Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub High End [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Royal.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
left channel High End

Tento klub slouží jako fórum přátel věrné reprodukce zvuku. Projevy agrese, arogance či urážky jsou zde nepřípustné, stejně jako příspěvky s tématem nesouvisející.
right channel

Odkazy a HTML tagy: (další odkazy a zálohy klubu na Homepage)
Hifi - obvody a měření: Odborný klub
HighEnd - Akce: Neveřejný uzavřený klub
Heli a jiné OT: Pokecání, které nepatří sem
High End - Projekty: Už jen ke čtení.
Hi-Fi inzerce - inzertní klub na Lopuchu, náhrada padlého AMPu
Hifi na slovanetu - threadová diskuse
Pavel Macura Audio - špičkové HighEnd výrobky z dílny Pavla Macury
CustomWorks - kvalitní DIY stavebnice nekompromisních audio zařízení
Fullstars.cz - Fullstars – Magazine for audiophiles. The best music, films and hi-fi technique..

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 12:04  59924
themajkl [59921]: :o)) Díky! Jistě, máš pravdu. Ale já opravdu už nechci dávat ještě dalších deset, když už mám všechno mimo konce hotové. (Nakonec by v nejhorším i ten konec mohl zůstat, je taky cosi jako D-FET).V kombu je preamp s OPA134, overdrive a dobrý reproduktor. Navíc mám pro další blbnutí multiefekt.
Tím vším neříkám, že si třeba časem nějaké hotové kombíčko nekoupím, až seženu za dobrou cenu.
Mám v ulici známého, muzikanta, ten má komb asi osm, takže mám dokonce i možnost slyšet různé zvuky a různé kytary na jednom místě.
Humbucker na strata... Protože samozřejmě nemám Fender ale klon, tak se mi zvuk originálního snímače moc nelíbil. Takže jsem to chtěl posunout a získat větší výběr zvuků. Dal jsem tam R.M.Pickup s rozpínáním a jsem náramně spokojený. Dokonce tak, že budu možná uvažovat o možnosti vyměnit hum i u kobylky (tam už byl ale ne R.M.) a přidat rozepínání.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 12:01  59923
Ok :-)
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 11:53  59922
kombo

Ano, je to provizorní, deska po reproduktur bude od truhláře a taky bude nová samolepka na panelu.

themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 11:20  59921
No právě že tě už znám a vím, jak uvažuješ, ti chci ušetřit čas a práci. Ty budeš měnit tam kousek a tam kousek a porovnávat zvuky a jestli náhodou tady tohle neudělá na pár korun z FETu lampu. Neudělá. Neříkám, že s tím, co nakonec vytvoříš, nebudeš spokojený. Ale stejně spokojený budeš, když jeden den věnuješ obcházení krámu v Praze, poslechneš si komba za pár tisíc a jedno si koupíš. Na tém místě bych se díval po cca 5W lampovém kombíčku. K tomu pak můžeš koupit nějaký overdrive, když bude potřeba dokrmit a máš vystaráno. Jo, předpokládá to celkem řekněme 10 tisíc výdaj. Pokud je dát nechceš, tak holt asi budeš bastlit FETy.
A proč jsi dal na stratovi humbucker ke krku?
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 10:47  59920
themajkl [59919]: Tak, jistě víš, že nejsem v elektronice žádný začátečník. Kdysi jsem pár lampáků postavil či přestavěl, pro kamarády muzikanty, takže v této problematice se taky umím pohybovat. Tedy jsem schopen lampák vyrobit. Jen, jak jsem již psal - musel bych všechno kupovat, na což mi důchod tak úplně nestačí :o))
Jasně, líbil by se mi třeba nějaký Matchless či Marshal nebo Vox, k tomu skříň s 4x12 Celestion. Jenže na to opravdu nemám a ani bych to nevyužil. Jak jsem se již zmínil, nejsem kytarista a na mé domácí amatérské pobrnkávání by bylo takové sestavy škoda. Takže se spíš po malých krůčcích posunuju k něčemu, co se mi líbí. První posun byla výměna snímače u krku za humbucker s rozepínáním, teď výměna "mizerných" reproduktorů za již zmíněný Celestion (to je skutečně výrazná změna a začínám mít dojem, že pokud bude všechno v kombu z FETů, pak to bude od lamp k nerozeznání). Takže, jak vidíš, nějakou představu mám a trošku vědomostí taky. Teď ty ruce k té kytaře (no, stejně to nakonec zdědí dcera a tam nemám pochyb :o))
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 11.8.2015 20:41  59919
Royal [59915]: Vřele doporučuju držet se toho, co psal Karel. Pokud je tvůj cíl muzika a ne z nuly a bez patřičných vědomostí bastlit něco, o čem později prohlásíš, že to je kytarový aparát. Běž do krámu a vyzkoušej si, jak co hraje. Kup, co se ti bude líbit a na co budeš mít peníze. Nebo kup něco osvědčeného z bazaru a nech přelampovat od někoho, kdo tomu rozumí. Ze své zkušenosti řeknu, že to je stejně nakonec jedno, protože výsledný dojem dělají v první řadě tvoje uši a ruce. (Já si troufám říct, že mám dobrý aparát a stejně je evidentní, že dobrý kytarista nejsem.) Časem si uděláš názor sám a půjdeš po svém vlastním zvuku cíleně.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 11:32  59918
Já si myslím, že tento druh "testů" má největší vypovídací hodnotu pro ty, kteří poslouchají a snaží se vybrat zvuk podle svých preferencí.
Například jsme sestavili aparaturu slušně hrající a i parametrově dobrou. A stejně byli lidé, kterým se nelíbil dostatek basů (neb na něj nebyli zvyklí) či jiní, kterým se nelíbila strohá přednost přednesu (neb dávali přednost lampovému zvuku muzikantských aparátů). Atd, v tomto bych mohl pokračovat dlouho. Taky je pravdou, že se časem sešla skupinka lidí, kteří dokázali celkem precizně rozlišit lepší zvuk od horšího, byť se jednalo třeba o signálový kabel.
pucmeloud Pučmeloud Samé sádlo..kam šáhnu,samé sádlo... 11.8.2015 08:17  59917
TessienZajímavé? Spíše se to dalo očekávat...slepé testy jsou sranda: zažil jsem test, kde suvereně rozpoznali recenzenti jeden a tentýž zesilovač:-)
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:48  59916
59914 bylo pro Tessiena
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:37  59915
Karel S.No, když jsem si koupil strata, tak jsem pochopitelně doma nic neměl. Takže jsem sesmolil kombíčko se dvěma 8" - jeden širokopásmák z rozhlasu po drátě a jeden basák. K tomu zesík ze zničeného pětipásma Genius, preamp od TIPA trošku poladěný podle mého vkusu, overdrive a škatulku digitálních multiefektů a hrajme. Teprve později jsem si trošku ujasňoval co vlastně chci. Takže jsem koupil jeden Celestion 10" a teď přemýšlím, co k tomu. Zřejmě to skončí u LM3886, pokud se mi nepodaří sehnat něco z lamp. Upřímně řečeno na domácí brnkání by mi asi stačila i jen jedna EL34. Ale ničehož nemaje se budu asi rozhodovat podle toho, co za rozumný peníz seženu. Vlastně asi rozhodující o případné stavbě lampáku by byly trafa.
Jo - a hrát na kytaru prakticky neumím ... :o))
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:26  59914
Karel S. [59911]: Tessien [59913]:
Jo, podobné "slepé" testy jsme taky dělávali :o))
tessien Tessien Of course slavery is the worst thing - that ever happened. But maybe... 10.8.2015 23:13  59913
Zajimave - co vy na to?
karel_s_ Karel S. ...a nejhorší na - Hi-Fi jsou hifisti 10.8.2015 20:12  59912
...jo kombo...
Hodně záleží na repráku. A ten zas na stylu muziky. (Dobrý výběr nestojí majlant, ale v krámu se nic nedozvíš - doporučí co prodávají).
karel_s_ Karel S. ...a nejhorší na - Hi-Fi jsou hifisti 10.8.2015 20:09  59911
Vláďo, vyser se na na nějaké poloviční řešení. Postav si plnolampáč - stačí to nejjednodužší = jednokanál. A bohatě stačí i málo výkoný konec (pár EL84). Koncem se kreslí stejně jako předzesilovačem - je to nezáměnné a nenahraditelné. Udělej tam PARALELNÍ efektovou smyčku (doplňky). Pokud Ti stačí lampové kreslítko, tak si KUP nějaký starý valvestate, případně si kup / postav krabičku.
Něco dělat se vyplatí jen v případě kvalitního (= drahého) zařízení, případně u aparátu na míru. Sraček je na trhu dost. Ty koupíš za babku. Čas se koupit nedá.
Kdybys nevěděl jak dál zavolej.
A hlavně si do této speciální věci nenech kecat od lidí, kteří vevědí vo co go.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 9.8.2015 14:53  59910
Taky je varianta, že tam dám konec s LM3886 a případně bych reproduktor přepínal na vnější zesilovač.

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt