Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub High End [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Royal.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
left channel High End

Tento klub slouží jako fórum přátel věrné reprodukce zvuku. Projevy agrese, arogance či urážky jsou zde nepřípustné, stejně jako příspěvky s tématem nesouvisející.
right channel

Odkazy a HTML tagy: (další odkazy a zálohy klubu na Homepage)
Hifi - obvody a měření: Odborný klub
HighEnd - Akce: Neveřejný uzavřený klub
Heli a jiné OT: Pokecání, které nepatří sem
High End - Projekty: Už jen ke čtení.
Hi-Fi inzerce - inzertní klub na Lopuchu, náhrada padlého AMPu
Hifi na slovanetu - threadová diskuse
Pavel Macura Audio - špičkové HighEnd výrobky z dílny Pavla Macury
CustomWorks - kvalitní DIY stavebnice nekompromisních audio zařízení
Fullstars.cz - Fullstars – Magazine for audiophiles. The best music, films and hi-fi technique..

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 12:18  59926
Royal [59924]: Osobně si myslím, že dávat lampový konec za transistorový preamp nemá smysl, ale tuhle ďábelskou kombinaci jsem nikdy neslyšel, takže je to jen můj názor.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 12:06  59925
Aneb jak se z "Fendera" udělá "Gibson" :o))
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 12:04  59924
themajkl [59921]: :o)) Díky! Jistě, máš pravdu. Ale já opravdu už nechci dávat ještě dalších deset, když už mám všechno mimo konce hotové. (Nakonec by v nejhorším i ten konec mohl zůstat, je taky cosi jako D-FET).V kombu je preamp s OPA134, overdrive a dobrý reproduktor. Navíc mám pro další blbnutí multiefekt.
Tím vším neříkám, že si třeba časem nějaké hotové kombíčko nekoupím, až seženu za dobrou cenu.
Mám v ulici známého, muzikanta, ten má komb asi osm, takže mám dokonce i možnost slyšet různé zvuky a různé kytary na jednom místě.
Humbucker na strata... Protože samozřejmě nemám Fender ale klon, tak se mi zvuk originálního snímače moc nelíbil. Takže jsem to chtěl posunout a získat větší výběr zvuků. Dal jsem tam R.M.Pickup s rozpínáním a jsem náramně spokojený. Dokonce tak, že budu možná uvažovat o možnosti vyměnit hum i u kobylky (tam už byl ale ne R.M.) a přidat rozepínání.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 12:01  59923
Ok :-)
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 11:53  59922
kombo

Ano, je to provizorní, deska po reproduktur bude od truhláře a taky bude nová samolepka na panelu.

themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 11:20  59921
No právě že tě už znám a vím, jak uvažuješ, ti chci ušetřit čas a práci. Ty budeš měnit tam kousek a tam kousek a porovnávat zvuky a jestli náhodou tady tohle neudělá na pár korun z FETu lampu. Neudělá. Neříkám, že s tím, co nakonec vytvoříš, nebudeš spokojený. Ale stejně spokojený budeš, když jeden den věnuješ obcházení krámu v Praze, poslechneš si komba za pár tisíc a jedno si koupíš. Na tém místě bych se díval po cca 5W lampovém kombíčku. K tomu pak můžeš koupit nějaký overdrive, když bude potřeba dokrmit a máš vystaráno. Jo, předpokládá to celkem řekněme 10 tisíc výdaj. Pokud je dát nechceš, tak holt asi budeš bastlit FETy.
A proč jsi dal na stratovi humbucker ke krku?
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 10:47  59920
themajkl [59919]: Tak, jistě víš, že nejsem v elektronice žádný začátečník. Kdysi jsem pár lampáků postavil či přestavěl, pro kamarády muzikanty, takže v této problematice se taky umím pohybovat. Tedy jsem schopen lampák vyrobit. Jen, jak jsem již psal - musel bych všechno kupovat, na což mi důchod tak úplně nestačí :o))
Jasně, líbil by se mi třeba nějaký Matchless či Marshal nebo Vox, k tomu skříň s 4x12 Celestion. Jenže na to opravdu nemám a ani bych to nevyužil. Jak jsem se již zmínil, nejsem kytarista a na mé domácí amatérské pobrnkávání by bylo takové sestavy škoda. Takže se spíš po malých krůčcích posunuju k něčemu, co se mi líbí. První posun byla výměna snímače u krku za humbucker s rozepínáním, teď výměna "mizerných" reproduktorů za již zmíněný Celestion (to je skutečně výrazná změna a začínám mít dojem, že pokud bude všechno v kombu z FETů, pak to bude od lamp k nerozeznání). Takže, jak vidíš, nějakou představu mám a trošku vědomostí taky. Teď ty ruce k té kytaře (no, stejně to nakonec zdědí dcera a tam nemám pochyb :o))
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 11.8.2015 20:41  59919
Royal [59915]: Vřele doporučuju držet se toho, co psal Karel. Pokud je tvůj cíl muzika a ne z nuly a bez patřičných vědomostí bastlit něco, o čem později prohlásíš, že to je kytarový aparát. Běž do krámu a vyzkoušej si, jak co hraje. Kup, co se ti bude líbit a na co budeš mít peníze. Nebo kup něco osvědčeného z bazaru a nech přelampovat od někoho, kdo tomu rozumí. Ze své zkušenosti řeknu, že to je stejně nakonec jedno, protože výsledný dojem dělají v první řadě tvoje uši a ruce. (Já si troufám říct, že mám dobrý aparát a stejně je evidentní, že dobrý kytarista nejsem.) Časem si uděláš názor sám a půjdeš po svém vlastním zvuku cíleně.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 11:32  59918
Já si myslím, že tento druh "testů" má největší vypovídací hodnotu pro ty, kteří poslouchají a snaží se vybrat zvuk podle svých preferencí.
Například jsme sestavili aparaturu slušně hrající a i parametrově dobrou. A stejně byli lidé, kterým se nelíbil dostatek basů (neb na něj nebyli zvyklí) či jiní, kterým se nelíbila strohá přednost přednesu (neb dávali přednost lampovému zvuku muzikantských aparátů). Atd, v tomto bych mohl pokračovat dlouho. Taky je pravdou, že se časem sešla skupinka lidí, kteří dokázali celkem precizně rozlišit lepší zvuk od horšího, byť se jednalo třeba o signálový kabel.
pucmeloud Pučmeloud Samé sádlo..kam šáhnu,samé sádlo... 11.8.2015 08:17  59917
TessienZajímavé? Spíše se to dalo očekávat...slepé testy jsou sranda: zažil jsem test, kde suvereně rozpoznali recenzenti jeden a tentýž zesilovač:-)
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:48  59916
59914 bylo pro Tessiena
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:37  59915
Karel S.No, když jsem si koupil strata, tak jsem pochopitelně doma nic neměl. Takže jsem sesmolil kombíčko se dvěma 8" - jeden širokopásmák z rozhlasu po drátě a jeden basák. K tomu zesík ze zničeného pětipásma Genius, preamp od TIPA trošku poladěný podle mého vkusu, overdrive a škatulku digitálních multiefektů a hrajme. Teprve později jsem si trošku ujasňoval co vlastně chci. Takže jsem koupil jeden Celestion 10" a teď přemýšlím, co k tomu. Zřejmě to skončí u LM3886, pokud se mi nepodaří sehnat něco z lamp. Upřímně řečeno na domácí brnkání by mi asi stačila i jen jedna EL34. Ale ničehož nemaje se budu asi rozhodovat podle toho, co za rozumný peníz seženu. Vlastně asi rozhodující o případné stavbě lampáku by byly trafa.
Jo - a hrát na kytaru prakticky neumím ... :o))
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 11.8.2015 00:26  59914
Karel S. [59911]: Tessien [59913]:
Jo, podobné "slepé" testy jsme taky dělávali :o))
tessien Tessien Of course slavery is the worst thing - that ever happened. But maybe... 10.8.2015 23:13  59913
Zajimave - co vy na to?
karel_s_ Karel S. ...a nejhorší na - Hi-Fi jsou hifisti 10.8.2015 20:12  59912
...jo kombo...
Hodně záleží na repráku. A ten zas na stylu muziky. (Dobrý výběr nestojí majlant, ale v krámu se nic nedozvíš - doporučí co prodávají).

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt