Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GPS navigace [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače - V ODPADU) moderuje ullicnik.
Archiv
Odkazy jsem zrusil, stejne si kazdej najde sam co potrebuje:)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: mfczxbq
[ 478 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
kondoris5 Kondoris5 28.10.2020 15:22  632
Jakou GPS Zdravím. Chci se zeptat jakou byste mi doporučili GPS. Navitas, Mio, TomTom? Kolega mi doporučil tuhle - https://m.alza.cz/mio-mivue-drive-65lm-truck-karavan-liffetime-d4672646.htm dokonce je i nejprodávanější na Alze. Trošku mě děsí i cena, přes 5000kč se mi nechce dávat za GPS (i když bych mohl využít slevu 15% na vše, více info zde - https://www.kodino.com/cz/obchod/alza/) Ale pokud byste mi ji doporučili i tady, tak ji vemu
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 11.11.2010 01:59  631
Třetí možností je, že jsem se já kokot nepodíval po naplánovnání dost zblízka, ale na 95% jsem si jistej, že ta původní trasa vedla přes to město... nerad trápím auto na okreskách, sice si tam člověk sjede, ale to by musely bejt v jiném stavu. Dokonce mám dojem, že jsem mu to musel dát přepočítat jak alternativu, aby mi to naplánoval přes to město. Teď mě ale napadá, že jsem vlastně trasu plánoval předem a pak jsem aplikaci během cesty na nějaké zastávce ukončil (hrozně to žere baterku) a pak zase nahodil a v tom případě TT zřejmě znovu spočítá trasu z místa, kde momentálně je a poslal mě zase na ty okresky. To bude ono. Jsem debil, už je to jasný... podruhý už jsem se nekouk... :-DD. Ještě, že se autům nic nestalo :-).
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 11.11.2010 01:50  629
V hrůze si vzpomínám, jak jsme v létě jeli na sraz Ford klubu a já jedinej měl navigaci a za mnou jel Mustang (to ještě šlo) a za ním ospojlerovaný a upravený nizounký Mondeo STčko a najednou jsem zjistil, že jsme na okresce třetí třídy, kde se jaxi nebylo jak otočit (přestože naplánovaná trasa byla možná o něco delší a přes město, ale po státovce) a celou dobu jsem se modlil, ať se z toho STčka něco neutrhne, protože to byly kotáry děsivý. Kupodivu mi pak nikdo ani nenadával :-DD. Jedinou pojistkou proti tomuhle je umístit na trasu průjezdní bod nebo sestavit itinerář. Ale stejně nechápu, jak to, že si to takhle změní trasu, když je to jen přes palubu hozená PDA verze, která by to rozhodně neměla umět...
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 11.11.2010 01:39  627
selit [624]: Jak už napsal pode mnou Jockey - s největší pravděpodobností to udělá každá navigace. TomTom zcela jistě, natolik už ho znám. A nakonec je to logické, co kdybys tam opravdu potřeboval dojet a pak jet dál, klidně zase do protisměru? Jaký si to zadáš, takový to dostaneš, proto je _vždycky_ doporučeníhodné zkontrolovat vypočítanou trasu. A i tak to občas provádí zajímavé věci, ať je to od kteréhokoliv výrobce. Navi není user friendly přístrojek ani náhodou a je nutno být stále ve střehu. A ačkoliv je TomTom v tomhle ohledu asi nejpřítulnější navi, tak i on je schopen zákeřně během jízdy změnit trasu (nechápu, jak je to možné, viz dále) a z nějakého důvodu tě poslat okreskami místo po státovce, kterou jsi viděl v přehledu naplánované trasy. A to podotýkám, že mám PDA verzi, kde nějaké RDS-TMC nebo IQ routes nejsou podporovány ani náhodou :-). Ale neměnil bych, pokud si někdy koupím dospělou navi, zase to bude TT, i když jejich přístup k zákazníkovi obecně je čím dál tím horší...
jockey Jockey 10.11.2010 17:17  625
Obávám se, že nejen TomTom! Pokud při nízkém rozlišení dáš průjezdní bod do protisměru -tak žádná navigace nemá IQ na to, aby zahlásila "skutečně chceš jet proti směru zadávané trasy?"
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 10.11.2010 16:35  624
ZkaziusOno je to tak,ze jsem nejel presne z jizaku,ale o nemaly kus vedle.Na brnenskou dalnici exituje z toho mista kratsi trasa,ovsem zpameti jsem ji neznal.
Takze mi slo prave jen o ten usek start-okruh,do Varu jsem si to zadal jen z experimentalnich duvodu.

Kazdopadne to velmi zvysilo mou chut Nokii rozslapnout.
Skutecne by to TomTom udelal taky?
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 10.11.2010 02:24  623
Anebo se vyprdneš na nějaký body, z Jižáku na D1 směr Brno snad trefíš, ona ti bude navi chvíli nadávat, že se máš otočit a valit na spojku, ale počítám, že za Průhonicema už dá pokoj a přepočítá to přes ten novej okruh. Nesmíš to tolik prožívat. To já se jí vždycky ještě posmívám, když jedu jinudy, než by mě chtěla hnát. Ku cti TomTomu musím uvést, že přepočítávání trasy probíhá rychle, bez přílišných komentářů ala "přepočítávám trasu" (Garmina bych asi rozšlapal) a většinou dá za chvíli pokoj.
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 10.11.2010 02:18  622
selit [621]: Tohle by ti, obávám se, provedl TomTom taky. Tyhle dálnice jsou totiž v mapě vedené ne jako jedna cesta, ale dvě vedle sebe a navi moc dobře ví, že to jsou jednosměrky. Takže pokud si při přípravě trasy zadáš průjezdní bod omylem na protisměrnou část, tak tě to tam holt požene a nenaděláš nic. Tedy naděláš, zrušíš trasu a spácháš to znovu a před zadáním bodu to vyzoomuješ na max., aby ses trefil :-).
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 9.11.2010 22:35  621
Nejnovejsi prihody s NokiiJel jsem z Jižního města do K.Varu.Mermomocí jsem chtěl jet přes Pražsky okruh.
Tak jsem si vyzoomoval,kliknul na okruh a v okýnku jsem viděl "Pražsky okruh".Spokojeně jsem si ho přidal do trasy a odjel.

Po nájezdu na okruh mne to ale hned na prvním sjezdu hnalo z dálnice a taky se zobrazovalo,že tu dálnici mám projet i v protisměru.Prostě,jak jsem na displeji mobilů viděl půl Prahy a klepnul na okruh,tak ho to sice vybralo,jenže zrovna náhodou v protisměru,takže jsem tam měl udělat kolečko a pak teprve odjet domů...

K této vpravdě luxusní feature je nutno připočíst tu vlastnost,že jakmile je trasa spočítána,lze si ji sice zobrazit,ale nelze ji vyzoomovat ani s ní pohybovat,takže na trase Praha-K.Vary,zobrazenoe na displeji mobilů,takovou maličkost nelze odhalit ani kdyby ji jeden aktivně hledal.
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 2.11.2010 15:09  620
Mně se zatím v TomTomu nejvíce líbil Ostravak, ale je tam jedna chybně nahraná hláška, díky které lze snadno odbočit úplně jinam, než by se mělo. A takpoužívám kombinaci klasického hlasu (Miroslav) s dohrávanými povely pro blížící se POI (Eliška) plus nějaké ty varovné systémové zvuky.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 28.10.2010 19:31  618
Tak jsem dnes v kantyne zacal hovor o mych strastech s Nokii a hned se prihlasili dva "dobrovolnici",kterym to smazlo hlasy pri poslednim updatu mapy take.Meli ale kliku a vsimli si toho zavcasu.
scalex Scalex 27.10.2010 08:34  617

Johny_G: Liška se do TomTomu stáhnout nedá. Přesněji - dá se stáhnout cca desetina hlášek. Z principu to ale funguje úplně jinak než na Dynavixu. Dynavix má, jak jsem psal, pro každou situaci několik různých hlášek, TomTom jen jednu. Čili u Lišky upraveného pro TomTom byla pro každou situaci vybraná jedna hláška a ta se neustále opakuje, takže  pokud někdo posuzuje Liškovo navigování podle zkušenosti z TomTomu, tak absolutně nemá ánung, jak to má doopravdy vypadat (vím to z vlastní zkušenosti, Lišku na TomTomu jsem několik dní zkoušel a bylo to o ničem). A ty nejlepší hlášky tam scházejí.

Musím říct, že ani po několika měsících ježdění se mi Liška neoposlouchal a každou chvíli vyplivne nějakou hlášku, kterou jsem ještě neslyšel. Problém s Liškovým navigováním je spíš jiný, a to ten, že je to neuvěřitelně nekvalitně nahráno. Tiše a zašuměně. Nemá to tu potřebnou zvučnost, jakou hlas v navigaci má mít, aby se v hluku v autě prosadil. Přitom repráček v navigaci na to má, stačí přepnout na normální hlas a už je to v pohodě. Toho, kdo technicky pořizoval záznam s Liškou, by chtělo vymáchat ve Vltavě. No a druhý problém je, že co se týká samotného navigování, tak TomTom s Garminem jsou prostě o level dál.

selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 26.10.2010 20:28  616
GarminHm,tak koukam,ze Garmin to uz ma taky:
trafficTrends – výpočet trasy a času příjezdu pomocí historických dopravních dat využívá informací o jízdních časech a průjezdnosti silnic v různých dnech a v různých denních dobách.
Ma nekdo nejake zkusenosti?
sany 26.10.2010 19:48  615
ze zacatku se to je to zabavny, pak se oposloucha... :-)
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 26.10.2010 19:12  614
Liška se dá normálně stáhnout i do TomTomu. Ale připadá mi strašně debilní.

[ 478 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt