Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 60008 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 12:19 - Oblíbené kluby (00:05) 71590
TexRama, jo? Tak to už je skutečná bída.
tex Tex wubalubadubdub 6.8.2022 12:12 - Oblíbené kluby (23:53) 71589
Si pamatuju naše nákupy, dva fakani a matka samoživitelka.

- chleba
- rama
- 5x rajčatový protlak
- pytlík kolínek
- cibule
- česnek

a to bylo cca jídlo na týden :D
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 6.8.2022 12:01  71588
Na prahu chudoby (odemčeno)
No to mě pobavilo. Matka samoživitelka, co tře Stanjurovu bídu s Fialovou nouzí a žije z měsíce na měsíc a prý nevyjde...

Výdaje a příjmy:
To, že dává na hokejový trénink kluka 1800 Kč/měsíc nebo že jde s klukem na koupaliště, to nerozporuji, na děcku se šetřit nemá.
Ale nějak jsem nepochopil tu položku Internet, telefon a televize za 2000 Kč/měsíc. Za co, za co, proboha? 180 Kč jsou komisionářské poplatky, za internet nejlevnější tarif tak 400 Kč měsíčně, nejnižší TV tarif u kabelovky je obvykle 150-200 Kč/měsíc, mobilní tarif pro matinku řekněme 500/měsíc Kč ať nežeru, klukovi předplacenka za 4x200 Kč do roka. Ať to počítám jak počítám, tak je to max. 1350 Kč/měsíc.
Účtenky: Nákup školních potřeb u Dobrovskýho je určitě "super nápad". Kdyby se trochu rozhlídla, tak to pořídí min. o 20 % levněji, nehledě na systémové úspory. Např. kolega v práci na kreslení fakanů doma už rezignoval, nosí jim z práce jednostranně potištěné "odpadní" kancelářské papíry (které by jinak šly do sběru), na ně můžou čmárat do alejuja a zadarmo.
Místo měsíčního na hromadnou dopravu ať si kupuje roční nebo aspoň čtvrtletní. Ušetří. Sice ne moc, ale ušetří.
Účtenka z Kaufu, no comment - to není účtenka matky, co tře bídu s nouzí... jako HELLO pitíčka, Nogger Caramel...
Účtenka z TESCO, no comment - jako kupovat Delissu za 12 Kč, když je v akci za 6 Kč... Jogurty zbytečný, stačí jeden, doma namnožit v jogurtovači, do děcka to musí padat jeden za druhým a kupovat jogurty hotové je vyhazování peněz. No jestli má peníze na to kupovat čajové pečivo a podobné věci...
maca MACA 6.8.2022 11:44  71587
DesdiNo rekl bych, ze mexicani uz ta uzemi maji pod kontrolou a tech par veteranu a uprchlych zlicincu, co ziji v Mexiku, ten stav nezvrati.
Az budou v Kalifornii a na zbytku jihu USA ovladat statni organy, tak si tam demokraticky prosadi co budou potrebovat.
Podobne to bude i v Evrope s tema privandrovalcema, co si sem tahaji sve zvyky.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 11:40 - Oblíbené kluby (00:05) 71586
V rámci vlny dezinformací namířených proti ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému sdílely tisíce českých uživatelů na sociálních sítích nepravdivé tvrzení, že jej v roce 2021 organizace Transparency International (TI) označila za „nejzkorumpovanějšího politika v Evropě“. TI sice ve svém indexu vnímání korupce v roce 2021 zařadila Ukrajinu jako zemi poměrně nízko, ale agentuře AFP následně potvrdila, že žádný žebříček korupce jednotlivých politiků nevydává.
„Náš index vnímání korupce měří korupci ve veřejném sektoru jako celek,“ uvedla Nurick v e-mailu a dodala, že když byla na Ukrajině naposledy hodnocena korupce obyvatelstva v roce 2016, průzkum se nezaměřoval se na jednotlivé politiky.
Mluvčí TI rovněž upozornila, že ačkoli se Ukrajina v indexu vnímání korupce z roku 2021 umístila poměrně nízko, „je jednou z mála zemí, kde za posledních 10 let došlo k výraznému zlepšení“. Během tohoto období totiž země „předstihla Rusko“, uvedla. V roce 2013 se Ukrajina umístila na 144. místě ze 175, v roce 2016 byla na 131. místě spolu s Ruskem, a v následujícím roce jej předstihla.
----------------------------
Jeho (Zelenského) osobní finance a étos se staly předmětem pochybností poté, co se jeho jméno objevilo v uniklých dokumentech Pandora Papers, které odhalily, že spolu se svými partnery ze showbyznysu využíval síť offshorových společností sloužících k nákupu drahých nemovitostí v Londýně.
Ačkoli z uniklých dokumentů vyplývá, že Zelenskyj daroval svůj podíl v offshorové společnosti jednomu z obchodních partnerů ještě před svým zvolením, tento offshore nadále vyplácel dividendy společnosti patřící jeho manželce.
V dokumentech Pandora Papers figurovali i jiní evropští politici. Jedním z nejvýraznějších jmen byl tehdejší český premiér Andrej Babiš.
Jednou z organizací, která skutečně publikuje žebříček nejzkorumpovanějších politiků, je tzv. Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), který slouží jako platforma pro globální síť nezávislých mediálních center a novinářů. Podle stránky OCCRP je jejím posláním „odhalovat zločin a korupci tak, aby veřejnost mohla pohnat mocné k odpovědnosti“. Zelenského jméno se v žebříčku OCCRP za rok 2021 vůbec neobjevilo. Ani v předchozích letech (2012-2020) jej OCCRP nezařadila mezi zkorumpované politiky.

Tolik k ideologické práci ruských a českých fašobolševiků.
maca MACA 6.8.2022 11:39  71585
Se tem ukrajincum divim, ze rusakum nestopnou tak strategickou vec jako je voda.
Staci vyradit cerpacku a nebo vypustit prehradu co nahani vodu do krymskyho kanalu
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Severokrymský_kanál a milion lidi, pole a rejze
maj problem s vodou. Aspon budou mit rusaci starost o to zakladni a ne se hrnout dal na zapad.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 11:35 - Oblíbené kluby (00:05) 71584
Ukrajina měla přijmout Putinovy podmínky, řekl Trump.
V rozhovoru mimo jiné řekl, že válce se dalo zabránit, kdyby Ukrajinci vyslyšeli ruské podmínky.
„Mohli se vzdát Krymu. Mohli udělat něco s NATO, říct: ‚O.k., tak do aliance nevstoupíme,‘ a měli byste svou zemi, protože věřím, že Putin chtěl dosáhnout dohody,“ prohlásil Trump.
Taková byla podle mínění amerického exprezidenta situace před 24. únorem. Nyní, kdy je válka v plném proudu, je Putin již myšlenkami jinde. „Teď si nemyslím, že by ještě o dohodu stál. Nyní by byla mnohem těžší. Vždyť to místo bombarduje,“ pokračoval Trump s tím, že Putin tímto tempem „celou zemi obsadí“. Ukrajinu prý Trump lituje. Putinův nynější plán je „raději už mít pod kontrolou celou zemi, když už to (invazi) začal“.

Váš oblíbenec, nejlepší president USA všech dob ...

No, škoda slov. Trump je hochštapler. Ale na druhou stranu, kdyby Mexiko dalo podmínky, třeba by USA Mexiku vrátila ukradená území. ;-)
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 11:24 - Oblíbené kluby (00:05) 71583
Dezinformátoři Patrik Tušl a Tomáš Čermák jsou ve vazbě.
Sám chce (dobře placený právník) podat stížnost na to, že ve věci podle něj rozhodují místně nepříslušné orgány činné v trestním řízení. Video bylo natočeno v okrese Kladno, věc ale vyšetřuje pražská policie a státní zastupitelství Praha 1 a o vazbě rozhodoval soud z Prahy 1, uvedl.
Co je to za trapnou výmluvu?
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 6.8.2022 09:19  71582
Rusové na jihu přechází do obrany, na východě stále útočí
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 6.8.2022 09:07  71581
Fléry v kompresní stanici NS1 Portovaya hučí na plnej céres. Rusové pálí plyn pro EU, který "není možno dodat". Obří plameny z flér jsou prej vidět až z Finska a z oběžné dráhy. On ten Bartuška měl asi pravdu, když říkal, že práh bolesti typickýho Rusa je někde jinde než práh bolesti typickýho Europeána.
maca MACA 6.8.2022 08:59  71579
Jestli chteji v nemecku usetrit 20% spotreby energii, tak to by meli uz ted pekne masirovat verejnost.
Mladejm to vysvetli, ze to tak chce Greta, starym da vozchery na dovolenou v Jizni Americe a Africe v byvalych koloniich a ze zaoceanskych lidi udela plovouci sanatoria. No a ten zbytek presvedci, ze setri 30%, ale ten plyn jim krademe my, tak nam utahnou kohoutky
maca MACA 6.8.2022 08:18  71578
DesdiJo ta tuju koxu dodtsnes 6 let v “nabytkarsky firme”, s moznosti jit si zastrilet a bude ti odpusteno, ale za tu “specialni operaci” nazvanou pravym jmenen nebo “pospineni majestar” 15 let v gulagu
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 04:23 - Oblíbené kluby (00:05) 71577
Slunce obíhá okolo Země, věří více než třetina Rusů - co k tomu dodat?

Snad jen to, že tady si můžete pustit něco pro uklidnění a potěšení!
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 6.8.2022 04:05 - Oblíbené kluby (00:05) 71576
CBD je v Rusku nelegální droga a pašování drog je tam vážný zločin.
V Rusku je zločin říct, že Rusko napadlo Ukrajinu a že tam válčí ...
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 6.8.2022 02:44  71575
MACA [71573]: To můžu z doslechu potvrdit. Kámoš kamioňák jezdící Anglii tenkrát, kdy se tam "doktoři a inženýři" chtěli dostat za každou cenu a v Calais byly kvůli tomu manévry, taky říkal, že musel vysvětlovat, proč má v kamionu nůž... a když jim řekl, že "aby si ukrojil chleba", oni na to geniální velevětu "a proč si nekoupíte nakrájenej?"... no prej to ukecal, ale tyvolenakole... takhle železnou logiku neprorazíš ani pravdou ve smyslu "a proč si mám kupovat půlku nakrájenýho chleba za cenu, za kterou si koupím nenakrájenej celej?"

A to nekecám. Šiška chleba u nás stojí čtyři pětky, půlka krájenýho nějakejch 34,90... no co si asi koupím?
Ale to je právě to, vysvětluj tohle německýmu, francouzskýmu či jinýmu policajtovi... prostě bav se s policajtem :-(

[ 60008 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt