Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Klubové filmy [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

Malé velké filmy, nezávislé filmy, filmy ze zemí, které nepatří k filmovým gigantům, ale i díla takových mistrů jako například Fellini, Truffaut, Allen, Saura, Buñuel a další. Především o těchto filmech, které nám jsou bohudík nabízeny ve filmovém klubu na ČT, v klubových kinech nebo na nejrůznějších specializovaných projekcích, je tento klub.

DVD: Levné knihy, Půjčovna, Zóna, Nostalghia, Terryho ponožky, AČFK, Katalog filmů.

Databáze: IMDb, ČSFD, ČFN, ČF, FDb, SFD, TV, EpGuides.

Kina: Aero, Ponrepo, Světozor.

TV: Program.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 201 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 15.2.2013 12:17  3855
Já ho viděl včera ve Světozoru. Rozhodně to stojí za vidění. A ano, místní kino hraje Babovřesky 11 dní v kuse. :-/
minap 14.2.2013 23:05  3854
Hon jsem viděla zatím jen v programu Nordfestu v Praze. V místním kině zatím neví, kdy a jestli ho dají. Napsali mi, že zatím dávají přednost 'oskarovkám' a filmům, které diváci žádají. Tak nevím, jestli mysleli Babovřesky
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 22.1.2013 22:53  3853
Nakonec jsem se o situaci v kině trochu rozepsal. Třeba to někoho bude zajímat.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 22.1.2013 18:27  3852
Jo, zrovna jsem si říkal, že na Hon asi zase budu muset vyrazit do Prahy...
minap 22.1.2013 11:40  3851
Bohužel, protože na ně skoro nikdo nechodí. Lidi se chtěj v kině 'bavit', případně se ještě najíst. Čekám na Jagten ( Hon ), kterej měl jít v kinech začátkem ledna. Ale zatím není v programu ani jednoho z obou našich kin.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 20.1.2013 19:47  3850
Zajímavé. Škoda, že z našeho kina nezávislé filmy naprosto zmizely. :(
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 19.1.2013 23:59 - Oblíbené kluby (19:12) 3849
VincentF [3848]: Ty tam píšeš? Pod jakým jménem?
vincentf 19.1.2013 23:50  3848
K vaší pozornosti: IndieFilm
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 11.2.2012 23:43  3847
Já si momentálně rozklikávám programy Otrlého diváka, La películy a Severské filmové zimy s tím, že bych si příští týden mohl zajet do Prahy. Ale nějak je těch festivalů moc a já nestihnu tři filmy najednou. (???)
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 11.2.2012 23:41  3846
Tohle neřeším, to ať si řeší provozovatel kina. Mně stačí, když hrajou, na co jsem přišel. V Evaldu jsem teda byl jedině vedle v restauraci, s kinem nemám osobní zkušenost (restaurace žádná sláva).
margot margot 11.2.2012 22:37  3845
Víte, jak si vydělávají uvaděčky v Evaldu (Praha)?
Když přijdeš dvě minutky po začátku, položíš obnost babě na pult a druhá tě rychle žene do sálu, ať o nic nepřijdeš. Rychle, rychle, my běžíme bez reklamy! A taky bez lístku. (Po skončení se mi chtělo říct, že bych přece jen ráda ten lístek, že si je lepím do deníčku.)
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 23.1.2011 14:04  3844
České filmyTak jsem zašel na Festivalu krátkých filmů Praha na projekci kolekce označené jako české filmy. Jednalo se o tři dramatu z FAMU a jednu komedii z FAMO. Ale jestli to řeklo něco o budoucnosti českého filmu, nevím.

Otec, režie Viktória Dzurenková, 31 minut

Slovenský vysokoškolák v Praze a jeho problémy s otcem, který se tam snaží upíchnout jako nekvalifikovaná pracovní síla. Tedy ne že bych si ve filmu nějakého problému všimnul. Nebo jakéhokoli nápadu vůbec (scenáristického, režijního či libovolného jiného). Takže půlhodina nudy o ničem.

Příznaky, režie Tomasz Wiñski, 32 minut

Po půlhdině slovenštiny přišla půlhodina polštiny. Dialogový film kolem jedné partnerské krize mě zaujal zhruba jako ten předchozí. Ale dostal ceny za nejlepší film, režii a střih na loňském Famufestu (což mi přijde jako dost děsivá bilance).

People Involved, režie Jan Těšitel, 25 minut

A třetí film byl pro jistotu rovnou v angličtině. Mladá Angličanka, jejíž český přítel zemřel při automobilové nehodě, se vydává na cestu do Ústí nad Labem, aby vysvětlila rodičům zemřelého, že se s přítelem asi týden před nehodou rozhodli, že si dítě nechá vzít. Takže konečně nějaká zápletka, psychologicky prokreslená postava a klasické filmové vyprávění. Kdyby se to autor nesnažil roztáhnout nadbytečnou vatou (záběry z letadla, vlaku, ztráta zavazadla na letišti, tah tří Angličanů po nočních podnicích v Praze) a zaměřil se pouze na vlastní příběh, mohlo to být skvělé. V rolích rodičů Miroslav Krobot a Dana Batulková.

Automatic for the People, režie Jan Vejnar, 32 minut

Takhle to vypadá, že v Písku si nehrají na umění, jen se učí točit filmy, ale přechod do klasické komedie, navíc s notně absurdním námětem, k takovým unáhleným závěrům svádí. Hlavní hrdina pracuje v nápojovém automatu a zakouká se do dívky, která si chodí pro colu light. Později divák zjistí, že se ona dívka živí nakupováním pro e-shop. Jistě, co si někdo objedná, ona musí sehnat, koupit, zabalit a poslat. Mysleli jste si snad, že to funguje jinak? Nejzábavnější z fórů na tyhle automatizované služby je v závěrečném potitulkovém nakouknutí do kanceláře vyhledávací služby google. Neříkám, že to bylo bez chyb nebo nechtělo trochu prostříhat, ale celkově mi to přišlo mnohem lepší, než prezentované snímky z naší nejznámější filmové školy.
filmovy_maniak filmovy-maniak 20.8.2010 17:55  3843
Díky za info. Škoda, že je to za humny, ale ještě tam nemají program pro jednotlivá města:(
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 19.8.2010 15:42  3842
ManifestoNový putovní festival Manifesto snad aspoň trochu zpřístupní aktuální festivalové filmy zájemcům mimo Prahu a Karlovy Vary. A hodlá to dělat dvakrát do roka, vždy jedna várka na jaře a druhá na podzim. Tak jsem zvědav, s jakým se setká úspěchem, a jak dlouho vydrží.

O filmech, které se do kin dostanou v první várce v září a v říjnu více zde.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 16.4.2010 22:36  3841
Malá MoskvaDny evropského filmu – pražská Lucerna zející prázdnotou. Byla tam jen hrstka důchodců (spíše důchodkyň) a pak kolem pěti mladších diváků.

Polské romantické drama se odehrává ve městě Legnice, ze kterého to je skoro stejně blízko k německým i českým hranicím. Sovětská posádka tu sídlila od konce 2. světové války, ale nejvíce vojáků tu bylo ve druhé polovině 60. let. Tehdy činil poměr Poláků a Sovětů zhruba 50:50. Proto se v Polsku Legnici říkalo Malá Moskva.

Někdy koncem léta či začátkem podzimu '67 sem přijíždí i elitní pilot Jurij se svou krásnou manželkou Věrou. A právě do ní se zamiluje mladý polský poručík. A Věra jeho lásku opětuje. Netrvá to dlouho, než otěhotní. Jurij má přitom ve složce od lékařské komise zapsanou neplodnost (jen díky tomu se nedostal do sovětského kosmického programu, jinak splňoval všechny požadavky na kosmonauta). Jak se k tomu postaví zúčastnění a jejich vojenští nadřízení? A proč situace vrcholí právě koncem srpna '68, kdy prohřešky proti předpisům začínají být všechny na prokurátora, protože armády vyrazily do Československa a platí tedy válečný stav?

To celé je rámováno záběry po třiceti letech, kdy se sem Jurij vrátil a přijela sem i „jeho“ v Německu pracující dcera. Ústředním bodem celého filmu je Světlana Chodčenková, která si zahrála matku i dceru, a kromě toho, že je opravdu krásná, také umí výborně hrát. Dokonce dceru vytváří jako figuru nepříliš sympatickou („Jak s těmi Němci vycházíš?“ „Oni musejí vycházet se mnou. My máme plyn.“). Dá se říci, že v celém filmu je jediná důležitá polská postava. Sovětské vojáky i jejich rodiny hrají ruští herci a tak v tomto polském filmu zní ruština skoro celou dobu. A z některých hlášek člověk jasně a rychle pochopí, jak sovětské velení smýšlelo o svých spojencích („Polsko není zahraničí.“).

Když vezmu, že ve stejném roce se naši filmaři vzmohli jen na Anglické jahody (zív!), tak vidím, že Poláci jsou prostě dál. A vůbec nevadí, že je to žánrový film a ne nějaké umění.

[ 201 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt