Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě čtete [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují Skip, Anka, Havelock, manka, panKaplan.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46

CHCETE DOPORUČIT KNIHU NEBO FILMOVOU ADAPTACI?
Do titulku napište "Doporučení" nebo že chcete k nějaké knize přidat. Pište příjmení, křestní jméno nebo jména; "Doporučení/film" - CZ, orig. název, režie, autor, název literární předlohy, pokud se liší od názvu filmu.

NA HOMEPAGE NALEZNETE SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY A FILMOVÝCH ADAPTACÍ LITERÁRNÍCH DĚL.

Nejdoporučovanější spisovatel:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Gabriel García Márquez
Nejdoporučovanější kniha:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
George Orwell: 1984
Nejdoporučovanější filmová adaptace:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Přelet nad kukaččím hnízdem
r. Miloš Forman (1975)
Ken Kesey (1962)


LOPUŠÁCI V SÍTI
Goodreads.com: Holly, Anka, makovec, Domi, Dr_Bilo, Wronski, ziggy, Valkil, Jantara, Jelena
Databazeknih.cz: Rooz, Dudek, elfos, Skip, Valkil, Jantara
cbdb.cz: centos, nash, elfos
Legie.info: Tigo, Idle, NDroo, Rooz, elfos
Pitaval.cz: Tigo, elfos/acenter
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8089 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
ziggy 17.6.2014 13:56  21992
Anka: ježiš, já bych četla,až bych brečela, když to vidim ..

ad Dítě číslo 44. bacha, má to dvě pokračování a ty už jsou fakt slabý.. nenech se tim zlákat.. jinak podle skutečnosti je i ten ústřední příběh, ne jen ty stalinistický čistky..
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 17.6.2014 12:01  21991
opravyVražd na tři hroby
Ayn Rand: Zdroj
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 17.6.2014 12:00  21989
DočtenoJamie Mason: Vraž na tři hroby
Jsem ráda, že už jsem se proskákala ke konci. Nějak jsem nenašla ten černý humor. A jestli to, že se většina zúčastněných stihla vyválet v hnijící mrtvole, má být ten prvek hororu, tak teda nevím... Spousta kostrbatého popisného balastu, z kterého jsem si vycucávala části, v kterých se něco děje. Jednoznačně nejlepší a nejvtipnější postavou je fena Tessa.

Ayn Rand
To se nedá popsat, to se musí přečíst. 800 stran. Literárně to je trochu slabší (asi jako čb filmy pro pamětníky), ale přečíst byste si to měli. Víc si o tom asi přečtěte někde jinde, já to napsat neumím.

Jean-Michel Guenassia: Vysněný život Ernesta G.
(Další kniha od autora Klubu nenapravitelných optimistů.)
Věděla jsem, že reakce na začátek jsou trochu rozpačité, ale i tak mě trochu zaskočilo, že ten začátek trval asi 20 % knihy. Nevěřila jsem, že to Guenassia ještě dožene. Dohnal. Ale místy to zbytečně hnal, kdyby se rozepsal na rozsah Optimistů, bylo by to lepší. Každopádně mě opět dostal. Zajímalo by mě, jak moc rozdílně to vnímají ne-Češi. Klobouk dolů před historickými a místopisnými rešeršemi, které si Guenassia musel udělat, aby to napsal, když tu byl poprvé až minulý týden.
Ernesto a Optimisté, to je bludný kruh. Je dobré přečíst nejdřív Optimisty, abyste pak poznávali postavy v Ernestovi. Ale když dočtete Ernesta, máte chuď jít znovu číst Optimisty, abyste si do nich dosadili informace z Ernesta.

Jonas Jonasson: Analfabetka, která uměla počítat
Možná té legrace na mě bylo už trochu moc, i když jsem se usmála víckrát než u Staříka. Asi bych trochu krátila. Hlavně část v JAR mě tolik nepřesvědčila. Ale rozhodně stojí za přečtení! Velmi oceňuju, že ten humor nebyl trapný.

Fredrik Backman: Muž jménem Ove
Skvělé (až na přehnaně sentimentální konec). Smutná knížka, která je mnohem vtipnější než třeba Analfabetka. Kocour je nejlepší!

Philip Roth: Pražské orgie
Zvláštní. Ne nezajímavé, ale kdyby to nemělo tak málo stran, asi by mě to pak už nebavilo. Kamarád to popsal takto: Sedmdesátá léta, Praha, STBáci, odposlechy, dejme tomu taky trochu sex... Výtečné čtení. Knížka je útlá a dlouho vám nevydrží.

Natalja Klučarjovová: Rusko - vagon třetí třídy
Chvíli super, chvíli jsem byl úplně mimo (asi to nebude úplně chyba jen té knížky). Každopádně jsem byla ráda, že to není moc dlouhé. Čekala jsem něco trochu jiného.

Toni Morrison: Domov
Ta ženská k tomu, aby do knížky dostala celé jižanstvi, fakt nepotřebuje moc stránek :) Chci si přečíst další její knihy.

Tom Rob Smith: Dítě číslo 44
Hnus. A i kdyby ten hnus byl pravda jen z poloviny, tak by tu knížku měli patnáctiletí dostávat spolu s občankou. Přečíst a pozvracet se. Další knížka, která je zapamatovatelnější než hodiny dějepisu.
Zápory: V poslední třetině se nám z hlavního hrdiny stává Harry Hole v nejhorším smyslu slova (jakkoliv mám HH ráda) - já chápu, že hlavní hrdina musí být nesmrtelný, ale autor by s tím neměl pracovat stylem "přežije naprosto cokoliv a způsobem jakkoliv šíleným". Nevíte, kolik v Rusku váží mrtvoly? Podle té úplně nejujetější "přežívací" scény asi tak tři kila.

ziggy 8.6.2014 12:02  21988
mail do posty prosim
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 8.6.2014 12:01  21987
ziggy [21986]: Já!
ziggy 8.6.2014 11:53  21986
v patecnim Vikendu Hospodarskych novin je rozhovor s Jean-Michelem Guenassiou.kdybyste o nej mel nekdo zajem,napiste mi do posty,nascanuju ho a poslu vam ho na mail.. docela to stoji za to..
nell Nell Etiam si omnes, ego non 31.5.2014 16:22  21985
zatímco upír a vlkodlak se hihňali, úchyl vrní a sub kníká
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 30.5.2014 16:47  21984
Jsem si včera udělal radost a koupil si posledního Kinga (Doktor spánek) a dojmy po 100 stranách zatim pozitivní, pomalinku se to rozjíždí... Každopádně u Osvícení jsem se kdysi bál hrozně moc, do teď si to pamatuju, tak doufám, že tady k tomu taky dojde :-).
skip Skip To je prostě - Skipův svět 23.5.2014 13:55  21983
Jorge Amado: Rudá setba

Opět skvělý vypravěčský styl Jorge Amada. Tentokrát jde sice o román svým způsobem angažovaný, ale není to takové přímo úderné jako Rytíř naděje a Básník svobody. Kniha pojednává o chudých lidech, pracujících pro velkostatkáře za dost drsných podmínek. Když jsou pak nuceni odejít, vydávají se do Sao Paula, města, kde je spousta pracovních příležitostí, jak o tom slyšeli vyprávět. Na cestu nehostinnou, vyprahlou caatingou (drsná krajina bez vody porostlá trnitým křovím na severu Brazílie) se vydalo mnoho zoufalých rodin. Mnozí zemřeli na cestě, z některých mladých žen se staly prostitutky, někteří muži se přidali k lupičským bandám a spousta lidí se přidala k samozvaným světcům, hlásajícím ve vyprahlé pustině konec světa. Sao Paulo nebylo bohužel oním městem, v němž viděli spásu. Jen pár jedinců se dokázalo uchytit, ostatní živořili v bídě a často se vydávali na beznadějnou cestu zpět. V závěru knihy zaznamenává Amado rodící se osvobozenecké hnutí a také činnost komunistů. V obojím v té době viděl naději pro lid, ale později došlo k vystřízlivění...to ale až mnohem, mnohem později, dávno po vydání jeho angažovaných knih.

Jorge Amado: Mrtvé moře

Román pojednává o námořnících žijících na pobřeží Bahíe. Každý vlastní malou plachetnici nebo člun a podnikají cesty s nákladem do pobřežních přístavů, někteří pašují. Celkově jde o jakousi oslavnou ódu na tyto chlapíky, jejich rodiny a hlavně moře, které dává, ale také nemilosrdně bere ovládané bohyní Yemanjá. Není to špatné, čte se to vcelku dobře, ale Amado se ještě asi kapku hledal a svůj vytříbený vypravěčský styl našel až později.

Jack Kerouac: Andělé zoufalství

Z literárního hlediska je více oceňovaná první část tohoto románu, v níž Kerouac popisuje, jak byl sám na horské chatě coby strážce. Mně to ale mnohdy připadalo hrozně nesrozumitelné a až moc to zavánělo samoúčelností, jako by chtěl ukázat, jak mu hrabe, ale přitom koukejte, jaký jsem chlapík. Zajímavější byla až druhá část, v níž se po sestoupení z hor vydal na cesty a setkal se i s několika lidmi, o nichž napsal ve své nejslavnější knize Na cestě.

Dee Brown: Mé srdce pohřběte u Wounded Knee

Velmi zajímavá kniha, v níž autor popisuje zoufalou snahu hlavně prérijních Indiánů, ale také Apačů, Navahů, Utahů a Nez Percés postavit se bělochům, kteří zabírali jejich půdu. Mockrát se postavili proti a bojovali, ale neměli šanci. Brown vycházel z dobových materiálů a je až neuvěřitelné, jak bezostyšně byly porušovány smlouvy, když se to bílým přistěhovalcům hodilo. Poslední odpor byl zlomen v roce 1890 nesmyslným masakrem u Wounded Knee, kde byli povražděni promrzlí a nemocní Indiáni, kteří ani neměli zbraně.
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 7.5.2014 10:32  21982
Anka: To bych si nedovolila. Házím sem jen prvotní pocity. A z toho, co píše ziggy, se toho moc nedozvíš, neboj. Rozhodně míň než z anotace nakladatelství :)
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 7.5.2014 10:19  21981
Minulý týden vyšla papírově. Tento týden by už snad měla být k dispozici i e-verze, na kterou čekám já. Tak to tu, zatím, prosím moc nerozebírejte. Tím myslím děj :)
nell Nell Etiam si omnes, ego non 7.5.2014 10:14  21980
o té nové knize vím a líbí se mi, že má podobnou obálku. to je už ve francouzské verzi nebo jen u nás, nevíte?
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 7.5.2014 10:12  21979
ziggy: Taky mě to zajímalo a dle všeho ho prostě zaujaly příběhy lidí v exilu, se kterými se setkal. A mezi nimi byli i Češi.
ziggy 7.5.2014 09:51  21978
valkil: vidiš, jsem ani nevěděla že něco vyšlo dalšího .. co to že on takhle píše o těch češích?
Klub se mi taky líbil hrozně, vloni jsem to někdy zkraje roku přečetla a pak jsme jeli na prodloužený víkend do paříže a bydleli jsme tam poblíž míst, kde se Klub odehrává .. to byl fakt příjemnej bonus :)
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 7.5.2014 09:12  21977
Právě čtuJean-Michel Guenassia: Vysněný život Ernesta G.

Jak jsem se hodně těšila (Klub nenapravitelných optimistů se mi líbil neskutečně), byla jsem zprvu trochu rozčarovaná. Děj tam nějak podivně svištěl, rozkouskovaně, až jsem si říkala, jestli autor omylem nevydal demoverzi. Přiomínalo mi deníkové úryvky, rychlé výkřiky, které mě moc nezaujaly. Ve chvíli (cca třetina knihy), kdy se opravdu změnilo v deníkové záznamy hlavního hrdiny, se mi začala knížka hodně líbit. Doufám, že to tak i vydrží. Případně bude se stále zlepšovat.

[ 8089 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt