Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
8.-14.1.2024: Cynic - Ascension Codes - 2021 (Jitka)
15.-21.1.2024: Ota Petřina - Super-robot - 1978 (Pepa)
22.-28.1.2024: Supertramp - Even In The Quietest Moments - 1977 (Ivan)
29.-4.2.2024: Linda Perhacs - Parallelograms - 1970 (Štěpán)
5.2.-11.2.2024: Brother Ape - A Rare Moment Of Insight - 2010 (Miro)
12.2.- 18.2.2024: Jouis - Dojo - 2014 (Honza)
19.2.- 25.2.2024: Kevin Gilbert – The Shaming Of The True - 2000 (Dan
26.2.- 3.3.2024: Sparks – Lil' Beethoven - 2002 (Petr)
4.3.- 10.3.2024: Jakszyk, Fripp and Collins – A Scarcity Of Miracles - 2011 (Jitka)
11.3.- 17.3.2024: Dux – Vladimír Padrůněk In Memoriam - 1986 (Pepa)
18.3.- 24.3.2024: 10cc – The Original Soundtrack - 1975 (Ivan)
25.3.- 31.3.2024: Lucifer's Friend – Banquet - 1974 (Štěpán)
1.4.- 7.4.2024: Persona Grata – Reaching Places High Above - 2013 (Miro)
8.4.- 14.4.2024: Return To Forever – Where Have I Known You Before - 1974 (Honza)
15.4.- 21.4.2024: Mr.Bungle – California - 1999 (Dan)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 62181 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 9.4.2021 21:28 - Klub Hudební klub (12:33) 63989
BublaDěkuji za poutavé vyprávění "Pink Floyd 1987-1993", skvěle se to četlo.

K nahrávce La Carrera Panamericana dodám, že částečně vyšla na neoficální kompilaci raritních nahrávek PINK FLOYD Rarities "A Tree Full Of Secrets" (18CD BOX). Na CD-13 je těch 7 skladeb, které jsou i na Youtube ve tvém odkazu.

Zajímavější však je, že vznikla fanouškovská CD verze alba La Carrera Panamericana. Je pořízena převážně z Laser Disc verze filmu, tedy by měla mít lepší zvukovou kvalitu, než VHS. Současně je doplněna dvěma tracky z výše zmíněného boxu rarit. Podle "info" souboru některé představené části hudebního soundtracku nebyly na VHS ani LD verzi, ale pouze v TV vysílané verzi. Jde tedy asi o nejkompletněší provedení, co se dá sehnat.

Zde je ke stažení MEGA flac. Enjoy!
ravil_saton Ravil Saton Indigo opět žije - 18.11. Chapeau Rouge - www.indigoseries.com 9.4.2021 21:17  63988
Navrhuji Bublovi na narozky udělat mix písniček Pink Floyd, které se mu nelíbí. Možná by se dalo sestavit album, kterému by dal 2/5.
bubla Bubla 9.4.2021 19:42 - Klub GENESIS (12:16) 63987
Pink Floyd 1987-1993

Výhodou na straně Gilmoura a spol. bylo, že jakmile vyjedou na turné, tak jméno Pink Floyd přiláká davy lidí na stadiony, a i kdyby nová deska propadla, lidi přijdou na staré hity. Album nepropadlo a odvážně ho hráli celé, jako by se nechumelilo. Z Dark Side hráli Time, Money, Us And Them a poměrně překvapivě On The Run (asi hlavně kvůli efektu explodující postele nad hlavami diváků). Z Wish You Were Here titulní věc a zkrácenou první půlku Shine On, ale pro mě docela překvapivě i Welcome To The Machine. Z Animals nic, asi to Gilmourovi ani Wrightovi nesedělo a bylo by to dlouhé. Z The Wall hráli Brick 2, Comfortably Numb a Run Like Hell, čili hit plus Gilmourovy věci. Ze vzdálené historie oživili skvělou One Of These Days a dokonce i Echoes, která původně zahajovala koncerty, ale jak už jsem psal u Meddle, rychle ji vyhodili. Škoda. Set list se kromě toho v podstatě nijak neměnil, jenom v průběhu turné přidali ještě Great Gig. Tony Levin chytře usoudil, že by se na turné nudil, takže nastoupil Guy Pratt, dodnes zásadní spolupracovník Gilmoura i Masona, který to svým dravějším stylem oproti Watersově éře trochu oživil. Masona jistil perkusionista Gary Wallis a Wrighta dobře doplňoval Jon Carin. Druhým kytaristou se stal kamarád kapely Tim Renwick. Se saxofonem se nevrátil Dick Parry, ale byl tu osmdesátkový zjev Scott Page, kterého si vybrali i jako showmana. K tomu samozřejmě zpěvačky. Jestli se dá tomu turné něco vytknout, tak je to neměnnost set listu. Je pravda, že větší experimenty v tomhle směru dělali naposled tak v roce 1970, ale přece jenom při turné trvajícím dva roky to mohli nějak prostřídat, třeba přestat hrát A New Machine a Terminal Frost a zařadit nějakou další klasiku.

Koncertní album Delicate Sound Of Thunder se mi vždycky líbilo. Je živější než PULSE. Věci z Momentary Lapse tady jsou skvělé, zejména bych zmínil Yet Another Movie, Sorrow, Dogs Of War a krásný nový syntezátorový úvod v On The Turning Away. Občasný slap (třeba v Shine On, hehe) mě neuráží a Pratt je celkově výborný, třeba v Time nebo pod kytarovými sóly v Brick. Taky mě baví, jak Watersovy party v Comfortably Numb převzal Wright (s Carinem). Pratt zase skvěle zpívá duet v Run Like Hell.

Jsem ale rád, že na boxu The Later Years vyšla rozšířená verze tohoto alba. Ne že bych tak moc toužil po koncertní verzi A New Machine nebo On The Run, ale One Slip, Great Gig (ta je teda skutečně procítěná, heh) a zejména Welcome To The Machine (bez saxofonu, hehe, se zajímavým kytarovým sólem na konci, které podle mě hraje Renwick) stojí za to. Některé věci z Momentary Lapse plus přídavky jsou až o minutu delší (nesestříhaná sóla), což je v pořádku. Gilmour to ale přehnal s revizionismem v Money, která je naopak o více než minutu kratší, protože vystřihli část jamu uprostřed, zejména Prattovo slap-baskytarové sólo. Asi bylo předmětem kritiky pinkfloydovských ultras, ale prostě k tomu patřilo. Dále v mixu poněkud utlumili druhého bubeníka Wallise, a naopak zvýraznili Masonovy a hlavně Wrightovy party, což vítám. Je to podle mě výborná nahrávka. Jediné mínus je absence jakékoli nahrávky Echoes, byť třeba jako bonusu. Nevěřím tomu, že to nemají nahrané alespoň z mixpultu.

Třešničkou na dortu je hodně předělané video z koncertu. VHS Delicate Sound of Thunder jsem si kdysi pod dojmem PULSE koupil, ale ty prolínačky a tuny zpomalených detailů hmatníku Gilmourovy kytary mě docela nasraly a nikdy mě na to nebavilo koukat tolik jako na PULSE. Nová verze je v tomhle mnohem lepší. I na ní je patrná snaha, aby byli víc vidět Gilmour, Mason i Wright.

Pěkný je i televizní koncert z Benátek, který vyšel taky na Later Years. Po skončení turné ještě zahráli kratší set na festivalu v Knebworthu. O tom jsem četl, že některé skladby tam jsou fantastické a jiné příšerné. Mně se to celkem líbí všechno, hehe.

V roce 1991 nahráli soundtrack pro dokumentární film La Carrera Panamericana o nějakém automobilovém závodě Latinskou Amerikou kterého se účastnili Gilmour, Mason a jejich dlouholetý manažer O‘Rourke. VHS s tímto dokumentem se podle mě prodávala jenom díky soundtracku od Pink Floyd, který samostatně ani v žádném boxu nevyšel. Což naprosto nechápu. Jsou tam zkrácené věci z Momentary Lapse, ale hlavně tehdy nově nahrané jamy Gilmoura, Masona a Wrighta, které nejsou o nic horší než dema na Later Years nebo materiál, co vyšel na Endless River. Jediná možnost, jak si to poslechnout, je ze zvukové stopy filmu, se vším mluvením atd. Tohle je asi nejlepší, pěkný jam Pan Am Shuffle: https://www.youtube.com/watch?v=gBwQ64GSsvw Celé je to tady: https://www.youtube.com/watch?v=dJn8JD9EtTg (žádné takové „EP“ samozřejmě oficiálně nevyšlo).

Gilmour v letech před Division Bell taky nahrál nějaké soundtracky k různým dokumentům, ale samozřejmě nic z toho nevyšlo a slyšel jsem je asi tak jednou.
stev stev 9.4.2021 08:34  63986
Taky mi to včera došlo ta karma muzikantů kolem Magna Carta...Též jsem zaznamenal Mike Bakera, Trenta Gardnera, o jeho bráchovi jsem nevěděl (vím že hostoval na projektech Trenta). Od Shadow Gallery mám nejradši asi Room V. I Digital Ghosts už bez Bakera bylo slušný, našli za něj dobrou náhradu, ale pak se nějak vytratili.

Jo taky jsem si poslechl Cairo, třeba Valley of the Shadow, to je tak kolosální věc, vlivy Yes a ELP na steroidech. Cairo se taky účastnili pár tribute alb - co si vybavuju k Floydům a Yes, nahráli Speak to Me/Breathe a South Side of the Sky. Douglas byl šikovnej zpěvák, jeho témbr mi seděl. Jo a na těch druhých Explorer's Club zpívá Steve Walsh, tam je vůbec znát jak mu odešel hlas, když to člověk srovná třeba s dobami Leftoverture, nepoznal bych, že je to ten samej zpěvák.

keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 8.4.2021 21:45  63985
AntonyTo jsem nevěděl, že oba Magellani už nežijou. Explorer's Club, Magellan a Shadow Gallery znám. První dvě skupiny/projekty ale nepřežily moje občasné masivní čistky v knihovně. Od Shadow Gallery mám hrozně rád Carved In Stone a poslední Digital Ghosts, které mají u mě status bomby. Ostatní jejich alba určitě 3-4/5, bez špatného kousku.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 8.4.2021 21:16 - Klub Hudební klub (12:33) 63984
stevEXPLORER'S CLUB to mají přesně tak, jak říkáš. První album vynikající, druhé divný trendy pokus o cosi.

Z Magna Carta musím zmínit hlavně dvě kapely, i když by to nepochybně zasluhovaly i další. Za prvé MAGELLAN, za druhé SHADOW GALLERY. Právě, když se řekne Trent Gardner, napadnou mě jako první MAGELLAN, až potom jeho další projekty. SHADOW GALLERY jsou pro mne skupinou na úrovni DREAM THEATER, v něčem i lepší.

Je zajímavé, že všechny skupiny, o kterých se bavíme, mají smutný osud:
CAIRO - zpěvák Bret Douglas zemřel roku 2011 na rakovinu ve věku 52 let.
MAGELLAN - zpěvák a kytarista Trent Gardner zemřel roku 2016 ve věku 55 let. Jeho bratr Wayne Gardner (v MAGELLAN - kytara, basa, klávesy) zemřel roku 2014 ve věku 48 let, sebevražda zastřelením. Jejich nejstarší bratr Jack Elroy Gardner, kterému věnovali album Hundred Year Flood (2002) padl roku 1966 ve Vietnamu.
SHADOW GALLERY - zpěvák Mike Baker zemřel roku 2008 ve věku 45 let, infarkt.
No, a v tomhle smyslu se hodí připomenout další legendu progresivní hudby 90. let v USA:
CRIMSON GLORY - zpěvák Midnight (John Patrick McDonald, Jr.) zemřel roku 2009 na aneurysma břišní aorty ve věku 47 let.

Něco pozitivního na závěr? Hodí se tyto legendy progresivní hudby připomenout, kdo nezná, může je zkusit objevit. MAGELLAN a CAIRO by mohli nadchnout melodiky, ostatní dvě skupiny jsou tvrdší, takže spíše pro ty posluchače, kterým nevadí metal.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 8.4.2021 20:41 - Klub Hudební klub (12:33) 63983
Poslouchám CAIRO po dlouhé době, je to opravdu bezvadná muzika. Hodně Emersonovských pasáží.
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 8.4.2021 18:35  63982
Nad SylvanNové album Nada Sylvana Spiritus Mundi zde:

https://mega.nz/file/l7ZlTSIS#99VQBpBjZVIaqbJL-NgpYan-eyYgx5dKIAIpkwkEZQ0
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 8.4.2021 17:51 - Oblíbené kluby (12:35) 63981
Cairo
zatím tedy - stačí tento jeden poslech. Asi nebudu pouštět znova.
Poslouchám album Conflict and Dreams (1998)
stev stev 8.4.2021 17:47  63980
Marek: Cairo určitě zkus, minimálně jako klávesák bys to mohl ocenit, zejména pokud máš v oblibě Keitha Emersona. Pro mě je Conflict and Dreams jedno z nejúchvatnějších klávesových alb co znám. Jinak je to hodně dramatická, valící se ze všech stran muzika, těžký sousto. Já bych ji charakterizoval jako mix Dream Theater, Emerson Lake and Palmer, Yes a Boston (díky těm harmoniím). Bohužel jim umřel zpěvák po pár letech od posledního alba a už se neobnovili.

Antony: Jojo, díky Magna Carta jsem na ně kdysi přišel. S tímto vydavatelstvím byl hodně spojován Trent Gardner, který vydal dvě alba pod hlavičkou Explorer's Club. Zpívá tam třeba James LaBrie, a taky právě frontman Bret Douglas z Cairo. Taky se tam objevují v rolích instrumentalistů Petrucci, Myung, Derek Sherinian, Terry Bozzio, muzikanti z Shadow Gallery, i klávesák Mark Robertson z Cairo. Ale muzika samotná už mě tak nebrala - první album má zajímvý, silný momenty, ale to druhý je naprosto zběsilá parodie na prog rock/metal. Někdo o tom napsal "Bad music played well", s tím úplně souhlasím.
pepanovacek PepaNovacek 8.4.2021 17:39 - Oblíbené kluby (11:57) 63979
Štěpán + Marek OK, tak jsem zvědav na vaše seznamy.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 8.4.2021 17:12 - Klub Hudební klub (12:33) 63978
KeyserSozeKlíííd, nenabádáš.. :)
Když v rámci diskuze zmíním nějaký jev, s nímž se setkávám na různých hudebních fórech a blozích, není třeba jej hned vztahovat na sebe.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 8.4.2021 17:09 - Klub Hudební klub (12:33) 63977
Američané CAIRO byli klasická neo prog kapela. Kdo poslouchal silnou devadesátkovou vlnu tohoto stylu, nemohl ji minout. Patřili do stáje vydavatelství Magna Carta, které se v té době staralo o dost zajímavých skupin. Hráli trošku symfoničtější podobu žánru a v té době byli jednou z těch nadějných kapel, co nich mohlo něco být. CAIRO byli souputníci třeba takových SPOCK'S BEARD, ale narozdíl od nich po třech deskách zmizeli.

Existuje současná skupina CAIRO z UK (jen shoda názvu): http://cairorocks.com/
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 8.4.2021 17:08  63976
PepaTo je dobrej nápad. Ten můj seznam by asi byl docela dlouhej...
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 8.4.2021 17:03  63975
ŠtěpánPřesně tak. Animals dám 5/5, Lisztovým Transcendentálním etudám taky. Pro mě mistrovská díla, která mohou co do prožitku klidně stát vedle sebe. Cairo neznám, zkusím.

[ 62181 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt