Uá, tak teda pocket book není zase taková sranda, jak jsem si myslela. Papírový návod vám poví vlastně to, na co byste bez problémů přišli intuitivně: Čím to zapnout a že se pak při nastavování máte řídit průvodcem.
Jenže ten nastavovací průvodce se týká jen jazyka, data, času. To by zvládnul každý trouba.
Oproti kindlu mi to přišlo jako strašná čekárna. Na všechno. A až teď jsem docenila genialitu kindlovské jednoduchosti. Pocket book je skoro takový malý hloupý tablet, což mi na té malé dotykové čb obrazovce nepřišlo zrovna přívětivé. Asi proto, že jsem si zvolila češtinu, hodilo mi to různé návody a manuály v azbuce... (+ AJ návod). Už teď je tam nahráno přes 500 knížek (ENG, DE, ESP, IT), které si stejně smaže. Celé to na mě zapůsobilo hrozně složitě. Asi kdybych sedla a stránku po stránce prostudovala AJ manuál, bylo by to lepší. Ale kdo to chce/umí? Tak jsem instinktivně udělala to, co bych udělala s kindlem:
Připojila jsem to k PC a koukla se na něj v průzkumníku. Protože v průzkumníku ty cizojazyčné knížky byly rozděleny do složek dle jazyka, vytvořila jsem novou složku "CZ" a do ní dala jednu svoji knížku, abych viděla, co to udělá.
Na homepage se složka samozřejmě nezobrazila, zobrazila se jen knížka. Když jsem ji "rozečetla", tak tam ta knížka byla dvakrát, pokaždé s jinou ikonkou (jejich význam neznám; rozečetla jsem to na 6. stránku a po otevření obou souborů se to otevřelo na 6. str.). Pak tam ještě existuje nějaká Knihovna, ve které to vypadá jinak než na Homepage a dá se to tam v rámci složek nějak řadit, třídit, co já vím. To bych na to potřebovala víc času, ale šéfa to v tu chvíli nezajímalo, stejně by to pozapomínal. Takže teď to umí zapnout, umí si otevřít tu knížku, kterou jsem mu dala (přečte si ji) a umí to vypnout. Umí se dostat na homepage. Další budeme řešit, až bude potřeba.
Ale první velmi rychlé dojmy: pomalé, komplikované |