Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Divadlo [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Kultura a vzdělávání) moderují Šéf Lopuchu, Anka.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Divadlo pod Palmovkou.... Divadlo Viola....Divadlo AHA!....Východočeské divadlo Pardubice....Divadlo Pibimpap - Rizoto [nesklonn.]....Dejvické divadlo....Žižkovské divadlo Járy Cimrmana....Ungelt....Divadlo Sklep....Divadlo Bolka Polívky....Divadlo v Řeznické....Ypsilonka....Café teatr Černá labuť....Děčínské divadlo....Švandovo divadlo....Celetná....Komedie...
Bára Hrzánová a Radek Holub ve hře Petrolejové lampy
Divadlo Na Jezerce


klub Umění a kultura
Thalie 2006
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: jxlummq
[ 374 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
renees ReneeS - We did a deal! 29.9.2015 22:19  1798
hry viděné nedávnoEveryman - NTlive (záznam)
Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že co už od první scény vypadá jako velmi živá, chaotická koláž, hodně vizualně zaměřená, kde scény nebyly ani tak hrané jako spíše odtančené, celé to působilo jako složitá choreografie plná výrazového tance, je ve skutečnosti moralita, která se snaží si odpovědět na poměrně složité otázky. I když se vám to z toho na co koukáte vůbec nezdá, aspoň mně se to tak nezdálo. Jsem spíše konzerva a dávám přednost hrám, které jsou zaměřené na samotné hraní a méně na efekty, ale tohle se mi líbilo. Zvlášť postava smrti zanechávala zvláštní pocit, často jsem se ji musela smát, ale v podstatě byla hrozně znepokojující.

407 gramů z Bohumila Hrabala (M.Hanuš) - Divadlo v Dlouhé
Pokud máte rádi Hrabala, tak tohle určitě neurazí. V podstatě to nemělo žádný děj, bylo to jen nahlédnutí do života postaviček, které vám budou připadat obyčejné, smutné, místy až tragické, ale nedělá se z toho žádné velké drama. Pěkná hra.

Lidská Tragikomedie (L. Klíma) - Divadlo v Dlouhé
Asi si začnu bát chodit na třídní srazy. Hodně vtipné, místy až nemile grotesní, díky Vondráčkovi v prvním aktu (ten jeho študent mi byl neskutečně nepříjemný, pak naštěstí dospěl v alkoholika a nakonec v sympatického staříka) a Zímové a toho co tam předváděl Matejka s tím přerostlým děckem v druhém. Zato Táborský byl výborný celou dobu. Hra ukazovala jaké ideály mají mladí maturanti, kteří myslí, že jim patří svět. Jak se jim později zpronevěří, ale nejsou si to schopni přiznat a jak to s nimi nakonec dopadné. Na to jak to bylo vtipné, to bylo dost tragické. A ke konci trochu bizarní.

The Importance of Being Earnest (O. Wilde) - Vaudewille Theatre
Dobře zahraná hra. Wilde je poklad, co věta to skvělá hláška a když se najdou herci, kteří to umí podat, tak to snad ani nemůže dopadnourt špatně. Výborně jsem se u toho bavila, jen mi to přišlo takové nevýrazné. Prostě kvalitně odvedená práce, která ničím nevyčnívala z řady jiných zpracování. Tvůrci možná měli pocit, že sám fakt, že Davit Suchet navlíkne korzet a sukni udělá ten trik, jenomže on Lady Bracknell nehrál vůbec jinak než mnozí, v tomto případě mnohé, před ním. Zdá se mi, že Judi Dench to ve filmové verzi podala skoro totožně, ale o malinko líp. Byla to dobrá hra, velmi zábavná komedie, ale určitě to nebude věc na kterou si hned vzpomenu, když se mě někdo zeptá na hry, které mě zaujaly.

Farinelli and the King (Claire Van Kampen) - Duke York´s Theare
Ona by to v postatě byla asi dost nudná hra, kdyby krále nehrál Mark Rylance, kterému ta role byla napsána autorkou (jeho ženou) přímo na tělo. Jeho specifický přednes dělal z krále milou usměvnou postavu, která vám byla sympatická i když měl být nepříjemná či depresivní. Hra měla barokní ráz, celé to bylo osvíceno pouze svíčkami, hrála živá hudba a Farinelli opravdu zpíval. Líbilo se mi, že se využívalo i prostoru uliček mezi diváky, celé to působilo mnohem živěji. Rozhodně nelituji, že jsem se kvůli tomuhle sedla na letadlo a jela se na to podívat, jen si nejsem jistá, že bych se tak hrnula příště do divadla, pokud bych nevěla, že Rylance nebude mít kvalitní náhradu.

Richard II (W. Shakespeare) - The Globe
To nejlepší, co jsem za poslední dobu viděla. Charles Edwards je bůh. Nadávala jsem si, že jsem před představením nestihla přečíst hru ani se podívat na jiné verze, takže jsem vůbec nevěděla do čeho jdu (krom faktu, že je to Shakespeare a budu tak rozumět možná polovině textu). Nakonec jsem ráda, že jsem o tom nic nevěděla. Ty tři a půl hodiny stání mě málem odrovnaly (ještě teď mám křeče v nohách jak blázen). První polovina byl boj, ale v té druhé mě ta hra tak dostala, že jsem na konci nechtěla aby to končilo. Globe má jinou atmosferu než tradiční uzavřená či menší divadla. Tady ještě víc než u Farinelliho herci využívali veškerého místa, nejen na jevišti, ale prodírali se i mezi stojícími diváky, lezli po žebřících na ochozy, reagovali na diváky. Měla jsem pocit, že se to odehrává všude kolem mě, za což může i šikovně udělané jeviště ve tvaru kříže. Na pohled to bylo krásné, normálně si moc nevšímám kostýmů, ale tyhle se mi opravdu líbily. Ale hlavně tam nehrál dobře pouze jeden člověk, těžko se rozhodovat, kdo z nich byl lepší. No dobře, byl to Charles Edwards. Už jsem ho viděla v přímem přenosu This House z National Theatre a v záznamu Much Ado About Nothing z Globe a překvapilo mě, jak jiný tady byl (je spousta dobrých herců, kteří po čase začnou všechno hrát takovým stejným, svým vlastním, stylem). Richarda II nešlo nemilovat. I když to byl pěkný hajzlík, bylo na něm něco, co jsem musela obdivovat. Byl to tragický hrdina, který si zachoval důstojnost a nestala se z něj ufňukaná sebelitující troska, přesto, že text hry by ho k tomu mohl svádět. Při scéně s předáváním koruny bylo přímo cítit, jak všichni okolo mě stojí na Richardově straně a zlostnými pohledy propalují nového krále. Je spousta dalších verzí o kterých vím a které bych chtěla vidět, ale jsem ráda, že tuhle jsem viděla jako první. Hned bych šla znovu.
kaklapak kaklapak 20.8.2015 12:32  1797
Lístky na Korespondence V+W 8.9.Ahoj, potřebuju prodat dva lístky na představení Korespondence V+W v Divadle na zábradlí, Praha, 5. řada, sedadla 9 a 8. PC 2x380, teď by to bylo za 2x300. Představení jsem již viděl a sice nepatří moje nejoblíbenější v DNZ (např. Požitkáři), pořád je to v porovnání s další produkcí pražských divadel mimořádný zážitek. Moje tel. č. 702 168 113, Honza
muflonek muflonek z Perníkového lesa - srazy východočeské příjemné.o) 10.4.2015 08:41  1796
Včera jsme byli s přítelem na Baladě pro banditu v podání Divadla Příbram. Hrálo se v Jablonci nad Nisou a vřele toto představení doporučuji.

Mezi Nikolou a Eržikou fakt bylo to jiskření vidět.o) Moc se mi to líbilo.o)
renees ReneeS - We did a deal! 25.3.2015 13:20  1795
Dneska jsem si koupila dva lístky do divadla. Stihnout Farinelli and the King ještě v Globe, stálo by mě to 9x méně než jsem zaplatila v Duke Of York's. Myslím, že do září jsem o chlebu a vodě.

V Globe mě pak čeká mé první setkání s Richardem II, tak jsem zvědavá.
domi Domi When things go wrong don´t go with them 12.3.2015 00:21  1793
Dejvické divadlo -TereminPrávě jsem se vrátila a jsem nadšená, ale to není vůbec relevatní, protože já byla nadšená už v šatně. Považuji se za velmi šťastnou, protože jsem se do Dejvic dostala (díky manželově šikovné kolegyni).
Hra sleduje "americkou" část života Lva Sergejeviče Těrmena (Teremina) ruského vynálezce, hudebníka ale hlavně špiona. Psát o hercích nemá smysl, jenom bych opakovala, to co píšou všichni.
100%

PS:momentálně vymýšlíme plán jak získat domů Tereminvox:)
vignette Vignette - Tvořit, nebo bořit! 6.11.2014 11:22  1792
tak jsem byla v divadle v Portu na Happy Days od Samuela Becketta... byla zaplněná asi tak desetina divadla, což jsem záhy pochopila... málem jsem usnula, hodinu a půl (díky bohu, že ne víc!) trvající nuda v portugalštině :) (s titulkama)
scéna celou dobu vypadala takhle, herečka se ani nehnula a vedla hysterickej monolog a mužská postava spíš hekala zpoza kamenu... ale už jsem zjistila, že takhle vypadá každá adaptace, takže to není něco, co pokazili Portugalci, ale zřejmě Beckett sám :))

premek 3.11.2014 12:36  1791
Brecht: Maloměšťácká svatbaZvu na novou premiéru Divadla Prkno. Hraje se 24. 11. 2014 v 19:30h v Café Práh (Vaňkovka).

Více zde: https://www.facebook.com/events/340928222733992/ .

Fotky z kostýmní zkoušky: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152371981816916.1073741834.369480611915&type=1
domi Domi When things go wrong don´t go with them 10.10.2014 08:26  1790
Labutí jezero - Státní operaKlasicky zpracovaný balet. Vřele doporučuji všem, kteří s baletem nemají zkušenosti (tak jako já). Orchestr ani tanečníci nezklamali nabité hlediště.
potvurka Potvurka Žít a nechat žít... 7.10.2014 12:57  1789
Tři mušketýřiToto představení mě naprosto uchvátilo, vřele doporučuji, divadélko je malé, židle nejsou očíslovány, ale jinak naprosto super zážitek ;o) Hráno s láskou a nadšením, nádhera ;o)

http://www.ty-ja-tr.cz/predstaveni/tri_musketyri.html
premek 15.9.2014 14:39  1788
Prodaná nevěsta v NDB (režie Ondřej Havelka)Výborné, mohu doporučit. Živá, dynamická inscenace. Neodehrává se v parném létě, ale za zimního masopustu, vše se neodehrává na návsi, jak je zvykem, ale na čtyřech různých místech, které jsou zpřítomňovány pomocí točny - a zároveň jsou prostupné (hospoda má okna, vedoucí na náves, totéž dům, v němž bydlí Mařenka), takže příchod komediantů vidíte nejdříve skrze hospodská okna, než vám je točna ukáže naplno (pozor! pravá provazochodkyně). Pěvecké výkony na úrovni, dokonce i herecky to stálo za to. Scény v hospodě párkrát vyvrcholily pravou bitkou! Pěkné.
domi Domi When things go wrong don´t go with them 29.8.2014 07:28  1787
Touha jménem EinodisLetní scéna Divadla Ungelt. První muzikál na který jsem dobrovolně zašla a nezklamal. Marta Kubišová a Aneta Langerová mě opět vzaly za srdce a převyprávěly mi příběh Sidonie Nádherné. Vadou na kráse představení byl ne úplně dobrý pěvecký výkon pana Heina, ale já mu odpouštím. Skvělá atmosféra, skvělé místo (divadélko je skryto na Novém světě) a nakonce nezapomenutelná procházka opuštěnými Hradčany. Doporučuji!
potvurka Potvurka Žít a nechat žít... 13.8.2014 11:16  1786
Tak jsme konečně byli v Celetné na Rozmarném létu a musím říct faktastický zážitek ;o) O přestávce utopenci a párečky se spešl omáčkou, no nemělo to chybu a opravdu hezký zážitek. Uvažujeme i o Rozmarném létu BONUS ;o)
vignette Vignette - Tvořit, nebo bořit! 15.5.2014 11:20  1785
jdeme na 1914 do Stavovskýho, tak jsem si včera koupila tohle :)
skoro mi přijde ještě roztomilejší tohle, ale nevím, nevím, jestli by přežilo cestu :))
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 30.3.2014 10:21  1784
Ji.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 30.3.2014 10:21  1783
Josef Somr získal Thalii za celoživotní mistrovství. Dříve už získal jednu za hru The Gin Game, která se hraje v pražské Viole dodnes, viděla jsem ji třikrát a moc doporučuji jí stihnout. Představitelé nejsou z nejmladších.

[ 374 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt