Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Ikarie [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Sci-fi a fantasy) moderuje Rooz.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Zcela volná diskuze o povídkách vyšlých v Ikarii, o časopisu samotném, o zákulisí fandomu, soutežích, popřípadě o amatérském psaní povídek.

Web XB-1, Web Pevnosti, Web Fantasy & ScienceFiction magazínu

Obálky k anketám najdete na Homepage.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 1154 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 31.1.2013 20:04  3330
Griswold [3327]: O penize v tomto pripade nejde, Pevnost neprodelavala.
lucky 31.1.2013 18:26  3329
Mě to hodně naštvalo, Pevnost byla mým jediným průvodcem světa sci-fi a fantasy, díky ní jsem začala vůbec číst tyhle žánry, každá knížka kterou mám nebo jsem četla je jen díky Pevnosti...Vím že se tu docela pomlouvala, nechápu proč, v XB-1 jsou sice taky recenze na knížky, ale já spíš potřebovala články o autorech, sériích, ne jen recenzi na x-tý díl, to mi nijak nepomůže. Nová čísla sice byla horší, když se snažili zaujmout i normální lidi, ale pořád jsem si z ní vzala hodně.
Vy, co čtete tyhle žánry už několik let, asi takového průvodce nepotřebujete, protože ty klasiky už dávno znáte, nebo máte přátelé, kteří vám něco doporučí, nebo to prostě zjistíte někde jinde. Tak vám třeba takový článek nedá tolik co mě. Třeba články o Písni ledu a ohně, Malazské knize padlých, Stopařovi průvodce galaxií, Holdstockovi, Červenákovi a spousta dalšího... A takových lidí, kteří Pevnost potřebovali tímhle způsobem, je asi málo.
Možná si začnu kupovat XB-1, ale tam jde převážně o povídky, a na ty já čas nemám, nestíhám číst knížky, tak nebudu ztrácet čas povídkami. Čtu fantasy a sci-fi teprve asi třetí rok a v podstatě jsme ještě nic nepřečetla, od každé série první díl, od každého auotra jednu knížku, někdy ani to.
Mám k Pevnosti i citový vztah, vzhledem k tomu co pro mě znamenala a že mě ke sci-fi a fantasy vůbec přivedla. Je to rána pod pás, byl to můj nejoblíbenější časopis. Mám pocit jako kdyby mě celou dobu někdo vedl pevně za ruku, ukazoval mi cestu, chránil mě a pomáhal mi, a teď mě najednou pustil a řekl jdi si. Jenom stojím s chatrnou výbavou do začátku a vidím, jak se kolem mě točí svět.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 31.1.2013 16:56  3328
Snad nám aspoň ta XB-1 vydrží. :(
griswold Griswold Děkuji za názor. 31.1.2013 12:17  3327
Ha, já to pořád říkal, že Pevnost je svým zaměřením neživotaschopná.
idle idle jsou-li tam tvorové jako my - jsou-li tam žáby taky 31.1.2013 11:27  3326
No co, redakce Pevnosti tady má zřejmou inspiraci pro další kroky. :)
lucky 31.1.2013 10:13  3325
Rozlučme se s PevnostíCituji z oznámení zveřejněného na facebooku:
"Drazí čtenáři a fanoušci Pevnosti,
Z rozhodnutí vydavatele časopis Pevnost v této podobě končí a dvojčíslo leden-únor 2013 je posledním vydaným číslem. Budeme hledat jinou podobu, formát, který by vás, čtenáře, zaujal a časopis se stal životaschopným.
Předplatitelům budou jejich peníze samozřejmě navráceny.
Velmi vám všem děkujeme za dlouholetou přízeň, vždy jsme si jí vážili a vždy si jí vážit budeme.
Doufáme, že se s vámi zase setkáme za příznivějších okolností.
Redakce Pevnosti a vydavatel."
polinius 24.1.2013 18:10  3324
Leden 2013

Lovkyně v Arin-Qinu: Z počátku jsem k tomu přistupoval s nedůvěrou, že to bude zase krátký náhled do nějakého fantasy světa, který nepochopím. Svět jsem pochopil, jen nevím co o tom napsat. :-)
Nic jsem si neodnesl, jen můj život bude o dobu potřebnou ke čtení kratší :-(

Dotek molekul: Není to vůbec špatná povídka, ale myslím si, že předchozí vítězné povídky předchozích ročníků, byly o chlup lepší. Přece jen se tak nevyznám v odborné hantýrce tak mě ta povídka tak moc nerajcuje. Ale jak píše Slarque dovedu si představit, že by taková povídka mohla být klidně i nabídnutá v angličtině k otištění a nakonec by otištěná i byla.

Jason Sanford to v publicistice pěkně vyhmátl - první vyhrání, z kapsy vyhání.
polinius 24.1.2013 13:13  3323
Má nová přítelkyně našla mou schovanou lednovou XB-1 a začala se strašně smát, když ji viděla.
Co s tím hodláte dělat?
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 23.1.2013 21:56  3321
Lovkyně v Arin-Qinu: fantasy o lovkyni nestvůr, které se jedna z nich mstí. Občas je to prostě osobní. Slušná práce, ale následují lepší kousky. Vzhledem k obsahu mi přijde volba názvu podivná, ostatně samotný Arin-Qin je občas Arin-Quin, až jeden neví, co je vlastně špatně.
Paprsek světla: budoucnost lidstva na dně oceánů pod tlustou vrstvou ledu není jednoduchá. Ale co na ni mladí? Velmi zajímavá verze konce světa, jak ho známe, a dobrý příběh, který z toho autor vykřesal.
Stříbrný vítr: cestování časem všichni známe, ale autorka zvolila dost originální cestu, jak to podat úplně jinak. Zapomeňte na klasické paradoxy, tady se paradoxně dějí zajímavější skoky. Nejlepší práce čísla (opět pochází ze stránek Interzone, začínám předpokládat, že to není náhoda a že se jejich vkus dost blíží mému).
Dotek molekul je Fantastická cesta z pohledu molekulárního biologa. Z povídky je znát, že autor ví, o čem píše, přestože pro mne ty výrazy byly španělská vesnice. Akční příběh z virtuálního prostoru toho smíchal hodně a nechybí ani pár nečekaných (a jeden čekaný) zvratů. Výborné!
Motýli jsou opravdu zvláštní. Je to dobrý nápad, ale odvyprávění příběhu trochu drhne. Když se autor zabere do technologických popisů, tak jde prostě příběh stranou. Poměrně na dlouho. A pak jsem měl ještě trochu problém se závěrem, který mi přišel výrazně slabší, než jak to bylo do té doby rozehráno.

Kdybych dělal rozhovor s Martinem Gilarem, tak bych se ho určitě zeptal, proč vlastně posílá své povídky někam na druhý konec světa. Žije v Bostonu, publikuje v angličtině, to se za sci-fi stydí a nechce, aby se to o něm rozneslo? Pokud někdo umí psát, a píše anglicky, tak je jedno jestli je Fin, Izraelec, Francouz nebo Čech. Ale překladová literatura do angličtiny prostě skoro neexistuje, jak nám třeba nedávno vysvětlil Jason Sanford. A na příkladu XB-1 vidíme, že opačně zase existuje překladová literatura pouze z angličtiny. Nebylo by to špatné mít české jméno i mezi spisovateli fantastiky, o kterých lidé slyšeli dál než u nás a na Slovensku (a v případě fantasy občas ještě vedle v Polsku).
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 5.1.2013 11:32  3320
Prosincovou XB-1 jsem dočetl den potom, co mi odešel počítač. A jelikož na tabletu se mi sem nic datlovat nechtělo, zkusím si na něco vzpomenout:

Aféra Šangri-la: příběh z jedné asijské války budoucnosti je dobrodružnou cestou za mocným artefaktem, jejíž konec je nepříjemně pravděpodobný.
Dolly: vypadá ze začátku velmi jednoduše, ale pátrání po vrahovi, který jako zbraň použil moderní sexuální hračku, se stáčí nečekaným směrem a začíná klást zajímavé otázky. Výborný kousek sepsaný dle zásady „v jednoduchosti je síla“.
Odsouzeni snít: dá se to brát jako postapokalyptické sci-fi, ale působí spíš jako fantasy z velmi podivného světa s ještě podivnějšími hrdiny. Která UI nakonec vyhraje: rudá nebo zelená?
Rozptýleni podél řeky nebes: červavá sci-fi o (ne)pochopení našich (pra)předků střídá dvě časové roviny vyprávění a dochází k hořkému závěru. Výborná povídka.
Hřbitovní dialekty: Janě Rečkové se povedlo aktualizovat jedny známé strašáky a najednou ti neozombies nevypadají tak nesmyslně a neuvěřitelně. Jinak normálka...
Krysy v labyrintu: technologie na ovlivňování mozlů ve službách náboženství – jedna z nejstrašlivějších alternativ budoucnosti vůbec. Ještěže autor si to myslí také.
Žádná není stejná: k zimě se hodí sci-fi o sněhových vločkách. Asi si budu muset zjistit, co je to ta anechoická komora a k čemu to může být dobré.
Pohled z druhé strany: vyprávění senilního vypravěče, které se všelijak zadrhává, vrací a přeskakuje, a nakonec kupodivu vypráví až nečekaně jasně (to už ale čtenář konečně pozná, kdo je to vlastně tím vypravěčem). Náhodou jsem to četl v den, kdy většina blbců čekala konec světa, což tomu dalo jisté kouzlo...

Plus výborný článek o něčem tak obyčejném jako je led. Bravo!
julianne 12.12.2012 11:33  3319
Nějak se mi nedaří vyfiltrovat odkaz na stará čísla Ikarie, která se dostala na internet. Kamarád má sbírku skoro kompletní, ale pár čísel mu chybí a rád by je sehnal - a jinak než v naskenované podobě to takhle po letech už asi půjde těžko. Nevíte, kde je najít?
tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 29.11.2012 12:02  3318
Jeste muzu pridat sveho tatu. Teda nevim, jak XB-1, ale Ikarii ma taky :)
hyperion 29.11.2012 11:52  3317
To Tigo: Takových domácností kdyby bylo víc, to by se mi líbilo :-)
tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 29.11.2012 10:41  3316
Hike [3315]: Jo, my jsme blazni oba, takze jsme to meli doma cele komplet dokonce dvakrat :)
hike 29.11.2012 06:17  3315
Co se týká starších čísel Ikarie svého času jsem je pořídil zde z nabídky od Stannyho, abych následně splašil Ikarie od prvního čísla do posledního z roku 2000 svázané nadšeným knihtiskařem.

Starší Ikarie jsem převážně měl vypůjčené od kamarádova tatínka, ale doufám, že jednou i ty moje dokoupené pročtu. Ale když se podívám na to, že aktuálně teď čtu XB-1 9/2011, tak o tom začínám trošku pochybovat.

Mám takové čtecí vlny, buď čtu romány nebo Ikarie/XB-1 a nebo romány, které jsem již několikrát četl, to pak ten čas nezbývá.

[ 1154 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt