Bouchi:
To už je ale opravdu ne-argument. Mluvíme o době, kdy každý člověk dokázal v sobě zahrnout všechny technické znalosti. Takový Leonardo si sám opravdu dokázal připravit látku na plátno, vyrobit štětce, namíchat barmu, vyřezat rám a do něj namalovat obraz. Většina výrobků byla dílem jednoho výrobce. O žárovkách opravdu řeč nebyla, jestli se nepletu...
Ale nerozumím přesně tomu, co se tím snažíš říct:
Je to tedy tak, že tahle hraničářská schopnost fakt jen umožňuje sestavit hlavici na dřík? A opravdu je takový rozdíl mezi přiděláním obyčejné hlavice od průrazné nebo mršící?
Dodo: Je-li to tak složité, pak už vůbec netuším, co teda pravdial vlastně o té výrobě šípu říkají: Mělo by tam pak být "Hraničář dokáže vyrobit dřík průbjného šípu? A potřebuje na to speciální zařízení? Promi%n, ale tohle je zaručeně nesmysl.
To pravidlo je zkrátka jen špatně (divně, nesrozumitelně, různým způsobem vyložitelně) napsáno, omlouvat to je zbytečné.
Firmami dnes bych neargumentoval, viz. reakce na Bouchiho.
Ad. šípy: U průbojných to beru, ale u mršících ne-je z nich jasně poznat, že jsou primárně zaměřeny na lov-člověk si ho vytáhne hned a jakékoliv zranění navíc je pryč. Zvěř si ho nevytáhne, tudíž na zranění zemře. Tedy je výhodnější je užívat proti zvěři, než proti lidem, tudíž je méně nebezpečný. Průbojný šíp ničí výhodu bohatých a mění zcela povahu boje, tam bych si dokonce dokázal představit nějaké státní regulace (jako zákaz kuší v Evropě II. Lateránským koncilem)... |