Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Noční ptáci [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
PRAVIDLA:

1) Bodování probíhá vždy od 0:30 do 4:29
2) Za příspěvek v době mezi 2:00 a 3:29 včetně se přiděluje ještě jeden, bonusový bod.
3) Jedno kolo trvá vždy jeden měsíc od prvního do posledního dne v měsíci.

V této diskuzi je OT povoleno :)

Uzávěrka tohoto kola byla na konci prosince 2023.

Průběžné pořadí:

31 bodů: Zidane, Hartmann
30 bodů:
Desdichado
16 bodů: Gediman
10 bodů: Budivoj, PetrKoz
5 bodů: x-phile
2 body: pelsa68
Průběžné pořadí s bonusovými body:

62 bodů: Hartmann
61 bodů:
Zidane
57 bodů: Desdichado
27 bodů: Gediman
16 bodů: Budivoj
12 bodů: PetrKoz
5 bodů: x-phile
4 body: pelsa68


Výsledky uplynulého kola (listopad 2023):

1. místo: Desdichado, Hartmann čistá jízda 30 bodů
2. místo:
3. místo: Zidane 29 bodů
4. místo: Budivoj, Gediman 12 bodů
5. místo:
Výsledky uplynulého kola s bonusovými body:

1. místo: Hartmann čistá jízda 60 bodů
2. místo: Desdichado 55 bodů
3. místo: Zidane 54 bodů
4. místo: Gediman 21 bodů
5. místo: Budivoj 19 bodů

Výsledky uplynulých kol a celková tabulka za NEBUDE! HLEDÁ SE CELKOVÁ TABULKA!!!

Noční ptáci

Poslední aktualizace: k 31. 12. 2023 - uzávěrka kola (20225)
Příští aktualizace: k 31. 1. 2024 - uzávěrka kola
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 19603 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 4.4.2024 00:30  21106
1A asi bychom se mohli s pokračováním přesunout do Brbláku, nebo se na nás Desdi zamračí, že kdo v tom má hledat aktualizace... pokud dřív ty aktualizace neudělám já :-)
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 4.4.2024 00:29  21105
Zidane [21103]: Tady jsem ještě ochoten uznat, když to někdo udělal - vstoupil - kvůli dětem.
Takové to "soudruhu, my víme, že tvoje dcera by chtěla na medicínu, strana jí může pomoct"... a soudruh pochopil, že mezi řádky je "ale musíš vstoupit, když nevstoupíš, strana pomůže někomu jinému a tvoje dcera má smůlu"... a pro děti se se skřípěním zubů ohnul, sám si třeba nadával, ale nedělal to pro sebe.


Ano, ale pokud jsem se takto zachoval, tak držím hubu a nedělám ze sebe chudinku a oběť. A přiznám svůj podíl viny na všem zlém, co se tady dělo a že jsem to udělal s prospěchu pro sebe nebo pro svoji rodinu a nebo že jsem se prostě posral.

Oběti jsou ti, co jsi s režimem nezadali, přestože to znamenalo snížení jejich kvality života.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 4.4.2024 00:26  21104
Hartmann [21102]: Tomu věřím... bezpečnost práce končila u helmy na hlavě a to ještě možná...
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 4.4.2024 00:23  21103
Hartmann [21100]: Tátovi se vždycky otvírala kudla v kapse, když exkomuši po revoluci fňukali, že byli v KSČ z donucení a že jsou vlastně oběti.

Tady jsem ještě ochoten uznat, když to někdo udělal - vstoupil - kvůli dětem.
Takové to "soudruhu, my víme, že tvoje dcera by chtěla na medicínu, strana jí může pomoct"... a soudruh pochopil, že mezi řádky je "ale musíš vstoupit, když nevstoupíš, strana pomůže někomu jinému a tvoje dcera má smůlu"... a pro děti se se skřípěním zubů ohnul, sám si třeba nadával, ale nedělal to pro sebe.
Ale pokud tam někdo vlezl, protože tam bylo korejtko... to jsou takoví ti, teď budu trošku nechutnej... kdyby přišli Židi, tak se takovíhle nechaj obřezat a předkožku si nechaj někde dobře uskladnit v mrazáku, kdyby se to náhodou obrátilo... co si myslet o takovejch.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 4.4.2024 00:23  21102
Zidane [21101]: Ono na té šachtě to bylo o zdraví a o život. Několik tátovo kamarádů tam zařvalo.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 4.4.2024 00:20  21101
Hartmann [21100]: Za komárů nebyl výběr vojna nebo modrá, to sis nemohl vybrat. Na modrou si musel mít zdravotní stav a nebo jí získat nelegální cestou, která však nebyla otevřená všem.

To samozřejmě vím, jak v rychlosti píšu, špatně jsem se vyjádřil.
Na modrou, když člověk nebyl nemocnej (a to asi musel bejt FAKT nemocnej) jen tak někdo nedosáhl.
A s tou šachtou to vím taky, byť ne takhle dopodrobna.
Vím, že tam bylo něco jako rubat... zřejmě uran, protože kdysi jeden kolega říkal, že jak byl na vojně průserář, velitelé řvali "Tomášek, vy budete nasluhovat až do padesáti!" a on prý nějakému veliteli praporu či tak někomu řekl, že nebude nasluhovat ani den.
Velitel se prej mohl (samozřejmě posrat... za nějakou dobu přišli náboráři na uran, tak jim to Honza podepsal a fakt nenasluhoval... šel na šachtu na přesně podepsanou dobu a velitel prej taky prskal jak křeček "Tomášek, vy kurvo, vy fakt nasluhovat nebudete, tohle mě nenapadlo, že s tím takhle vyjebete"... jestli Honza kecal, nevím, možný je všechno.

Ale uraňák to byl a jestli si k tomu, jak se tam dostal, vymyslel tuhle pohádku, to už nezjistím, kdo ví, kam se odstěhoval a jestli vlastně ještě žije, byť zas tak starej nebyl... ale viděl jsem ho naposledy dvacet let zpátky, takže ono kdo ví.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 4.4.2024 00:13  21100
Zidane [21097]: Za komárů nebyl výběr vojna nebo modrá, to sis nemohl vybrat. Na modrou si musel mít zdravotní stav a nebo jí získat nelegální cestou, která však nebyla otevřená všem. Na výběr byl vojna nebo kriminál popřípadě místo kriminálu sloužit od 18 do 30 na šachtě. To si vybral můj táta než by sloužil v komunistické armádě cvičené k plnění cílů našich okupantů i klidně proti vlastním lidem. Já bych zřejmě (doufám) udělal to samé. Tátovi se vždycky otvírala kudla v kapse, když exkomuši po revoluci fňukali, že byli v KSČ z donucení a že jsou vlastně oběti. Nikdy nebyli ochotni přiznat že díky takovým se ten režim žil a udržel tak dlouho.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 4.4.2024 00:12  21099
Nutnosti služby vlasti jsem rozuměl

Já taky, ale vem to takhle:

Jaký je ve výsledku rozdíl v tom, zda někde na civilce oprašuješ exponáty v muzeu nebo tak něco a mezi tím, že bys "klasicky" pracoval?
V tom, že na civilce, pokud vím, makáš za "vojenský žold" a tak akorát, co vím z nemocnice, když tam byli civilkáři, podnikové jídlo a ubytování (chtěli-li ubytovat, což většinou nechtěli, bydleli ve stejném městě, takže bydleli doma) zdarma?
No dobře, nevyděláváš si, "sloužíš vlasti"... ale nebylo by pro vlast lepší, kdybys radši, když to vztáhnu právě na nemocnici, místo na civilce dělal toho zřízence (což tam civilkáři dělali) klasicky, bral za to plat, ale hlavně odváděl daně?

Medle byla prostě civilka (a správně) udělána pro ty, kdo nechtějí na vojnu. Svědomí, náboženské přesvědčení a tak. Za komoušů s tím bylo mrzení.
Ale i tak je to podle mě prostě "služba pro službu", aby se řeklo "sloužíš vlasti" a zda by nebylo pro vlast výhodnější, abys radši někde pracoval na plnej úvazek za klasickou mzdu a z toho odváděl daně - a taky zdravotní a sociální pojištění, to za civilkáře, počítám, platil stát, kde by na to vzali, na vojně to taky platil stát.
Ale zase chápu, že se musela udělat nějaká "náhrada vojny", aby to měl stát pod kontrolou, že "každej si odsloužil", líp to asi nešlo.

Proto mi přijde lepší vojna dobrovolná. Motivovat, nabízet výhody těm, kdo půjdou, i kdyby jen na nějaké ty "zálohy"... ale nevynucovat to.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 4.4.2024 00:10  21098
Já se taky o modrou nesnažil a ani o náhradní službu. Pravda, v kasárnách jsem hned dostal tři kuličky (a z Maďarů tam už byl jen Dobročány - a už ani nevím esli bol majorom, alebo čo také).
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 3.4.2024 23:57  21097
Hartmann [21095]: Přesto jsem modrou nechtěl. Nutnosti služby vlasti jsem rozuměl a když přišla možnost náhradní civilní služby, problém byl vyřešen.

A teď mi řekni.
Kdyby možnost civilní služby nebyla a bylo to jako za komárů - "vojna nebo modrá"... co bys udělal? Či aspoň chtěl udělat?
Já nemám problém říct, že bych, pokud by to jen trošku šlo, šel po modrý.
A ty? :-)
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 3.4.2024 23:43  21096
Hartmann [21095]: Nutnosti služby vlasti jsem rozuměl a když přišla možnost náhradní civilní služby, problém byl vyřešen.

No tak to jsem měl v záloze, jít na civilku. Ale naštěstí jsem nemusel :-)

A s těmi nabušenci víme... nabušenci najednou dojde, že za prvé není tak nabušenej, jak si myslí a za druhé i kdyby nabušenej byl a jednoho první ranou složil, třem čtyřem se neubráníš, pokud jseš sám a jdou na tebe najednou... a hned má plný trenky.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 3.4.2024 23:22  21095
Zidane [21094]: Tak třeba já jsem po modré knížce nikdy netoužil. Z vojny jsem měl strach už od dětství, protože jsem měl částečně nábožensky založenou výchovu, která se neslučovala s výcvikem k zabíjení lidí a viděl jsem seriál Chlapci a chlapi, kde byla vidět šikana, kterou jsem už prožíval ve škole. Přesto jsem modrou nechtěl. Nutnosti služby vlasti jsem rozuměl a když přišla možnost náhradní civilní služby, problém byl vyřešen. Nechtěl jsem se jí vyhýbat, a rozhodně jsem nechtěl být v jedné grupě s tou bandou simulantů a flákačů, jejichž herecké výkony jsem viděl u odvodu. Najednou ti nabušenci, co ve škole šikanovali si hráli na slabé, vojenské služby neschopné - to nebylo ani k smíchu, z toho mi bylo na blití.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 3.4.2024 22:56  21094
Desdichado [21093]: A na to si zahrajeme!

Modrá je dobrá - Žlutý pes

A hlavně na to, že

Modrá je údajně i polární liška
Takže Christian to nebude... ale

Senzačně modrá je moje vojenská knížka.

a řekněte, lidi mého věku či mladší, kterých se ještě ZVS týkala, kdo jste po tomhle netoužili? On fakt někdo CHTĚL na vojnu, ať na dva roky, na rok či jinak?
Jistě, prostou pravděpodobností tací existuji, ale drtivá většina jich to pak, řekl bych, podepsala, protože kdo na vojnu CHCE, ten to asi má v krvi.

A než to někdo řekne, že "chlapi by vojnu potřebovali, vojna je naučí"... a co? Poslouchat a neremcat i kdyby ti řekli "a teď, holube, vyšúruješ tenhle záchod zubním kartáčkem a pak si tím pěkně vyčisti zoubky... a proč? PROTOŽE JSEM TO ŘEKL a dvacet kliků, holube, za to, že se blbě ptáš!"

To, že jsou dnešní kluci často mamánci, není absencí vojny. To je rodičema, že ten "mamahotel" dovolej, že maminka synáčka klidně do třiceti živí... myslí si fakt někdo, že po vojně by dneska takovej bejvalej mamánek přišel a na nabídku dalšího mamahotelu řekl "mami, děkuju, ale už ne, radši budu žít sám a platit si nájem, jídlo a všechno sám"?
No... asi si ohledně toho, jaká je tady pravděpodobnost, odpovíme sami.

Za tohle nemůže to, že nejsou na vojně, to je výchovou. Já taky na vojně nebyl a obstarám se, obskakovat nepotřebuju, ba nechci, jsem spokojeně sám.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 3.4.2024 15:34  21093
Modrá je dobrá! :-D
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 3.4.2024 06:52  21092
Desdichado [21084]: Koukám, ta modrá z té tabulky mi ladí s ikonkou :)

[ 19603 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt