Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Průzkum lopušího mínění [ŽP: neomezená] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují mistule, DORFL, panKaplan, Varazslo.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

Zajímá vás, jak se zachovají ostatní, v obvyklých či méně obvyklých situacích? Chcete se podělit o svůj názor či postoj? Pak jste tady správně!

Vítám vás v klubu zkoumajícím lopuší mínění o choulostivých, bizarních či třeba úplně běžných situacích...

Pravidla jsou následující: Bude položena otázka - např. O1, O2, O3, vaše reakce na ni bude ve tvaru Re1, Re2, Re3 apod., aby se zachovala přehlednost reakcí.

Diskuze k tématu vítány, ovšem měly by být k věci a je nepřípustné jakkoli urážet či znevažovat něčí názor, jsme tu od toho, abychom názory sdíleli, nikoli někoho kamenovali a odsuzovali.

Pokud chcete nominovat vlastní otázku, pište moderátorovi do pošty, po zvážení se tu třeba i objeví :-)

Aktuální otázka: O201 - Jaký je váš názor na případné udělení prezidentské milosti Jiřímu Kajínkovi?
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 10720 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 24.5.2017 17:16  11717
Ech, mysli si co chceš a já taky. Nakonec, máme tu demogracii..

Jinak, viz např. MACA. A třeba to "Kajínek byl usvědčen bez otisků - výpovědí toho cikána, kterej dělal raketýra a bodyguarda tomu mafiánovi? Really? No pěkně děkuju, za takový "usvědčení", a nechtěl bych bejt na Kájínkově místě.

Mno, to asi nemá smysl, každej má nějakou svou pravdu. Hlavně, že je venku. Teď je na Kájínkovi, aby se aklimatizoval na svobodě, našel si práci a začal normálně žít. A nenechal se nikým vyprovokovat k něčemu, za co by si šel znovu sednout, jelikož takový pokusy určitě přijdou.

wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 24.5.2017 11:59  11716
taipanA proč je asi Nejvyšší soud smetl ze stolu? To si představuješ, že k tomu nevydal žádné prohlášení? Proti kterému by se dalo něco namítnout a jít třeba k soudu evropskému?

Já jsem si (některé, ne všechny) žádosti o obnovu procesu prohlížel a jsou to kokotiny. Fakt, nebojím se to říct takhle. "Kajínek žádá o obnovu procesu, protože posudek ukazuje, že by se mohl znovu začlenit do společnosti". Kvůli tomu by měli znovu otevřít proces? Fakt?

Nebo stížnost, že policisté neodebrali otisky z auta - Kajínek byl usvědčen bez otisků, tedy tohle je podružné. Dneska už samozřejmě otisky nikdo neodebere. Takže je to zase snaha se jen motat kolem a hrát to třeba na promlčení nebo podobné blbosti.

Pokud soud nějak rozhodl a ti ministři co podávali stížnosti měli výhrady - zvlášť pak Rychetský - tak určitě věděli jak se zařídit a jak to hnát dál, pokud by jim zamítnutí stížnosti přišlo neústavní. To, že se žádná další eskalace či řešení nedělo (zvlášť když je Rychetský dnes předsedou ÚS) mi stačí.

Plus ještě takhle - představa, že každý zločinec bude každý druhý týden podávat odvolání nebo žádosti dokud ho nepustí je nereálná. To asi uznáš i ty sám.
maca MACA 24.5.2017 11:41  11715
Kazda doba ma neco, pred skoro 120 lety cely narod zil Hilsneriadou, kde si Hislner taky odsedel nejakých 18 roku nezli dostal milost v roce 1918. Take se to do dneska poradne nevysvetlilo a take nebyl rehabilitovan i kdyz se nikdy neprokazalo ze ty 2 zenske zabil.
Nakolik to byl vykonstruovany proces, aby byla vyresena statistika pripadu tezko rict, ale treba se to jendou bude zpetne posuzovat jinak.
No a co bude s kajinkem zalezi zejmena na nem a jak se dane prilezitosti chyti. jestli ma prachy nebo se encha do neceho zatahnout ci jakym zpusobem se k nim dostane zalezi asi zejmena na nem samotnem. Verim, ze se k obnoveni procesu jeste dostane.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 24.5.2017 08:52  11714
WolfiEch, what? Zřejmě žiješ v nějaké jiné dimenzi nebo si prostě jen děláš prdel. No, to je jedno. Každopádně faktem je, že o obnovu procesu žádali Kájínkovi advokáti, počínaje už Slámovou, opakovaně, ale vždy to bylo nekompromisně zamítnuto. A nejen to - v Kajínkův prospěch už v minulosti hned tři různí ministři spravedlnosti včetně nynějšího předsedy Ústavního soudu Rychetského podávali stížnosti pro porušení zákona. Nejvyšší soud je ale vždy smetl ze stolu. Tahle snaha veškerým pokusům o obnovu řízení za každou cenu zabránit byla tak očividná, že to začalo být divné a podezřelé čím dál většímu množství lidí, evidentně včetně prezidenta.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 23.5.2017 15:56  11713
taipanBrání? Jako jak? :)

Podmínky pro znovuotevření procesu jsou celkem jasně dané a nikdo je nesplnil. Všichni jen mluví o tom, jak mají nové důkazy, ale když se jich zeptáš jestli zažádali o znovuotevření (což je jedna z podmínek, překvapivě), tak ti řeknou, že se tomu stát brání - což je prostě blbost. Oni totiž ví, že Kajínek by prohrál znovu, a tak do toho nejdou, radši budou živit jeho auru mučedníka - což očividně fungovalo lépe.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 23.5.2017 09:01  11712
ScalexOtevření a obnova procesu a připuštění nových důkazů a svědků je něco, čemu se státní moc brání zuby nehty a za každou cenu. Takže ta milost je už jediná možnost.
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 23.5.2017 07:38  11711
No,on už Egypťan Sinuhet, když za ním přišel nespokojený pacient od jiného doktora, tak ho léčil na původní diagnózu........
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 23.5.2017 01:27  11710
Scalex [11709]: A jinému soudu než v Plzeňském kraji, aby se nedalo říct, že tam jsou zaujatí.
scalex Scalex 22.5.2017 17:06  11709
Re201Milost Kajínkovi rozhodně ne (bez ohledu na to, že si tou milostí Miloš sere do huby a popírá nejen vlastní názor, ale vlastní oficiální rozhodnutí). Otevření případu a důkladnou revizi ano, s povoláním všech svědků a předložením všech důkazů, které Kajínek požaduje.
asdareel Asdareel 19.5.2017 23:00  11708
Re201Milost Kajínkovi rozhodně ano. Kajínek si nesporně zasloužil sedět, ale ne za něco co neudělal.
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 13.4.2017 14:08  11707
Nyní ve stínu toho těžkého úderu, který včera spravedlnost v Česku utrpěla (ještě k tomu nepochopitelně ze strany Nejvyššího soudu, který by ji měl přeci bránit), se kauza Kajínek jeví jako naprosto marginální záležitost.
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 12.4.2017 17:52  11706
re201 Kájínky pustit, držet nad nimi ochrannou ruku do doby, kdy se nepostaví na vlastní nohy a nevyřídí si své účty
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 12.4.2017 12:36  11705
Re201O201 - Jaký je váš názor na případné udělení prezidentské milosti Jiřímu Kajínkovi?

Že Hradní Ovar dělal hrdinu, že žádné milosti dávat nebude. Akorát je prostě tak nějak dává... Co se týče konkrétního Kajínkova případu, tak je mi to úplně putna. Nepovažuju ho na svobodě za společensky nebezpečného, protože s jeho profláknutým ksichtem je páchání trestné činnosti snad nejobtížnější řemeslo, kterému by se mohl věnovat. Ale co já vím.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 12.4.2017 12:31  11704
Re199O199 - Jak je na tom lopuší osazenstvo se zuby moudrosti? Máte? Kolik? Nemáte? Vytrhané? Případně - dělají/dělaly vám zuby moudrosti problémy při růstu?

Ještě mám 2 ze 4, a je to jen a jen proto, že jsem tak strašně líný se objednat na další vyšetření a operaci. Lehce paradoxní je to, že se trhání zařizovalo preventivně, na objednání druhé strany jsem pak zapomněl, a teprve tehdy jsem s nimi měl první problém, který vyžadoval ambulantní zásah. A přesto stále nejsem objednán... To bych skoro mohl udělat hned, že?
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 12.4.2017 12:28  11703
Re197O197 - Téma: deprese - Jaký je váš názor na tuto nemoc? Máte nějakou osobní zkušenost, třeba i ze svého okolí? Jaký je podle vás rozdíl mezi "depkou" a depresí? Mělo by se o tomto tématu víc mluvit, nebo je to ryze soukromá věc, kterou je před okolím lepší zatajit?

Zkušenost nemám, a ta otázka je fakt divná. To je jako "Jaký je váš názor na chřipku?" Depka je něco, z čeho se vyspím, deprese je diagnóza, která vyžaduje pozornost odborníka a terapeutickou a/nebo medikativní léčbu. Jestli se o tom bude mluvit záleží na komfortní zóně daného pacienta a je to jeho osobní věc. Obecně by ale bylo moc fajn psychické nemoci netabuizovat, takže bych se přikláněl spíše k otevřenosti. Připadá mi totiž hrůzné, že se lidi stydí chodit k psychiatrovi. Přitom by to mělo být vnímáno stejně jako třeba návštěva plicního.

[ 10720 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt