Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub E-mail klient [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Aky email klient pouzivate ? Co sa Vam na nom paci, co nie ? Co by ste uvitali a co by tam radsej nemuselo byt vobec. Spolupraca s antivirakmi, sifrovanie v emailoch atd.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: nrclcui
[ 408 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
huh huh 5.9.2013 02:18  670
Addon pro Thunderbird,který by umožnil ručně nějak seskupit logicky k sobě patřící emaily (např. aby se zobrazily jako vlákno) v jedné složce? Nejde mi o automatiku, ty emaily mají rozné předměty, odesílatele ap. Složky se mi na to dělat nechce, bylo by jich moc a v každé jen pár emailů. Umožňuje to vůbec nějaký klient?
laura Laura 100% sure! 27.8.2013 22:47  669
Tak se mi to SAMO spravilo. Nechápu... :)
laura Laura 100% sure! 27.8.2013 11:12  668
Od včerejška mi nefunguje stahování a odesílání zpráv v Thunderbirdu. Nic jsem nikde neměnila, prostě najednou to přestalo fungovat. Současně mi nejde ani nainstalovat stažená Filezilla s tím, že údajně nejsem připojená k internetu. To by s tím asi mohlo souviset... Tušíte někdo, co s tím? Počítač jsem odvirovala, ale žádná změna. Díky...
huh huh 17.7.2013 10:06  667
Pegas [665]: Já bych to tipoval na nějaký problém s hlavičkama a/nebo kódování. Zobraz a pošli zdrojový text toho emailu (třeba přes pastebin, jestli je to větší, ten má na emaily i syntax highlighting).
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 16.7.2013 22:28  666
Pegas [663]: Pokud je mi známo, server (smtp) jen přidává další hlavičky, na obsah zprávy nemá vliv. Leda by to proháněl něčím dalším (antivir atd), co to nějak rozdrbe, ale ani tak by to stát nemělo.
pegas Pegas 16.7.2013 22:15  665
huh: Co je na serveru, to nevím, Exchange asi ne, běží tam něco na Linuxu. Po dovolené to budu řešit s pánem, co nám to spravuje. Udělal jsem malý pokus a odeslal si stejnou zprávu s přílohama v různých formátech na svoje e-maily na Seznamu a Tiscali.

Pokud se do schránek přihlásím přes web, dostanu je takto:
E-mail v HTML dojde se správnými přílohami.
E-mail v HTML s elektronickým podpisem dojde s přílohou smime.p7m.
E-mail v prostém textu dojde se změtí znaků přímo ve zprávě místo příloh, kromě toho jsou blbě české znaky.

Ale pokud ty vadné zprávy z Tiscali stáhnu do Thunderbirdu, tak se zobrazí přílohy v pořádku. Podobně dojde v pořádku vadný mail přeposlaný ze Seznamu na Tiscali a stažený do Thunderbirdu. Na Seznam přistupuju pouze přes web, ale předpokládám, že by se to chovalo podobně.

huh huh 16.7.2013 16:39  664
Pegas [663]: Tohle zní dost divně. Co používáte za server, Exchange?
To oznámení v TB se dá minimálně vypnout.
pegas Pegas 16.7.2013 12:45  663
Navazuji na svůj příspěvek o kousek níž a přidávám zase potíže s Outlookem. Vždycky jsem podle informací z doslechu a různých diskuzí považoval MS Outlook (2003) za všeobecně chváleného e-mailového klienta, ale maximálně mě rozčiluje a asi se budu muset v práci vrátit k Thunderbirdu. Každou chvíli se potýkám s tím, že odešlu e-mail s přílohami, ale někteří příjemci je nedostanou. I když nějakým způsobem ve zprávě jsou obsažené, tak příjemce vidí text zprávy a pod tím hromadu znaků, které znamenají ty přílohy. Teď jsem si nastavil elektronický podpis do e-mailu, a výsledek je zase ten, že příjemce dostane e-mail bez příloh a jako příloha je soubor smime.p7n, což asi souvisí s tím certifikátem. Že občas i já dostanu nečitelný e-mail, mě zatím tak neštve, protože to je zatím pouze u reklamních zpráv. Vůbec se mi nedaří přijít na to, jestli je problém v mém nastavení Outlooku, na našem poštovním serveru, nebo na straně příjemce. Jediný malý pokrok je v tom, že nečitelnost příloh u příjemce většinou řeší odeslání ve formátu HTML, jako prostý text to dělá problémy. Pátral jsem všude možně na internetu a na řešení jsem nepřišel. To i s tím Outleek Express to bylo bez problémů. Teď odešlu e-mail a nemám jistotu, jestli to příjemce dostane v čitelné podobě a kompletní.
pegas Pegas 16.2.2013 12:29  662
V Thunderbirdu pod Windows XP se při příchodu zpráv vyskakuje vpravo dole na chvíli okno s oznámením a přehraje to zvuk. Dost často má ale to upozornění značné zpoždění, třeba půl hodiny, hodinu. Takže stáhnu zprávy, pracuju na počítači a do toho mi vyskakuje upozornění na zprávy, o kterých už vím. Myslel jsem, že jde o nějakou chybku na mém počítači, ale zjistil jsem, že to dělá i na jiných. Dá se s tím něco dělat?
pegas Pegas 9.1.2013 09:43  661
Prosím o radu s MS Outlook 2003

Některé zprávy přicházejí v nečitelné podobě. Když takovou zprávu otevřu, zobrazí se v textové podobě zdrojový kód zprávy a pod hlavičkou změť různých znaků, která má být asi příloha. Není to u všech zpráv, aktuálně to je zřejmě nějaký informační zpravodaj, nevím, jestli obsahuje přílohu nebo je to html zpráva s nějakou grafickou úpravou. Jak můžu toto opravit u zpráv, které už mám přijaté a předejít tomu budoucích?

Druhý dotaz se týká obrázků v příloze. Opravdu neumí zobrazit obrázkové přílohy v textu zprávy a musím na každý klikat zvlášť a otevírat? Netýká se to zobrazování obrázků stahovaných ze serveru, ale obrázků přiložených k e-mailu.
Jak je to se zobrazováním obrázkových příloh v novějších verzích Outlooku?
laura Laura 100% sure! 1.11.2012 00:10  660
Jo, to bude ono, díky.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 31.10.2012 23:11  659
Laura [658]: Kruci, jak se to jemnovalo.. Lightning?
laura Laura 100% sure! 31.10.2012 23:08  658
DotazThunderbird nemá žádný doplněk na upomínky? Ve smyslu, že na mě vyskočí nějaký okno s upomínkou/úkolem.
pegas Pegas 9.10.2012 20:56  657
huh: Mám ty soubory EML doma, teď jsem to nahrál do OE rozdělené do více složek. Zítra to zkusím naimportovat do Outlooku a potom zase seskupit. Našel jsem informaci, že ve verzi 2003 má být limit pro velikost souboru s daty 20 GB.
Bohužel nebyl čas na promazaní mailů před přesunem na jiný počítač. Kdybych tušil, že se to tak zkomplikuje a budou ty převody tak dlouho trvat, nahrál bych do toho nového PC zase Thunderbird a převody do Outlooku řešil později.
huh huh 9.10.2012 20:29  656
Pegas [655]:
a) po částech by to fungovat mělo
b) máš-li rychlou linku můžeš použít účet někde, kde je dost místa a IMAP, třeba GMail nebo seznam, v Thunderbirdu nahrát na server a v Otlaku stáhnout
c) nebo si poštovní server nainstalovat lokálně, třeba http://www.hmailserver.com/ a pokračovat bodem b

[ 408 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt