Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DOMÁCNOST [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderuje Macca.
Archiv
Vítejte. Klub o vsem, co se tyka domacnosti, domu, bytu...

Užitečné odkazy:
- Podlahy - co a jak
- Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva
- Jak vybrat správnou pračku... (idnes.cz)
- Podle čeho vybírat koupelnovou baterii? (idnes.cz)
- Vydrží baterie skutečně i 20 let? (idnes.cz)
- Jak vybrat to správné okno
- Dřez a baterie: jak vybrat ty správné? (idnes.cz)
- Moderní kuchyně: jednoduchá a praktická (idnes.cz)
- Kupujete lednici? Na co si dát pozor (idnes.cz)
-------------------------------------
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 1995 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 3.11.2022 11:25  17757
BlackyNaši nebydlí v paneláku. Mají rodiný dům s celkem velkým pozemkem. Což však neznamená, že mají blízko les, kam by chodili krást dřevo (jasně, lze se domluvit, konkrétní dřevo odkoupit a odvozit si, hrozná práce). Dřevo táta koupil, nechal přivézt, zpracoval, uskladnil. Věnoval tomu mnoho dní, postavil dřevníky... Každé jedno poleno pak bude potřeba přenést do domu v jakémkoliv počasí. Normální pětadvacet let starý dům v menším městě. Nemají ani sklep nebo jinou vhodnou místnost pro kotel na peletky.
A nemají ani topení na ovládání mobilem. Už třicet let mají krabičku na zdi, která ví, kdy má začít topit. Ani tehdy to nebyla žádná převratná technologie.
blacky Blacky - Tady je blackyho 3.11.2022 11:15 - Oblíbené kluby (05:52) 17756
Jasne, ze lidi v panelaku maji problem. Ale pokud bydlis na vsi u lesa, tak drevo bude furt. Ano stoji to nejakou praci a neni to na ovladani mobilem :)
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 3.11.2022 11:10  17755
A úplně vidím, jak moje máma sype denně do kotle dva patnáctikilové pytle peletek, až táta náhodou nebude doma (onehdá třeba skončil na tři týdny s covidem v nemocnici a ještě dlouho po tom by pro něj 15 kg pytel byl nad jeho síly). Nebo až jim bude 70+. Na to prostě taky každý není stavěný.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 3.11.2022 11:06  17754
selitTaky musíš ten kotel kde mít.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 3.11.2022 11:03  17753
Kdybych chtěl být rozumně nezávislý na energiích,pořídím si peletková kamna.

Bezúdržbový čistý provoz na urovni plynového kotle+1x denně nasypu do kotle 1-2 15kg igelitové pytle peletek. Za minutu hotovo.

Ale říct "chci být nezávislý ba energiích,takže si koupím tepelné čerpadlo" je totéž jak chtít být nezávislý na alkoholu a koupit si basu piva.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 3.11.2022 11:02  17752
Tak ono dřevo taky není zadarmo a na nekonečně dlouho. K tomu je s tím práce, těžko zatopíš v kamnech před příchodem domů a tak. Jak říká Scalex, chce to nejdřív zvážit životní styl, nároky, ochotu manuálně pracovat atd. Táta má na střeše soláry (už pár let, vloni jen dva doplnil), v domě dvě klimatizační jednotky, které v létě chladí, v zimě hřejou, když je solár živí. K tomu krbová kamna a plnou zahradu dříví, na kterém si pěkně máknul. Ale kamna jsou dobrá na to přitápět si po večerech nebo tam občas hodit polínko, když stejně sedíš celou neděli v obýváku, a zároveň dobrá, když máš natolik kompaktní dům, že stačí otevřít dveře a máš ho vytopený celý. Jenže kamna znamenají práci se dřevem, čištění kamen, bordel kolem nich... Scalex jistě počítá s tím, že nemládne ;-)
Každopádně táta letos otvíral obálku s vyúčtováním za plyn s obavou, kolik bude doplácet, a nakonec zjistil, že mu skoro 15 tis. vrátí.

Letos strávil fakt hodně času chystáním dříví na zimu. Že prý ať si Putin políbí.
blacky Blacky - Tady je blackyho 3.11.2022 10:33 - Oblíbené kluby (05:52) 17751
Presne. Bych si spis poridil kamna, nebo krbovou vlozku a zasobu dreva.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 3.11.2022 08:50  17750
do budoucna chceme být co nejméně závislí na energiích
Pak rozumím pořízení solární elektrárny,ale je tepelné čerpadlo cesta, jak být méně závislý na energiích?
scalex Scalex 2.11.2022 23:50  17749
Jo, na Malinu a Schliegera už jsem slyšel pěkné historky.
Já právě vím, že čekací doba je hodně dlouhá a já bych to rád měl vyřešené před příští zimou (na tu letošní mám velmi výhodně zafixované ceny energií), takže si klidně ten necelý rok počkám, ale chci to mít kvalitně a dobře. Sám jsem co do fyzické zručnosti jelito, takže rozhodně nejsem kutil, který by to zvládnul sám. Navíc potřebuju dobrého konzultanta, který k nám přijede, celý dům si projde, seznámí se s dispozicí a naším životním stylem a navrhne podle toho řešení. Onehdá jsem na YT poslouchal rozhovor s odborníkem přes tepelná čerpadla o tom, co všechno je potřeba posoudit a zhodnotit.

Nechci jít po ceně, jde mi fakt o kvalitu. Prodali jsme jednu zbytnou nemovitost a peníze chceme investovat do domu, ve kterém bydlíme a do budoucna chceme být co nejméně závislí na energiích.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 2.11.2022 22:44 - Klub Politika a dění ve světě (05:32) 17748
Scalex: Vlastní zkušenosti nemám, ale co mohu soudit, tak určitě jsou firmy, kterým je dobré se vyhnout. Jako např. Schlieger, Malina, atp. V současné době není dobrá doba na to, si to nechat montovat. Firmy jsou přetížené, zakázky ale odmítat nechtějí, takže se čeká klidně měsíce až rok. Dělat se dnes rukama nikomu nechce, takže to jezdí montovat rychlokvašky, ukrajinci a podobné existence. Soused přes 2 ulice si to taky nechal montovat, a týden na to se to rozmontovávalo a předělávalo.

S žádnou firmou to není bezproblémové, i ty zjevně o level lepší/etablovanější firmy např. S-POWER, SolidSun, Sunfin a další, dokážou nepříjemně překvapit.
scalex Scalex 2.11.2022 18:38  17747
FVE, TČ, WBPtám se asi na dvaceti místech, tak se zeptám i tady:

Můžete někdo doporučit spolehlivou firmu, která by mi během příštího roku na rodinný dům v Nymburce namontovala FVE, tepelné čerpadlo (typ podle životního stylu naší rodiny) a inteligentní wallbox a vyřídila dotace a související papíry?

Vygooglit firmy, co to dělají, umím taky a mám jich vygoogleno asi padesát, ale zajímají mě fakt jen reálné zkušenosti s reálnou montáží a firmy s fakt dobrými referencemi (a minimem negativních).

Chci jednu firmu, která udělá FVE i TČ. Nemám dobrou zkušenost, když se na související projekt najmou dvě firmy, které pak musejí spolupracovat. Chci s tím mít co možná nejméně práce a řízení. Radši ať je to dražší, ale ať to dělají spolehliví a zkušení montéři a ne včera narychlo najatí dělníci, co ani neumí česky.

Díky za každou referenci (a vlastně klidně i negativní - je dobré být varován před šmejdy).
blacky Blacky - Tady je blackyho 27.10.2022 16:41 - Oblíbené kluby (05:52) 17746
No tak ten horni vyhod a más viz mista v prostrednim. Nam to vyhovuje. Pribory, varecky, vicka od misek. Proste cokoli uzkeho je nahore a nemota se u taliru a hrncu. .)
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 27.10.2022 16:39 - Klub Politika a dění ve světě (05:32) 17745
Nějak jsem nepochopil ty nové myčky nádobí se 3 šuplíky, kdy ten nejhořejší úzký je na příbory nebo co. Já tam nepotřebuji naskládat 11 jídelních sad (zjevně čím víc sad se dá naskládat do myčky, tím víc adidas je myčka), ale potřebuji tam skládat hlavně menší hrnce, pánvičku atp. A na to je ten horní šuplík k hovnu.
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 2.9.2022 18:50  17743
Jo, je tam nová už :D
scalex Scalex 8.7.2022 09:51  17742
*dva

[ 1995 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt