Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 55495 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
maeb 13.2.2011 09:47  21760
a jinak konkretne jaky problem mas ty s vyrokem, ze clovek, ktery je silne levicoveho zamereni nechape fungovani lidske spolecnosti

A kde ty bereš tu jistotu, že člověk pravicového zaměření fungování lidské společnosti chápe?

(A slovo "silně" si nech od cesty, bavili jsme se o množině "všichni levičáci", nikoliv o podmnožině "silně levicově zaměřených".)
maeb 13.2.2011 09:41  21759
johnny10Tak si to zrekapitulujme: Začali jsme taipnovým: Všichni levičáci jsou idioti. To je dáno od přírody jaksi ze samé podstaty.. Zeptal jsem se, zda byl idiotem i Einstein, když byl socialista, na což taipan sdělil, že jednoznačně platí, že pokud je někdo z přesvědčení levičák, prostě JE idiot. Byť by jinak jakožto vědec byl prudce geniální a měl na triku třeba teorii relativity. Tyto věci se nijak vzájemně nevylučují. Načež o pár příspěvků dále jsi nám ty vysvětli, ze taipan nemyslel idiota dle definice lekaru, ale "blba", ktery muze mit papirove IQ treba 160, ale je to "debil", ktery zije mimo realitu a veri pohadkam jako 6ti lete dite.. Otázal jsem se tedy, proč Albert Einstein spadá do této kategorie (idiotů dle výše uvedeného vymezení), když ten mimo realitu evidentně nežil a přesto spadá mezi "idioty" neboť byl socialistou a ti jsou prý idioti všichni, a dostalo se mi odpovědi: neznam nazory AE na politiku, takze tezko mohu soudit.

Tak to promiň, ale to skutečně vypadá, jako bych se tu bavil s idioty (když jste si to slovo tak oblíbili...) - a to nikoliv ve vašem toho slova, ale v tom významu, který slovo idiot v jiné než taipanově realitě má, tj. ve smyslu "slabomyslný člověk; blbec" (viz např. slovník cízích slov).
johnny10 12.2.2011 13:01  21758
maebA proč si myslíš, že zrovna Albert Einstein takový byl?
ja si nic takoveho nemyslim. neznam nazory AE na politiku, takze tezko mohu soudit.

Stejně tak naznačovat, že by nebyl schopen porozumět základům ekonomie, je směšné.
kde neco takoveho tvrdim ci alespon naznacuji?

Levicovost či pravicovost je otázka životního postoje a nikoliv intelektu.
ano presne tak. a jak uz jsem ti psal, taipan toho "idiota" samozrejme nemyslel jako oznaceni na zaklade intelektu, ale tebou zmineneho zivotniho postoje. takze opet rozporujes neco, co nikdo netvrdi.

a jinak konkretne jaky problem mas ty s vyrokem, ze clovek, ktery je silne levicoveho zamereni nechape fungovani lidske spolecnosti, popira zakladni lidske hodnoty a dokonce i historii, v ktere se jasne ukazalo, kam takova politika vede? to, ze tomu zrovna taipan dal prizvisko (imho celkem vystizne) "idiot", je celkem vedlejsi.

je to jen jine vyjadreni meho oblibeneho rceni " Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.", jehoz autorem je mimo jine prave Albert Einstein
maeb 12.2.2011 05:37  21757
johnny10: A proč si myslíš, že zrovna Albert Einstein takový byl?
Pokud já vím, tak AE se velmi živě a dlouhodobě zajímal o politiku a politicky se angažoval, takže tvrdit o něm, že žil mimo realitu je pěkná ptákovina. Stejně tak naznačovat, že by nebyl schopen porozumět základům ekonomie, je směšné.

Rejpeme se v tom, jelikož co taipan tvrdí (a ty s ním) je jednodušše kolosální krávovina. Levicovost či pravicovost je otázka životního postoje a nikoliv intelektu. Je jistě evidentní, že mnozí tzv. pravičáci mají tendenci dosti často pohrdat názorovými oponenty a dávat okázale najevo svou domnělou nadřazenost nad nimi, ale tím dělají pravici pouze medvědí službu a dokazují jediné - svou ubohost a omezenost. U taipana mne to nepřekvapuje, u tebe vlastně celkem ano.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.2.2011 16:28 - Odhlášení (17:19) 21756
Díky Bohu!
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 11.2.2011 15:05 - Klub Politika a dění ve světě (17:06) 21755
Evropa pohřbívá multi-kulti. Projekt padl, shodli se státníci
Už se přidal i Sarkozy.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.2.2011 16:51 - Odhlášení (17:19) 21754
Svět i Evropa by potřebovaly Ronalda Reagana jako prase drbání
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.2.2011 16:24 - Odhlášení (17:19) 21753
johnny10Díky.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.2.2011 16:23 - Odhlášení (17:19) 21752
vinylAno, přesně tak. A to je skoro ještě horší, než ti idioti z podstaty.
havelock Havelock Nový design BSG.cz - akorát jsem si zapomněl vypíchnout oko. 10.2.2011 10:14  21751
:)
vinyl vinyl - ...jen si hraju 10.2.2011 10:04  21750
Ti, kdo těm levicovým pohádkám skutečně věří jsou opravdu idioti. Ale levicoví politici idioti zpravidla nejsou, ti jsou pouze vychcaní, protože spoléhají na lidskou hloupost, lenost a nesamostatnost. A je zjevné, že jejich voliči právě takoví jsou.
tro 10.2.2011 09:23  21749
Johnny10Takhle jsem toho "idiota" chapal i ja. Porad jde jednak o urazku, jednak o narceni ze selhani intelektu nebo schopnosti rozumet okolnimu svetu. Osobne bych nositele nobelovych cen z neceho takoveho tak snadno nepodeziral (snad krome J. F. Nashe : )). Jak uz jsem rikal, jde jen o snahu vysvetlit, proc zrejmou "pravdu" ne vsichni sdili. Pravice by mela prijit s nejakym lepsim vysvetlenim nez "jsou blbi" nebo "sleduji tim osobni zajmy", protoze to nemuze moc dlouho obstat. A pokud muze, pak jen u idiotu, coz by pro pravici bylo mirne receno nemile.
blacky Blacky - Tady je blackyho 10.2.2011 08:49  21748
johnny10mno ale oni to vedi, delaji to naschval, jako male deti.

BTW: s tou zmenou casu. Jako vystudovanej elektrikar sem pro a aktivity "pekare"z Temelina, nebo odkud sem povazoval za pitomost. Nicmene, zacinam se nad tim vic zamyslet. Chtel bych videt aktualni DDZ a mozna, uz to nebude tak ostry jako byvalo. Spousta fabrik zavrenejch, vysoky pece taky fuc, verejny osvetleni rosvecej stejne co nejpozdejc, mozna ze ten posun uz nebude tak zhavej jako byval.
asdareel Asdareel 9.2.2011 21:58  21747
Na odlehčeníVíte jak se modrním politicky korektním ptydepe říka pracovníku, který o okýnka bere vratné lahve? Referent logistiky lahví :-))
johnny10 9.2.2011 21:47  21746
ale no tak panove, vsichni vime, ze taipan nemyslel idiota dle definice lekaru, ale "blba", ktery muze mit papirove IQ treba 160, ale je to "debil", ktery zije mimo realitu a veri pohadkam jako 6ti lete dite. nechapu, proc se v tom rejpete a tahate ho za slovo

[ 55495 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt