themajkl [2865]: Tak treba na tu posledni flashovou diru, co zustala neopravena nehezky dlouho (a kdyby neprevzal iniciativu Firefox a nevymyslel vypnuti znamych deravych verzi pluginu a vyzvu k aktualizaci, tak starou verzi pouziva vetsina lidi doted), realne exploity existovaly, co si pamatuju. Ja osobne tim napaden, pokud vim, nebyl, ale nejspis taky proto, ze jsem, kdyz jsem to zjistil, pluginy vypnul a cekal na opravu, dilem nejspis proto, ze kdyz uz by nekdo napsal skodlivej kod, kterej by toho zneuzival, tezko by to cili na 64bitovej Linux, to je prilis nezajimava skupina uzivatelu.
tvx [2866]: Obecne to nezjistis, jedina moznost je, co pises, posilat si tam tu informaci rucne. Pokud jde o hlavicky, tak obavam se, ze tohle je na samostatnej pruzkum (at uz testovanim nebo googlenim, jestli to uz nekdo nedelal). Pri W3C sice vznika pro XMLHttpRequest specifikace, ale mam pocit, ze jeste neni uplne dokoncena a ze zrovna takovyhle veci tam zatim spis nebudou uvedeny (plus druha vec je samozrejme ta, jestli se na to da spolehnout).
Ale ted tak premejslim. Vzhledem k tomu, ze jednou z informaci, co o tom requestu (respektive o odpovedi na nej) dostanes, je kod ty odpovedi, tak si muzes zkusit danej kod odchytit a koukat, kde se co jak stane. Nebo nahod Firebug a podobne nastroje, ty umej zobrazovat i sitovou komunikaci. |