Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dětské knížky [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Literatura) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Všechny vás tady srdečně vítám. Tenhle klub je určen k debatám o literatuře pro děti, a to jak té z dob našeho dětství, tak i té dnešní, kterou třeba čtou naši potomci a my bychom si ji chtěli přečíst taky.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 102 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
stopka1964 stopka1964 3.8.2017 15:21  705
Hledám starou dětskou knihuHledám dětskou knížku z let asi 1956-58 - o čs.pionýrech, kteří jeli do pionýrského tábora Artěk na Krymu. Tam jim "někdo" vyprávěl "něco" z historie Krymu. Když Krym zabrali 2014 Rusáci, chtěla jsem si to připomenout, ale už tři roky se marně ptám, jestli to někdo nezná. Já si nepamatuju ani autora, ani n ázev. Zeptejte se maminek... díky.
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 16.2.2014 23:05  704
lasickaDík! Bude se hodit.

V Poseroutkovi už sviští :)
lasicka lasicka strom kýve pahýly 16.2.2014 21:52  703
valkilČetla jsem teď 2 x 101 knih pro děti a mládež a poznačila jsem si na pozdější dobu pro Honzíka nějaké knihy.Pro vás už to bude asi už teď , tak jen pro inspiraci.
Lynne Reid Banksová: Indián a kouzelná skříňka
Miroslav Švandrlík: Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka
Enid Blytonová: Správná pětka - Na ostrově pokladů - 1. díl
Jeff Kinney: Deník malého poseroutky
Lemon Snicket: Řada nešťastných příhod - Zlý začátek
Eoin Colfer: Artemis Fowl
Zbigniew Nienacki:Pan Auťák a templáři
Katherine Patersonová: Most do země Terabithia
A pro trochu starší
Rosemery Sutcliffová:Orel Deváté legie
Tonke Dragtová: Dopis pro krále


valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 14.2.2014 10:07  702
Mám děti 7 a půl a 5 a čtvrt a tam oba poslouchají bez problémů zrovna tu Lindgrenovou (Děti z Bullerbynu a Pipi) a pak Mikulášovy patálie. Jinak čteme taky každému něco jiného.
Bratři Lví srdce chci taky až časem, synek je taky docela citlivka. Ale zase teď se pustil do HP a Vězeň z Azkabanu, jestli bude pak hned pokračovat, ještě si zrovna se smrtí užije.

To mi připomíná, jak strašně obrečel Thorina Pavézu z Hobita - ono to tam není tak úplně pro dítě jasně řečeno, že umřel, je tam cosi, že se odebral do síně předků, takže mu to nejdřív nedocvaklo a když jo, tak ho to fakt sebralo.
lasicka lasicka strom kýve pahýly 14.2.2014 09:13  701
Tak mě uklidnilo, že to přečetl ten třináctiletý.Vydržím a třeba k tomu syn ještě dozraje.
Já mám problém, že věci co čtu sedmiletému nebaví čtyřletého a naopak. Takže nějaké společné čtení neexistuje :-(
hatifnat hatifnat on a spaceship somewhere - sailing across an empty sea 14.2.2014 07:01  700
Mam deti 13, 9, 4 a myslela jsem to jako spolecne cteni pred spanim pro vsechny. Nejmensi by s tim problem nemela, nejstarsi precetl sam a libilo se mu to hrozne moc a prostredni, presne jak rikas - nechce ani slyset.
lasicka lasicka strom kýve pahýly 13.2.2014 11:16  699
hatifnatA jak starým dětem jsi to pořídila?Já to četla snad až ve dvaceti a musela jsem si to koupit.Zrovna čteme A. Lindgrenovou ve velkém a už i pro ty starší Rasmus tulákem atd., ale syn jak slyšel, že tam někdo umře, tak o tom nechce ani slyšet :-(
hatifnat hatifnat on a spaceship somewhere - sailing across an empty sea 13.2.2014 08:59  698
Astrid Lingren - Bratri Lvi srdceKoukala jsem, co se tu o tehle knizce uz psalo. Pallando, uz jsi ji cetla? Pro me to bylo zjeveni. Koupila jsem ji naslepo detem k Vanocum, protoze Lindgrenova je nase oblibena spisovatelka - Deti z Bullerbynu, Karkulin ze strechy, Pipi Dlouha puncocha. A ono je to neco uplne jineho, ale naprosto uzasneho! Jak uz psala kdysi Pallando, knizka zacina smrti hlavniho hrdiny. A v tomhle duchu se to nese cele - je to vlastne hrozne smutne, obcas docela drsne (takze moje utlocitne prostredni dite si asi bude muset na precteni par let pockat, nez snese trochu vic), ale ZAROVEN neskutecne mile a utesne. A to na posmrtnej zivot ani nahodou neverim. Doporucuju, obzvlast komukoli, komu v rodine nekdo umrel.
mamute Mamutě kéž je nám ticho/ až kolem půjdou s lží 2.1.2014 20:31  697
Jé, Pohádkový dědeček. My jsme měli doma bohužel vadné vydání, ve kterém byla část pohádek dvakrát a část úplně chyběla. Ale líbily se mi tehdy i Martínkova a Alenčina čítanka.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 21.12.2013 11:10  696
Pohádkového dědečka od Petišky jsem milovala, měli jsme ho u babičky ještě po mámě.
hatifnat hatifnat on a spaceship somewhere - sailing across an empty sea 21.12.2013 07:40  695
Mamutě [693]: Birlibana jsem pred par lety detem koupila (mel krasny ilustrace od Miloslava Jagra a od Petisky jsem znala a mam moc rada Pohadkovyho dedecka) a nemile me prekvapil tim, jak je nasilne vychovnej. (Deti si nevsimly, mne vadi, kdyz tohle z knizky trci.)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 18.12.2013 21:15  694
Mamutě [693]: Bílý Bob a černý Bob - Vlnobud a Vlnozmiz :o)
mamute Mamutě kéž je nám ticho/ až kolem půjdou s lží 18.12.2013 19:44  693
Jo, Bratrstvo bílého klíče mě taky napadlo, kdysi jsem ho četla a dost se mi líbilo, ale dneska už si na něj moc nevzpomínám, tak jsem to nakonec nezmiňovala.

Četl někdo některou z těchhle knížek (zdědila jsem je po svých rodičích, takže jim nějaký ten pátek bude): Zuzanka a mořeplavci na Vltavě a Bílý Bob a černý Bob?
Ta druhá byla protirasistická - o dvou klucích, černém a bílém. Odnesl je obrovský drak, pomocí kterého se pak přesouvali různě po světě. Tenkrát se mi líbila, dnes těžko říct, co bych na ni říkala (u spousty knih z dětství nemám odvahu se k nim vracet, abych si nezkazila dojem).

A z těch doporučovaných knížek jsem zaznamenala spoustu kladných odkazů na Birlibána od Petišky, ale nečetla jsem to (musím napravit).
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 18.12.2013 12:41  692
Ještě sem dám dva odkazy, třeba se někomu budou hodit.

Rosteme s knihou

Čtení pomáhá
valkil valkil Něco něčeho je ve skutečnosti - ničím ničeho 18.12.2013 12:28  691
Mamutě: Teď jsem našla doma po mně Bratrstvo bílého klíče od F, Langera, to se mi dost líbilo tenkrát, tak mu taky zkusím naordinovat.

Hornblower: Tam asi taky tipy najdeme. Ale koukám, že jdeme dost proti kategoriím :) Pipi a Děti z Bullerbynu třeba u obou dětí tak 4., 5. rok, Mikulášovy patálie mají zařazeny až od 8 let, taky jsme synovi četli cca od 4 a doteď se k nim vrací. Pětiletá dcera momentálně nejhranější CD.

[ 102 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt