Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Paladin [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Zpět do klubu Dračí doupě Plus

PALADIN ZIP [40 kB]

Pokud se v textu objevuje termin, kteremu nerozumite, zkuste se podivat na zacatek klubu.
Zahlavi slouzi k poznamkam o aktualnich diskusich.

Terminologie
Paladin - osoba, ktera vidi smysl zivota v hledani Idealu
Atribut - predmet, skrze ktery paladin uziva sve schopnosti - john_jarik [73]
Princip - ekvivalent knezova principu. (drivejsi pojmenovani = ideal
Ideal - nejvzssi meta, ktere se snazi kazdy paladin dosahnout

Pokud zde chcete nejaky termin umistit, piste mi je do posty

Uzavrene Vyzvy (dokud je nekdo neotevre)
Vyzva c.1 - Ctnosti [87]
Vyzva c.2 - Schopnosti vzhledu [115]


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 378 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dalcor 11.5.2007 11:55  230
Svatá říše římská vznikla až na sklonku vlády Karla Velikého. Francké říše existoval už před tím. Svatá říše římská národa německého je dalším vývojovým stupněm. Tj SŘŘ prsotě díky tomu že začinala ve francii přijala francky systém správců - count palatines.

Já jsem úmyslně vytáhl jen říši, poněvadž jsme se o tom bavili. O uhrech jsem v této souvislosti mluvil už ve smazaném příspěvku ;) -221. Ale řekl bych že spamujeme Jarikovo téma. Sorry.
noir 11.5.2007 11:19  228
Nezapomínat na palatiny uhrovaté!
noir 11.5.2007 11:19  227
Dalcor: No ale Francká říše bylo Německo...
Chyba! Takový Gottfried von Strassburg nebo von Eschenbach převyšují své francouzské kolegy alespoň o dvě hlavy!
dalcor 11.5.2007 11:16  226
WIKI - paladin píše o Svaté říši římskéHoly Roman Empire
From the Middle Ages on, the term palatine was applied to various different officials across Europe. The most important of these was the comes palatinus, the count palatine, who in Merovingian and Carolingian times (5th through 10th century) was an official of the sovereign's household, in particular of his court of law. The count palatine was the official representative at proceedings of the court such as oath takings or judicial sentences and was in charge of the records of those developments. At first he examined cases in the king's court and was authorized to carry out the decisions, in time, these rights extended to having own judicial rights. In addition to those responsibilities, the count palatine had administrative functions, especially concerning the king's household.

In the ninth century Carolingean rule came to an end and the title of Holy Roman emperor with it. About a century later the title was resurrected by Otto I though the new empire was now centered in Germany rather than France. Under the German kings of the Saxon and Salian dynasties (10th to 12th century), the function of the counts palatine corresponded to those of the missi dominici at the Carolingian Court. They had various tasks: representatives of the king in the provinces, they were responsible for the administration of the royal domain and for the protecting and guiding the legal system in certain duchies, such as Saxony and Bavaria, and, in particular, Lotharingia. Later other palatine rights were absorbed by ducal dynasties, by local families, or, in Italy, by bishops. Increasigly, the count palatine of Lotharingia, whose office had been attached to the royal palace at Aachen from the 10th century onward, became the real successor to the Carolingian count palatine. From his office grew the Countship Palatine of the Rhine, or simply the Palatinate, which became a great territorial power from the time of the emperor Frederick I (Barbarossa) (d. 1190) on. The term palatine reoccurs under Charles IV, but they had only voluntary jurisdiction and some honorific functions.
dalcor 11.5.2007 11:14  225
paladin=správce - odpovídá to tomu falckrraběti. Já se také ve škole učil primárně italskou a franckou románskou literatut /Chanson de Geste/ o německých ani slovo. Německo to rpavdepodobně také přebralo od francké říše.
noir 11.5.2007 11:04  224
EnVec: To slovo znamenalo v různých dobách a v různých zemích různé věci. Od nejlepšího kamaráda panovníka, po zastupitele panovníka v jisté oblasti, až po volitele krále nebo místokrále.
Dalcor: mj. slovo "falc" je od Paladin odvozeno. Takže paladiny se to v Německu opravdu jen hemží.
envec 11.5.2007 11:00  223
Dalkornemluvím o původu toho slova ale co v překladu znamená podle slovníku a v anglickém jsem paladin nenašel
noir 11.5.2007 10:59  222
Dalcor: Tak třeba Hitler říkal Goringovi Paladin, za Bismarka to byl jeden z nejoblíbenějších státních titulů. Paladin bylo ve středověku synobymum k falckrbaně-teda na území říše. Odkazt ti nedám, pamatuju si to ještě z vejšky z přednášek doc Wihody.
Mj. německá literatura a její zpracování artušovské a Rolandovské látky měla ve středověku obrovský vliv, rozhodně větší, než se nám snažili namluvit poněkud antigermánští historici bývalého režimu.
dalcor 11.5.2007 10:50  221
Samozřejmě etymologie pochází z latiny ne z němčiny- systémový výpadek ;) Zrovna bych neřekl že se v německu používalo. Spíše ve francii a anglii (tam doteď jsou apladinové stále správci asi na úrovni starosty či komořího) a na dvorech výrazně ovlivněných franckou kulturou - jako je třeba uherský. Můžeš mě odkázat na nějaký německý zdroj?
noir 11.5.2007 10:43  220
Co se týče entomologie, tak to každopádně ne.
Co se týče etymologie, tak taky ne, nicméně v Německu se ho užívalo, a to sakra dost...
envec 10.5.2007 21:40  218
john jarikto je přesne popis rytíře, rytíř bojuje za svůj ideál a nezáleží na tom jaký ten ideál je
john_jarik 10.5.2007 21:26  217
myslm, ze paladin je vic. a to co popisujes je jen jedna moznost.
paladin slouzi "Myslence" / Idee.
Je jedno, zda je to dobro, smrt ci rad. je to nejak definovano a Tomu on veri, ze je to spravne.
envec 10.5.2007 11:56  216
Paladin je z němčiny ryríř - rek, představuju si ho jako bojovníka za kázání svého řádu(v jeho mysli dobra), jeho jednání by neměli jít proti tomuto ideálu, a ty nadpřirozené skutky bych přiřazoval vlivu boha(bohyně), v kterého věří a který sleduje jeho skutky. To, že si ho všímá je dáno jeho neuvěřitelnou charismou.
john_jarik 15.3.2007 11:31  215
Prubeh praceJak jsem vas informoval pisi ted koncept paladina. Prave jsem se prokousal k casti Legendarni paladinove, a kapitole o tvorbe paladina na 1.urovni. ta uz je vlastne napsana, jeste chybi popis jak postupovat po urovnich.
Tim se vlastne dostavam do pulky konceptu.
Pote budou nasledovat nektere casti pravidel, ktere jsou vice o povidani nez o mechanismech, a tak verim, ze koncept bude jiz v horizontu mesice ci dvou sepsan.
Nedelam na tom stale, delam na vice projektech a jsem trochu lenoch. :)
john_jarik 13.3.2007 08:41  214
AlderonOn vlastne nei kombinaci bojovnika a kneze. SPis bych rekl, ze je to jiny druh bojovnika.
Bojovnik, ktery nekdy muze udelat veci nadobycejne (vstup do astralu, kde se utka fyzicky s demonem o dusi, atd) na vyssich levelech.
Vcera jsem dopsal koncept deleni paladinu a schopnosti a daji se rozdelit na tri kategorie (bojove, rezistentni, ostatni) - do kazde patri tri schopnosti. Kazdou takovou schopnost musi paladin vazat nanektery predmet sve vybavy/atribut.

Takze o knezi bych pred paladinem nemluvil.

[ 378 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt