Písnička pro dnešní denVojtěch Drahokoupil (* 31. srpna 1995 Liberec) je český herec, zpěvák a hudební skladatel.
Vojtěch Drahokoupil se narodil 31. srpna 1995 v Liberci, od svých osmi let ale žije v Toužimi, kde působil v místní kapele All For 69. V roce 2018 se zúčastnil páté řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Zvítězil hned v prvním kole, kde ztvárňoval Adele a její píseň „Rolling in the Deep“. Celkově obsadil v soutěži šesté místo. V roce 2022 se zúčastnil soutěže Survivor Česko & Slovensko, ze které odstoupil z psychických důvodů během úvodních dnů. (Jak se někdo může nechat tak hnusně potetovat ... asi neví co s prachama. Taky bych se chtěl mít tak dobře.)
Jiří Vidasov producent, skladatel a pianista působící v kapele Private Collective a v Duo Soukup a Vidasov.
Harampádí Hudba: Vojtěch Drahokoupil, Jiří Vidasov (tak i dále)
Děj se co se má dít
Hlavou proti zdi
Poslední přání
Co víc si přát
Žít tady a teď Hudba a text: Vojta Drahokoupil
Vojta D a Eliška Rusková - Dva světy Hudba: Vojta Drahokoupil; text: Vojta Drahokoupil, Lukáš Hönig
Petr Soukup & Jiří Vidasov - Les Dance hudba: Jiří Vidasov
Petr Soukup & Jiří Vidasov - Thrash Metal hudba: Jiří Vidasov
Rozálie - Láska, hlína, rýč Rozálie Havelková (* 1997 Praha), dcera Ondřeje Havelky, vnučka "staré Hamrové". Autoři písničky ovšem neuvedeni.
Josef Drahorád (5. listopadu 1816 Bohuslavice – 24. ledna 1895 Praha) byl český hudební skladatel.
Josef Drahorád se narodil v podhůří Orlických hor ve vsi Bohuslavice v rodině chalupníka Josefa Drahoráda a jeho ženy Anny rodem Riedlové.
Po studiích se stal úředníkem Státní účtárny v Praze. Vedle svého zaměstnání se intenzivně věnoval hudbě. Byl členem Cecilské jednoty a hrál na housle v Žofínské akademii. Stal se sbormistrem malostranského pěveckého sboru Lumír, pro který zkomponoval četné sbory.
Na YT nic.
František Musil (5. listopadu 1852 Praha – 28. listopadu 1908 Brno) byl český hudební skladatel, varhaník a hudební pedagog.
Narodil se v rodině četnického nadporučíka Josefa Musila a jeho manželky Kateřiny, rozené Fleischhansové.
V roce 1870 byl jmenován dómským varhaníkem v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, kde se později stal také ředitelem kůru. Učil nejprve jako suplující profesor v učitelském ústavu Leoše Janáčka, později v hudební škole Besedy brněnské a posléze v letech 1905–1908 v brněnské varhanické škole. Vedle Leoše Janáčka se stal nejvýraznější postavou brněnského hudebního života. Vynikal jako skvělý varhanní improvizátor a znalec umění kontrapunktu a fugy. Zemřel 28. listopadu 1908 v Brně. Byl pohřben na brněnském Ústředním hřbitově.
Sonata solemnis
Otakar Zítek, také Ota nebo Otto (5. listopadu 1892 Praha – 28. dubna 1955 Bratislava) byl český operní režizér (fuj, to je hnusný! Ještě by to mohli psát jako režižér), hudební skladatel a spisovatel.
V roce 1921 se stal režizérem brněnského divadla, kde byly v letech 1921–1930 pod jeho vedením uvedeny premiéry oper Leoše Janáčka. V letech 1926–1929 byl dramaturgem divadla a v roce 1929 se stal jeho ředitelem. Kromě toho vyučoval na brněnské konzervatoři, přednášel v Brněnské besedě a dále přispíval do denního tisku svými kritikami a odbornými články.
V letech 1931–1939 byl ředitelem Městského divadla v Plzni. V roce 1939 byl zatčen a dva roky strávil v koncentračním táboře Buchenwald. Po návratu z vězení pokračoval v práci v plzeňském divadle. Významným činem byla instrumentace a jevištní uvedení Janáčkova písňového cyklu Zápisník zmizelého v roce 1943.
Nenalezeno však nic.
Václav Lídl (5. listopadu 1922 Brno – 10. srpna 2004 Praha) byl moravský hudební skladatel.
Pocházel z rodiny českých nástrojářů. Zpočátku skládal převážně hudbu pro film. Zkomponoval hudební doprovod k téměř osmdesáti krátkým, kresleným i celovečerním filmům. Nejznámější z tohoto období je patrně hudba k dětskému seriálu Václava Čtvrtka "O loupežníku Rumcajsovi". Podílel se i na vzniku 13 epizod seriálu "Tom a Jerry", které byly animovány v Praze. Později se stále více věnoval koncertní hudbě.
Hic homo sum (1969) kantáta pro smíšený sbor, tenor sólo, klavír a dva hráče na bicí nástroje na latinská slova Josefa Jelena
Symfonie č. 2 (1975)
Symfonie č. 3 (1979)
Balada o červnovém ránu Lidice 1942 (1982)
Koncert pro trubku a orchestr (1987)
Kitsch and Kisses
Flowers in the Park
Ivan Jirko - VI. smyčcový kvartet + Václav Lídl - III. smyčcový kvartet
Ivan Jirko - viz 14. 10. č. 22919
Ivan Řezáč (5. listopadu 1924 Řevnice – 26. prosince 1977 Praha) byl český hudební skladatel.
Byl synem spisovatelské dvojice Václava Řezáče (za "svobodna" Voňavka) a Emy Řezáčové (za "svobodna" Voňavková). Byl všestranně nadaný, ale profesionálně se věnoval pouze hudbě.
Jeho bratr, spisovatel Tomáš Řezáč, se stal agentem komunistické rozvědky (krycí jméno „Karel“, „Repo“ a „Tom“). Ještě v 70. letech se Ivan distancoval od činnosti a politických postojů svého bratra i své matky a omezil s nimi osobní styk na minimum.
II. symfonie C dur (1960) + ISR for piano, winds and percussion
Správná věc. Poem. Ouverture
Vivace pro 67 hudebníků (1977?)
Návrat (symfonietta pro violoncello a orchestr) (1962)
Metamorfózy pro violoncello a klavír
Anděl na smetišti |