Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DivX [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderují Minduton, puschpull.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Informace o různých SW produktech, které se tu nejvíce probírají, spousta zajímavých odkazů, návody, postupy a popisy programů, vše najdete v bývalém záhlaví, nyní "Homepage klubu DivX" !
Novým návštěvníkům doporučuji podrobně si projít zmíněnou stránku a pročíst si odkazy. Ušetříte tak spoustu zbytečných dotazů. V dostupném archivu klubu jsou navíc uloženy mnohé užitečné rady k řešení problémů, které se tu v minulosti probíraly.
Bývalé obsáhlé záhlaví tohoto klubu naleznete nyní zde: Lopuch - domovská stránka klubu DivX, což je odkaz totožný s "Homepage" o řádek níže.

V ANKETĚ nyní hlasujeme o nejblíbenější softwarový videopřehrávač!!! Hlasujte!

Častý dotaz:
Nové (další) titulky na DVD-video přidat lze, ale postup je relativně složitý a zachovat původní DVD menu je velice(!) složité a pracné. Nejoptimálnější postup je pracovat pouze s hlavním filmem (původní menu zcela oželet - pokud si nechcete udělat vlastní a pitvat se s ovládacími vazbami - nutné použít nějaký další speciální software) a přidat znovu všechny žádané původní titulky + nové (původní i nové titulky, vše nově vyrenderované). Návod lze nalézt např. zde.
Lze použít i jiné softwarové nástroje, stále vznikají další.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: tgqfzfy
[ 3839 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mira Mira Optimista se učí anglicky - pesimista rusky a realista střílet... 20.1.2010 16:25  12893
a pro update firmwaru staci v ImgBurnu vybrat "Nastroje -> Mechanika - > Vyhledat aktualizace firmware"

Menu mechanika je aktivni az po vyberu nekterehu z rezimu vypalovani
mira Mira Optimista se učí anglicky - pesimista rusky a realista střílet... 20.1.2010 16:21  12892
ImgBurn je i portable, cili instalovat se samozrejme nemusi...
nelde 20.1.2010 12:05  12891
tuvok07Instalovat se opravdu musí, ale fakt je malý. Nevím co pálíš, ale nejnovější verze umí i Audio CD (včetně jejich vytvoření z WAVů). A pokud máš pomalý počítač, tak se ti bude docela hodit velká cache (až 512 MB) a pálení s prioritou (ImgBurn se při pálení přepíná na high). A pálení způsobem, že prvně se udělá image a ten se potom pálí, je pro mě standard.
Jinak na to, aby vypalovačka správně věděla, jaké jsou možné rychlosti pálení médií, je vhodné updatovat firmware. Je docela možné, že Verbatim přišel s novými médii.
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.1.2010 11:54  12890
OK, dík. V nejhorším to zkusím. Ale myslím si, že to fakt bylo těmi CD.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 20.1.2010 11:34  12889
ImgBurninstalovat se musí
ale je to malý a neškodný sw (imho)

The Official ImgBurn Website

ke stažení je i čeština
The Official ImgBurn Website
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.1.2010 11:19  12888
Musí se ten ImgBurn instalovat? Že bych to kdyžtak zkusil. (nemůžu zatím reinstalovat, tak se snažím zbytečně už nic do XP necpat)
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.1.2010 11:17  12886
nelde [12885]: Image jsem ještě nepálil. Ale asi to budou fakt nějaký divný CD - s nižší rychlostí to šlapalo dobře. Nebyla to chyba Nera ani vypalovačky, prostě médií.
nelde 20.1.2010 11:04  12885
tuvok07A co ImgBurn?
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.1.2010 10:41  12883
I vzhledem k tomu, že mám starší PC BTW....
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.1.2010 10:41  12882
joker [12879]: Myslím, že jo. Každopádně když jsou CD označená jako dvaapadesátky tak je to dost divný - a s jinými médii jsem v poslední době problém neměl (taky 52X jiná v podstatě už neseženeš) V každém případě už je dostupná na upgrade jen devítka Nero a do té se mi moc nechce....
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 20.1.2010 10:16  12881
ok
říkám, nyní jsem pár roků nic moc neenkodoval
tehdy jsem měl ale fajn pocit, že to dělám, mám plně pod kontrolou ...
:-)
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 20.1.2010 09:56  12880
ppok, podobnej postup pouzivam a na tom ti muzu ukazat co bych chtel usetrit :)
pro kazdej dil dgindex
pro kazdej dil musim klonovat *.avs
musim to nacist do vdubu
toto vse 30x, vetsina toho nejakou dobu trva sama (dgindex) a nasplest se a nenalepit jinej zvuk jinam
az se to udela, musim k tomu 30x dolepit audio.
avidemux umi otevrt vob, nacist nasledujici voby v poradi, nastavit jen co s videem co s audiem, filtry a sjet ho celej na jeden zatah, to je proti tomu bomba.
bohuzel neumi ulozit nastaveni a prohnat ho na vice uloh jako umel vdub, tomu kdyz se zdal adresar s *.avs tak je umel automativky vygenerovat joblist pro vsechny z nich, cloek nemusel nic otvitat a zavirat:(
jeste kouknu na commandline interface
ale i tak je to teda mnohem jednodussi.

joker joker If you see the flash, duck and cover! 20.1.2010 09:47  12879
tuvok07 [12876]: A není těch 48x maximum co umí vypalovačka? Spíš než verze Nera má vliv na poznání novějších médií verze firmwaru.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 20.1.2010 08:01  12878
tvx: automatizace procesu tvorby avi u seriálůpokud seriál na několika dvd a chtěl bych ho do avi (tak bych nejprve podíval na net, zda už není ke stažení někde k dispozici / 99% případů)
pokud bych chtěl "svou" kvalitu nebo by to byla nějaká rarita, která na webu není k mámí, tak bych postupoval takto:

připravil bych pomocí Shrinka jednotlivé díly do samostatných složek
v DGIndex bych načetl voby a vygeneroval projekt (dříve se používal DVD2AVI), vytvoří i audio stopy
Musí být nainstalován Avisynth a XviD kodek (pokud budu enkodovat do xvid...)
Projekt (*.d2v) načtu do VirtualDubModu (VirtualDub patrně také ..)
pomocí scriptu cca jako třeba
Mpeg2Source("cesta:\Project_Filmy\Project_serial_abc\prvnidil.d2v")
Crop(0,74,720,436)
BicubicResize(640,272,0,0.5)


kde crop mi pomůže spočítat AutoCrop
Mpeg2Source("cesta:\Project_Filmy\Project_serial_abc\prvnidil.d2v")
AutoCrop(1,4,2,0,0,0,0,40,10,0)


project a script připravím třeba pro 30 dílů seriálu (další už pujdou vytvořit jako po másle ...)
Postupně načítám do VirtualDubMod scripty *.avs, nastavím pro dvouprůchod nějakou požadovanou cílovou velikost

Spustím a podle rychlosti počítače mohu na řadu hodin )přes noc ..) nechat spuštěno a čekat na výsledek

Doporučuji předtím vyzkoušet na jednom dílu seriálu.

Příprava je delší, ale mám vše pod kontrolou a pak se vše děje automaticky

Stejně tak mohu pak zautomatizovat přidání zvukových stup k avi videu
...

:-)
(posledních pár let jsem nic takto netvořil, ale předtím velice hojně - viz mé stránky
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 20.1.2010 06:45  12877
Mindutonto je, oproti vdubu ale trochu primitovni, vdub dokazal dany nastaveni provest pro celej adresar, to je to co bych potreboval.

[ 3839 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt