pepakObecně to řeším tak, že pokud knihovna má nějakou licenci, pak si jí přečtu. Pokud vyžaduje, zveřejnit její zdrojové kódy, tak je zveřejním. Ale do knihovny většinou nezasahuju, takže mého kódu se to netýká. Obecně si myslím, že body licencí splníš, pokud do svého EULA nebo do About, nebo kamkoliv dáš soupis knihoven, které použils, a kde k ním uživatel najde zdrojáky. (nebo je přiložíš)
Sám si myslím, že takovéto hraní si na propojení a oddělení knihoven technickými prostředky, jako cpát knihovnu do DLLka, nebo nedejbože do samostatného procesu, aby to někdo nemohl napadnout, není řešení. Možná by na to ale lépe odpověděl právník. Z mého technicky ovlivněného názoru by to šlo proti duchu GPL licencí obecně. Pokud by došlo na lámání chleba a někdo Tě skutečně žaloval, bude ti stačit dokázat, že tvá práce je od knihovny oddělena a nejedná se tedy o zásah do licence GPL, aby to vyžadovalo zveřejnit tvé zdrojové soubory. Přitom by mělo podle mě stačit oddělení na úrovni zdrojových kódů.
Bohužel ale, protože existují LGPL licence atd, tak to spíš ukazuje, že na technické řešeni nakonec přeci jen musí dojít. Prostě licence GPL je hezká hračka, ale pro praktické využití je to k ničemu. Možná bude lepší kontaktovat autory a požádat je o extra svolení, případně o vydání knihoven pod jinou licencí. A nebo doufat, že to nikdo žalovat nebude, protože autory knihoven už daná věc dávno nezajímá a pracují na něčem jiném. |