Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Hudební klub [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Hudba) moderují postKF, Antony.
Archiv

V tomhle klubu si budeme povídat o hudbě a různých příbuzných tématech. Třeba o zvuku, který její poslech značně ovlivňuje.
Motto:
"ten vesmír hudby, to je tak neuvěřitelná nádhera.... a pro jednu duši je tento prostor naprosto nekonečný a nevyčerpatelný ... člověk pochytí za život jen mizivé procento (ani ne) té nádhery. A zaplaťpánbů alespoň za to." (puschpull)
Dlouhodobé téma :
Nahrávky, které mne zaujaly, a proč
Další téma se bude točit kolem aktuálního vydavatelského dění :
TIPY na TOP alba 2022
Antony:
FOR ABSENT FRIENDS - Disappear (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
REALE ACCADEMIA DI MUSICA - Lame di Luce (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)

puschpull:
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
SIGH - Shiki (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GALAHAD - The Last Great Adventurer (2022)
suchos:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
MISCRANCE - Convergence (2022)
SIGH - Shiki (2022)
SEAX - Speed Inferno (2022)
AUTOENESIS - Moon of Foul Magics (2022)
OUT OF THE BEARDSPACE - Like Moths To A Flame (2022)
CB3 - Exploration (2022)
MAJOR PARKINSON - A Night At The Library (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
PHANTOM SPELL - Immortal's Requiem (2022)
NEGATIVE PLANE - The Pact... (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)
MISANTHROPE - Les déclinistes (2022)

Dutch:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
slava:
Jeff Michaels - Space Debris (2022)
LONG DISTANCE CALLING - Eraser (2022)
Brian Eno - FOREVERANDEVERNOMORE (2022)
Camo & Krooked & Mefjus – Overture single (2022)
The SMILE - A Light For Attracting Attention (2022)
Frank Zappa - ZAPPA ’75: Zagreb/Ljubljana (2022)
Richard Müller - Čierna labuť biela vrana (2022)
DUNAJ – Za vodou (2022)
Cécile McLorin Salvant – Ghost Song (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
Van Morrison - What’s It Gonna Take? (2022)
Vangelis – Juno to Jupiter (2022)
Jean Michel Jarre – Oxymore (2022)
Jan Hammer – Seasons pt.2 (2022)
JETHRO TULL – The Zealot Gene (2022)
Mata Atlântica & Markus Reuter - Retiro e Ritmo (2022)
Markus Reuter, Fabio Trentini & Asaf Sirkis – Truce 2 (2022)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 22767 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 7.1.2025 09:50  36446
ECHOLYN
Jeden z pamětihodných souborů, u nichž mám radost především, že stále fungují. Až pak mne zajímá, jak je na tom novinka. Neo-prog má v názvu část "neo" už dávno hlavně jako tradiční šlechtický přídomek, než vážně míněné novátorství. To by mohlo být celkem jasné, každý styl při zachování atributů staví na něčem minulém, čím později, tím více, a novátorské objevy obsahuje jen v homeopatickém množství. Navíc, novosti nejsou samospasitelné, pro vlastní vyhodnocování muziky u mne nehrají žádnou roli. Je to jen okolnost.
Každopádně na letošní kousek se těším s přiměřenou intenzitou.

PATTERN-SEEKING ANIMALS
Tahle kapela mne nikdy nebavila a nečekám, že by se to změnilo.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.1.2025 09:48  36445
slava [36442]: ano, pokud se zdaří, tak je to zaspoda na páku pohled, který neomrzí. :-)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.1.2025 09:47  36444
puschpull [36439]: Antony [36440]: Dutch [36441]:
Abych to upřesnil, dělám si každé ráno dvě dvojitá espressa ze 17-18 gramů kávy, k tomu tak 2-3x týdně dám i lungo ze stejného množství kávy.
Měl bych asi ubrat, ale zatím metabolizuji kávu/kofein dobře. Navíc mi to chutná. Lungo je na mě málo "silné", ale někdy chci jídlo více zapít ...
:-)

P.S. jedno normální espresso z 7-8 gramů kávy, to bylo bylo na mě žalostně málo. Proto ta dvojitá espressa. Ta se navíc lépe připravují...
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 7.1.2025 09:44 - Úvodní stránka (08:16) 36443
PuschpullDík za tipy. Myslel jsem, že si dnes udělám volnější den a já zas budu muset poslouchat:)
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 7.1.2025 09:43 - Úvodní stránka (08:16) 36442
AntonyTěším, že ti ho připravím na páce bez dna. To je (pro mě největši pecka) při extrakci:)
dutch Dutch 7.1.2025 09:40 - Oblíbené kluby (09:02) 36441
Kouzlu longa jsem doposud nepropadl. V pohodě si ředím alkoholy, ale pokud chci delší kafe, tak volím moka konvičku. Broučci, jak již bylo zmíněno jsou zatíženi tím, co jste zmínili. Nezdravá (hrbatá) pokora a jiné nešvary. Stejně jako je dnešní doba zatížena nešvary jinými, které nám přijdou úplně v pohodě. Je to na té zemi zvěřinec. Konec hlášení z hlubin moudrosti.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 7.1.2025 09:35  36440
puschpullLungo si dávám v kavárnách nejčastěji. Toto prodloužené espresso mi vyhovuje víc, než cokoli ostatního, co takové podniky nabízejí. Klasické espresso si dávám jen na vybraných místech.
Jinak, každý den pravidelně startuji vlastnoručně namletým a připraveným moka, léta vyvíjenou metodou. To bych nevyměnil za nic jiného. Ale dávám si je jedině ráno, přes den pak volím zase jiné způsoby přípravy.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.1.2025 08:30  36439
Káva atd ...Vedle espressa si v posledních dnech dělám i tzv. Lungo:
foto
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.1.2025 08:18  36438
Novinky:ECHOLYN - Time Silent Radio vii II (2025) vyjde 7.3.2025
Symphonic Prog • United States



PATTERN-SEEKING ANIMALS - Friend of All Creatures (2025) vyjde 14.2.2025
Crossover Prog • United States

desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 7.1.2025 06:51  36437
Vladimír Figar (11. prosince 1944 Ostrava – 27. března 1989 Hlučín) byl varhaník, klavírista, skladatel, aranžér skupiny Plameňáci a později v roce 1978 i kapelník.
První skladbu složil ve věku 10 let. Měl absolutní sluch a tak noty někdy rozepisoval v hospodě. Typický zvuk nahrávek M. Rottrové, s kterou spolupracoval až do svého předčasného odchodu, vznikal pod jeho vedením.
"Figarův klávesový kombajn" (1983)
Marie Rottrová - Večerem zhýčkaná (1988)
Marie Rottrová - Skořápky ořechů
Marie Rottrová - Lakomá (1984)
Marie Rottová - Ulice Na závrati (1985)
Lenka Szabó Hrůzová - Podivín Svět (předpokládám, že to je ten samý Vladimír Figar, že je použita starší skladba, anebo snad syn? Syn se neuvádí.)
Rock & Roll Band Marcela Woodmana - Nevánoční syn? Na YT je ještě někdo mladý téhož jména v LŠU, snad vnuk? Ale ten zpívá.

Vladimír Figar Narozen 14.11.1898, zemřel 19.1.1954. Pedagog, skladatel, varhaník, houslista a pianista. - Děd či otec?

Drahoslav Volejníček Narozen 5.8.1934 Holásky, okr. Brno, zemřel 1996 v Havířově. Dramaturg, skladatel.
Marie Rottrová & Petr Němec - Opatruj svých sedmnáct (25.2.1970)
Věra Špinarová – Divoženka
Věra Špinarová - Jedeš k nám (1972)
Hana Zagorová - Ikarův stín (1968)
Hana Zagorová - Dinda (28.3.1968) Text: Hana Zagorová
Pavel Novák - Večer v modrém (1966)
Hana Zagorová - Obraz smutný slečny (1988)
Hana Buštíková - Kapela strýce Michala (1973)
Hana Zagorová - Balada o osmi pannách (1969)

Pavel Staněk (* 3. června 1927 Praha) je český hudební skladatel, dirigent a sbormistr.
Předělem v jeho životě byl rok 1963, kdy se stal šéfem obnoveného Ostravského rozhlasového orchestru (ORO), kde se mu podařilo v krátké době sestavit z nejlepších místních hudebníků mimořádně kvalitní těleso. Obvyklý repertoár rozhlasových orchestrů populární hudby rozšířil o náročnější a složitější formy, využívající nově prvky elektronické hudby, například ve skladbách Snění sličné zahradnice, Ostrov kormoránů atd.
Psal rovněž divadelní a televizní hudbu (muzikál Ženich pro kočku pro Tylovo divadlo v Plzni, hudbu k inscenaci Smutek sluší Elektře v ostravském divadle či pro televizní seriál Dispečer a děvčátko z kolonie) Většinu svých skladeb napsal v době svého působení v rozhlase. Cca 150 z nich vyšlo po roce 1990 v osmi zahraničních nakladatelstvích, především v Rundel Musikverlag, SRN.
Nejvýznamnější tvůrčí období nastalo po odchodu do důchodu v roce 1990. Staněk se začal intenzivně věnovat náročným skladbám jednak komorním (Tři věty pro violu a klavír, Dechový kvintet), pro velké dechové orchestry (Kolumbus – velká cesta 1492, Adagio a presto con fuoco pro velký dechový orchestr, Česká taneční suita). Jeho díla byla zařazována jako povinné skladby v mezinárodních soutěžích, kam byl zván do porot. Věnoval se také sborové tvorbě (Dobrá voda), v části jeho tvorby se promítal vliv moravské lidové hudby (Moravská suita, Moravské imprese pro dechové orchestry, Moravské teskno I. a II. pro ženský sbor a capella).
S postupující ztrátou zraku v posledních letech se věnoval menším formám, sborové tvorbě a úpravám lidových písní. Před celkovým oslepnutím dokončil dvě mše, Missu lyricu (s komorní dechovou harmonií) a Missu simplicis a capella. V současné době píše úpravy lidových písní pro sbor ad drobné skladby pro klavírní školu.
Hana Zagorová - Poslední šantán (1968)
Kolumbus – velká cesta 1492 (1/2)
Kolumbus – velká cesta 1492 (2/2) nevím, proč je to tak blbě rozděleno
Frýdlantská svita - čtyři parafráze na české lidové písně - takovó šikovnó bubenicu majó!
Moravské imprese
AMEN
Barokní téma
Morning Has Broken (Ballad on an Old Gaelic Tune)
Greek Serenade

No a tak jsme se dostali, díky Rottrové, od populáru k mnohem vážnější hudbě.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 7.1.2025 00:41  36436
AntonyTaky nevím, co je to být hodný a normální, ale vím, že tebou jmenované persony takové rozhodně nebyly.
Které?

A ano, sociální sítě dnes nahrazují kde co. A pokud chceš být IN a COOL a mít spousty kamarádů ... Já nevím jak moc to funguje, ale zatímco dřív dítě chytlo kdejakou blbost od kamarádů v dědině, kde to obvykle zavčas zkorigovali rodičové, dnes to je sociální síť a tam to nikdo nekoriguje a ještě se tomu mnohdy dělá ohromná reklama.
On je přece rozdíl mezi zlobením a zlobením. Když dítě rozbije nedopatřením sousedovi okno, dostane vyhubováno (protože ten špás něco stojí), aby si příště dalo pozor, ale když to okno rozbije schválně (a není to proto, že soused udal tatínka na Gestapu), má přijít trest a ne ho chválit, že projevil svou osobnost.

Mimochodem, dnes je strašná móda jakýsi kraton (a v bonbónech k tomu). Nejraději to měla děcka, která ani nevím, jak na to vůbec došla (asi přes fejsbůček a spol., většinou?). Jako bonbón to je definitivně zakázaný, ale vychcaní dealeři to prodávají jako sběratelský předmět. (To nechápu, co se na tom jako má sbírat?) A má to spoustu dospělých obhájců, že to je strašně fajn. Tady třeba vrchnost, rodičovstvo a vůbec společnost jaksi selhává. Jistě, já su staré blb a v podstatě nevím co to je a k čemu by to jako mělo být dobré a prospěšné. (A peníze dovedu utratit, myslím, že smysluplněji, i jinak, třeba i za CD nejmenované slečny ... a za zálohy za plyn.) Tak asi tak.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 7.1.2025 00:17  36435
DesdichadoSociální sítě?
Jó, tak to jó.. Pokud někomu něco tyhle sítě něco nařizují, tak to taky třeba alkoholikovi nařizuje flaška, aby ji vypil. A tlf. agent nařizuje, abych poslal všechny prachy co mám nějaké hvězdě, co uvázla na letišti, atd..
Obhajovat obyčejnou lidskou blbost tím, že za to může nějaká vrchnost, je strašně jednoduché a laciné. To neberu.
Proto jsem, kurňa, psal o vnitřní síle, sebeovládání, žebříčku hodnot a mravním zákonu, proto jsem zdůrazňoval schopnost kritického myšlení a životní gramotnost.
K tomu by měl rodič vést své dítě, a ne je peskovat za jakési zlobení.

Taky nevím, co je to být hodný a normální, ale vím, že tebou jmenované persony takové rozhodně nebyly.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 6.1.2025 23:50  36434
ty si můžeš namluvit žínku, která se bude upravovat, jak se tobě líbí. A můžeš to udělat klidně v osmdesáti, na tom dneska není nic divného (ona ta doba má i výhody!).
Ale tohle nebylo nic až tak divného ani v minulosti. Snad krom druhé poloviny minulého století.
Nikdo ti potetovanou kulturistku nenutí. Můžeš i chtít, aby se nějak oblékaly a prezentovaly dívky obecně, ale to už nikdo nemá povinnost ti plnit.
Nenutí, ale aby nějaké jiné ještě byly! Což souvisí s ...
To máme dneska i jinou vrchnost: "Ukaž na svou osobnost! Ukaž, že jsi gay! Dej to na internet! Buď náš! Máš tu milióny přátel!"
Nejsem si vědom, že by mi tohle nějaká vrchnost nařizovala. Jde naopak o projev otevřené společnosti, která si k vrchnosti může dovolit daleko více, než v libovolné totalitě.

Dneska tohle nařizuje nadnárodní vrchnost jménem sociální sítě. Každou chvílu se řeší nějaká výzva, většinou z Ťic-Ťacu (asi), že "máš udělat to a to a pak skočit pod vlak". Jak dalece to je realita nebo jen fáma netuším, ale tohle, a pak ještě sekty, je mnohem nebezpečnější vrchnost než ten Stalin, Putin či rodina Kimů, protože u těch to je snadnější odhalit. Pravda, pokud v tom nežiješ zcela izolovaně od zbytku světa. Pro Severokorejce to je jako být v té sektě a Rus už to má v genech.

Výchova k tomu aby byl člověk "hodný a normální", prostě Rychlý šíp, Matka Tereza nebo dobrodinec lidstva je vysmívána jako omezování a ubíjení osobnosti.

Ono to pomalu spěje k tomu, že když děcko to nebude ve škole bavit, tak tam nebude muset, aby přece nebyla omezena jeho osobnost. Co na tom, že bude negramotné a nebude umět počítat víc jak do 10? (Jako, negramotní jsou i u nás, ale to už je skutečně diagnóza, třeba po mozkové obrně.) A v první třídě pak na vysvědčení místo 1 (nebo 2) bude mít namalováno ☺ , ¯\_(ツ)_/¯ , :-( , aby ho známky zbytečně nestresovaly. A co na tom, když bude vydět a slišet, je to přece výraz osobnosti, hlavně když bude vědět "How many?"
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 6.1.2025 23:26  36432
JudithMedi. Si.
:)
judith Judith 6.1.2025 23:25  36431
Chlapi, já si říkám každý den, že sem chvíli nepolezu, zabublám se s knížkou a budu si potichu medit. Tak snad zítra.

[ 22767 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt