Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 66892 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 17.6.2024 06:55  91399
Ukrajinci nejsou migranti, nýbrž uprchlíci ze země sužované válkou..
Může být dnes. Ale i pred válkou zde Ukrajinců bylo mnoho.
Na druhou stranu, netroufl bych si tvrdit, ze ona , jak ty říkáš, "barevná havěť " před válkou nezdrhá. V Lybii a Sýrii jsme války vyvolali a udržovali v chodu. V Afghánistánu jsme vedli válku od roku 2001, abych zmínil to hlavní. A jiste je i spousta válek, které tam vedou sami mezi sebou bez našeho přispění.
maca MACA 17.6.2024 05:44 - Oblíbené kluby (22:05) 91398
Jo jenze za tim nactiletym homosexualnim arabasem v ramci slucovani rodin dojedou jeho 2 nactilete manzelky s peti detmi.
Pak uz se neresi, ze mu nebylo -nact, ze nebyl pronasledovanej buzik a ani chudak u nich doma. a ze “-nact” (11 a 13) bylo jeho manzelkam, kdyz si je bral.

Na urade z nich udela sestry a deti budou pairove … ze je treba nekdo znasilnil.

Mozna by nejaky urednik mohlzase sepsat “Pohadky 1000 a 1 pomoci”
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 01:04 - Klub Volby (22:06) 91397
Tex [91395]: Přesně. Deportovat to v tu chvíli nemůžeš, "je to dítě"... a že vypadá na pětadvacet, no co, "říká, že je mu sedmnáct"... a jaks řekl, pak si ještě pozve rodinu, protože "slučování rodin"... takhle se to dělá, aby se sem dostalo široké afghánské příbuzenstvo, když to hloupí Evropané dovolí...
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 01:02 - Klub Volby (22:06) 91396
Tex [91394]: No právě. Mít se vrátit k čemu a/nebo ke komu.
Pokud ti z baráku zbyla hromada suti, továrnu, kdes pracoval, vybombardovali... a tady už třeba máš aspoň nějakou práci a bydlení... taky bych se vracet nechtěl.
Je to prostě případ od případu, nelze generalizovat.
tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 00:22  91395
91393: ano, věk náctiletý jsem zmínil úmyslně :) Pak mají extra ochranu jako utečené dítě :D
tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 00:22  91394
91392: no my máme za hranicema magory co nás chtěli před 80 lety vyhladit, kousek za hranicema máme magory co nám tu pak 40 let vládli.
Ne každý kdo zdrhnul se vrátil, ne každý co zdrhnul se měl k čemu vrátit. A z těch co se vrátili, tak díky tomu co přišlo poté nejspíš litovali že se vrátili.

Odhadovat jaký bude mít válka průběh a jaká bude situace poté ... když to dopadne dobře a bude zajištěná nějaká ta bezpečnost, nejen ta vnější (Rusko) ale i ta vnitřní, já bych se asi vrátil mít k čemu nebo ke komu. POkud bych měl odminovávat políčko na pěstování obylí, tak bych se na to asi vysral.
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 00:11 - Klub Volby (22:06) 91393
Tex [91391]: A to ještě "náctiletý Ahmed" jenom říká, že je mu -náct, doklad o tom žádnej nemá, ten na útěku ztratil nebo neměl čas si ani doklad vzít, jak rychle musel utíkat... ale chytrej telefon, ten si vzít stihl a neztratil.
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 00:09 - Klub Volby (22:06) 91392
Tex [91391]: Pro mě uprchlík je ten, co minimalizuje dobu co je utečený s jasným plánem se vrátit zpátky do domoviny, pokud nejde o nějaké pronásledování z důvodu standardních menšin

Tady bych jen dodal... ty by ses chtěl vrátit někam, kde máš za hranicema magora, u kterého nikdy nevíš, kdy tě ZASE bude chtít "denacifikovat"... a buduj tam něco? Jeden barák ti rozbombardovali a co nebylo na střepy, to zachvatčiki ukradli vč. třeba záchodové mísy... budeš mít chuť tam zkusit stavět novej barák?

Ale jinak máš pravdu, standardní pokus o azyl je přesně "homo křesťan" a ty, kdo ho "pronásledovali" a "před kterými utekl, jinak by ho zabili" si za pár let do Evropy pozve, "protože rodina".
tex Tex wubalubadubdub 16.6.2024 23:57  91391
91389: dodal bych, že Ukrajinci, co tu byli před válkou, tak přišli dobrovolně. Ale povětšinou legální cestou, přepnuli turistické víza na dlouhodobý pobyt a místo makání na černo začli dělat aspoň trochu legálně.

Jinak iluze uprchlíka u mnohých ukrajinců padá s tím, jak dostanou status v Maďarsku či Polsku a pak díky otevřené EU vnitřní hranici přesídlí "za lepším" do Německa, Rakouska či Čech. Dneska nějaký premium článek o lékařích z Ukrajiny - stát jim dal čas na aprobaci, zainvestoval do nich a pak po ukončení šli z nemocnice pryč. To už je vychcanost nad úroveň uprchlíka.

Pro mě uprchlík je ten, co minimalizuje dobu co je utečený s jasným plánem se vrátit zpátky do domoviny, pokud nejde o nějaké pronásledování z důvodu standardních menšin - náboženská, sexuální nebo politická orientace, která končí smrtí odkud utíkaj.

Což je standardní pokus o nárok o azyl. Náctiletý ahmed se cítí homo křesťanem a proto utekl od Talibanu a do koberečku mlátí 5x denně jen protože kulturní nauka :) A rodinu co ho pronásledovala si za 3 roky doveze z domoviny do EU, kvůli slučování rodin :)
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 16.6.2024 21:36 - Klub Volby (22:06) 91390
taipan [91389]: To jsou migranti.

O tom žádná.
Jen bych k tomu dodal, že to jsou "ekonomičtí" migranti... jdou za lepším.
O tom, řekl bych, nebudeme diskutovat, tak to prostě je.

Ale co mi nedá...

"Já nechápu, jak může někdo říkat, že v Česku nemáme rádi či dokonce nenávidíme migranty.
Vždyť tu ekonomický migrant vyhrál volby a sestavoval vládu!"

A o tom, že se to zřejmě zopakuje, ani nemluvit...
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 16.6.2024 19:02  91389
A to je taky odpověď pro selita, jemuž vlastně už odpověděl Tex. Ukrajinci nejsou migranti, nýbrž uprchlíci ze země sužované válkou, již nesmyslně rozpoutalo fašistické rusko.
Kdežto ta barevná havěť, to jsou jen ekonomičtí paraziti, špína a škodná, která pro Evropu představuje jen a pouze negativum. To jsou migranti.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 16.6.2024 18:59  91388
Konopí seté částečně nahradili perilou křovitou, thajskou bazalkou a mungo klíčky. Pokud umí naflakonkovat falza parfémů, zvládnout navařit pervitin. Kde je poptávka, bude i nabídka.

To ale nevadí. Jen ať pěstují. Podle mých informací, to co vypěstují, je aspoň kvalitní. A všechno je lepší, že nigerská, arabská a cikánská svoloč na dávkách - paraziti a příživníci, co akorát zatěžují státní rozpočet.

diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 16.6.2024 18:41  91387
91384V tomto směru iluze nemám. "Na první milion se mě neptejte, ostatní doložím do posledního centu", je odpozorovaná praxe.
Konopí seté částečně nahradili perilou křovitou, thajskou bazalkou a mungo klíčky. Pokud umí naflakonkovat falza parfémů, zvládnout navařit pervitin. Kde je poptávka, bude i nabídka.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 16.6.2024 17:12  91386
ZidaneJak to dělají - makají!
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 16.6.2024 14:50 - Klub Volby (22:06) 91385
Tex [91384]: No to taky. Plus pěstování travičky zelené atd... a praní špinavých peněz bych se taky nedivil.

Jak se můžou uživit dva tři vietnamské krámy na sídlišti prakticky na dohled od sebe? Čecha by to zlikvidovalo, ale tady máme např. dva větší (žádná malá večerka, kam by za rouškomunismu směl kvůli rozloze jen jeden zákazník) vietnamské krámy v jedné ulici dvě stě metrů od sebe a spokojeně fungujou už pár let... jak to dělají???

[ 66892 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt