passos napsal, se říká kolektivní román. V každé kapitole jsou různé části věnované různým lidem obojího pohlaví, každý je z jiné společenské vrstvy, každý se nějak jinak probíjí životem. Osudy těchto lidí se tu více, tu méně protínají, jak běží čas. Autor se nepokrytě pokouší o sociální kritiku, ale co je to platné, když píše velmi špatně až chaoticky, navíc vyloženě prudí popisy světel a odrazů světla od všeho možného, k čemuž ještě přidává popisy pachů. Přijde mi, jako by mu všechno páchlo a všichni lidé, které popisoval, byli fyzicky oškliví. Děj je umístěn na počátek minulého století, čas běží bez zřejmých vodítek, v jakém úseku se asi tak nacházíme, jediným jasným časovým obdobím je 1. světová válka. I tento fakt činí knihu poněkud chaotickou. Nemám nic proti sociálněkriticky píšícím autorům, ale třeba takový Upton Sinclair a jeho Džungle, to je úplně jiná liga. John Dos Passos mi až příliš často přijde jako zamindrákovaný pisálek.

Jana Rovenská/Dušan Rovenský: Americké putování

Kniha reportáží manželů Rovenských o jejich cestách po Spojených státech byla sice napsána v 80. letech minulého století, ale přesto je to čtení velmi zajímavé, žádné kritizování a tendenční kecy. Velmi čtivě napsané.
domi Domi When things go wrong don´t go with them 10.6.2013 08:47  21537
taky tak:)
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 9.6.2013 16:13  21536
Bargie [21535]: Mám ráda jeho knihy.

[ 8089 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt