Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub IE vs zbytek browseru [ŽP: neomezená] (kategorie Internet) moderují makovec, Bouchi, Kdokoliv, Trofozoit.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

Klub pro dotazy a informace ohledně (ne)alternativních prohlížečů, pokud vám v něčem nefunguje webová stránka, navštivte klub Web.

Srovnání rychlosti webových prohlížečů (zatím snad aktuální :)
zajimavy zdroj informaci o internetovych prohlizecich

České stránky o alternativních prohlížečích
Czilla
Operačesky
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: jfiojea
[ 3774 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 24.7.2018 21:44  8373
Zidane: Myslím, že nejsme ve při. :)
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 24.7.2018 17:54  8372
Sekory [8359]: Seznam Browser občas z donucení používám a na doma děkuju nechci. Nic to neumí a ještě to má to chucpe vydávat to "nic neumím a nemůžeš to změnit" za přednost...

Jistě, své zákazníky si to najde, pro BFU používající internet na maily a čtení "co je nového ve světě" je to dobrá volba.
Nemůžou si zasekat prohlížeč hromadou děsně potřebných lišt, šmejdovských doplňků a podobně, takže mít někoho takového, co je za půl hodiny schopnej podobně zasekat počítač, protože kliká ANO ANO ANO a nepřemejšlí u toho a pak to svádí na ty dva Japonce (ToSamo a OnoSeTo) doma, zřejmě mu udělám vlastní účet se Seznam Browserem, ale mně to do PC nesmí. Už jsem si např. zvykl nebýt otravován reklamami a u Seznam browseru jsem zatím neobjevil, jak toho docílit. A to není jen to.

Takže každému, co jeho jest, SB je pro určitou část lidí dobrá volba, ovšem já mezi ně nepatřím.
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 16.1.2018 12:56  8371
DotazJak v nejnovější verzi Opery přenesu hesla?
Zkopírování daných souborů do profilu nepomáhá.
pegas Pegas 27.12.2017 22:57  8370
Co všechno se dá nastavit pro zlepšení přehrávání flash video, konkrétně HBO GO ve Firefoxu? Nacházím převážne rady na aktualizaci prohlížeče nebo flashe, ale to má aktuální. Ve Firefoxu je video trhané, na stejném počítači v MS Edge se to zdá být v pohodě, na televizi i mobilu mi to jde také v pohodě (i přes wifi, takže připojením to nebude).
jafff Jafff Jakej hoboj, pořád, vy dva negři? 2.11.2017 12:23  8369
DotazV nejnovější verzi firefoxu postrádám možnost scrollování v seznamu navštívených stránek (když se rozklikne adresní řádek, je tam seznam. V dřívějších verzích tam byl svislý posuvník, teď posuvník není). Vím, kde nastavit počet zobrazovaných url, ale posuvník se neobjeví, ani když se počet url už ani nevejde na obrazovku. Nevěděl by někdo, jak se tam dá ten posuvník dostat zpátky?
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 18.1.2017 22:51  8368
(Dlužno teda dodat, že jsem stejně prostě radši přikoupil dalších 8GB paměti a používám spokojeně Vivaldi, protože Firefox je plný leaků a každou chvíli aby ho člověk restartoval. Ale to v zásadě na té rozežranosti Blink engine nic nemění.)
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 18.1.2017 09:19  8367
Case [8365]: +1
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 18.1.2017 09:08  8366
Sekory [8364]: na čistém Chromiu. Ne doplněk, standardní samostatnou aplikaci, co používá Chromium na všechno kolem GUI (díky tomu to pak funguje pod více OS). Jde o to, že je děsně líné cokoli uvolňovat, takže i když všechno korektně zavřeš a zrušíš reference a všechno, stejně si to syslí na horší časy. A když aplikace pracuje víc třeba s obrázky (což ta naše dělá, ukazuje artworky k albům apod.), tak to pak naskakuje ani nevíš jak. Ty 2GB byl extrémní příklad, ale asi i na to by se šlo po nějaké době používání dostat.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 18.1.2017 05:52  8365
Nenažranost Chromu není žádná chiméra, to je prostý fakt. Když ve Firefoxu a v Chromu (respektive v podstatě v libovolném Blink-based prohlížeči) otevřu svou běžnou sadu tabů, které ani nezavírám, tak jsem s Firefoxem někde na 2GB, zatímco s Chromem klidně na 8GB.
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 18.1.2017 00:36  8364
Misa: 2GB? Co je to za aplikaci? Tím asi nemyslíš nějaký doplněk? Stavíte na čistém chromiu, nebo na projektech typu Elektron či NW.js?
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 17.1.2017 23:40  8363
Sekory [8362]: on "můj" Firefox je výrazně odlišný od toho, co je v defaultu, kde je to v podstatě kopie Chrome a na první pohled skoro není moc vidět rozdíl. Chybělo by mi toho dost a není důvod proč to pokoušet.
A já Chrome nezatracuju, ostatně, my nad Chromiem tak nějak vyvíjíme aplikaci :). Jen třeba ohledně té nenažranosti jsme museli dělat dost výrazné obezličky, protože ta už je součástí Chromia, stále. A uživateli moc nevysvětlíš, že si aplikace sice bere za chvíli dvě Giga, ale že mu ji možná někdy trochu uvolní :)
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 17.1.2017 23:33  8362
Misa: No pokud si potřebuješ prohlížeč vylaďovat, tak na to je Firefox celkem vhodný.

Nicméně já bych zas tak nutně ten Seznamácký prohlížeč nezatracoval. Pro tebe asi nebude, ale pokud někdo příliš nerozumí počítačům a používá Seznam, tak proč ne? Jádro to má z Chromia, takže není důvod, aby to bylo jakkoli horší než Chrome, co se vykreslování týče. Co do uživatelské přívětivosti, tak ta pro jistou skupinu uživatelů je určitě lepší. Určitá skepse, ale na místě je. 

Nenažranost Chromu je do jisté míry taková chiméra, něco jako nenažranost Windowsů. Ty také po startu využijí mnohem víc ramky, než ve skutečnosti potřebují, nicméně v případě, že je jí nedostatek, tak jí dají k dispozici. Podobně funguje Chrome v případě, že je málo Ramky, tak je schopen nějakou uvolnit a hlavně naswapovat popř. suspendovat třeba jen jednotlivé taby.

Já jsem taky dlouho jel na Firefoxu, myslel jsem si, že bez těch doplňků co mám, nemůžu žít, že vzhled který sem si tam nastavil, je taky super… Ale pamatuju, jak mi to každý týden alespoň jednou spadlo, jak byla každý týden dva aktualizace, která mi rozhodila nastavení… Tak jsem přešel na Chrome a ten mi při běžném používání snad nikdy nespadl... Nebo snad jednou. Že by se něco rozhodilo po aktualizaci? Na rozdíl of Firefoxu o ní z 99% ani nevím. A zjistil jsem, že doplňky stejně skoro nepoužívám, nebo lehce nahradím a všechno je najednou lepší. To bylo tak před 4-5 lety, předpokládám, že dnes je na tom Firefox o něco lépe.

Chrome bohužel také není dokonalý, má pár bugů, co mi lezou na nervy, občasné grafické glitche, vyhledávání na stránce není stoprocentní, nový material design je mnohem horší, jejich auxclick, který přišel z ničeho nic, zprávu záložek by sem si uměl představit lepší atd… Ale když jsem před pár týdny zkoušel Firefox, tak musím říct, že zlatý Chrome.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 22.12.2016 04:51  8361
Já bych teda to, že se něco vyskytuje jenom ve Firefoxu, za důkaz absence viru nepovažoval.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 17.12.2016 16:19  8360
Sekory [8359]: srandisto. Jo, reklamní prohlížeč Seznamu bude určitě lepší :-P Proč by nepoužíval Firefox, je to rovnocenný prohlížeč, já si ho vyladil k naprosté spokojenosti. Způsobem, jakým bych toho v Chrome nikdy nedocílil. Navíc není tak nenažraný...
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 17.12.2016 15:11  8359
On ještě někdo používá Firefox? Co takhle zkusit Seznam Browser nebo alespoň Chrome? :) :p

[ 3774 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt