Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Programování [ŽP: neomezená] (kategorie Programování) moderuje tvx.
Archiv
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: fghwltu
[ 857 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bredy 6.3.2007 01:40  728
KdokolivVětšina aplikací reagující na uživatele běží v Normal. Pokud uživatel cokoliv udělá myší nebo klávesnicí, Windows navíc zařazují priority boost, kdy aplikace, jíž se to týká může dostat dočasně vyšší prioritu, než ostatní. Aplikace na popředí (jenž má aktivované aspoň jedno okno) navíc má prioritu 9 (Normal = 8). Každopádně jsem chtěl říct, že odezvu dělají aplikace, které když něco uděláš, téměř okamžitě přeruší vše co je Below normal a níže. Priority totiž ve Win2000 a výše jsou skutečně priority, ne stupeň přidělení procesoru (jako ve Win98). Pokud běží něco souvisle na nějaké prioritě, vlákna na nižších prioritách by se teoreticky nedostali nikdy ke slovu. Ano, můžeme tedy uvažovat, že hodně idle procesů může ovlivnit odezvu, protože Win2000 sem tam provedou náhodný výběr procesu s nižší prioritou, aby nedošlo k úplnému vyhladovění.

PS: Video kompresím na Idle běžně a žádné zpomalení nepozoruji. Naopak je super, že prostě video je schopno se kompresit i teď, mezi jednotlivými stisky kláves.

Mimochodem, pozor u Win2000+, na IO. Taková aplikace v Idle prioritě může dost ovlivnit odezvu, pokud přetíží I/O (disk, file cache, atd). Procesy s vyššími prioritami pak mají smůlu, musí na I/O čekat, bez ohledu na jejich prioritu. Navíc čekání na zámky a události nemají prioritní fronty. V takových případech je priorita naprosto k ničemu, a celý systém jde do háje jen díky nějakému blbému procesu na pozadí (například Indexing service, nebo AVG).
kmet 5.3.2007 10:52  727
Jsou pevne dane tri hromadky, napriklad heap(1,3). heap(2,5). heap(3,9), kde prvni cislo je cislo hromadky a druhe cislo je pocet prvku v ni.

Pocitac ma delat to, ze kdyz nastane stav, ze je v jedne hromadce 1 prvek, v dalsi zadny prvek a v posledni N prvku (cili tech 6 moznosti), tak "vynuluje" tu hromadku s N prvky...
ender Ender 5.3.2007 00:30  726
Celkem by pomohlo, kdybys ještě pospal, co to jako má dělat, co si mám představit pod heap(X,Y), retract(_), ... atd.

Možná mi něco nedochází, ale vážně netuším, co se to vlastně snažíš udělat a jakých 6 variant máš namysli. Čísla v (heap(1,N), heap(2,0), heap(3,1)) dokážu zpermutovat rozhodně více než šesti způsoby.
kmet 4.3.2007 22:30  725
Řekněme, že mám definované tři hlady heap(X, Y) a potom nějaké takové pravidlo

pocitac :-
(heap(1,0), heap(2,1), heap(3,N)),
retract(heap(3,N)),
asserta(heap(3,0)).

pocitac :-
(heap(1,N), heap(2,0), heap(3,1)),
retract(heap(1,N)),
asserta(heap(1,0)).

... atd, takhle všech 6 variant (kombinací), napadá někoho jak to nějak chytře přepsat do jednoho pravidla, ať trošku zkrátím zdroják?
mach 4.3.2007 20:21  724
Jj.
ender Ender 4.3.2007 20:02  723
Máme.
kmet 4.3.2007 18:13  722
PrologMáte někdo v živé paměti Prolog? :)
gumysh 25.2.2007 15:56  721
Musis dodat handle k procesu - pro aktualni proces lze snadno pomoci funkce GetCurrentProcess(), pokud me pamet neklame (v tomto pripade je to pseudohandle, ktere neni nutne zavirat), pro ostatni procesy musis handle prvne otevrit (napr. pomoci OpenProcess()); k tomu ovsem take musis tusit, jaky proces chces otevrit a musis mit prislusna privilegia.
decide 24.2.2007 20:19  720
využití CPUNo díky za odezvy. Sice jsem se ptal na využití procesoru procesem(tim jsem myslel jedním), ale i tak dík. Ten GetProcessTimes mi ve w2k/delphi nefungoval, furt vracel neplatny handle (error code 6)
gumysh 24.2.2007 14:43  719
Vsechny hodnoty, ktere zobrazuje Task Manager (a podobne utility) jsou pocitany primo ze statistik kernelu (a mozna jeste nejak prepocitavane nejakou vrstvou ve Woknech). Kazdopadne dulezite system-wide informace jsou citelne z Registru - existuje je tam nejaka vetev dynamicky generovanych klicu a hodnot, ktere pri cteni poskytuji prave aktualni statistiky. Kdysi jsem delal takovy programek pro Windows 9x, tam to bylo celkem jednoduche; nanestesti ve Windows NT+ je to trosku jinak a neni to az tak jednoduche. Krome Registru existuji i funkce Win API (napr. zminene GetProcessTimes()), ktere dodaji nektere dalsi informace; minimalne se hodi funkce pro vylistovani seznamu procesu apod., pokud clovek chce zjistit, co vlastne bezi a k cemu ma hledat informace.

Tak ci onak, vse potrebne je k nalezeni v MSDN, staci zkusit neco jako "performance monitoring".
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 24.2.2007 03:00  718
Bredy [716]: Procesy Idle a Below Normal z hlediska odezvy systému "procesor nevytěžují" Ja chapu, ze tam jsou ty uvozovky, ale i tak mi prijde, ze je to dost odvazne tvrzeni. Idle proces delajici slozity vypocet (komprese videa nebo audia je takovy bezny priklad) sice nechava system v pouzitelnem stavu (narozdil od pripadu, kdy by to bezelo jako Normal), ale ten rozdil od toho, kdy tam nebezi vubec nic takoveho zase na tech odezvach poznas.
Jinak nestacilo by decidemu na to, co chce zjistit, podivat se na hodnotu prave pro ty necinne procesy a odecist to od stovky?
bredy 24.2.2007 01:00  717
Dodatek, nevím jak se to chová na dvoujádrovém procesoru. Pravděpodobně aplikace může běžet 2x rychleji, než čas, protože třeba zrovna vytěžuje obě jádra. Nebo naopak běh aplikace na jednom jádře znamená, že hodiny procesoru půjdou poloviční rychlostí. Zkus to prozkoumat.
bredy 24.2.2007 00:57  716
decideTásk manager zobrazuje využití procesoru jako součet využití procesoru všech běžících aplikací. No a využití procesoru aplikací se spočítá tak, že vezmeš čas běhu aplikace a podělíš to délkou kroku. Nebo ještě lépe, posčítáš čas běhu všech aplikací a podělíš to časem kroku. Do využití se nepočítá běh procesu "Nečinné procesy systému" (PID 0), protože v tomto jediném procesu se šetří energíí, a tudíž výslednému číslu můžeme říkat vytížení procesoru. Jinak ta hodnota je relativní, protože neobsahuje-li počítač nějaký systém úspory energie (nebo jej má vypnutý), tak procesor "jede" na 100% pořád, a pouze task manager nezapočítá nečinné procesy.

Mimochodem, pro odhad vytížení procesoru je vhodné uvažovat i to, že jednotlivé procesy mají priority. Task manager započítává všechny aplikace. Já bych byl pro správnější výpočet na zadané úrovni priority, typicky na Normal. Procesy Idle a Below Normal z hlediska odezvy systému "procesor nevytěžují".

ještě nějaké nakopnutí.
GetProcessTimes
Google
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 23.2.2007 14:19  715
asi dotazem na nejakou hodnotu nejakyho objektu kterej to vi bych tipoval...
decide 23.2.2007 14:15  714
vužití CPUAhoj, nevíte někdo, jak měřit využití procesoru procesem ve windows (win32 alespoň w2k+vyšší) - to co ukazuje taskmanager

[ 857 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt