Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
marcus 6.6.2006 19:56  840
PoutačJá bych vám ten modifikátor navrhl trochu jinak. Podle mě by mohlo vše zůstat zachované tak, jak napsal Davec, ale omezení bych neviděl v čase, ale v rychlosti, kterou je modifikátor schopen kopírovat pohyb toho, k čemu je poután. Podle mě by to bylo víc... Prostě se mi to zdá lepší. Konkrétní hodnota by mohla být rychlost +1/+3. Trvání by se řídilo trváním formule. Co vy na to?
gran 6.6.2006 19:51  839
xKiv 834Pomalu tě přestávám stíhat a aktuálně jsem v situaci, kdy ani nemám nějaký zjevný důvod přemýšlet nad něčím jiným, než opravdu musím...

Takže bych se tě dovolím zeptat:
Jak by jsi vyřešil vytvoření 'ocelového lanka z Lodě duchů' (pokud jsi film neviděl: Sál plný tančících lidí. Náhle vzduchem prolétne ocelové lanko, které je tak tenké a současně tak rychlé, že všem useká hlavy...) pomocí Bariéry ty sám? =)
Resp. jak silná by dle tebe musela Bariéra být? Asi dost, že? =)) Jde o to, že by vlastně musela mít takovou sílu, aby přestála situaci, kdy se stejnou rychlostí, jakou se pak pomocí modifikátoru či démona bude pohybovat Bariéra samotná, proti ní 'rozběhne' několik (desítek?) lidí... a to musíme počítat s tím, že 'plocha krku' bude o dost menší než celková plocha 'lanka'. Předpokládejme, že něco takového chceme uskutečnit v malé verzi, takže... délka 2-3 metry? =))

Zajímalo by mě, jak bys to řešil, neboť na tom asi nejlépe pochopím, jak to všechno myslíš .)
marcus 6.6.2006 19:49  838
xKiv Hezká je ta vaše úvaha o tlaku, síle apod. nicméně já např. neumím počítat diferenciální rovnice a i hodně dalších věcí se mi nechce počítat. Nemohli by jste to nějak zjednodušit do řeči čísel drd+? Když už jste totiž u takovýchto věcí, to by se totiž v drd+ nemusela zjednodušovat fyzika.
racknee 6.6.2006 14:34  837
XKivNo, mozna bych mel reseni jak neupadnout do (mych vlastnich) vymyslu ála strasne dlouha tenoucka bariera a zaroven nemuset brat na sezeni tabulky, skripta dynamiky a vedeckou kalkulacku. Proste to co by na prvni pohled davalo smysl normalne fungovat bude (deska) co by bylo moc malo plošné bude fungovat hur ci vubec. Cele ma v rukou PJ a jeho soudnost.

Nj, je fakt ze magie je neopakovatelna, tj.. za to muzou ty sfery, potvurky mali! :-) stavet magii na stejnou uroven jako technologii moc nejde, ale rekl bych, ze IMHO je podstatne nezamenovat cokoli nezmameho hnedle s magii, tzn i magie je do urcite miry poznatelna
xkiv 6.6.2006 14:21  836
Nee, magie nebude nikdy opakovatelna 100%.
Technologie je proverena neutuchajicim opakovanim (treba domy se stavi uz dlouho, porad, na celem svete; venuje se tomu velikanska hromada lidi).
Magii provozuje par vyvolencu a i tem to obcas hazi necekane vysledky.
racknee 6.6.2006 14:18  835
xKivTo neni spatne receno, ovsem ve svetech kde je magie opravdova (pokud to nejsou vsechny vcetne naseho, huuu huuu! ;] ) to asi neplati na 100%. Empericky muzes vypozorovat to, ze magie skutecne funguje, tim se nepresouva do vedy, ale je porad magii. A nebo je spis v obou zaroven. Tvou radu bych pote upravil na
veda:technologie:nabozenstvi:neznamo
a magii bych povazoval za normalni vedeckou (technologickou) disciplinu. Hm, at zije offtopic :)
xkiv 6.6.2006 14:13  834
Racknee0) skritek bude muset prekonat mensi silu, ale sam bude taky mensi silu mit, takze lehci by to pro nej byt nemelo.
Celkova sila tvora by teoreticky mela rust priblizne s prurezem jeho svalu, tj. v reci DrD+ s 2xVelikost, stejne jako jeho prumet na Barieru.
1) pokud je bariera dost velka, tak uz na jeji velikosti nezalezi
2) projektily maji jednu zvlastni vlastnost - uz na ne nepusobi zadna hnaci sila, tudiz se musi pocitat jeste jinak.
3) tlak pusobi po celou dobu, co se tvor/predmet a bariera pronikaji;
v pripade, ze t/p ma vlastni hnaci silu, tak ho to proste stoji nejakou energii (unavu), ale vysledek zavisi jen na rozdilu Sil vs. Sil;
v opacnem pripade (sipy, ...) zalezi jeste na rychlosti a tretim rozmeru a vysledek je ztracena energie a bude to cele pekne slozite, protoze presne reseni bude nejaka diferencialni rovnice zavisiejici na presnem tvaru predmetu ...
... ale prida se k tomu jeste dalsi efekt, a to sice ze ta ztracena energie se odecita od *kineticke* energie p/t, a ta je pri stejne rychlosti pro mensi (lehci) predmety mensi (s 3xVelikost), takze mi odhadem vychazi, ze mensi projektily budou zastavene snadneji (coz odpovida tomu, ze maji mensi zaklad zraneni).

Nekde mezi by mely byt situace, kdy t/p ma nejakou hnaci silu, ale nestiha ji regulovat (pohybuje se prilis rychle) - treba utok zbrani.
xkiv 6.6.2006 14:00  833
WolfiNo, ne uplne - reakci je vlastne nejspis navrat energie do sfer, takze jako "akce bez reakce" to vypada jenom v ramci "naseho sveta" (a proto se tomu rika kouzlo).

BTW, pekna ilustrace rozdilu veda : technologie :: nabozenstvi : magie

veda a technologie maji tu vlastnost, ze vyzaduji empirickou testovatelnost (ze tvrzeni se daji vyvratit pozorovanim).
veda a nabozenstvi maji spolecnou jinou vlastnost, ze operuji na vyrocich (ktere jsou budto za vsech okolnosti pravda, nebo za vsech okolnosti nepravda, ale nic mezi tim).
Takze magie je vsechno co funguje, ale jeste to nebylo ani vedecky dokazano, ani prokazano nekonecnym opakovanim bez neuspechu, ani podporene nabozenskym dogmatem.
Z toho taky plyne, ze fungujici veci se postupne presouvaji z oblasti magie do ostatnich, smerem doleva (ne vzdy o 1).
gran 6.6.2006 13:52  832
RackneeHmm, vidíš, takhle jsem nad tím neuvažoval .)
racknee 6.6.2006 13:51  831
Pokud by zalezelo na plose pusobeni, bude mit skritek vyrazne lehci dostat se krz barieru nez takovy kroll?! Prostrelit barieru sipem bude smesne snadne oproti napriklad prorazeni stitem? To by davalo bariere uplne novy smer co se tyce chovani, mechanizmu i pouziti.
Pokud na barieru s plochou 1000cm ctverecnich bude pusobit sip, jehoz tloustka da vyslednou plochu pusobeni 1cm ctverecni, bude mu stacit tisicinasobne mensi sila (tlak) na to aby prosel skrz?

Mysim ze to by barieru postavilo mezi prakticky temer nepouzitelne formule.. na druhou stranu, nataaahnuta bariera, ktera pusobi vsude stejnou silou, take moc smyslu nedava. Ovsem pouzitelne reseni me v tuhle chvili nenapada.
gran 6.6.2006 13:50  830
xKiv [828]: Též děkuji za vysvětlení =)) Ovšem jak bys tedy navrhoval počítání 'efektivní síly bariéry závisící na velikosti tlačeného předmětu/tvora'? =))

Wolfi [829]: Inu, pokud zkrouhneme pohled jen na náš fyzický svět, tak ano ;) Ale 'všichni' vědí, že sféry s tím mají také co do činění, že ;)
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.6.2006 13:35  829
xKiv [828]: Děkuji za vysvětlení :)

Btw, akce bez reakce? Perpetuum mobile? :)
xkiv 6.6.2006 13:33  828
Davec: ne, nic jsem nezpracovaval, s tim trvanim mas asi pravdu.

Bariera
barveni - predevsim bych nechal nepruhlednost/neprusvitnost nastavovat jako dalsi extra parametr - carodej ma taky kouzla na snizeni osvetleni, ale cim vetsi chce udelat tmu, tim vetsi musi prekonat narocnost.
Takze beze zmeny narocnosti si theurg muze zvolit R,G,B jenom tak, ze zustane konstantni |R,G,B| (svetlost).

Sila/tlak/roztazena bariera:
Kdyz budu pocitat, ze bariera pusobi vsude konstantnim *tlakem* (ne silou, to by byla naprosta blbost), tak bude na pusobeni plnou silou zapotrebi, aby se o cil (postavu, predmet) oprela plnou plochou,
tj. kdyz udelam obdelnik mikron x kilometr a nastavim ho jako spagat pred armadu, tak bude na kazdeho jednotlivce pusobit zanedbatelnou silou.

Spicka se treba taky da udelat, ale cim bude ostrejsi, tim mensi silou bude pusobit (narozdil treba od kopi, kde se neodvozuje Sila := Konstantni_tlak + Plocha, ale Tlak := Konstantni_sila - Plocha).

Ostri nebude rezat, spicka nebude bodat, spagat nebude prerazet (pokud jim nedate *astronomickou* silu).

A pokud to tak ma fungovat, tak bariera nemuze mit "material" - nevytvari zadnou hmotu, zadnou existujici hmotu nezpevnuje; proste na vsechno ve svem poli pusobeni "tlaci" (akce bez reakce - neni do ceho tlacit zpatky).

A z toho taky vyplyva, ze efektivni sila bariery by mela zaviset na velikosti (v prumetu na barieru) tlaceneho predmetu/tvora.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.6.2006 13:32  827
Holy Wood :)
b_art 6.6.2006 12:31  826
hm... promítací plátno??:-)

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt