Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub High End [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Royal.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
left channel High End

Tento klub slouží jako fórum přátel věrné reprodukce zvuku. Projevy agrese, arogance či urážky jsou zde nepřípustné, stejně jako příspěvky s tématem nesouvisející.
right channel

Odkazy a HTML tagy: (další odkazy a zálohy klubu na Homepage)
Hifi - obvody a měření: Odborný klub
HighEnd - Akce: Neveřejný uzavřený klub
Heli a jiné OT: Pokecání, které nepatří sem
High End - Projekty: Už jen ke čtení.
Hi-Fi inzerce - inzertní klub na Lopuchu, náhrada padlého AMPu
Hifi na slovanetu - threadová diskuse
Pavel Macura Audio - špičkové HighEnd výrobky z dílny Pavla Macury
CustomWorks - kvalitní DIY stavebnice nekompromisních audio zařízení
Fullstars.cz - Fullstars – Magazine for audiophiles. The best music, films and hi-fi technique..

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
vinyl vinyl - ...jen si hraju 21.12.2015 12:56  59934
HDMIPánové, jak se z technického pohledu dívat na HDMI kabel? Někde čtu, že jsou to jen nuly a jedničky a je to vlastně úplně jedno, jaký kabel, čili volit ten nejlevnější. Jinde zas, že to není úplně pravda. Že je jedno jestli kabel přenáší sinus nebo obdélník, že musí být vždycky velmi kvalitní, rozuměj drahý.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 20.9.2015 22:51  59933
Sakra...Vyměnil jsem trafo na dvou C-jádrech za toroid a výsledkem je, že to mnohem víc nabručuje do snímačů... :-((
frantrax Frantrax Hifisti hifisti... 18.9.2015 22:58  59932
Průser je, že čistej zvuk kytary je taky trochu přikreslenej nebo aspoň trochu komprimovanej koncovejma lampama/trafem, jinak to zní jak z blbýho tranďáku :-D Ale osobní vývoj ve vnímání je nenahraditelná věc asi v každym věku, jen ty pokusy stojí pokaždý pár tisíc :-D
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 17.9.2015 22:22  59931
Tak - tuhle diskusi jsem začal s úmyslem opatřit si lampu. Čistý zvuk mám, myslím docela slušný. Teď hledám co dál - a lampa má samozřejmě prioritu. Což ovšem neznamená, že se nepokusím vyzkoušet ještě spoustu jiných věcí.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 16.9.2015 15:46  59930
Royal [59929] Přesně o tom jsem mluvil.... Budeš ztrácet čas obskurními pokusy, jak z transistoru udělat lampu. Nemám zkušenost s odpory v napájecím napětí. Mám zkušenost jako miliony dalších - lampu (mluvíme o zkreslení) transistorem nenahradíš. Udělej si zvuk, jaký se ti líbí, klidně z transistorů, ale jestli chceš zvuk lamp, kup nebo udělej lampu. End of story.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 16.9.2015 15:05  59929
Frantrax [59928]: Bojím se, že naprosto normální věc to bývala v dobách, kdy efekty (a jiné krabičky jako mikroporty, aktivní snímače či předzsilovače) byly považovány za fuj.
No a já právěže nemám lampový ani konec. Teď je tam LM3886 a na čistý zvuk je to pro mě konečná (skvělé).
Taky někdo zkoušel dělat "lampové" zabarvení odporama v napájecím napětí - nemá s tím někdo zkušenost?
frantrax Frantrax Hifisti hifisti... 10.9.2015 00:03  59928
Kytara příémo do lamp je naprosto normální věc :-D Kreslit dranďákem smysl nemá a když máš lampy na konci, tak neni důvod přidat jednu nebo dvě elektronky jako preamp, ne?? Kup nějakou mrtku třeba na hudebnibazar.cz
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 15.8.2015 20:13  59927
themajkl [59926]: Tak já si naopak myslím, že jsi tuto kombinaci slyšel častěji, než si myslíš. Jsou preampy vestavěné v kytarách, mikroportech či jsou součástí efektových krabiček. Já se tedy domnívám, že klasickou kombinaci - tj. kytara přímo do lamp už bys dnes těžko hledal. Nějakou tu krabku má dneska kde kdo. No a naopak se nebráním ani řešení "klasickému", tj. vše v lampách, pokud by se mi povedlo něco takového opatřit třeba z druhé ruky či jako ne příliš náročně opravitelný vrak, třeba.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 12:18  59926
Royal [59924]: Osobně si myslím, že dávat lampový konec za transistorový preamp nemá smysl, ale tuhle ďábelskou kombinaci jsem nikdy neslyšel, takže je to jen můj názor.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 12:06  59925
Aneb jak se z "Fendera" udělá "Gibson" :o))
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 12:04  59924
themajkl [59921]: :o)) Díky! Jistě, máš pravdu. Ale já opravdu už nechci dávat ještě dalších deset, když už mám všechno mimo konce hotové. (Nakonec by v nejhorším i ten konec mohl zůstat, je taky cosi jako D-FET).V kombu je preamp s OPA134, overdrive a dobrý reproduktor. Navíc mám pro další blbnutí multiefekt.
Tím vším neříkám, že si třeba časem nějaké hotové kombíčko nekoupím, až seženu za dobrou cenu.
Mám v ulici známého, muzikanta, ten má komb asi osm, takže mám dokonce i možnost slyšet různé zvuky a různé kytary na jednom místě.
Humbucker na strata... Protože samozřejmě nemám Fender ale klon, tak se mi zvuk originálního snímače moc nelíbil. Takže jsem to chtěl posunout a získat větší výběr zvuků. Dal jsem tam R.M.Pickup s rozpínáním a jsem náramně spokojený. Dokonce tak, že budu možná uvažovat o možnosti vyměnit hum i u kobylky (tam už byl ale ne R.M.) a přidat rozepínání.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 12:01  59923
Ok :-)
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 11:53  59922
kombo

Ano, je to provizorní, deska po reproduktur bude od truhláře a taky bude nová samolepka na panelu.

themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 13.8.2015 11:20  59921
No právě že tě už znám a vím, jak uvažuješ, ti chci ušetřit čas a práci. Ty budeš měnit tam kousek a tam kousek a porovnávat zvuky a jestli náhodou tady tohle neudělá na pár korun z FETu lampu. Neudělá. Neříkám, že s tím, co nakonec vytvoříš, nebudeš spokojený. Ale stejně spokojený budeš, když jeden den věnuješ obcházení krámu v Praze, poslechneš si komba za pár tisíc a jedno si koupíš. Na tém místě bych se díval po cca 5W lampovém kombíčku. K tomu pak můžeš koupit nějaký overdrive, když bude potřeba dokrmit a máš vystaráno. Jo, předpokládá to celkem řekněme 10 tisíc výdaj. Pokud je dát nechceš, tak holt asi budeš bastlit FETy.
A proč jsi dal na stratovi humbucker ke krku?
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 13.8.2015 10:47  59920
themajkl [59919]: Tak, jistě víš, že nejsem v elektronice žádný začátečník. Kdysi jsem pár lampáků postavil či přestavěl, pro kamarády muzikanty, takže v této problematice se taky umím pohybovat. Tedy jsem schopen lampák vyrobit. Jen, jak jsem již psal - musel bych všechno kupovat, na což mi důchod tak úplně nestačí :o))
Jasně, líbil by se mi třeba nějaký Matchless či Marshal nebo Vox, k tomu skříň s 4x12 Celestion. Jenže na to opravdu nemám a ani bych to nevyužil. Jak jsem se již zmínil, nejsem kytarista a na mé domácí amatérské pobrnkávání by bylo takové sestavy škoda. Takže se spíš po malých krůčcích posunuju k něčemu, co se mi líbí. První posun byla výměna snímače u krku za humbucker s rozepínáním, teď výměna "mizerných" reproduktorů za již zmíněný Celestion (to je skutečně výrazná změna a začínám mít dojem, že pokud bude všechno v kombu z FETů, pak to bude od lamp k nerozeznání). Takže, jak vidíš, nějakou představu mám a trošku vědomostí taky. Teď ty ruce k té kytaře (no, stejně to nakonec zdědí dcera a tam nemám pochyb :o))

[ 2177 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt