Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DivX [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderují Minduton, puschpull.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Informace o různých SW produktech, které se tu nejvíce probírají, spousta zajímavých odkazů, návody, postupy a popisy programů, vše najdete v bývalém záhlaví, nyní "Homepage klubu DivX" !
Novým návštěvníkům doporučuji podrobně si projít zmíněnou stránku a pročíst si odkazy. Ušetříte tak spoustu zbytečných dotazů. V dostupném archivu klubu jsou navíc uloženy mnohé užitečné rady k řešení problémů, které se tu v minulosti probíraly.
Bývalé obsáhlé záhlaví tohoto klubu naleznete nyní zde: Lopuch - domovská stránka klubu DivX, což je odkaz totožný s "Homepage" o řádek níže.

V ANKETĚ nyní hlasujeme o nejblíbenější softwarový videopřehrávač!!! Hlasujte!

Častý dotaz:
Nové (další) titulky na DVD-video přidat lze, ale postup je relativně složitý a zachovat původní DVD menu je velice(!) složité a pracné. Nejoptimálnější postup je pracovat pouze s hlavním filmem (původní menu zcela oželet - pokud si nechcete udělat vlastní a pitvat se s ovládacími vazbami - nutné použít nějaký další speciální software) a přidat znovu všechny žádané původní titulky + nové (původní i nové titulky, vše nově vyrenderované). Návod lze nalézt např. zde.
Lze použít i jiné softwarové nástroje, stále vznikají další.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: gxldpwo
[ 3838 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 25.8.2019 11:28  13709
TV - JVCUž je nainstalováno. TV je pěkná, ovládání vstřícné, záruka 42 měsíců, sleva v Alze 44%.
Těch 32" je opravdu do matčina obýváku akorát.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 24.8.2019 19:06  13708
Já jsem si velmi rychle zvykl na "placení mobilem". Je to rychlé, bezpečné a pohodlné. V podstatě už platební karty ani nevytahuji z peněženky.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 24.8.2019 18:26 - Oblíbené kluby (18:58) 13707
Ona žádný vysloveně power user není. Už se párkrát stalo, že to "radši natvrdo vypla", když na ni vyskočila nějaká neznámá/divná ikona/hláška či tak. S mobilem umí jen volat a přijímat hovory, posílat a přijímat SMS, dělat fotky a zobrazovat jejich galerii, plus spustit pár základních aplikací (Tesco Clubcard, Oskárek, aplikace na kontrolu provolání peněz...), ty které má "ošahané".
S ostatní elektronikou je to tak nějak podobně.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 24.8.2019 18:07 - Oblíbené kluby (18:58) 13706
Počítač má samozřejmě taky a vlastní. U televize má navíc ještě HTPC s Libreelec, aby si mohla pouštět svoje oblíbené turecké telenovely.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 24.8.2019 15:27  13705
A neměl bys jí na to stahování a streamování teda radši koupit pořádnej noťas, než nějakej smartphone? U kterýho si lidi (všech věkových kategorií) po čase zaserou paměť fotkami a různými hovadinami a pak se diví, že "je pomalej". Aniž by je třeba napadlo si data vyexportovat na flešku a mobil pořádně promazat a vyčistit...
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 24.8.2019 14:01 - Oblíbené kluby (18:58) 13704
Tak nenáročnou máti bych chtěl taky. Té mojí (66 let) musím každé 3 roky kupovat nový smartphone (páč starej je "malej a už pomalej") a platit jí Webshare a Streamuj.tv.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 24.8.2019 13:07  13703
Díky
Objednal jsem včera tu níže zmíněnou. Mamce se stejně bude zdát velká, ale podle mě je akorát. Hotelový mod má. Sleva z 8 tisíc na 4,5 tisíce není špatná. Levnějšího v podobné kvalitě zas moc není. Uvidíme. Když tak je 14 dní na vrácení, kdyby tam něco zásadního vadilo.
:-)
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 24.8.2019 10:41  13702
puschpullSouhlas, přesně jak to popsal Scalex. Pro seniora určitě ne-smart televizi, prohlídnout si dálkový ovladač, aby neměl spoustu "zbytečných" tlačítek a raději ty potřebné měl co největší, aby na ně senior vůbec viděl. Je to stejné jak s mobily.
Programy naladit, buď manuálně jen konkrétní muxy nebo i automatem. Pak ručně setřídit podle preferencí seniora, smazat případné duplicity a uzamknout v nastavení všechno, co půjde. A ještě bych doplnil jednu věc - hlavně u smart televizí se poslední dobou rozmáhá podle mě debilní funkce, která se nazývá "automatická aktualizace programů", či tak nějak podobně. Teda ona tak úplně debilní není, pokud dělá jen to, co dělat má, dříve to u televizí fungovalo celkem dobře. Ale poslední dobou se setkáváme s tím, že u smart TV se to programátoři snaží napsat příliš sofistikovaně a autonomně, většinou blbě. To pak má za následek, že stačí, když dojde k nějakým programovým změnám v muxu nebo nedej bože třeba k půldenní výluce na vysílači a televize si sama provede "automatickou aktualizaci" a dokáže naladěné programy neuvěřitelným způsobem rozesrat - něco přidá, něco smaže, něco různě přesune, rozhází a přečísluje a senior je z toho paf. Takže tuhle funkci doporučuju v menu určitě zakázat, vypnout, a případné programové změny jednou za čas provést manuálně.

A pokud budeš televizi kupovat někdy teď, tak je třeba počítat s tím, že teď se v Česku vysílá v přechodovém stavu - z vysílačů běží muxy ve starším formátu DVB-T a zároveň i tři přechodové sítě DVB-T2, takže většina programů běží duplicitně. A až dojde k ukončení formátu DVB-T a přechodu na čtyři finální sítě DVB-T2 (většinou na jaře 2020), čeká tě minimálně jedno přeladění televize.

scalex Scalex 24.8.2019 06:08  13701
Nemám konkrétní tip, ale pro seniory bych rozhodně volil televizi s hotelovým módem (uzamknutí všelijakého nastavování, aby si nemohli omylem "rozesrat" nastavení televizoru či kanálů). U seniorů v naší rodině jsem příliš často řešil problém typu "já jsem vomylem něco zmáčknul na ovladači."

Prohlédl bych si i dálkové ovladače, často bývají přeplácané tunou čudlíků, ze kterých jsou senioři zmatení (paradoxně smart tv má většinou ovladač jednodušší). Naštěstí se většinou dá pořídit nějaký kompatibilní univerzální ovladač jednodušší.

Senioři v naší rodině si nezvykli na jiný způsob výběru kanálů než ruční zadání čísla, v horším případě "šipka dolů, šipka dolů, šipka dolů, tak dlouho, až dojedu na kýžený kanál", ale s jakýmkoli pohybem v menu jsme narazili. Zobrazit seznam kanálů a kurzorem dojet na ten správný už zkrátka bylo moc složité a "počítačové." Takže nakonec jsem naladil kanály, srovnal je nějak systematicky (stanice jedné televize vždycky u sebe), hotový seznam kanálů zamknul tím hotelovým módem, seznam kanálů i s jejich čísly jsem přepsal do počítače, vytiskl, zalaminoval a mají to položené u ovladače, aby mohli zadat rovnou číslo toho kanálu, který chtějí sledovat.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 23.8.2019 13:47  13700
Dotaz (snad sem někdo chodí)Chci pro mamku (79 roků, a opravdu tedy ne smart tv) novou TV. Má 16 roků starou CRT. Nyní potřebuje set top box a tak jsem ji řekl, že nový TV (které se zatím bránila) bude lepší než nějaké krabička k zastaralé televizi.
Určitě nechce nic "chytrého"
Úhlopříčka stačí 32" (vetší je pak 40" a to je moc velké, nevešlo by se jí to do nábytku a ani takto velkou nechce. (Ta stávající crt byla 50 cm úhlopříčka tak si umíte představit na ni ty 16:9 obrazy.)
Full HD ano! HD ready nechci (tohle je moje rozhodnutí).
Jednoduchá obsluha, slušný obraz a zvuk, který budeme honit na TV takže aby byla slyšet.

Našel jsem si zatím tento tip:
32" JVC LT-32VF42L - Televize | Alza.cz
Nějaké jiné nápady? Ono celkem není co řešit ale nectěl bych zvolit něco špatného.
Díky
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 19.8.2019 19:05  13699
Taky v pohodě. Jsou nenažraní, no.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 19.8.2019 11:16  13698
Tohle mě celkem ani netrápí. DVB-T2 mám jako takovou rezervu pro případ výpadku satelitního příjmu. (Třeba při bouřce - husté mraky).
V HD tam bude těch 5 programů České televize.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.8.2019 09:25  13697
Komerční HD kanály opustily DVB-T2

Navzdory tvrzení ČRa deklaruje TV Prima opakovaně, že její programy nebudou v DVB-T2 vysílat v HD rozlišení. Stejně jako TV Nova pravděpodobně zůstane v rozlišení qHD, čili 540p. V HD rozlišení programy obou provozovatelů připadají v úvahu jako placená kódovaná varianta.

minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 14.7.2019 15:52 - Oblíbené kluby (18:58) 13695
Rozlišení ve finálním DVB-T2 (od cca 2H/2020)1920 × 1080 bodů - Česká televize (všechny kanály)
1440 × 1080 bodů - Prima (všechny kanály), Barrandov (pouze hlavní kanál), Seznam
1280 × 720 bodů
960 × 540 bodů - zbytek Barrandova a ostatní
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 14.7.2019 08:01  13693
již brzo verze 1.5(zatím je tam beta 2)
foobar2000: Change Log

[ 3838 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt