Spisi 7, Bouchi 8Ten férovej souboj jsme nakonec na srazu PJ provedli, bylo to Skřetí zloděj (staty s dýkou BČ:+12, ÚČ:+11, OČ:+6(+11), ZZ:+12) na jedenácté úrovni proti skurutímu Barbarovi 8/Bijci 3 (staty s píkou BČ:+18, ÚČ:+8, OČ:+8(+11), ZZ:+9). Nejdřív si vzal Kysa bojovníka a já zloděje a zloděj zvítězil bez ztráty kytičky, pak jsme si postavy vyměnili a bojovník ubil skřeta s cca polovinou svých čtverců v mřížce ještě nepoužitých. Souboj ukázal následující věci:
a) Kysa má neskutečnou smůlu při hodech kostkou. Tolik trojek a čtyřek na 2k6+ jsem už dlouho neviděl. :-)
b) ani jednou v obou soubojích dohromady se nepovedlo zloději získat převahu. Byl tím odstavený od všech svých fint, co za něco stojí a dají se použít ve fér souboji tváří v tvář.
c) naopak bojovník mohl vcelku neomezeně používat fintu hluboké zabodnutí, takže v případě zásahu si házel na zranění soupeře 2k6+
d) při tvorbě toho zloděje nezbyly body na investování do jakéhokoliv jiného směru vývoje než je boj. Zloděj neumí lézt po stěnách, vyjednávat s lidmi, krást, neumí prostě nic jiného než bojovat.
e) Souboj rval velmi dlouho.
f) Ani jednou nedošlo k zásahu nějaké jiné části těla než je "trup". Na odolávání zranění naopak zloději padala na kostkách neskutečná čísla (kolem desítky), takže to ustál, jinak by to bylo rychlejší. Bojovníkovi naopak na odolání padala pravidelně čísla kolem 4 a stejně mu to stačilo.
Jestli jsem nějakou zajímavost vynechal, klidně mě doplňte. Dodávám, že bojovník byl postaven na to, aby si zloděj nezafintil. Ozbrojit ho jinou zbraní, třeba obojručákem, byly by staty zhruba adekvátní těm zlodějovým, s jen mírnou převahou v BČ.
|