Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Kněz [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv

Téměř finální errata příručky kněze edice A (po textové stránce úplná)

Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 418 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
marosk 7.8.2006 07:51  79
prepac to jedno o
marosk 6.8.2006 12:04  78
Pabookdakujem
paboook 5.8.2006 08:42  77
MarosKDocela zajimave reseni :o
marosk 4.8.2006 10:32  76
to kordrakco sa tyka toho posobenia aspektu knaza , tak ja osobne ( to znamena ze aj u ans v druzine) sa to bralo asi tak ze v pliv aspektu knaza si uvedomovali vsetci co mali mensiu neovlivnitelnost ako bol aspekt knaza a podla toho ako bol tento rozdiel velky sa urcila priblizna velkost reakcie na knazovu pritomnost, toto "pravidlo" zaroven riesilo silu rastu vplivu na svoje okolie kedze vacsina beznych npc sa pohybuje na urovnach 1-2 vynimocne 5, napriklad ked bol ten rozdiel 1,2, alebo dokonca v minuse tak lud maximalne zaznamenal ze prisiel niekto nie celkom obycajny ale nevyvodili sa z toho nejake dosledky, ak bol ten vpliv asi tak 5 a viac tak uz napr pri nazovi radu nastalo vseobecne stichnutie hovou a pod a ( k tomu som sa priznavam nedostal) ak by to bolo viac ako 10 tak by uz pravdepodobne zastali aj ty straznici co nahanaju toho zlocinaca( mozno dokonca zlocinec sam) a knaza by uctivo pozdravili, a tie body vplivu tam sa uplne stotoznujem s nazorom RomiKa(a tiez aj pravidiel :) )
romik 2.8.2006 23:07  75
KordrakOtázka1: Ono to působení aspektu (musel bych se podívat) imho je neustálé. Ovšem, ten kněz na první úrovni nebude poutat takovou pozornost. dostatečně vnímavý jedinec si jej všimne. Viděl bych to asi takhle - Kněze na první úrovni si všimne někdo, kdo se přímo dívá na ulici a vyhledává zvláštní osoby, kdežto kněze na páté úrovni si již všimne osoba, která jen ulici sleduje a hledá něco zvláštního a kněze na desáté úrovni si všimne ten, kdo se na ulici podívá - prostě kněz přitáhne pozornost. NEvím, teď nemohu hledat v pravidlech, ale takhle nějak bych to asi zahrál se svým hráčem (ono to hraní ale ovlivní mnoho).
Otázka2: Nerad bych se pletl, ale mám takový dojem, že se hzí vždy, když kněz získává body. Proto v jednom kole získá třeba tři, v druhém třeba pět a dohromady jihc má osm. takhle s dotyčnou obětí mluví až získá dostatečný počet bodů vlivu a ty potom využije.
kordrak 31.7.2006 13:22  74
OtázkaA mimo to by mě také zajímalo, jestli si oběť pokaždé, když se na ni snaží kněz snaží získat někajaké body vlivu, hází 2k6+ k neovlivnitelnosti nebo ne.....
kordrak 31.7.2006 13:18  73
OtázkaMěl bych dotaz, jednoduše si nejsem pevný v kramflecích, co se týče otázky neustálého působení a vyzařování kněze svého aspektu na ostatní lidi již od 1. úrovně. Je to spojené s nějakými schopnostmi z pravidel(to jako ze toho dosahne az na vyšší úrovni) nebo skutecne uz od prvni urovne na sebe upoutava pozornost vsech okolo sebe. A co vlastně toto působení dělá s okolím, lidmi, které míjí na ulici, strážemi, kteří kolem třeba jen projíždějí na koních a chytají nějakého zločince......
xkiv 2.6.2006 10:32  72
NoirNo, ale takoveho patrona muze (a nemusi) mit bojovnik stejne jako knez nebo carodej. To zalezi vic na svete (a puvodu postavy) nez na povolani.

Bojovnik z titulu sveho povolani trenuje boj se zbranemi. Podle popisu nekterych dovednosti (konkretne tancovani a vareni) to vypada, ze prvni uroven muze mit kazdy, kdo tomu venoval par hodin, ale treti uroven uz odpovida nekolika rokum praxe - a to se musi zduvodnit v historii postavy.
Bojovnik to ma zduvednene povolanim, knez to musi zduvodnit poradne.
(naopak treba knez by z podobneho duvodu mel narok (zduvodneni) na vyssi stupne teologie, cteni/psani, podle principu treba i prvni pomoci, ...)

Bozstva proste nefunguji tak, jako lidi. V pravidlech (PPJ) se *jasne* pise, ze pokud buh jen tak pouzije svoji moc, tak *vzdycky* o vic moci/vlivu prijde, nez kolik ziska (oni i ti rouhaci pridavaji k jeho vlivu; i kdyz ho proklinaji a nenavidi, tak k nemu/jeho principu maji vazby, ...; pokud jsou neutralni, tak nema cenu je nicit - vzdycky je lepsi nechat svoje kneze aby takove neutraly konvertovali)

Zrovna sny moc moci nestoji ...
ale jinak je to pravda, ja jenom rikam, ze to zas tolik nevadi.
noir 1.6.2006 13:20  71
xKiv: Toť otázka... On každý ten slavný bojovník měl svého patrona, který za ním stál-tedy něco, co je pravidly +ka ne úplně popsatelné...

To bych netvrdil-nic nedává bojovníkovi na 1. úrovni mít zbraňovou dovednost na 3.stupni-stejně jako nic nebrání knězi ji mít.

Ano vím. Nicméně Bohové tohle prostě dělají-v mýtech, legendách, pověstech i fantasy románech. +ko se k tomuhle kánonu hlásí, proto nevidím žádný důvod proto, aby to nedělali. Mmj. co s celou tou nahrabanou mocí Božstva dělají? Je jim k něčemu? Není nejlepší, jak moc posílit, nějak rozuměn ji investovat? Třeba tím, že zničím rouhače, což se rozkřikne a jen pověst o moci Božstva posílí?

Tady nejde o kompenzaci, ale o logiku. Pokud Božstvo nemá rozsáhlou církev, ale věnuje se každému vyznavači zvlášť, pak se mu musí věnovat osobně-což ho stojí nepochybně víc moci, než když se Božstvo zdá jen např. hlavě církve, která pak ona sdělení komunikuje dál dalším "ovečkám". Božstvo, které nemá klérus tak musí vstupovat do světa víc, než to, které ho má.
xkiv 1.6.2006 13:13  70
Zrovna v antickem Recku ale bohove stali spis za bojovniky, ne?

Bojovnik ma z titulu sveho povolani pravo na vyssi stupne zbranovych dovednosti a bojovych vlastnosti (Sil, Obr), nez knez. Na prvni urovni i pri zvysovani.

Ne kazda postava je "intelignetni oponent" =)
A pokud to nahodou nevis, tak kazdy ten "maly" zasah podle mechanismu sveta DrD+ stoji boha docela dost sily (zvlast pokud by mel skutecne zranit) a kneze nejake body prizne.

Ne, zadna kompenzace. Nemusi byt vsichni bohove ve vysledku stejne mocni, hrac si prece muze vybrat ...
noir 1.6.2006 13:01  69
xKiv: Nepochybne. Nicmene myty, romany a pribehy tohoto sveta jsou hlavní inspirací světů, v nichž hrají hráči +ka. V mnohém je napodobují a určitě se najd nějaká družinka, která si vyzkouší zahrát si tažení v mýtickém antickém Řecku.

Což je ovšem stejný příklad i u válečníka-bude-li PJ omezovat vyšší stupně dovedností, bude na tom válečník zle nedobře...

Přesně tak jsem to myslel. Inteligentní oponent bude počítat s dlouhodobými následky. A už jen to, že božstvo "může" něco ovlivnit, nedá oné postavě moc klidu: "Sakra, tenble blesk byl ale blízko!" To je tenhle měsíc už podruhé, je to náhoda, nebo že by se na mě Někdo naštval?"

IMHO čím individuálnější přístup Boha ke knězi, tím více musí Bůh vstupovat do světa-slabý vliv Boha se kompenzuje silou organizace. Jinak by Bůh ani enbyl svým věřícícm zprostředkovat základy své víry...
xkiv 1.6.2006 12:54  68
Nas svet nehraje podle pravidel DrD+.
*Myty* nejakeho sveta nemusi hrat podle pravidel toho sveta.

Bojove schopnosti - to taky zalezi castecne na tom, jak je PJ liberalni v odsouhlasovani (vyssich stupnu) dovednosti a vlastnosti.
Kdyz bude dost skrtat, tak na nizkych urovnich knezovy schopnosti zase tak velky rozdil neudelaji, a na vyssich to bojovnik dorovna (taky do toho nemusi jit sam)

Vliv boha na zemi - jo, ale ne hned; napriklad to muze vest k tomu, ze ti uz nikdo neda praci, nebo tak, ale ne ze te ten knez hned zbusi.


Knez nemusi byt clenem organizace. Nekteri bohove preferuji individualni pristup.
noir 1.6.2006 12:48  67
xKiv:
Záleží na tom, jak je nastavený svět. Z mýtů známe pár příkladů, kdy se božstvo nakrklo na své nepřátele a přišlo jim osobně rozbít nos (třeba je toho plná Iliada).
Já tím myslel i knězovy bojové schopnosti, kdy kněz může (a je) být v souboji plnohodnotným soupeřem válečníka (ovšem jen v případě, že je na souboj připraven). Pokud je PJ liberální v používání zázraků, převálcuje kněz kohokoliv.
Pokud mají bohové na zemi nějaký, byť minimální, vliv, pak je velmi špatný nápad si znepřátelit jakéhokoliv kněze.
Navíc má kněz, oproti jiným povoláním, od začátku nespornou výhodu: Je členem (různě) mocné organizace.
xkiv 1.6.2006 12:08  66
NoirJenomze tomu bozstvu by se moc chtit nemelo.
Pokud si knez nekoho proti sobe postve, tak je to jeho chyba.

Pokud bohove zasahuji do sveta do te miry, ze maji svoje mazanky, kterym vylozene nadrzuji a vsechny jejich protivniky rozmaznou na flek, tak to budou vsichni samozrejme vedet.
Takze pokud o tom nikdo neslysel (to by jim PJ rekl, ne?), tak to bohove nedelaji.
[spoil PJ]
Navic bohove tohle neudelaji proste proto, ze je to prilis oslabuje.


Ale:
1) za pochodu moc vlivu (na srovnatelne "mocne"(=uroven) postavy) neziska - jakmile delaji neco jineho (do toho by padlo i jidlo, hlidka, ...), tak muze byt na silu kontaktu rekneme kolem -8.
2) docasny vliv musi pouzit rychle (a jeho efekty trvaji jen dokud trva vliv)
3) trvaly vliv nabira *p*o*m*a*l*u*
noir 1.6.2006 11:38  65
B_art: Kněz si dá válečníka k snídani i s chlupama kdykoliv se mu zamane (respektive kdykoliv se zamane jeho božstvu). Já bych se teda do křížku s někým, komu stojí za zády Thor, moc nepouštěl...

[ 418 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt