Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 27.5.2009 19:57  7299
elgyn [7296]: angažovat Richarda by mohlo být trochu problematické a Oded se nehodí typově

elgyn [7298]: neznám, ale chtějí to zfilmovat
elgyn elgyn 27.5.2009 13:57  7298
ad Rodennějak si nedovedu představit, jak bude milostně tokat... a to doufám bude.

Ale něco pro vás mám.
Daranus v červnu slibuje Lady Susan od Jane Austenové.
Novela v dopisech s názvem Lady Susan je jediným plně dokončeným dílem z pera Jane Austenové, které nebylo publikováno za jejího života. Podobně jako původní verze prvního publikovaného románu Rozum a cit (ještě pod názvem Elinor a Marianne) jde o relativně krátké dílo v dopisech. Jak již název napovídá, hlavní hrdinkou je sobecká vdova Lady Susan, která se snaží nalézt co nejvhodnějšího manžela nejen pro sebe, ale také pro svoji dceru (kterou ovšem nutí do sňatku s mužem, kterého nenávidí). Austenová rozpracovává charakteristiky postav prostřednictvím reakcí na dopisy, které dostávají, přičemž hlavní hybatelkou příběhu i emocí je právě Lady Susan, důmyslně měnící tón dopisů podle toho, komu jsou určeny. Hlavní hrdinka popírá klasické standardy romantických románů – hraje až neuvěřitelně aktivní roli, je krásná, inteligentní i vtipná a její nápadníci jsou mladší než je ona sama. Není také bez zajímavosti, že během námluv s případným manželem bez problémů flirtuje se ženatým mužem. A v závěru je k ní autorka dokonce výrazně shovívavější, než bychom očekávali.

Je to první vydání nebo to už vyšlo?

A navíc Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) (páni, to je název) slibuje letos vydat: Robert Miles: Jane Austenové
Pro mnoho čtenářů je Austenová nejtypičtější anglickou spisovatelkou. Kniha zkoumá dějiny této identifikace Austenové s angličanstvím a poukazuje na to, že kulturní ikonu z ní udělaly především formální kvality jejích děl a její pokrokové literární techniky. Autor analyzuje způsoby, jimiž vytváří osobnosti svých literárních postav, používání komických struktur, balancování na hraně mezi realistickým románem a pastorální romancí nebo též důmyslné využívání volné nepřímé řeči. Kniha je určena zájemcům o literaturu, anglickou kulturu a především pak čtenářům románů Jane Austenové.

Garamond - Ivan Kraus: Odpoledne s labutí /Nachmittag mit Schwan

Jan Melvil publishing: Jan Libor: Každodenní život ve středověkých Čechách a na Moravě
Jak opravdu žili naši předci? Co jedli, kde bydleli a jak se bavili? Co pro ně znamenal panovník a co náboženství? A jaké postavení měly ženy? Bohatě ilustrovaná publikace reaguje na současný trend zájmu o dějiny každodennosti a důkladně, přesto srozumitelně vykresluje životní styl, myšlení i hmotnou kulturu různých společenských vrstev české společnosti v 11.–15. století. Knihu zpracoval kolektiv univerzitních historiků pod vedením renomovaného docenta Jana Libora.
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 27.5.2009 08:01  7297
Hornblowersouhlas!

Roden je náhodou skvělej herec
elgyn elgyn 27.5.2009 06:37  7296
Anniejo, říkala. No. Ale mohla to být hezká knížka. ;-)

Hornblower
musím říct, že co do chlapů jsem teď v takové podivné smyčce Oded-Richard. A ti taky nejsou žádní mladíci. ;-)
I když... teď jsem konečně začala číst pokračování Největšího rytíře E. Chadwick a už po pár stranách se nestačím divit. středověk - skoro doba Guye a tamtoho Robina z lesa- a padesátiletý hrdina má dvacetišestiletou manželku, právě narozené čtvrté dítě a leze na hradby po žebříku. ("Ty stoupáš jako mladík, dědečku!") Ale musím uznat, že ECH fakt umí psát. ;-)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 26.5.2009 21:06  7295
elgyn [7293]: nechci se nikoho dotknout, ale radši Rodena, než aby Oldřicha hrál třeba Kotek nebo Mádl
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 26.5.2009 12:44  7294
elgynNerada to říkám, ale ŘÍKALA JSEM TO ;-)
Kdyby jsi četla HODNOTNÉ ;-) knihy nebo se dívala na dokumenty NG - jako já - tak by ses o Tutanchamonovi dozvěděla nejen velmi zajímavé věci, ale také by ses dozvěděla, jak to bylo s tou jeho "kletbou" :-)

Takže se prostě smiř s tím, že Tutanchamon byl poměrně bezvýznamný král, jehož ťaťku Achnatona prostě zavrhli kvůli novému náboženství a jeho synáčkovi to dali v 9 sežrat. A než nám stačil vyrůst, tak v 19 spadl z vozu, ev. byl zraněn v boji, a to na koleni, konkrétně čéšce, dostalu otravu krve a poměrně ošklivě a bolestivě umřel. Tím vymřela jedna dynastie, které se říká ztracená. Puntík. A Carter nic nenarafičil a Carnarvon byl prostě jen velmi nemocný a chytl něco od komára a zemřel, pravděpodobně též na otravu krve ;-)

Ale obávám se, že jsem tě stejně neodradila, co? LOL
elgyn elgyn 26.5.2009 12:30  7293
Ve jménu králeAť se na mě nikdo nezlobí, ale je to podle příběhu, který se vrací do doby MLÁDÍ Oldřicha z Chlumu. Kdyby hrál Karel Roden Přemysla Otakara II., tak by to bylo IMHO lepší (a navíc mi přišlo, že odsekává slova jako Pomeje v Andělské tváři). Ale samozřejmě, že do kina půjdu. Teda, když vidím Issovou tak si vzpomenu na Královský slib a na Maroška Kramára... hm, pardon.

Andrew Collins, Chris Ogilvie-Herald: Tutanchamon: Zamlčená pravda o biblickém exodu – co se skrývá za největší archeologickou záhadou?
Volvox Globator 2008

Na ten podnázev by se dalo odpovědět jediným jadrným slovem. Jak jsem byla zpočátku nadšená, tak se nám to po straně 240 naprosto zvrhlo.
Ve chvíli, kdy jsem si říkala, že už se konečně dozvím, co se tedy skrývá za tou archeologickou záhadou... přišel konec knihy. Což bylo pravda nečekané, ale že by mě to nějak nadchlo se říct nedá...

Obávám se, že autoři přišli s teorií, že svitky, které Carter našel v hrobce T by MOHLY změnit svět, jak ho známe. Až na to, že není jasné, co na těch svitcích opravdu je. A ono tak není ani úplně jisté, že vůbec nějaké takové svitky existují. A pak ta věc s lordem C.
To je tedy závěr jako víno.

s. 369
Nakonec tedy nemáme žádný nevyvratitelný důkaz, že papyry pojednávající o exodu skutečně existovaly, ovšem stejně tak nemůžeme dokázat, že NEEXISTOVALY.

A když už jsem se do toho tak pěkně dala...
s. 122
Šestý hrabě se nakonec vrátil k sobě do pokoje a pokusil se znovu usnout. U snídaně potkal Howarda Cartera. Byl sám a vypadal, jako by celou noc nespal; četl ranní noviny, toho rána s černým smutečním pruhem – jako výraz soustrasti se smrtí lorda Carnarvorna.
A bo lord umřel v noci 1,45... není to trochu pozdě, aby stihli novináři reagovat?
A co mě zajímá ještě víc – CO dělal Carter tak brzy u Carnarvornů? Ha!
s. 145
...naléhal na Carter, aby každý den do 9 hodin večer uveřejnil stručný věstník, který bude k dispozici všem novinám, a zprávy se budou moci objevit hned následujícího dne v ranním vydání.

Výjev z trůnu nalezeného v hrobce zachycuje T a Achesenamon pod slunečními paprsky slunečního boha a dokazuje jejich stálý zájem o Achnatonovo náboženství.
Že by? A nemohlo by to prostě jen slunce?



s. 349
... v roce 1999 konstalovala, že „[d]ůvod vraždy...“
Proč je tam ta hranatá závorka? Chápala bych to u starého dokumentu, ale v roce 1999?

Ale aspoň jsem se dozvěděla něco nového.
s. 378
V roce 1925 prohlíželi královu lebku poprvé Carter s Derrym a všimli si, že byla oholena, což tehdy nebylo zvykem.
Poučena Princem egyptským jsem si naivně myslela, že „vznešení“ Egypťané si hlavy holili běžně a pak nosili ty směšné paruky.

s. 373
To, co spatřili, je šokovalo: kostra nesla známky závažného poškození, o němž se ani Carter, ani profesor Derry ve svých záznamech nezmiňovali. Harrison dokonce zjistil, že tělo bylo rozříznuto na dvě poloviny, aby je bylo možno vytáhnout z poslední, nejmenší rakve.

annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 26.5.2009 07:05  7292
Jménem králeVypadá to slibně, i když kvůli zoufalému načítání jsem vydržela jen minutu (i tak jsem na to koukala 10 minut...) Historický český film - volám ano, to tu chybělo. Roden, Issová - ano! A budou tam koníííííííci a rytííííři :-))))))))))
Jen ta Hrubešová - bože, to ji zase museli vytáhnout :-(

Četla jsem zajímavý článek o natáčení rytířských a bojových scén, scén s koňmi a pod. - dost nelehká práce.
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 25.5.2009 19:43  7291
elgynJménem krále - trailer
elgyn elgyn 25.5.2009 09:32  7290
Hornblowerpřečetla jsem si rozhovor už teď (no co, jsem knihovník, musím vědět, co se děje ve světě knihy). Brown opisoval od Vandenberga? Tak to si musím přečíst. Takže jsem si ukořistila (po třetí) Sixtinské spiknutí a tentokrát se pokusím dostat za stranu 20.

ad Tutanchamon - momentálně jsem ve 4. části Jahve a musím říct, že občas nechápu, kam autoři vůbec míří a proč to tak rozpitvávají. Začíná být kapku zdlouhavá.
elgyn elgyn 25.5.2009 08:33  7289
a navíc mám špatnou zprávu.Tohle je citace z odpovědi madam Kubátové z jejích stránek:
Zároveň Vás musím zklamat, že právě tyhle tři tituly, které jmenujete, zřejmě už nikde neseženete. Druhé vydání zatím ale nemohu slíbit. O Smlouvě proti lásce sice delší dobu uvažuji, ovšem mé konečné rozhodnutí bude záviset na tom, jaký bude zájem o druhé vydání Dlouhána odnaproti. Nejde mi o to, abych na knížkách za každou cenu vydělávala - spíš čekám, jestli Dlouhán, který je právě na trhu, alespoň vyrovná investici, kterou jsem do něj vložila. Pokud ano, což se uvidí asi tak po roce prodeje, nebudu se Smlouvou váhat. Tak nám oběma držte palce, ať se dočkáme :-)
To není dobré:-( IMHO měla začít Smlouvou, protože Dlouhána fakt doma mít nemusím. Ach jo. A to jsem myslela, že si zkompletuju svoje oblíbené. :-(
elgyn elgyn 25.5.2009 07:47  7288
Marek Toman: Dobytí ostrova Saaremaa / The Conquest of Saaremaa Island
Baronet 2007


Nejsem žádný Smotlacha, ale mám jisté pochybnosti o angličtině.

Nevěděl, že jsem s A kolikrát mluvil.
I did not know that I had spoken with A on several occasions.

“Vzali jste si jí málo?”
“Why did you carry so little?”

Složili jsme se do trávy.
I settled myself into the grass.

A na straně 122 už se český a anglický překlad setkávají jen zřídka. Bo tam pár vět v češtině chybí úplně.

A navíc ten příběh při vší úctě nemá žádnou vnitřní logiku.

Ataner
Elf nebo upír... Viděla jsi Hrátky s čertem? I čerta starýho plesnivýho ;-) jen když dostanu kapku romantiky.

Hornblower
to si musím doma přečíst:-)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 23.5.2009 22:22  7287
Ataner [7286]: tak třeba u Sapkowského docela běžná kombinace
ataner 23.5.2009 07:39  7286
elgynad 7276 - Dhampir: Ty hele, není to už moc: upír - lovkyně - A JEŠTĚ elf???
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 22.5.2009 20:32  7285
elgyn [7281]: rozhovor s Vandenbergem na idnesu

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt