Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Lopuch Lite [ŽP: neomezená] (kategorie Lopuch) moderuje Mikos.
Archiv

Už delší dobu se spekulovalo o tom, že bude promazáván obsah všech klubů na Lopuchu, aby byla odlehčena databáze. Proti kompletnímu promazávání bez promyšleného systému záloh dosti správců protestovalo, ale bohužel databázi bylo skutečně nutno akutně odlehčit, a tak nastal okamžik, kdy bylo s definitivní platností rozhodnuto o tom, že obsah všech klubů na Lopuchu bude v pravidelných intervalech promazáván.

Zatím neexistuje žádný automatický systém zálohování klubů (i když už je díky Bouchimu v přípravě). Naštěstí jsou prováděny alespoň zálohy na požádání. Pokud tedy chcete zachránit příspěvky ve vašem klubu, tak se řiďte tímto postupem:

1.) Napište si do systemového klubu SQL dumpy o zálohu vašeho klubu v podobě dumpu z MySQL databáze.

2.) Až budou zálohy vašich klubů vyhotoveny, stáhněte si je dle pokynů, které vám ve výše uvedeném klubu budou sděleny. Měly by být zkomprimované v GZipu (přípona .gz) a jejich názvy by měly být ve tvaru klub_nazev_klubu.gz

A jak tedy dále postupovat? Co je to onen Lopuch Lite? Odpověď je jednoduchá, Lopuch Lite je program (lépe řečeno skript), který jsem napsal v PHP a který vám umožní umístit si zálohy vašich klubů na web (tedy třeba na jakýkoliv freewebový server, který podporuje PHP & MySQL - např. IC, Webzdarma, ...) a to takovým způsobem, že skrze ně můžete procházet naprosto stejně pohodlně jako na Lopuchu a dokonce i v téměř stejném designu! Ukázku můžete vidět např. ZDE, kde mám zálohu svých klubů (a klubů mých přátel).

Pokud budete mít o zdrojové kódy Lopuchu Lite zájem, můžete si je zcela volně stáhnout. Samozřejmě vám řeknu i to jak Lopuch Lite nainstalovat a pokud by to bylo nutné, mohu vaše kluby (podotýkám v omezeném množství!) umístit i přímo ke mně na mé stránky...

Zdrojové kódy Lopuchu Lite 2.0 BETA jsou ke stažení ZDE
(před tím než cokoliv podniknete si přečtěte přiložený soubor readme.txt)

Prosím všechny, kteří Lopuch Lite využijí, ať sem do tohoto klubu napíší odkaz na jejich stránky kde Lopuch Lite poběží. Časem by zde měl vzniknout kompletní seznam všech stránek se zálohami klubů z Lopuchu běžících pod Lopuchem Lite.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: wmoebsb
[ 28 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 12.11.2004 11:20  30
"kazdych N dni se automaticky udela sql dump vsech klubu"

to by bylo úplně zbytečný, protože 95% lidí nemá ani šajn, co to mysql je, takže by tu službu vůbec nevyužívali.

jak jsem již říkal, zájem je o to, když si chci udělat Mysql zálohu, tak abych někde kliknul a ona se mi vygenerovala a odesala. ne abych s tím musel otravovat nějakého admina
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 12.11.2004 02:27  29
Bude, az nekdo bude mit cas na to sednout a doprogramovat.
(Ovsem automaticka ve smyslu "kazdych N dni se automaticky udela sql dump vsech klubu" nebude zrejme nikdy, to by byl ponekud luxus.)
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.11.2004 20:37  28
automaticka Mysql zálohanebude x bude? popř. kdy? popř. jaký je plán?
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 25.10.2004 14:45  27
No tak dneska mám fakt radost, protože Fis nakonec odněkud vyhrabal náš klub z Lapiduchu a tu MySql zálohu udělal. No tak to je skvělý. už nepotřebuju ten parser :-)

Takže Bouchi, posledni vec uz je skutecne jen ta automaticka zaloha :-)
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.10.2004 14:33  26
BouchiNo tak jestli tohle dovedeš do konce, tak to bude skutečně bomba!

Tak teď ještě někde získat parser na html zálohu z Lapiduchu a budu úplně spokojenej. Na lapiduchu jsem totiž prosil o MySql dump tak dlouho, až nám bez upozornění vymazali klub.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.10.2004 13:10  25
HartmannSamozrejme ze se to zautomatizuje, jen musim dokoncit a proverit zabezpecovaci mechanismy (aby mohly zalohy nechat vytvaret jen opravneni uzivatele - moderatoria a spravci - a aby si je mohli stahovat take jen opravneni uzivatele - ti kdoz v prislusnem klubu mohou cist).
S diskovym prostorem myslim problem neni a zalohy bych rozhodne nemazal po stazeni, uz proto ze na stazeni zalohy ma pravo kdokoli kdo v klubu muze cist.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.10.2004 01:12  24
BouchiNo tak to jsme doma.

Jinak to vygenerování zálohy se snad časem zautomatizuje, ne? Přijde mi zbytečné, aby se s tím otravovali admini. Samozřejmě s patřičnou ochranou proti zahlcení - mohli by to dělat třeba jen moderátoři a záloha by se dejme tomu po nějakém čase při nevyzvednutí sama vymazala, jinak by se mohla smazat hned po stažení.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 9.10.2004 22:23  22
HartmannTy jsi snad od nekoho dostal nejaky soubor vytvoreny standardni (tj. pred rozdelenim Lopuchu pouzivanou) cestou? Ode me urcite ne - oba soubory, ktere jsem ti poskytl, byly vytvorene nestandardnimi postupy (jeden mene, druhy vice). Pri standardnim postupu se generuje soubor se spravnym nazvem (overeno nahlednutim do prislusneho skriptu).
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 8.10.2004 19:11  21
BouchiPozor, mel jsem na mysli ten puvodni soubor vytvoreny standartni cestou, ne ten druhy, ktery jsi mi dal vytvoreny jinym postupem.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 8.10.2004 18:57  20
Hartmann18: Obavam se, ze je to jinak. Lopuch Lite zpracovava zalohy tvorene postupem, ktery se pouzival na Lopuchu pred rozdelenim. Protoze ale existuje vice postupu tvorby sql dumpu, dostal jsi ode me soubor vytvoreny jinym postupem, tedy s trochu jinym nazvem (neb bylo pro me v te chvili jednodussi pouzit zmineny jiny postup). Az jeste provedu par nezbytnych uprav na tom drive pouzivanem postupu, bude zase vsechno chodit mnohem jednoduseji.

19: Parser muzes napsat v cemkoli, co je schopno otevrit soubor, zpracovat ho a ulozit vysledek. Cili je to ciste otazka casu a chuti. Nemuzu mluvit za ostatni spoluprogramatory Lopuchu, ale mne se v soucasne dobe na tuto konkretni zalezitost nedostava ani jednoho.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 8.10.2004 12:08  19
BouchiAha, na datum jsem se nekouknul :-)
no ono by to snad nemuselo bejt az tak slozity

v cem se Parser pise?
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 8.10.2004 11:17  18
Rada pro adminyMěla by se tu zvýšit operabilita mezi Adminy, kteří dělají zálohy a Mikosem, autorem programu Lopuch lite. Lopuch lite totiž v současné době neumí zpracovat soubor zálohy s názvem, který je v současné době generován. Musel jsem si soubor zálohy stažený z lopuchu přejmenovat na jiný název....a ten jsem zjistil až po tom, co jsem prohledal zdrojak Lopuch lite. To asi běžný uživatel nesvede...
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 6.10.2004 23:52  16
Jelikoz to psal temer pred osmi mesici a od te doby zadna zprava, moc bych na to nespolehal. ;-)
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 6.10.2004 20:21  15
BouchiNěco tu psal Martin, třeba ten parser napíše.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 5.10.2004 19:22  14
HartmannOvsemze se da z html zalohy zrekonstruovat tabulka, ale nekdo by musel napsat parser, ktery to udela.
A nikdo z tvurcu Lopuchu ho psat v dohledne dobe nebude, tim jsem si celkem jist.

[ 28 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt