Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: 4 týdny] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.

inspirational-memes-9-600x600 . 1980-2019


Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
Jo a ten dement smrtka_online tu má ban.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3417 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 26.4.2020 15:22  3420
Obyčejná chřipečka, říkají mnozí lopuší odporníci: Bilance v USA narostla za 24 hodin o 2494 úmrtí, píše AFP
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 25.4.2020 23:25  3419
http://dfens-cz.com/wuchanska-chripka-co-je-pravdepodobnym-duvodem-vyznamne-rozdilne-umrtnosti-na-koronavirovou-pandemii-v-jednotlivych-zemich/

V tom článku si můžeme povšimnout několik typických projevů poněkud paranoidního smýšlení D-mense:

Zejména lehčí průběhy onemocnění jsou tak ignorovány už z toho důvodu, že část lidí vůbec nemá zájem, aby se o ně zajímal stát reprezentovaný různou arogantní chamradí a něco jim zakazoval a nařizoval, a tak si lehnou doma s paracetamolem a doufají, že to přejde.
Jsem přesvědčen, že o stát representovaný chamradí vůbec nejde. Takto přemýšlí snad jedině jen D-mens nebo tupan. Prostě člověk má jen lehčí příznaky a nemá pocit, že musí k lékaři, protože podobných lehkých nachlazení (i se zvýšenou teplotou) je mraky a většina lidí tomu nepřisuzuje přehnanou důležitost a stát do toho vůbec netahá a je naprosto lhostejné jestli je to za FJI, TGM, Hitlera, Stalina, Klause nebo Karla I (jako císaře římského IV.). Pak jsou tací, kteří chodí k doktorovi s každým prdem, protože mají nějaký důvod být ve stavu nemocných.
Jsem přesvědčen, že převážná část OSVČ ve věku 60- kdekoli na světě se léčí právě takto.
Tuplem když nějaký blbec, ministr zdravotnictví, začne tvrdit něco o tom, že většina nemocných jsou vlastně simulanti. Ten ministr byl špatný doktor a pak vstoupil do ODS a přezdívalo se mu Šulínek. A navíc, OSVČ nemá obvykle důvod být takto nemocný. Nic nedostane tak jako tak. Samozřejmě pokud je onemocnění lehčího průběhu. Když má 5 dní horečku 39°C, většinou už pochopí, že rumem, slivovicí a paralenem to asi nevyléčí.

Ovšem když je člověku fakt blbě, většinou už k doktorovi zajde, či se k němu doplazí. A to jsou ti, kteří se potom dostanou do statistiky. Pak je taky pár takových, kteří se už doplazit nestihnou.

(v Somálsku je toho času při absolutní absenci jakýchkoli opatření či léčby 16 mrtvých)
V Somálsku je tak možná 16 mrtvých o kterých se ví. Vzhledem k faktické nefunkčnosti státu je více než pravděpodobné, že o většině nebožtíků se nebude vědět. Na mládí tamní populace se taky spoléhat nelze. Hodně lidí tam je podvyživených a nepochybně i s nějakou neléčenou chorobou, vadou, či následky zranění.

Tak například: máme zde teorii o vyšší infekční náloži, která má údajně výrazně zhoršovat prognózu onemocnění COVID-19. Na tomto tvrzení byly postaveny i některé restrikce základních práv a svobod, především tím byla racionalizována roušková buzerace.
Roušky mne taky serou. Zkuste s tím chodit 7 hodin po venku, ale že když se potkáte s 10000 viry najednou zhoršuje prognózu oproti stavu kdy se potkáte se 100 viry, je celkem logické. Pravda, když máte smůlu, postačí i jen jeden virus, ale statisticky více virů, více bakterií, vyšší riziko onemocnění a horší průběh, to je vcelku logické. (Fajn, rakovina vzniká jedinou buňkou, ale to je jednak kapánek něco jiného a dvak neexistuje žádná studie dokazující nebo vyvracející možnost, že takovýchto rakovinných buněk - zakladatelek člověk řadu za svůj život prostě zlikviduje a rakovina se nerozvine.)

V roce 2015 byla provedena studie na zdravých dobrovolnících s virem chřipky, která negativní působení vyšší infekční nálože viru naznačuje a to jen za velmi specifických okolností designu studie, kdy došlo ve zkoumané skupině k umělé reinfekci v průběhu již dříve navozeného infekčního onemocnění. V případě COVID-19, nebylo nic podobného prokázáno a dostupné statistiky tvrdí opak, nicméně vládní tým tyto nesmysly chrlí dál a média tyto nesmysly hlásají, aby se ospravedlnila restriktivní opatření. Vidíte nějaký rozdíl mezi počínáním vládních expertů a indiánských šamanů?
I s přihlédnutím na odkazovaný článek nemám pocit, že by toto bylo nějak masově zkoušeno. Moc bych výsledkům a výzkumu nevěřil. No, možná ano. Ve Wu-chanu to možná zkoušeli, ale výsledky nám neřeknou. Podle některých statistik z nemocnic, kdy onemocněla řada zaměstnanců, a i z jiných hromadných akcí, bych řekl, že to "velká nálož = víc nemocných a horší průběh" bude mnohem pravděpodobnější i bez nějakých pofidérních studií.

Teoreticky nižší úmrtnost (a nemocnost?) v severských zemích možná souvisí s něčím jiným. Překvapivě se severským klimatem. Sice to nesouhlasí úplně s Británií, ale tam je klima poněkud odlišné než na Islandu nebo Faerských ostrovech či ve Švédsku. A možná to souvisí i s rybama, které mají často na jídelníčku.

Víte co mě zajímá? Proč stát vždy a neomylně uchopí jen takové spekulace a nepodložená tvrzení, které mu umožňují lidi sprostě buzerovat?
V USA, jakož i jiných státech, neuchopili nic a nemají kam dávat mrtvoly. Na druhou stranu, když se máme nová data a nové poznatky, by ta opatření mohla a měla vláda (naše) uzpůsobit a nepřehánět to. Tuplem když někteří papaláši toto flagrantně nedodržují a kromě mediálního TYTYTY se jim nic nestane (ale je z toho vidět, že média nejsou většinově propapalášská).
No a kromě toho jsou přehnaná opatření rozhodně lepší, než rady presidenta USA o tom, že je dobré pít savo.

Najednou už soudružky učitelky nebudou brblat, že chtějí pokračovat v karanténě a že pokud půjdou do práce, tak určitě umřou na strašlivý virus,
Školy uzavřela vláda, ne soudružky učitelky. D-ment nikdy neučil a ve škole nejspíš patřil k žákům typu Zilvar z chudobince. A když by jeho synek dostal špatnou známku, bude si stěžovat klidně u Evropského soudu, že ta zlá soudružka učitelka jeho synáčkovi děsně křivdí. (Ano, to jsem si dovolil přesně podle D-mentova systému myšlení.)

Je celkem jedno, jak se to udělá, jestli tiskařské lisy v ČNB pojedou přesčas jako za časů „měnových intervencí ČNB“ nebo se budou tisknout dluhopisy
No, s tou likvidací nižší a střední třídy bych souhlasil (bez ohledu na pandemii), ale D-ment by měl vědět, že ČNB žádné tiskařské lisy nemá. Aspoň ne ty na kterých se tisknou bankovky či dluhopisy. To zas jednou zaperlil.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 25.4.2020 12:15  3418
Osud Kim Čong-una není jasný, v KLDR propukla nákupní horečka
My taky nevíme jestli je TuZeman stále živý, nebo zda se nejedná o zombie.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 25.4.2020 12:11  3417
Nešlo by lidem píchat dezinfekci? Ptal se Trump lékařů
Já vždycky říkal, že Trump je debil, ale tupan a spol. jej zbožňují jako spasitele. By mne zajímalo, jestli si teda něco píchnou (třeba chloramin), když to Trump má za dobrý nápad.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 22.4.2020 20:11  3416
Na výkon trestu se necítí být fit.
Ty vole!

Možná by bylo lepší, kdyby ho poslali něco dělat. Jestlipak by se na to fit cítil? Jistě, nemohl by dělat nic zodpovědného, protože by to schválně posral a náhradu škody by neplatil, neb je (a)sociální případ. Ale třeba kopat kanály, čistit hajzly nebo kácet stromy by mohl. A pokud by si přitom usekl ruku, je to jeho problém.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 22.4.2020 20:07  3415
Za týden zpět za mříže, Janouškovi se ale do vězení nechce. Požádal o dvouletý odklad
Kdyby byl cigán, nikdo se s ním bavit nebude a bude bručet jako medvěd.

(Proč mi ten blbé počítač podtrhuje slovo "Cigán"? Je potróblé nebo co?)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 20.4.2020 23:17  3414
Miloši, jsi ubožák, zuří Topolánek. Na Hrad poslal hodně vulgární vzkaz
Prezident Miloš Zeman se domnívá, že hranice by měly být kvůli koronakrizi zavřené jeden rok. Jeho slova vyvolala mezi politiky pořádný rozruch. Kriticky se vyjádřili především zástupci ODS, Zemana nešetří ani Miroslav Kalousek (TOP 09).
Prezident Zeman se v rozhlasovém pořadu Press klub na Frekvenci 1 v neděli nechal slyšet, že hranice by měly být uzavřené. Lidem doporučil vychutnat krásy české krajiny. Sám má v plánu léto trávit na jeho milované Vysočině.
„Trvale zastávám názor, že by hranice měly být uzavřeny rok, nikoliv dva roky, a to proto, aby výjezd nevyvolal vlnu epidemie, což se může stát zejména, když vyjíždíte do zemí, kde ta epidemie ještě neskončila," řekl Zeman, který tak odmítl nedávná slova náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly.
Představa, že by hranice byly uzavřené tak dlouho, ale opozici děsí. „Hranice musíme otevírat, jakmile to ze zdravotního hlediska půjde. Zavřené hranice už tu kdysi byly, svobody a práva nelze zbytečně omezovat. Za ODS mohu slíbit, že uděláme vše, abychom se vrátili k normálnímu životu,“ okomentoval prezidentova slova předseda ODS Petr Fiala.
„Jeho nejbližší spolupracovníci sice místo karantény jezdí do restaurace nebo pořádají zabíjačku, ale všem ostatním by Miloš Zeman na rok zavřel hranice. Ať se klidně zavře třeba do věže, ale místo nostalgie po zadrátované hranici je potřeba se postupně vracet k normálnímu životu,“ vzkázal na Hrad poslanec ODS Martin Kupka.
S hlavou státu nesouhlasí ani poslankyně STAN Věra Kovářová. „Zajímavé, z chování hradních “epidemiologů” by jeden spíše usuzoval, že současná opatření jsou přehnaně přísná a dodržovat je netřeba, tudíž otevření hranic je na spadnutí. Ale chyba lávky!“ ironicky poznamenala na twitteru.
Výrazně drsnější slova volil někdejší premiér a také bývalý prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Došla mi slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Ale prodýchat to nejde. Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi p*del. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a s*áč,“ vzkázal Zemanovi Topolánek na sociálních sítích,
„Nejsem z Valašska. Takové prohlášení bych proto asi formuloval pomocí jiné slovní zásoby. Smysl by to ale mělo stejný. Většina odpudivých lidských vlastností (zápasíme s nimi ve svém nitru všichni) se koncentrovala do osoby prezidenta ČR. A on se jimi ještě chlubí,“ přidal se k němu Miroslav Kalousek (TOP 09).


Chudák stará, ten to ale schytal! Jen by mne zajímalo, jak se bude mstít. Tolik času a možností už nemá.
Jinak, ne že bych Topola nebo ušatého Kalouse nějak miloval, ale je hezké, že se nezdráhali o tom alkoholikovi říci pravdu téměř do očí. Na druhou stranu, ten s*áč si z toho lejno dělá a načne další láhev slivovice.

A jestli letos pustit Čechy k Jadranu nebo ne a lyžovat do Alp, to řešit nebudu. Mnohým by dovolená v Jeseníkách prospěla určitě víc a mnozí si stejně žádnou dovolenou nezaslouží i když mají 100000 čistého měsíčně (stejně jako TuZeman a ta jeho mafiánská parta, těm by prospěla dovolená spíš v Luniku IX, tam by našli sobě rovných kamarádů...).
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 20.4.2020 00:11  3413
"Je to lež". Zeman se zastal kancléře Mynáře ohledně čínského dopisu i zabijačky

Je jasné, že hradní partička VI. cenové má k sobě velmi blízké vztahy. Dost pochybuju o tom, že by je TuZeman šukal, na to je příliš stár, nemocen a neschopen. Ale možná mu Mynář vytírá/vylizuje prdel. V každém případě, asi bych hodně nechtěl být součástí této mafiánské skupiny a znát bližší detaily je snad i životu nebezpečné.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 18.4.2020 18:50  3412
Kancléř Mynář bez vědomí hygieniků uspořádal zabijačku
Prase by prý jinak chcíplo. Kecy v kleci. Fakt je jen jeden. Mynář je zmrd.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 18.4.2020 11:28  3411
Trump zpívá!
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 17.4.2020 20:46  3410
Mynáře v rozhovoru s Deníkem N kritizoval také vedoucí kanceláře Kubery i Vystrčila Petr Kostka, postoj jeho a Hradu označil za arogantní. Odmítl také dřívější slova Mynáře, který svůj vztah s Kuberou ve vyjádření pro média označil za přátelský. Podle Kostky přátelé nebyli a Kubera si ho nevážil.
Zdá se, že Mynář je všeobecně oblíbený a vážený soudruh. (Nuž, pobavilo.)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 17.4.2020 20:42  3409
Mynář se sešel s čínským velvyslancem. Děkoval jsem za to, co pro nás Čína dělá, řekl.
Ten kozomrd nemá co děkovat a předat by měl maximálně tak fakturu za škody způsobené čínským vynálezem viruChinu Covid-19.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 17.4.2020 19:57  3408
puschpull (Politika a další kecy)bez zemědělských prací tu nebude jídlo!
Takže bych souhlasil, že pokud tam nebude dostatek pracovních sil tak se to někomu dá rozkazem. Kancelářské krysy holt po dni práce na poli chcípnou

Naivo.
a) jídlo přece dovezeme levně z Polska (zařídí přece Neviditelná ruka trhu)
b) pokud nezaprší, tak se stejně moc neurodí
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 14.4.2020 23:54  3407
Tak to je dobrá švanda!
Jenom by mne zajímalo, kdyby to nedopadlo, teda spíš dopadlo, kdo by to cáloval?
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 11.4.2020 16:47  3406
Sice tady už podobná kampááááň byla, ale:
Nepříjemná pravda o čínských rouškách
Jen Česká republika za ochranné pomůcky zaplatila čínským firmám už více než 12 miliard korun. Je přitom klidně možné, že část materiálu, který do Česka doputoval, už tu jednou byl – než ho Číňané vykoupili a poslali domů.
Čeští politici přitom neskrývali nadšení poté, co se jim podařilo v Číně domluvit první předražené obchody. Ministr vnitra Jan Hamáček plácal po zádech sám sebe a poděkoval také premiér Andrej Babiš, jindy k Číně poměrně kritický. Děkuju panu velvyslanci. “Taky děkuju panu Tvrdíkovi, který to organizuje v Číně, a taky děkuju samozřejmě našemu prezidentovi, který, jak je známo, měl vždycky excelentní vztahy s Čínou,“ uvedl Babiš. Pravdou je, že čeští politici byli zoufalí, a přestože neustále tvrdili, že roušek a respirátorů je dost, reálně neměli vůbec nic. V tomto ohledu jim čínské dodávky skutečně vytrhly trn z paty. Do Česka putují leteckým mostem, který vytvořila čínská letecká společnost China Eastern. Čína na jejím využití údajně trvala, aby mohla propagandisticky využít skutečnost, že pomoc přivážejí čínské stroje. Byla to právě společnost China Eastern, která na přelomu ledna a února pomáhala roušky a respirátory Číňanům z Česka vyvážet.

A TuZeman jim za to všechno veřejně děkuje taky a vůbec těm šikmookejm žlutejm rudejm leze všemožně do prdele.
A lid je ještě podporuje nákupem nejrůznějších kravin.

-----------------------------

Sto let stará vakcína proti tuberkulóze pomáhá v boji s koronavirem. Čechům zajistila silnou imunitu
Zajímavé. Sice s tím Portugalskem se mi to zdá býti nepřesné (i když v porovnání se Španělskem…, ale celkově to je docela zajímavá informace.

[ 3417 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt