Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
davec 29.11.2007 15:52  2246
xKivTakže Bariéru berme jako pevnou skořápku (neberme teď v potaz, že se má chovat jako pružná blán), která je upevněná na nekonečně silně upevněný bod (asi epicentrum a je od něj rozpínána do vytyčeného prostoru nekonečnou silou, aby se nedeformovala, že) a konstantně odebírá nějakou energii pronikajícím předmětům, v případě síly +9 to je energie přepočtená na oněch 28 kg či 5 čtverečků zranění.
Upevněme kroužkovou zbroj na podobný nekonečně silně upevněný bod, čistě jen z důvodů eliminace pružnosti, pohybu (odhození cíle atd.) a podobných, pro příklady nevhodných příměsí. Protože kroužková zbroj ztratila svoji schopnost rozkládání energie a nejspíš i pár dalších, pro její neprůraznost důležitých parametrů, bude o dost snazší ji prorazit (takže z našeho hlediska bude slabší), ale počítejme, že jí zůstala její KZ 5, tedy schopnost absorbovat 5 čtverečků zranění.
Tím jsme srovnali šance Bariéry a kroužkové zbroje. Obě prostě jednorázově absorbují energii představující 5 čtverečků zranění a pokud to projde, budou proraženy. Zatímco na proražení bariéry nám stačí něco, prorážející energií přepočtenou z 28 kg, obávám se, že na proražení kroužkového pletiva nám bude zapotřebí výrazně vyšší energie...

Takže v případě bariéry se 5 čtverečků zraněn = 28 kg, u kroužkové košile (vypnuté v prostoru stejně jako bariéra) je 5 čtverečků zranění daleko víc kg. Nebo ne?
xkiv 29.11.2007 15:18  2245
Davec
Všechno je vždy o součtu sil (energií) působících v dané situaci


Prave ze v nejake situaci (nosnost) se to pocita pres sily (a pres energie se to ani pocitat neda), zatimco v jine (pruraz) se to pocita pres energii (a naopak se to neda pocitat pres sily).
A on je to rozdil ...


Místo Bariéry, brnění a čehokoliv jiného braného jako zbroj si představmě jen součet síl, kterými působí proti síle (v našem případě z důvodů jednoduchosti asi jen pohybová energie) působené zbraní (kouzlem nebo něčím jiným co se snaží projít tou zbrojí).


No vida. Ona takova letici sipka (sip) ma setrvacnost ... to ale neni sila. To je stav.
Bude-li bariera pusobit nejakou silou (po konstantni draze, protoze bariera je porad stejne tlusta a projektil taky), zpusobi nejakou (konstantni) zmenu pohybove energie (coz se zjevne promita jako konstantni zmena vysledneho zraneni).
OK, to mame vyresenou Barieru.

Ale obycejna (mechanicka) zbroj *nepusobi* silou. V okamziku narazu se uvolni nejaka energie, cast se spotrebuje na teplo a mechanicke deformace, a pri zachovani celkove energie a hybnosti vyjde jedna moznost, jak se cely system muze dal chovat aniz by byly dve ruzne hmoty v jednom miste.
Pro pruraz zbroje jsou pak dulezite dve veci:
1) kde ta zbroj *neni*; mechanismy DrD+ nejspis predpokladaji ze i tim se snizuje zpusobene zraneni (zbroj pokryva nejzranitelnejsi mista)
2) skutecne prorazeni zbroje (byla energie na dost velkou mechanickou deformaci)

Na druhou stranu Nosnost pevneho predmetu (zbroje) bude zaviset na jeji strukturalni integrite a nosnosti toho, o co se opira.
U Bariery se predpoklada strukturalni integrita odpovidajici Sile bariery *a* ze se opira o nekonecne silne upevneny bod.

U pevnych predmetu mas strukturalni integritu podstatne vyssi.
peca_007 29.11.2007 15:10  2244
Davec [2243]: Ja te chapu, ale motas dohromady vic veci. Krouzkovka sama o sobe nic neunese, bariera ano. Krouzkovka ma KZ danou materialem (pevnosti), zatimco bariera nikoli. Proste krouzkovka svoji pevnosti materialu zadrzi zbran natolik, ze ti zpusobi o 5 bodu zraneni mene. Bariera tehoz dosahne silou 28 kg. Me teda 28 kg prijde docela dost na to, aby to tech 5 krizku mohlo uchranit.

Jinak koncim, protoze si myslim, ze nic noveho uz k tomu nemam co rici.
davec 29.11.2007 14:53  2243
peca_007Jasně, jenže ta šipka z kuše (ostří sekery) působí daleko menší plochou a daleko větší silou a úplně stejně bys prošel těmito nástroji proti proudu toho vzduchu.

Všechno je vždy o součtu sil (energií) působících v dané situaci. Místo Bariéry, brnění a čehokoliv jiného braného jako zbroj si představmě jen součet síl, kterými působí proti síle (v našem případě z důvodů jednoduchosti asi jen pohybová energie) působené zbraní (kouzlem nebo něčím jiným co se snaží projít tou zbrojí). Pokud je výsledek kladný pro sílu prorážející, jde se zbývající energií dál (část energie se při prorážení přměnila na tepelnou, část se odvedla do strukturálních vazeb překážky atd). V našem případě do těla, kde svoji stávající pohybovou (tepelnou atd. je jedno jaká je povaha útoku který prošel) energi předá tělu jako zranění.

Takže Bariéra s KZ 5, bude působit proti prorážející síle stejnou silou jako kroužková zbroj. Jde prostě o to, že nabsorbuje energii odpovídající pěti čtverečkům zranění, stejně jako kroužková zbroj. Pokud nemá stejnou odolávací energii jako kroužkovka (a tím vlastně i onu nosnost), nemůže absorbovat stejné množství zraňující energie jako kroužkovka. Takže buď by měl být mechanismus jinak (já navrhuji bonus k úhybu nebo postih k útoku), nebo má výrazně nižší KZ, než podle dnešních pravidel.
peca_007 29.11.2007 14:16  2242
Davec [2240]: Dobře, jinak. Máš tu dřevěnou desku, na který ležel před chvílí chlap. Taď si ten chlap stoupne, desku dá před sebe a přijde druhej a tu desku prorazí sekerou (prostřelí kuší) a trefí chlapa. Tak přesně takhle ta bariéra funguje.
klimbing 29.11.2007 14:03  2241
KZJá si myslím, že není KZ jako KZ. Bariéra, jak už bylo řečeno, zpomalí zbraň, která kvůli tomu potom způsobí menší zranění. Při zásahu kroužkové zbroje přece nedojde zpravidla k jejímu proseknutí. Kroužková zbroj jen rozloží náraz (výsledek je drtivé zranění). Tudíž samozřejmě je větší nosnost kroužkové zbroje než bariéry se stejnou KZ.
davec 29.11.2007 13:26  2240
xKivDobře, jinak.

Na desce stolu leží chlap. Je evidentní, že jej deska unese, tudíž má dostatečnou nosnost. Ten stejný chlap si vleze do takovýho toho udělátka pro paraakrobaty, v němž ho proud vzduchu nadnáší v určité simulaci volného pádu. Ten proud vzduchu má tedy dostatečnou nosnost. Působí proti chlapovi minimálně tou silou jakou je on přitahován k zemi.

Je to lepší?
dajen 29.11.2007 13:23  2239
Davec [2237]: Věci se srovnatelnou KZ by měly mít i srovnatelnou pevnost a mělo by být jedno, jestli jde o fyzický předmět, nebo o působící sílu.
Tohle je jádro problému, v němž se neshodneme. Já si myslím, že takhle to být vždycky nemusí.
xkiv 29.11.2007 13:15  2238
Davec
Nicméně to znamená, že ten vzduch proudí dostatečně rychle, aby měl stejnou nosnost jako ta zeď.


Ani nahodou - schopnost zdi zastavit auto nema zas tak moc spolecneho s jeji nostnosti.
On totiz naraz je podstatne jineho charakteru nez opreni.
davec 29.11.2007 12:57  2237
Barriéra - Zbroj, nebo bonus/postihOdpovídám takhle, protože odpovídat kažému zvlášť se mi nechce.
Máte pravdu, že bariéra by měla (podle pravidel) snižovat zranění po zásahu, tedy působit jako zbroj. Pokud má působit jako zbroj, má určitou KZ. Věci se srovnatelnou KZ by měly mít i srovnatelnou pevnost a mělo by být jedno, jestli jde o fyzický předmět, nebo o působící sílu.

Příklad: Vězměme si zeď a aerodynamický tunel. Pokud pošleme do zdi auto jedoucí určitou rychlostí, tak zeď potřebuje mít určitou pevnost, aby auto zastavila, říkejme oné pevnosti třeba KZ s hodnotou třeba 500. Pokud budeme chtít v aerodynamickém tunelu vyvolat proudění vzduchu potřebné pro zastavení stejného vozidla se stejnou rychlostí, budeme potřebovat vítr se stejnou zastavovací schopností (tedy silou působící proti autu) jako měla ta zeď, tedy KZ 500. (xKive aspoň doufám, že to tak je :-))

Nicméně to znamená, že ten vzduch proudí dostatečně rychle, aby měl stejnou nosnost jako ta zeď. Tudíž pokud nemá stejnou (nebo obdobnou)nosnost, nemůže působit stejnou zastavovací (zpomalovací) silou. Čili mechanismus s působením Bariéry jako KZ je špatně, systém bonusu/postihu k obraně/útoku je vhodnější z hlediska mechanismu pravidel, ale pracuje prostě jinak. Pokud se změní pravidla pro Bariéru v tom smyslu, že bude mít stejnou nosnost jako materiál se stejnou KZ bude se moci počítat jako KZ, ale jinak to je tak trochu nesmysl.
dajen 29.11.2007 12:40  2236
Davec [2232]: Nesmíš to brát doslovně. Proto píšu o "lepidle" v uvozovkách (protože mě zrovna nenapadlo žádné vhodnější přirovnání).
Navíc kvalita zbroje není to samé co pevnost materiálu. Vysoké kvality zbroje může být dosaženo nejen použitím pevného materiálu (kovové kroužky), ale i použitím síly, která klade odpor procházejícímu meči.
peca_007 29.11.2007 12:33  2235
Davec [2230]: Bariera ma nosnost presne podle tabulky, ale o tom snad uz nediskutujeme. Pokud ano, tak jsem to z tvych prispevku ohledne zbroji nepochopil. Bariera byla prirovnana spise k necemu, cemu se ve sci-fi rika silove pole. Proste takova trochu pruzna bublina.

Zbran vedena utoznikem ma nejakou hybnost podporenou vlastni silou utocnika, proto barieru prorazi i presto, ze ma vlastni hmotnost nizsi, nez nosnost bariery. Bariera vsak odebere tolik pohybove energie, ze zpusobene zraneni je nizsi. Je to lepsi, nez snizovat UC, respektive zvysovat OC obrance, protoze by se tim nesnizilo zpusobene zrane, coz je mnohem dulezitejsi efekt. Doufam, ze jsem srozumitelny, prestoze jsem to napsal pekne sroubovane :-)
xkiv 29.11.2007 12:11  2234
Davec
Je úplně jedno, jestli prorážíš vrstvu "lepidla" nebbo vrstvu oceli


Je to jedno pri vyhodnoceni utoku, ale ne pri vyhodnoceni nosnosti ...
anonym 29.11.2007 12:06  2233
Davec"buď dává bonus k úhybu, nebo, možná lépe, jako postih k útoku. Ale neměla by se počítat jako zbroj"
To je diskutabilni. Kdyz da postih k utoku, tak vysledkem bude, ze utocnik obtizneji zasahne, ale pokud zasahne, zpusobi stejne zraneni, jako kdyby tam bariera nebyla. Jenze bariera ma fungovat tak, ze zbrani klade odpor, cili zbran ktera prosla barierou ma pusobit *mensi* zraneni. Neboli projevuje se v teto situaci jako zbroj s urcitou kvalitou.
davec 29.11.2007 11:53  2232
DajenTvoje představa o vrstvě "lepidla" je sice zajímavá, ale kulhá. Je úplně jedno, jestli prorážíš vrstvu "lepidla" nebbo vrstvu oceli, když obě mají KZ 5. To je jako klasická otázka "Co je těžší? Kilo peří nebo kilo olova?".

Pokud bychom tedy odvozovali pevnost bariéry od KZ, kterou by měla poskytovat, musela by mít zákonitě větší nosnost než má.

Proto je daleko přiléhavější že: buď dává bonus k úhybu, nebo, možná lépe, jako postih k útoku. Ale neměla by se počítat jako zbroj. Snad jen proti explozím má význam jako zbroj a to jen z důvodu nemožnosti počítání útoku každé střepiny.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt