Do současnosti jsem měl Phenom X II 920 (první kus, co se dělal ještě s DDR2 řadičem) a naprostá spokojenost. Prostě intel v té době nekonkuroval cenou. Kdyby mi neodešla základní deska tak ho mám pořád. Výkon naprosto dostačující na paření v podstatě čehokoliv na max detaily (v kombinaci s Radeonem HD 5770) a to bez taktování.
No ono AMD nabízí zajímavou cenu, a porovnáš-li stejný výkon pak AMD vyjde levněji. A mě osobně se design FX-8120(50) velmi líbí, ten procesor má nesporné výhody pro ti odpovídajícímu intelu - mnohem víc L2 a L3 cache, a ačkoliv je to také fyzicky 4 jádro tak paralelizace je IMO na mnohem lepší úrovni (označení 8 jádro). Slyšel jsem přirovnání, že je to designově spíš serverový procesor a za 3600 Kč mi přijde jako zajímavá volba. Problém je 32 nm proces, v okamžiku kdy AMD bude schopné využívat 22 nm a tím sníží TDP pak by pro mě byla zase jasná volba FXko (a jako bonus je možné slušně taktovat). Jasně, uznávám, že ten humbuk kolem byl neopodstatněný, přesto to nejsou špatné procesory. Stejně tak APUčka jsou velice zajímavou myšlenkou (na které AMD dosti vykrvácelo). Ve finále kdyby se neobjevila (je k dispozici tak měsíc) ta 3350P - což je v podstatě standardní Ivy Bridge s vadnou grafikou, tak jsem si to nejspíš FXko koupil.
Pro pochopení současné situace v jaké AMD je celkem dobrý tenhle článek.
Jinak kromě Tom's hardware nejvíc využívám tyhle.
Nehledě na to, že monopol nám zákazníkům neprospěje. Jinak nechci tady dělat flame AMD vs Intel - tohle je můj názor a uznávám, že detailní znalost intelu mi chybí, a stejně tak uznávám, že když bych chtěl výkon bez ohledu na cenu, tak půjdu do intelu, ale to jsem nikdy nechtěl. |