Sedm nepřesností Miloše Zemana. Fakta usvědčují prezidenta z nepravdivých tvrzení
Na to, že týden u Rusů zjišťoval co má (může) říci, je to dost hovno výkon.
„Výbuchy byly vyšetřovány a závěr tehdejšího vyšetřování zněl, že byly způsobeny neodbornou manipulací při vyskladňování muničního materiálu,“ tvrdil prezident Zeman.
Během let pracovala policie s různými hypotézami, podle Radka Ondruše, právníka firmy Imex Group, které vybuchlé sklady patřily, zavrhla policie tezi o špatné manipulaci po výbuchu druhého skladu v prosinci 2014.
„Přeji si, jako vrchní velitel ozbrojených sil, kam Policie ČR nepochybně patří, aby na vyšetřování byla nasazena maximální kapacita,“ mínil Zeman.
Tak zněla další nepřesnost z úst hlavy státu. Prezident velí ozbrojeným silám České republiky, mezi ty ale patří jen armáda, Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž, jak upozornil server Novinky. Policie spadá pod ministerstvo vnitra.
(Blbec ani neví, čeho je teoreticky velitelem.)
„Pokud by byla vyslovena nedůvěra, tak tuto vládu nechám dovládnout v demisi. Spekulace o tom, že je 120 hlasů, které umožňují rozpuštění sněmovny, je naprosto mylná. Kdyby si tito naivové přečetli Ústavu, tak by si zjistili, že prezident v takovém případě může, ale nemusí sněmovnu rozpustit,“ vyjádřil se Zeman v Partii.
V tomto případě si prezident pravděpodobně popletl články Ústavy. Článek 35 totiž popisuje několik konkrétních situací, kdy prezident sněmovnu rozpustit může, tedy nutně nemusí. Situace, kdy Poslanecká sněmovna třípětinovou většinou hlasů navrhne vlastní rozpuštění, je však zařazena do jiného odstavce téhož článku Ústavy.
Nevím, nač ta shovívavost. Prostě Ovar lže, kecá a žvaní ani neví co. |