Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Kočky [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Koníčky) moderují x-phile, Salome.
Archiv

Kočky, kocouři i koťata - to je tenhle klub!


Koťata zdarma - pro ty, kteří kotě shánějí, nebo chtějí darovat:-)


Počet uživatelů, kteří měli klub k 2010-11-03 16:27:44 v oblíbených: 88

SEZNAM ROSTLIN JEDOVATÝCH PRO KOČKY

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 108 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 23.2.2021 14:45  14354
Průvodce byl neuvěřitelnej žrout času, ale bylo to skvělý :)
blacky Blacky - Tady je blackyho 23.2.2021 14:39 - Oblíbené kluby (09:37) 14353
Kua nostalgická vlna. Fnuk. Jj bylo to o dost pomalejsi, nez to maj decka ted, ale pritom uz dost pokrokový a cejtil sem se dost IN :) Průvodce byl neuvěřitelnej vstup do komunity. Vysedával sem hodiny do noci v laborce na katedře fyziky, jako POMVED, jako že sluzba. Ale ve skutecnosti sme s ostanima proste serfili :) A jeste zato bylo stipendium.

Já k vlastní kočce přišel až o dost pozdeji. Ty vesnický u baráku co byli všech a ničí nepočítám .) Ale v bytě mít psa nešlo. Teď už je to jiné. Pár koček, pes.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 23.2.2021 14:28  14352
Jj, byla to jiná doba. Ale když tak sleduju tu dnešní dobu, tak si říkám, že ta tehdejší byla o dost lepší než tahle, v mnoha ohledech. Diskuzáky byly fajn, sociální sítě mě nikdy neoslovily, tak je nemám a chodím jen sem a na StaNet. Je nás tu jen pár, ale tak nějak si vystačíme a pořád fungujeme.
Pravda, tebe diskuzák navíc obohatil o manžela a následně i potomka, to je bonus navíc :)
Kočky jsou naštěstí pořád stejně úžasný, máme jich teď o dost víc a pořádně nás zaměstnávají, tak hlavně kvůli nim musíme ten kovid nějak přečkat a přežít. Zatím nás buď míjí, nebo jsme si ho už prošli bez větších negativních projevů.
michvolka Michvolka pšt! 23.2.2021 11:49  14351
taipanAdélka, skoro! :)

My už jsme si odcovidili, naštěstí mírně (s otravnými dlouhodobými následky, ale snad nic vážného). Tak snad se nám repete vyhne.

Říkám si, jak mi chybí doby diskuzáků, to byla jiná doba a osobně myslím, že větší zábava. Naštěstí mi daly přítele a tím pádem i báječného syna, tak to nepřišlo nazmar :D
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 23.2.2021 10:40  14350
MichvolkaAhoj. I odpověď po dvou letech je dobrá :) Strašně to letí a stárneme.

Jojo, pamatuju si to dobře. Bodejť by ne, vždyť Glorie byla želvička jako moje Bellinka. Špatně snáším utrpení jakýchkoliv zvířat, koček pochopitelně nejvíc, tak jsem to hodně prožíval, když jsi líčila, jak se chudinka natrápila s tou kůží a operacema. Pamatuju si i tu druhou kočičku, tu postiženou. Akorát jméno už nevím - Amálka, nebo tak nějak...

Je fajn, že synátor si rozumí s kocourkem, i díky tomu bude mít rád zvířata :) Tak se všichni držte, hlavně dál od kovidu.

evelyn Evelyn May we meet again - The 100 23.2.2021 06:29  14349
:-(
michvolka Michvolka pšt! 22.2.2021 21:55  14348
EvelynBylo jí myslím 11 let. Na to, jaké problémy měla od útlého věku to bylo hodně, ale moc to nepomáhá vědět. Vždycky jsem byla přesvědčená, že nakonec odejde na něco z toho, co jí trápilo, tak mě to šokovalo.

Každopádně divné "kýchání" se nevyplácí podceňovat.
michvolka Michvolka pšt! 22.2.2021 21:52  14347
taipanPo dvou letech jako na koni! Kde jsou ty časy... zpětně odpovídám: ano, to byla ta želvička (fascinující, že si to pamatuješ!). Loni jsme navíc přišli i o druhou kočičku. Zůstal nám jen Kocour. Nutno podotknout, že se synem jsou nejlepší kámoši už od narození (zenulá kočička nesla ječící přírůstek hůř, byla to už stará dáma). Když se narodil, tak jsem si říkala, jestli na něj budu schopná přenést lásku ke zvířatům, ale teď je mu 19 měsíců a vypadá to, že bude velkej fanda.
blacky Blacky - Tady je blackyho 15.2.2021 07:53 - Oblíbené kluby (09:37) 14346
?? ale to přeci vůbec není podobné. Ano útulek je "plný", ale je tam šance, že si někdo kočičku vezme. Když se bude trápit v paneláku, nic dobrého z toho nebude. Nehledě na to, že je velká šance, že uteče zpět.

Je to asi píše morální rovina, toho, zda má rodina povinnost se o osiřelé zvíře postarat, když to nezvládl majitel. Případů může být mnoho. Odloučená rodina, vyděděné děti apod, tutově nebudou dělat nic. A nelze je k tomu nutit, ani je odsuzovat. Také už zemřelý nemusí žádnou rodinu mít.
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 15.2.2021 06:17  14345
Řekla bych, že přesun do paneláku nebo útulku plného koček vyjde podobně.

Nicméně pointa je v tom, že by ta rodina pozůstalého měla kočce najít nový domov když už si ji teda jako vzít nemůže, nejlépe u jiné rodiny a ne u útulku.
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 14.2.2021 20:26  14344
Tak jako, mít doma brontosaura ... sice by hodně sežral (kde co, krmit ho by byl dost problém) a v zimě by byla potíž, ale asi bych dost vydělal na vlezném a čumném!!

Bohužel je celkem pravděpodobné, že by mi ho institucionálně vzali, neb chov brontosaurů není povolen v domácích podmínkách.

Jenže kočka je i tygr, puma, a pár lidí takovouto šelmičku doma má.

Ale vůbec nejvážněji - pro kočku venkovskou, dosud chovanou venku na volno, musí být přesun so paneláku hodně traumatizující. Takže když umře stařeček na lontě, co mají děti z paneláku dělat?
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 14.2.2021 19:54  14343
souhlas
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 14.2.2021 19:23  14342
Je pravda, že jedním z účelů útulků je i tohle (postarat se o zvířata po zemřelých, a pro nedovtipné a blbé - není tu řeč o koních, slonech či brontosaurech, protože tohle je klub Kočky). Nicméně je to smutné, mělo by k tomu docházet jen v krajních případech, kdy zemřelý (většinou starý člověk) je opravdu úplně sám na světě a nikoho nemá. Pro staré lidi je zvířecí přítel (kočka nebo pes) často to jediné, proč ještě zůstávat na tomto světě, zvlášť, když se děti moc nevyvedou, a nejde jim vyčítat, že třeba nemají zařízeno, co se zvířetem stane, když umřou. Taky nejde o to, někoho (pozůstalé) nutit násilím, aby se o zvíře postarali. Mělo by to pro ně být automatické, jako taková poslední služba svým rodičům, kterou pro ně můžou udělat, ne se jen třást na dědictví po nich. Ano, vyžaduje to určité oběti, jsou to starosti a peníze navíc, i když se jim nechce, atd. Ale i tak by to prostě lidi měli udělat. Jenže to vyžaduje určité morální kvality, obětavost a elementární slušnost. A to jsou atributy, jakých je v dnešním světě jako šafránu, bohužel :(
blacky Blacky - Tady je blackyho 14.2.2021 12:04 - Oblíbené kluby (09:37) 14341
Nenapsal sem prvotni, ale ono to tak de-fakto je. Podle veterinarniho zakona jsou utulky zrizeny pro docasnou peci toulavym a opustenym zviratum, coz myslim ti po zemrelich splnuji. Nicmene asik si rozumime, ze je lepsi, kdyz to lidi zaridi jinak/lepe.
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 14.2.2021 08:50  14340
To si nemyslím, že prvotní účel útulků je aby se postarali o zvířata, kterým umře majitel. Stává se to, ale není to účel. Člověk by měl už za života na to myslet a domluvit se, kdo se o něj postará kdyby se náhodou něco stalo. Já to mám už roky domluvené s kamarádkou, i pro případ, že bych se dostala do nemocnice, má klíče a pokyny. U starých lidí je taková domluva asi problematičtější, to chápu.

[ 108 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt