Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 57660 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pepanovacek PepaNovacek 8.6.2023 23:35 - Odhlášení (16:52) 78182
Dneska sedmdesátiny Jarek Nohavica, pro mě jeden z nejdůležitějších českých hudebníků mého života.
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 8.6.2023 22:31 - Oblíbené kluby (17:14) 78181
Díky, poslechnu.
pegas Pegas 8.6.2023 22:19  78180
Bubla: Pro informaci, Asia a Alpha jsou si stylově hodně blízké, Astra zní trochu moderněji (ta mě hodně začala bavit až později, nejdřív mě zklamala). Potom s Paynem Aqua, Aria, Arena jsou zase trochu jiný styl, ale Paynea jsem si na nich oblíbil. Na Aqua se ještě objevuje Howe a Palmer. Za nejkrásnější považuji Aura, ta mě dostala, zní více popově, hodně moderních syntezátorů, opravdu skvělé písničky, které ale nemají s původní Aisa moc společného. Nenahrála ji ucelená sestava, ale základ Downes/Payne a plno zajímavých hostů (Howe, Simon Phillips, Guthrie Govan, Ian Crichton, Vinnie Colaiuta, Tony Levin a další). Pak se ustálila sestava s Guthrie Govanem a Chrisem Sladem, nahráli povedenou Silent Nation a na další už nedošlo, protože vše naboural reunion původní sestavy. Materiál (nebo jeho část) pro další desku se zřejmě dostal na jedinou nahrávku projektu GPS - Windows To The Soul. Tam hrál Govan, Payne, Jay Schellen a na klávesy Ryo OKumoto. Zajímavé, ale asi ne pro každého jsou i kolekce různých přebytků Archiva. Po reunionu jsem docela poslouchal Phoenix, ale další desky už mě nebavily.
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 8.6.2023 20:45 - Oblíbené kluby (17:14) 78179
Jak jsem psal, vůbec mi nevadí hrát přístupnou muziku, nejsem k tomu nijak netolerantní, ale jako každá hudba mě to musí něčím oslovovat a první deska Asia se se mnou prostě míjí. Před patnácti lety, před deseti lety i teď. Zkusím i další desky, jestli tam bude nějaká změna. Ty jsem asi nikdy neslyšel. A to mám Wettona hodně rád. Ta Downesova deska není žádná díra do světa a hlavně je to zase úplně jiná hudební kategorie, takže to nemá smysl porovnávat, ale jako kulisa mě místy bavila. To, co píšeš ohledně Howea, vnímám taky, ale vadí mi to jenom když to opravdu hodně přehání. :-) Že sólovky členů Yes nejsou žádná zlatá žíla, to už se mi taky začíná rýsovat, i když jsem jich hodně ještě neslyšel.
pegas Pegas 8.6.2023 20:13  78178
Tak Asia byla založena s tím záměrem hrát přístupnou muziku, ne? Pořád mám dojem, že to spousta lidí nedokáže překousnout. Ani si nemyslím, že by bylo moc podobně znějících kapel. V tom žánru je jich samozřejmě hodně, ale Asia zní jinak, s Journey by mě ani nenapadlo to srovnávat. V Asia hrají všichni výborně a jestli fanoušci těch muzikantů vysnili něco jiného, než se rozhodli hrát, je to jejich problém. Já třeba úplně moc zase nechápu to vyzdvihování Howea v Yes. Samozřejmě hraje i tady dobře, je to prostě skvělý kytarista, ale někdy mě až štve, ten jeho styl, kdy tam sází pištivé tóny bez melodie, přehání to se steel kytarou, izolovaně mi to zas tak dobře nezní. Vždycky jsem zastával názor, že v Yes na těch klasických albech byli výteční muzikanti, dohromady stvořili neskutečnou hudbu, ale sólově to až na pár výjimek taková sláva nebyla. Ostatně mi i připadá úsměvné zatracovat Asia a jásat nad tou sólovkou Downese, a to ho mám rád (tedy v současných Yes už ne, ale to je celkově bída).
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 8.6.2023 07:17 - Oblíbené kluby (17:14) 78177
Na druhou stranu, snaha o komerčnost jako taková by mi nevadila, ale tohle se bohužel přesně trefuje do té polohy komerčního rocku, která mě nebaví.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 8.6.2023 06:45  78176
Asiahlavně soustředili na to, aby to bylo komerční
z toho přímo čiší. Nikdy se mi nelíbili a to jsem se jeden čas snažil ...
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 7.6.2023 22:51 - Oblíbené kluby (17:14) 78175
No, poslechl jsem si po letech debut Asia a fakt nevím. Je to kapela plná skvělých muzikantů skládající a hrající tuctový pop-rock přesně ve stylu, který byl tehdy populární (třeba Journey s Perrym), ale mě nikdy nebavil. Přijde mi, že se hlavně soustředili na to, aby to bylo komerční a byla tam všechna potřebná klišé. Ano, jsou tam nánosy artu, ale je třeba se k nim prokousat skrz otravné refrény jako je ten v Heat of the Moment, nebo přes tu strašnou dechovkovou fanfárku ve One Step Closer.

Nejvíc se mi líbila Sole Survivor (hodně wettonovská ve stylu U.K. a navíc je tam výrazný Howe) a ještě Time Again (ta působí na albu poněkud archaicky).
mayak1 Mayak1 I live in a progg bubble ... 7.6.2023 21:47  78174
HonzoTak som celkom rád, že Ťa to zaujalo ...
Keď je v téme aj ASIA, opäť ma napadlo, aké sú diametrálne rozdiely v hudobnom fungovaní Steve Howea. V YES je obrovská hviezda, jeden z totálnych TOP svetových gitaristov a evidentne venoval veľa energie, schopností a talentu tejto svetovej veličine rocku všeobecne.
Prvá ASIA mala aspoň komerčne veľký úspech, potom už viac zošup smerom dole a jeho odchod ...
GTR, kde sa stretli dvaja absolútne zásadní gitaristi art rocku bol obrovský prepadák ...
Sólové albumy Stevea (a je ich spolu so živákmi skoro 30) sú pri všetkej úcte priemerné (aj niektoré zbytočné), žiadny z nich sa ani nepriblížil kvalitatívne ku tomu, čo robil Chris Squire ("Fish Out of Water", duo Conspiracy, duo Squackett, kapela The Syn) ...bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 7.6.2023 21:22 - Oblíbené kluby (17:14) 78173
MayakTen Downes je fajn, jako kulisa se to poslouchá moc pěkně, některá místa jsou super (Urbanology), některá působí jako nějaký rychlý soundtrack. Připomíná mi to tvorbu Michaela Shrieva zhruba z téže doby (alba The Big Picture a Leaving Time).
pegas Pegas 7.6.2023 20:05  78172
Asia je super, původní s Wettonem i potom s Paynem. Po reunionu původní sestavy už mě to nezaujalo. Na koncert z Tokya jsem koukal nedávno a hlavně jsem měl možnost je vidět na turné k Phoenix, kde byl podobný, jestli ne stejný, setlist. Akorát celý ten reunion měl takovou pachuť poírání existence té druhé kapely, jak malé děti.
mayak1 Mayak1 I live in a progg bubble ... 7.6.2023 15:29  78171
Geoffrey Downes / The New Dance Orchestra - The Light Program https://www.youtube.com/watch?v=F21GrmhReu0&ab_channel=Ironigami
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 7.6.2023 14:58 - Oblíbené kluby (17:14) 78170
Zajímavé je, že Howe v Asia ani moc neskládal.
mayak1 Mayak1 I live in a progg bubble ... 7.6.2023 14:55  78169
Ivan... ja netvrdím, že "The Age of Plastic" sa mi páči, to bolo moje prvé počutie albumu a tiež som to sotva dopočúval so zistením, že mimo VKTRS a "Elstree" nepoznám nič ďalšie z toho ... čiste informatívny poznávací proces ...
A téma ASIA je pre mňa tiež skôr niečo, ako história nudnej kapely (videl som ich v klasickej zostave v Budapešti v r. 2008), skôr éra kedy tak hral a skladal John Payne (1992-2006) je trochu viac interesantná, ako táto kvázy "super group" ... keď som videl/počul, ako sa Steve Howe nudí pri pop rockových akordoch naživo, stačilo mi to už navždy ...
bubla Bubla Máte komplexy i z hudby? - Pokračujte do Studia Kroměříž 7.6.2023 14:32 - Oblíbené kluby (17:14) 78168
IvanJá se obávám, že to budu mít opačně, protože co si vzpomínám, tak mě Asia fakt vůbec nebavila, ale slyšel jsem asi jen dvě, tři první alba.

[ 57660 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt