Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.



Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE



  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 70321 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 13:13  21975
666Říkal jsem přeci minimální šance :-)
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.3.2011 13:06  21974
Hmm, pak tam máš ale faktickou chybu - je-li základní školství tak různorodé, potom neplatí tvrzení:
"stát pouze zaručuje jejich právo se svobodně rozhodnout o své vlastní budoucnosti až toho budou schopni"

Protože o způsobu výuky rozhodují rodiče (fakticky ale většina dětí dochází na státní základní školy s danými osnovami a tam ta farma sedí).
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 12:52  21973
666Tobě připadá systém základního školství s množstvím rozdílných škol, jak státních tak soukromých, s množstvím rozdílných přístupů k výuce i hodnocení, za neexistence předepsaných osnov či vyučovacích materiálů, s možností výuky doma na prvním stupni... jako "výchovná státní farma"?
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.3.2011 12:49  21972
vinylJestli za tu minimální šanci považuješ povinnou výchovnou státní farmu, tak se neshodneme...
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.3.2011 12:47  21971
MarcoSamozřejmě to považuji také za zlo (paternalismus a sociální inženýrství) a ne za dobrou variantu, ale dovedu si představit určité skupiny lidí jako nuceně sterilizované (a jako naprosto bezproblémové bych viděl nucenou sterilizaci jako formu trestu násilné trestné činnosti) - potom by se nerodili oni vinylovi "hlupáci" a nebylo by koho "kazit" "špatnou výchovou". Furt lepší než děti = majetek státu a stát (místo rodičů) rozhodne jak budou vychováváni.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 12:44  21970
666Ale já nemuvil o rovnosti šancí, ale pouze o minimální šanci. Že hloupí rodiče budou mít s velkou pravděpodobností hloupé dítě je zřejmé. Ale je proti mému přesvědčení nedat tomu člověku ani minimální šanci to změnit.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 12:41  21969
marcoNo, nic jiného jsem ani nečekal. Takže ty souhlasíš s tím, že jeden člověk má mít právo beztrestně zkazit život jinému člověku?
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.3.2011 12:40  21968
vinyl"považuji za nevhodné někoho do té škatulky šoupnout jen na základě rozhodnutí jeho hloupých rodičů"

To máš potom smolíka, protože ve většině případů to tak je. Rodiče dávají svým dětem 100% genů a většinu výchovy. Je to sice kruté, ale rovnost šancí je nesmyslná utopie, právě proto s ní nesouhlasím.
marco Marco 3.3.2011 12:39  21967
vinyl 21964 : lol, jistě, samozřejmě :-)
marco Marco 3.3.2011 12:38  21966
666 : "..V rámci paternalismu a sociálního inženýrství bych byl ochoten připustit spíš nucené sterilizace než povinnou státní indoktrinaci všech a prznění nadaných ve jménu blaha hloupých.."

nucená sterilizace je z mého pohledu stejně nepřijatelná jako ono zasahování státu do jakékoli výchovy dětí, ale beru to jako srovnání dvou stejně odporných zel.
marco Marco 3.3.2011 12:36  21965
vinyl : ony příspěvky jsou jen opakováním již řečeného, takové dětské dupání nožkou (jak signifikantní)

stát na to právo nemá. To že si je v některých oblastech bohužel uzurpuje, je fakt.
Naštěstí oproti okolnímu světu ještě v poměrně minimální míře.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 12:34  21964
666"Tvůj názor na lidi, že jsou ve svém jádru hloupí a nevědí, co je pro ně dobré (který už jsi zde několikrát prezentoval), v zásadě sdílím. Mně je akorát cizí se o ty chudáky starat.

Ano, ale já ovšem považuji za nevhodné někoho do té škatulky šoupnout jen na základě rozhodnutí jeho hloupých rodičů. Každý má dostat šanci a je na něm, jak s ní naloží.

Marco21961: Ale no tak... tento detail je mi samozřejmě známý, ale nepřišlo mi účelné jím ještě více rozmělňovat diskusi.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 3.3.2011 12:26  21963
marcoMyslel jsem pochopitelně v předchozích příspěvcích (21953, 21954 a 21956 poznámka k 666). Zejména by mě zajímala rakce na "Děti nejsou ničí majetek, tudíž stát pouze zaručuje jejich právo se svobodně rozhodnout o své vlastní budoucnosti až toho budou schopni" Tebou citovanou větou jem se pouze snížil na tvoji úroveň.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.3.2011 12:25  21962
vinyl"stát pouze zaručuje jejich právo se svobodně rozhodnout o své vlastní budoucnosti až toho budou schopni"

a dokud toho schopni nejsou, tak má o jejich budoucnosti rozhodovat spíš stát nebo spíš rodiče? Já jsem na straně rodičů - i s tím rizikem, že potomci dementních rodičů budou dementní (dílem díky genům a dílem díky výchově). To je holt smůla - život je krutej.

V rámci paternalismu a sociálního inženýrství bych byl ochoten připustit spíš nucené sterilizace než povinnou státní indoktrinaci všech a prznění nadaných ve jménu blaha hloupých.

Tvůj názor na lidi, že jsou ve svém jádru hloupí a nevědí, co je pro ně dobré (který už jsi zde několikrát prezentoval), v zásadě sdílím. Mně je akorát cizí se o ty chudáky starat - já je cynicky raději nechám, aby si držku nabyli sami. A že za to nemůžou? Hlupák za svoji hloupost taky nemůže, přesto je spravedlivé, že je chudej.
marco Marco 3.3.2011 12:25  21961
(jinak samozřejmě nemáš pravdu ani v tom co píšeš, ale takové drobné hlouposti dané neznalostí toho o čem mluvíš, což je bohužel příliš obvyklé v Tvém projevu, nemá ani smysl korigovat - základní škola samozřejmě není povinná - povinná je pouze docházka na druhém stupni, v prvním mohou (zatím, sodoma gomora) učit rodiče děti samy)

[ 70321 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt