Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Games [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Hry) moderují Vojtas, Krycek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Záhlaví bylo přesunuto do homepage...
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 923 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tyfuz TyfuZ 19.4.2021 12:00  6011
Dr_Bilo: Taky mám Control zrovna rozehraný a jsem někde za půlkou:)

Mirak: Detaily si už nepamatuju, ale Bronzové bratrstvo jsem tam taky vymlátil:)
Pokud si to dobře pamatuju, tak jsi ještě nehrál ani nový Torment, že? Ten a Disco Elysium jsou asi nejukecanější hry, které jsem kdy hrál :D
cedric Cedric Tráva léčí deprese - feťák v křeči klepe se 19.4.2021 11:54 - Oblíbené kluby (16:55) 6010
Já pařim tak akorát šachy a Sedm divů světa na Boardgamesarena :)
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 19.4.2021 11:27 - Oblíbené kluby (17:16) 6009
Haha, neni to vždycky jednoduchý, ale hodně pomáhá covid (minimální sociální život) a skutečnost, že mám novou hračku (PS5).
cedric Cedric Tráva léčí deprese - feťák v křeči klepe se 19.4.2021 11:17 - Oblíbené kluby (16:55) 6008
Pičo, kde jako sebereš ve svym věku, s prací, jakou máš, a přítelkyní, 60 hodin na hraní videoher? Obzvlášť, když tě 20 z noch ani moc nebaví :)
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 19.4.2021 10:32 - Oblíbené kluby (17:16) 6007
Assassin's creed valhallaTohle byl zvláštní zážitek... Nejprve nadšení, po letech jsem si zase zahrál AC a zasazení se mi hodně líbilo. Jsem rád, že výrazně upozadili sci fi linku, tam to u AC série vždycky u mě fungovalo nejmíň. Souboje zábavný, hezky se na to kouká, ale je to prostě šíleně dlouhý a repetitivní... Hra mi zabrala cca 60 hodin. Prvních 30 - 40 mě bavilo, ale pak jsem dohrával na autopilota. Stále stejné herní mechanismy, stejné úkoly a dokonce i opakující se dějově zvraty... Škoda, že to utopili v tolika vaty, mohla to být skvělá hra. Musim říct, že nějak už ani nemám chuť si zahrát cokoliv dalšího ze série AC.

7/10

Teď jsem zhruba v polovině Control, napíšu dojmy po dohrání, ale zatím velmi pozitivní dojmy...
mirak_ Mirak_ - New shoes 19.4.2021 06:42  6006
Já se motam pořád v Lethian's Crossing. Teď už teda Bronzové bratrstvo zaútočilo na město, protože jsem byl nucen vymlatit posádku Disfavored. Odehrálo se to u tebe jinak?

45 hodin je slušný, ještě nejsem rozhodnutej co dám po Tyranny, ale nehrál jsem toho celkem dost, často se holt rád vracím ke starším věcem :)
tyfuz TyfuZ 19.4.2021 00:08  6005
Tak Disco Elysium pokořeno za nějakých 45 hodin a rozhodně je to pecka. Doufám, že se dočkáme pokračování.
tyfuz TyfuZ 17.4.2021 22:54  6004
Tak za lučištníka to bez tanku moc nejde, no:)

Co mě ještě mrzelo, tak že neměli větší rozmanitost v nepřátelích. Co si pamatuju, tak bylo fakt minimum druhů nepřátel. A i mapy se nějaké opakovaly. Ale to je zase ten samý problém, rozpočet.
mirak_ Mirak_ - New shoes 16.4.2021 20:55  6003
Jo, Barik je koncepčně cool, i když to brnění ve hře vypadá dost hrozně a vůbec ne kovově. Jinak je to zase ten obsidiání syndrom frakcí. Malinko jsem měl tenhle problém i v Deadfiru - občas je problém mít ty postavy rád, pokud jsou příliš spjaté s frakcí, která mi není nějak zvlášť sympatická. Na druhou stranu chválím unikátní talentovou progresi u všech postav, to je super.

Já hraju za lučištníka, takže ani nemám moc na výběr, než mít v těžších soubojích Barika v partě.
tyfuz TyfuZ 16.4.2021 19:14  6002
Vzhledem k tomu, kolik je ve hře companionů, tak 4 postavy nejsou tak hrozné:) Já osobně jsem třeba Kills-In-Shadow vůbec netahal, její řeč mě extrémně iritovala a nebavilo mě to číst:) Většinu času jsem pak strávil s Lantrym (ten byl v partě permanentně), Barikem a Verse. Eb a Sirin jsem nabral občas.

Ohledně Barika, to s tím jeho brněním je docela zajímavý nápad, jen to co se týče hratelnosti působí trochu potíže. Neměl jsem komu dávat těžká brnění:) Sám jsem hrál za tuším dual wield warriora a používal jsem lehké brnění. Takže jakmile jsem našel těžké brnění, tak šlo automaticky prodat :D

A teda Barik je hrozně ukňouraný, to bylo furt Graven Ashe sem, Graven Ashe tam. Verse byla z téhle dvojky rozhodně zábavnější, i když jsem s ní málokdy souhlasil a byla tak trochu magor (ostatně jako všichni z The Scarlet Chorus:)
mirak_ Mirak_ - New shoes 16.4.2021 06:54  6000
Jako jsou tam příležitosti se companionů zbavit, když moc chceš. I Barikovi můžeš po zradě Disfavored říct, že ho propouštíš ze služby. Verse pro změnu můžeš nechat zavraždit Gravenem Ashem, poté co si vybereš k útoku na Ascension Hall Disfavored.

Jinak mě samozřejmě trochu sere, že můžeš mít v partě jen 4 zaráz.

Zatím jsem musel v Lethian Crossing vybít posádku Disfavored a samozřejmě jsem se musel víc obhajovat u Tunona no, ale zatím je ke mně vesměs benevolentní :)
tyfuz TyfuZ 16.4.2021 02:20  5998
Nikdo mě nikam nepozval, tak jsem asi zabil někoho, koho jsem neměl:)

To věřím, že to bylo fajn překvapení ho pak potkat ve hře uvázaného u kůlu :D A docela mě překvapilo, co používá jako zbraň:)

No, nemají dost companionů na to, aby tě kvůli tomuhle opustili :D

Docela teď uvažuju, jak ta hlavní linka asi bude u tebe probíhat. Hlavně v některých lokacích. Docela mě to zajímá, asi budu muset mrknout na YT:)
mirak_ Mirak_ - New shoes 15.4.2021 23:44  5997
Jinak ano, snažím se jet totálně spoiler-free cestou, takže si radši ani nehledám žádné info k různému řešení questů atd. Opravdu mě totiž zajímá, jak se vyvrbí ten příběh a odhalím nějaká tajemství universa :)
mirak_ Mirak_ - New shoes 15.4.2021 23:41  5996
Conquest je zajímavá mechanika, ale nemůžu říct, že by mě to nějak zvlášť bavilo, protože mi moc nepřišlo, že by byly mezi jednotlivými rozhodnutími nějak extrémní rozdíly. O nějakém roleplayingu se podle mě moc mluvit nedá.

Bylo fajn si o tom universu přečíst takhle organickou cestou, ta pseudo-wikipedia během rozhovorů není úplně to pravé ořechové :) Navíc byl pro mě cool moment, když jsem Lantryho potkal a ještě se ke mně přidal, což jsem vůbec nečekal :) Tu sbírku povídek taky doporučuju, každá má tak 5-6 stránek a většinou jsou povedeně vypointované.

Nevím, jestli ti hra dovolí přidat se k Vendrien guard, pokud nenecháš žít v rámci dvou questů dva členy jejich gardy (a IMO ti tu možnost sama hra nějak extra nevnucuje), protože na základě toho mě pozvali na tajnou audienci, kde jsme uzavřeli spojenectví ještě před útokem na Ascension Hall.

S těma companionama je to trochu divný. Ano, Barik mě seřval, ale stejně se mnou zůstal a pomáhá mi vraždit další Disfavored. IMO to i přes tu v zásadě povedenou loyalty / fear mechaniku, není úplně dobře ošetřené.

tyfuz TyfuZ 15.4.2021 23:00  5995
No, ty "animované" portréty byly fakt hrozné, to každopádně:) Zajímavá mechanika bylo to rozhodování na začátku hry, kdy vybíráš, co jsi během toho dobývání dělal. Si pamatuju, že jsem Tyranny pustil v noci, že si jen vytvořím postavu a půjdu spát. To jsem netušil, že u toho strávím tak hodinu a půl :D

O té knížce jsem vůbec nevěděl. Trošku mě to teď mrzí, protože Lantry byl asi můj nejoblíbenější companion:)

Už si moc nepamatuju, proč jsem se nepřidal k Vendrien guard. Já hrál za Disfavoured a velice brzo jsem je začal nesnášet:) Navíc v jejich lince hra měla tendenci na tebe házet rozhodnutí mezi špatným a ještě horším :D Ale říkám si tak, že ty teď musíš poslouchat hromadu keců od Barika (předpokládám, že s tebou zůstane, i když si vybereš jinou frakci) :D Ještě bych k těm frakcím rád něco dodal, ale to radši až to dohraješ - spoilery:)

[ 923 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt