Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Led Zeppelin [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Percy_.
Archiv

LED ZEPPELINMožná nejlepší stránky o Led Zeppelin

Skvělá stránka pro sběratele bootlegůPrůvodce kategorií Hudba na Lopuchu
 • BigHair, Lipstick & Leather - Klub zamìøený na rockovou scénu 80. a zaèátku 90. let [moderuje Bruno Ferrari]
 • Frank Zappa - Klub specializovaný na tvorbu tohoto geniálního hudebníka [moderuje filipes]
 • Genesis - Art rock ve své špièkové podobì [moderuje Vaklaf]
 • Jethro Tull - Diskuse o rockové legendì [moderuje Guitarist]
 • Oldies & hippie music - Neopouštìj staré vìci pro nové, aneb staré desky nepatøí do popelnic [moderují Salvatore, Luke_Bunda]
 • Rock, metal i jiné - O všem co se šustne v showbusinesu [moderují cannedStars, Bruno Ferrari, Macca]
 • Rock, metal i jiné - kvíz - Uhodnìte hudební ukázku... Aneb "Brusírna sebevìdomí" [moderují cannedStars, Bruno Ferrari]
 • Rock východního bloku - Vesjolie rybjata strike back! [moderují Antekirt, nash]
 • The Beatles - Ringo, Džórž, Pól, Džón, ja si øíkal co to s tebou je! [moderují Macca, doc]
 • The Doors - Asi mìl zase òáký vokno... [moderují Tequille, Malrankwi]
 • Yes - O Yes a o tom, co bylo potom... [moderuje Guitarist]
 •   Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: krcsauc
  [ 486 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 11.1.2019 22:47  5727
  50 LET LED


  antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 7.11.2017 12:11 - Úvodní stránka (08:42) 5726
  Robert PLANT - Carry Fire

  Neoficiální verze KronStudioLab (KSL edition) má DR12.
  antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 16.10.2017 11:08 - Úvodní stránka (08:42) 5725
  Jen taková perlička:
  Poslouchám teď album TITO & TARANTULA - Hungry Sally And Other Killer Lullabies (1999).
  Musel jsem se několikrát podívat, jestli tam není pořád Plant, jak je to místy stylově a náladově téměř totožné. Jasně, barva hlasu je jiná, ale například skladba Woke Up Blind je jako z dílny Roberta Planta říznutého Neilem youngem.
  antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 16.10.2017 10:26 - Úvodní stránka (08:42) 5724
  Percy_Vinyl bude mít určitě méně komprimovanou dynamiku masteru, mix bude stejný. Vinyl rip se nejspíš nějaký objeví pro případné posouzení, bude však velice závislý na tom, kdo a jak ho udělá. Například poslední DEEP PURPLE mají stejné zvukové chyby z CD i z LP, různé zvukové artefakty pocházející z limitace jsou evidentně na masteru, na tom vyšší dynamický rozsah nic nezachránil.
  Album Carry Fire si ten zájem o zvuk zaslouží, protože je fakt skvělé. Pokud narazím na zajímavý rip, dám vědět.
  olias Olias 16.10.2017 10:17  5723
  Percy_Může a bude master dynamičtější s větším headroomem - ohledně mixu se určitě nezmění nic, to by chtělo prověřit, protože to hádám nebude laciné.
  percy_ Percy_ 16.10.2017 10:05 - Úvodní stránka (08:03) 5721
  AntonyKaždopádně mě těší, že sis tam našel to svoje. Já pořád marně hledám chvilku, abych si to celé pořádně vychutnal. Může na tom případný vinyl být zvukově nějak výrazně lépe?
  antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 16.10.2017 09:59 - Úvodní stránka (08:42) 5720
  Během opakovaných poslechů se ukazuje, jak vynikající album Carry Fire je. Dovede přímo očarovat a rád se k němu denně vracím. Kvalita zvuku tím spíše štve i nadále, s tím se nedá nic dělat.
  pepanovacek PepaNovacek 15.10.2017 14:00 - Oblíbené kluby (08:43) 5719
  No, my až tak připravený nebyli, měli jsme tři zkoušky s baskytaristou, a taky nám trvalo dost dlouho, než jsme ukecali majitele studia, že to prostě natočíme naživo, prostě jsme z toho nedělali vědu, nakonec chyby nepoznal nikdo (ani Petr Roškaňuk, hehe), a hlavně - koho to zajímá, že jo ?
  olias Olias 15.10.2017 13:54  5718
  PepaNovacekPepo, přijít jako kapela připravanej a nahrát základy na desku za dvě hodiny a zbytek dne prochlastat při popichování a hecování zpěváka se samozřejmě rovná ideálnímu stavu.., o tom není pochyb.
  pepanovacek PepaNovacek 15.10.2017 13:24 - Oblíbené kluby (08:43) 5717
  OliasLuďku, moje zkušenosti ze studia jsou velice sporadické, a vždycky jsme točili naživo, tzn. skoro všechno, kromě zpěvu, buď to bylo dáno pravěkem, ve kterém jsme ve studiu byli, popř. penězi, kdy jsme čtyřicetiminutovou nahrávku zvládli za dvě hodiny a šest tisíc korun, ale kromě peněz šlo i o to, že jsme si prostě společně zahráli, a užili si to, i s chybami, které nešlo vyretušovat, hehe.
  olias Olias 15.10.2017 12:22  5716
  PepaNovacekJestli každý zvlášť, nebo naživo je asi nejvíc dáno dispozicí studia, nahrávat min. rytmiku společně je asi nabíledni, ale je to asi taky dáno tím, jak to cítí jednotliví muzikanti, jestli se jim nahrává lépe společně, nebo je jim to tak nějak jedno. Je to asi uplně individuální a různý, neřekl bych, že pro výsledek nutně podstatný. Pamatuju si, že jednou jsme se s kapelou pokoušeli nahrávat společně a byl to horor, samozřejmě sme byli blbí a neuměli si přiznat, že ani jinak si extra moc nerozumíme, k nějakýmu výsledku jsme se dopracovali, ale muzikantsky to asi lepší nebylo, zvukově teprve ne. Ono je docal rozdíl, když máš třeba na kytaru samostatnou místnost, dáš si dva mikrofony na kontakt a 2 jako mid/side do prostoru, spousta lidí ale jen na té jedné kytaře vypotřebuje půlku kanálů, které jim systém dává. Něco jinýho je, když nahráváš na nějakou velkou konzoli..no

  Osobně už nahrávám pouze samostatně, bez tak mám jen dva kanály, vlastně to dělám tak, že vše předtáčím abych měl pole pro ostré nahrávání, je to pomalej proces, ale jinak bych to neuměl, navíc jsem sám skoro celá kapela, žejo. Podle mne společné nahrávání je možné jen v případě, že muzikanti si spolu perfektně rozumí, během hraní dokážou ¨vykomunikovat¨ detaily na které by při samoztatném nahrávání nepřišli a přitom jsou schopni zahrát každej tejk precizně, jinak to určitě nemá smysl.
  pepanovacek PepaNovacek 15.10.2017 10:03 - Oblíbené kluby (08:43) 5715
  Už včera mě nejvíc zaujala skladba, která mi právě hraje - šedesát let stará Bluebirds over the Mountain.
  pepanovacek PepaNovacek 15.10.2017 09:37 - Oblíbené kluby (08:43) 5714
  OliasLuďku, mě zajímají všechny možné stránky – představuju si, jak muzikanti „vymýšlí“ skladby, jak je zapisují (asi ne všichni) do not, jak kapela zkouší (jestli se to vůbec dneska dělá), jak zasahují ostatní do aranží, jak točí ve studiu (a přiznám se, že to nepoznám, a moc by mě zajímalo, jestli a kdy každý nástroj zvlášť, kdy třeba dohromady bicí s basou, kdy třeba celé „naživo“), jak se pak hotová nahrávka míchá, jak moc do toho mluví producent, a jak moc „můžou“ samotní muzikanti, tak tohle všechno mě samozřejmě zajímá, ale na prvním místě je vždycky fakt, jestli mě ta hudba nějak osloví, až zasáhne, to ostatní pak tolik důležité není. A pořád zastávám názor, že se občas ten bigbít prostě přeceňuje, ano, jsou alba od Led Zeppelin, Genesis a spousty dalších kapel, u kterých i tady na Lopuchu – považ :-) - je naprostá shoda v tom, že jsou geniální, nadčasová, bla, bla, bla, ale když je ti kluci točili, určitě neuvažovali (anebo nevěděli), že tvoří něco výjimečného.

  Mimochodem, pustil jsem si nového Planta hned po ránu, a slyším to zatím pořád stejně. Unavené, bez energie, bez nápadu, jakoby se kapela při nahrávání nudila, a moc je to nebavilo. A nebaví to ani mě.
  olias Olias 15.10.2017 00:06  5713
  PepaU hudby mne zajímá i technická stránka věci. Stane se mi, že hudba se mi líbí, ale zvuk je zbytečně přepálenej. Navíc se zvukem se sám aktivně potýkám a úplně si netykám, takže zajímat mne to tak nějak musí. Když to zní z prdele mě, tak to beru jako vlastní neschopnost, ale často to zní dost špatně lidem, kteří nemají problém si pronajmout nejlepší studia - tady mi trochu zůstává rozum stát.
  merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 14.10.2017 23:24  5712
  Na Lullaby Plant navštívil pravlast veškerého blues.

  [ 486 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt