Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.



Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE



  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 71069 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tex Tex wubalubadubdub 10.4.2025 12:18 - Oblíbené kluby (00:56) 95768
Problém genocidy a vyhlazování obyvatel obecně je ten historický odstup a relativní dopad na populaci.

Teď kdyby proběhla genocida a všechno co má špatný odstín v Evropě by zplynovali, tak ok, možná -100 milionů lidí, 1/4 populace pryč. Velký špatný.

O 200 let později bude to někdo vidět jako problém, nebo to budou oslavovat, že nic lepšího se nemohlo stát.
Skoro kvůli tomu chápu dnešní fanoušky Hitlera a nacistů. Chtějí žít v té budoucnosti co se nestala.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.4.2025 11:00  95767
Tex, MACA, HartmannTřeba by na tom Evropa byla líp, kdyby 20. století bylo pod vládou Hitlera a jeho následovníků. Člověk nikdy neví.
Děda měl možnost porovnat jak to fungovalo za Německa a jaký bordel tu pak byl za komunistů. V tomhle ohledu říkal že nacismus byl lepší než komunismus.

Souhlasím a tohle vůbec nerozporuju. Mým prarodičům od obou rodičů se za Němců žilo vcelku dobře a bez potíží a víceméně si na nic nestěžovali. Problémy přišly až po válce s ruskou okupací a následně komunistickým převratem.
Kdyby Němci za války tak netlačili na pilu a tolik to nepřeháněli s těmi excesy, jako likvidace Židů a podobnými věcmi, byla to rozhodně lepší alternativa než CCCP a komunismus.
Pomáhat ve válce CCCP byla ze strany Ameriky obrovská chyba. Naplno se to ukázalo hned krátce po válce.

delandel Delandel 10.4.2025 09:12  95766
Doufám, že každý na akciích vydělá dobré peníze :)
tex Tex wubalubadubdub 10.4.2025 08:31 - Oblíbené kluby (00:56) 95765
Trump oznámil na sockách, že je správný čas nakupovat.
Poté oznámil, že implementace cel bude odložena o 90 dní.
Trhy jdou nahoru...

Zasraný pump and dump :D
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.4.2025 07:52  95764
ad Trump "vydržet to, bude líp"

To takhle při mši v kostele unikal plyn, ale farář říkal, vydržte to, to do vás vstupuje duch svatý :)
Už ani nevím, jestli se otrávili nebo vyletěli do vzduchu.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.4.2025 07:43  95763
Trump úplně rozbije všechny nákladně, desítky let budované a maximálně zefektivněné dodavatelsko-odběratelské řetězce a submezinárodní spolupráci, na které bohatl celý svět. Nic jiného než resece, dokud se všechno nepřeformátuje, ani nemůže nastat.
delandel Delandel 10.4.2025 07:16  95762
Hurá.
Všichni si oddechli.
Kromě Číny, která objevila v zadní části kalhot obrovský otravný předmět.

Svět může líbat zadek Donalda Trumpa, jak požaduje. A rychle.

Je příliš brzy na to říkat, ale toto kolo připadlo Trumpovi.
maca MACA 10.4.2025 05:30  95761
Tex - výstižné
Možná kdyby Hitler netlačil na pilu, obsadil Polsko, trochu si to srovnal v Evropě a možná se dohodl s Anglii. Jednu generaci by to tu nějak zveleboval (i likvidoval), třeba by pak byl připravenější táhnout na Anglii, Rusko, Turecko, …
Takovej 53 rok, když zemřel Stalin, byly zmatky, … třeba by to byla vhodnější doba na to, tam vlítnout.
Nechtělo se mu čekat a dělo se to jak to zná historie.
Okupační správa by si určité zvládla udělat pořádek. Dost lidí z Raichu by šlo na okupovaná území, dost lidí ze zahraničí by jistě šlo do Říše, dost nechtěných by se upracovalo na budování a rozvoji, dost by bylo zlikvidováno. Někteří by byli vysídleni, někdo by utekl.
Třeba by to mělo obdobný formát jak dnešní EU, jen by to nebyly svrchované státy, ale státy kolaborující nebo s okupační správou.

Hartmann
Řád, preciznost, .. to je Němcům vlastní. Máš-li podporu a prostředky a většina to chce/ toleruje, tak to asi jde.
Ve tédobě sice byly zajatecké, internační, pracovní a likvidační tábory, které jsou z dnešního pohledu vnímány jinak. Možná, že i společnost uvítala pracovní tábory a likvidaci žebroty s tím, že dotyční budou nuceni pracovat … pokud to zvládnou, jinak pro společnost nemají žádnou hodnotu a tak se k nim také přistupovalo.
Mladí a kvalifikovaní šli makat do Reichu, další se přizpůsobili a zbytek té generace byl lámán represemi, nedostatkem, propagandou, utekl a nebo byl zlikvidován. U nás (ČMS bez Slovenska), odpočteme-li Sudety a Slováky, co si bačovali na svém s Maďary, to bylo nějakých 7 milionů Čechoslováků. V Polsku to měli horší, ale tam se o tu polovinu postaral, svým způsobem SSSR. Vzdorovitá byla i Francie a Anglie, ale vše by se asi časem zlomilo a pokud by do toho nešel SSSR a USA, ani Anglie by to dlouhodobě asi neustála.

Co by, kdyby?
Teď si to můžeme namlouvat s Ukrajinou a ruskem, jak to může být a v historickém kontextu to za x-let vyzní jinak. Možná se čeká, až rusko napadne Evropu a pak to bude stejné jako když už byl napaden SSSR, zatím jsme jen ve fázi napadení Polska a jeho rozdělení mezi rusko a EU/USA. Jestli z toho bude nějaký Ribbentrop/Molotov nově Putin/Trump a další důsledky teprve uvidíme.
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.4.2025 00:13  95760
Tex [95759]: V lecčems ano. Můj děda vyprávěl, jak Hitler zatočil s žebráky a vagabundy. A že jejich před válkou ve společnosti bylo. Když Němci obsadili Polsko, okamžitě byla zakázána žebrota a všichni museli pracovat.
Okupace taky měla řadu sociálních aspektů. Před válkou bylo normální, že dělník se po výplatě šel ožrat a většinu výplaty ten den propil. Přišel domů a ještě zmlátil před dětmi manželku. Rodina pak zbytek měsíce žila v bídě. Naprosto běžný folklór. Chlapi chodili jenom do práce a do hospody, na rodinu a na spoustu dětí, co měli doma, kašlali.
Děda mi vyprávěl, že po okupaci odpoledne přišel do vesnického hospody německý policajt, postavil se doprostřed místnosti a nemusel vůbec nic říkat. Tátové moc dobře věděli a mazali za rodinami.
Babička mi vyprávěla, že taky takového tátu budižničemu měla. Ale když přišli Němci, fabrika okamžitě zastavila jednorázové vyplácení výplat a umožnila manželkám si výplatu vybírat nákupem v obchodech s potravinami a ošacením. 6 let pak vydržel sekat dobrotu. Ale jak přišlo osvobození, začal zase chlastat a mlátit prababičku až se krátce na to rozvedli.
Děda měl možnost porovnat jak to fungovalo za Německa a jaký bordel tu pak byl za komunistů. V tomhle ohledu říkal že nacismus byl lepší než komunismus.
tex Tex wubalubadubdub 9.4.2025 23:31 - Oblíbené kluby (00:56) 95759
95757: ano, svět se změnil. Rozvoj elektronické ekonomiky a vůbec elektronické komunikace dává velký prostor ideovým extrémům. Vlastně Obama a jeho zvolení ve svém aktu anti rasismu přivedlo zpátky do popředí postrach rasismu, k tomu nějaké ty 4 a 5. generace feminismu, spojené s komunismem a socialismem po krizi 2008 a ejhle obraz Ameriky místo kovboje s pistolí a Cocacolou v ruce, v hubě Malboro opřený o svůj Ford Mustang. Místo toho je obrazem Ameriky obloustlá bílá pipka s fialovými vlasy a brýlema jak popelníky co vysvětluje černochům jak moc jsou utlačovaní.

Nechci minimalizovat americký podíl na vývoji v Evropě, ale zároveň je třeba si uvědomit, že žijeme v době s rozdanýma kartama. Třeba by na tom Evropa byla líp, kdyby 20. století bylo pod vládou Hitlera a jeho následovníků. Člověk nikdy neví.
delandel Delandel 9.4.2025 22:52  95758
taipan

Problém je, že boj se špínou jsme dělali v SSSR.

Zničili jsme všechnu špínu, všechny buržoazie, všechny kapitalisty a úplně jsme vyhladili gaye a lesby. Vytvořili jsme úžasnou společnost otroků, kde každý přemýšlel o tom, co se mu řekne. Začátkem roku 1990 se celý tento zasraný stát sebezničil. To, co vyšlo, byli čistokrevní, ostřílení komunisté, každý z nich byl průkopník, októbrista a stoupenec komunistické myšlenky s vymytým mozkem. Vesele tento stát zničili a poslali do háje a své komunistické lístky zahodili do koše. Najednou se objevily zvrácené lesby a gayové. Které byly zničeny...
Ukazuje se, že je nemožné zničit všechny zločince, všechny gaye, lesby a další zvrhlíky ve společnosti, protože to je přirozený stav společnosti a pokud budou vyhlazeni, jejich místo okamžitě zaujmou jiní. Je to prostředek lidstva, vytvořený přírodou nebo tvůrcem. Pokud se s tím budeme snažit bojovat, společnost se jednoduše stane méněcennou.

Špína ve společnosti musí být omezena. Je nutné vytvořit pravidla, podle kterých mohou lidé podnikat, aniž by rušili ostatní. Není dobré šířit propagandu homosexuality. Není dobré, když lidé mají sex na veřejných místech. A mnohem více. Dlouhá, pečlivá a korektní práce se společností je nezbytná. A tato práce musí být vykonávána vždy, navždy. Špínu nikdy neporazíte, ale můžete snížit její procento a udržet ji na nízké úrovni. Není jiné cesty.

Problém je v tom, že USA směřují ke katastrofě a strhávají s sebou celý svět. To je důvod, proč se zhoršují všechny nemoci, včetně nečistot.
Jakmile krize pomine, sníží se i problémy se špínou.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.4.2025 22:17  95757
Id 95753Dá se na to pohlížet i úplně jinak. Dnešní doba je šílená a svět se změnil. Ale 11. září byl ohavný teroristický útok proti Americe. Někdo to zosnoval a provedl, někdo to zavinil a někdo mu pomáhal. Ti všichni, kteří se na tom útoku podíleli, přímo, nepřímo či jen okrajově, mohli dopadnout ještě mnohem hůř. A mohou jen děkovat svým bohům, že se Amerika k tomu postavila hodně zdrženlivě. Věřím tomu, že kdyby takhle byla napadená Moskva, celé státy nebo minimálně oblasti by shořely na popel a prach.

A zadruhé, v časech minulých právě a jen díky tomu, že Amerika byla jednotná a obětavá, byla velká část Evropy zachráněna před nacismem a posléze před komunismem. Americké vojenské hřbitovy po celé Západní Evropě jsou plné bílých křížů za vojáky, kteří obětovali své životy, daleko od domova, za záchranu Evropy. Na to by Evropa neměla zapomínat, nikdy.

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.4.2025 22:02  95756
DelandelNesouhlasím. Se špínou je třeba bojovat, nebo se o to aspoň pokoušet vší silou. A ne rezignovat a nechat špínu dál bujet jako rakovinu.
Vzhledem k tomu, že Trump byl ve volbách zvolen, věřím, že pravých Američanů, kteří se špínou a zlořádem chtějí bojovat, je pořád dost.
delandel Delandel 9.4.2025 21:36  95755
taipan

Pro Američany, kteří strávili mnoho let pěstováním individualismu, tolerance ke gayům, lesbičkám a dalším špatnostem, jsou právě tyto svobody tím sjednocujícím faktorem.
A jsou jich desítky milionů.

Taky mě trochu mate fakt, že žena je admirálem v americkém námořnictvu.

Pokusy Trumpovy vlády zastavit šíření veškerého gay a lesbického kacířství (které je nepochybně potřeba spálit) však nepovedou k dobrým výsledkům, protože hniloba již zapustila hluboké kořeny a jsou příliš slabí na to, aby vedli válku na příliš mnoha místech, než aby kdekoli dosáhli úspěchu.

Už je pozdě.

Ve výsledku to nyní vypadá jako pomsta Trumpa a jeho týmu na ženě, admirálce ve Spojených státech. A to přináší ostudu Trumpovi v USA. Ještě jednou. Trump se během svého druhého prezidentského období stal velmi pomstychtivým. Ale stále má velkou podporu od lidí v USA. Věří tomu, líbí se jim, co říká. To vše ale do doby, než jejich životní úroveň začne rapidně klesat.

Bojovat s gayi a jinou špínou je snadné, když je jich jen pár. Když ale jejich počet bude v zemi představovat velké procento, bude třeba jejich zájmy tak či onak respektovat, jak je v demokratických státech zvykem.

A myslím, že Trump má dost problémů, které je třeba vyřešit, než rozpoutá občanskou válku se svými zvrhlíky, kterou stejně prohraje. Protože USA mají jeden z největších počtů zvrhlíků na světě. A existuje příliš mnoho zemí, které mají zájem na zničení Spojených států.
tex Tex wubalubadubdub 9.4.2025 21:10 - Oblíbené kluby (00:56) 95754
Drsná odveta za odpadky pohozené u kontejnerů. Novotný v Řeporyjích zase řádí
clickbait jak sviň, ale jinak dobrý. Pokud někdo nechává odpadky vedle popelnic, není povinností popelářů posbírat bordel co je okolo popelnic. V tu chvíli se jedná o ztráty a nálezy a Novotný je sice kokot, ale v tomhle si skoro zaslouží pochvalu.
Nejvíc dementní jsou pak ale reakce "proč to dělá" a "kdyby to místo toho hodil do té popelnice", skoro bych to nazval typickými reakcemi pobíračů dávek, protože za ně makaj jiní a myslí si, že je to tak normální.

[ 71069 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt