MigelPovolový kryt: nejdřív mi to přišlo silný, ale když to porovnám s platnými střehy mečů a šavlí, tak to jde (i když...to je otázka. střehy jsou IMHO tak dobré proto, že v případě, že by bojovali dva bojovníci a jeden furt získával převahu (byl by to barbar s píkou a bojovalo by se na zledovatělim svahu), tak by pak měl obrovskou výhodu- furt by fintil a ten druhej by toho moc nepředvedl). Ale ještě bych zdůraznil, že bojovník, i když má převahu, útočí až po soupeři a že ten nemá k -3k OČ další postih za útok zezadu. Chápu to tak, že má postih prostě za to, že to nečekal a že musí spojit obrat s úhybem.
Aktivní kryt: Neni mi jasný, jestli můžu v jednom kole normálně útočit a aktivně krýt, nebo jenom aktivně krýt. V prvním případě by to bylo docela silný (konečně dva útoky za kolo, jeden dokonce s bonusem), v druhym případě by to byl akorát horší střeh s mečem. Takže bych napsal, že toto kolo bojovník normálně neútočí a když se vykryje, tak může trefit nepřítele, ale jen do ruky. nezraní ho moc, ale nepříjemě do dlaně, zápěstí a prstů, takže soupeř bude mít asi postihy (blbě se mu manipuluje se zbraní).
Rotační odzbrojení: díval sem se na ostatní odzbrojující finty a jejich "podmínky" jsou velice odlišné. Od předseku šavlí (převaha 6, odkrytí 8) k řemdihům (převaha 4, odkrytí 1, nutnost krytu). Rotační odzb. má vlastně: převaha 3, odkrytí 2. Takže je nejsilnější. Má sice dost podmínek- archetyp a soupeřova zbraň, ale ještě bych to stížil: převaha 5, odkrytí 3. Taky je potřeba si ujasnit (napsaný to tam bejt teoreticky nemusí), že bojovník toto kolo neútočí (pak už by to bylo opravdu moc silný).
Náběh do seku: Platí to samý co minule, takže ztížit- převaha 5, odkrytí 3 a dát -2k ZZ (+ nechat jednoruční držení).
Ale je to jen můj názor, nic závaznýho, tak mě za to nekamenujte :-) |