Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Sociální sítě [ŽP: neomezená] (kategorie Internet - V ODPADU) moderují panKaplan, doc.
Archiv
Vítejte...


v klubu zaměřeném na fenomén poslední doby - na sociální sítě na internetu.Pojem sociální sítě bývá často definován jako otevřená komunita lidí, soustředěná kolem jednoho webu. Ten web může být tematický (například last.fm nebo imeem.com) nebo obecný - například Facebook. Největší česká sociální síť je kolem webu Spolužáci.cz - je tam registrováno na pět milionů uživatelů.

Sociální sítě pomáhají vtisknout webu lidštější, osobnější tvář. Umožňují také sdílet společný zájem, případně předávat zkušenosti v daném tématu a rozšiřovat obzory. No a pak tu je pochopitelně - významná - zábavná funkce. Sociální sítě fungují také jako dokonalý požírač času.

Uvítám vaše zkušenosti, názory a otázky ohledně sociálních sítí. Na Facebooku jsem také připravil speciální skupinu Lopuch, kde se mohou lopušáci sdružovat a tak dál :-) A v homepage klubu bych chtěl postupně vybudovat databázi lopušáků v sociálních sítích, obdobně jako tomu je v klubu Blogy.

V záhlaví budeme psát o různých sociálních sítích, takže prosím o zajímavé tipy

Takže směle do toho.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 918 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
scalex Scalex 11.3.2013 22:00  942
Tak je to cca měsíc a půl. Pomalu se chystám na návrat na G+ (v novém, přísnějším režimu) 8^)  FB a Twitter ponechávám vypnutý. Závěr ze svého experimentu vydám tento týden na Plkancích (a napíšu tam, co budu do budoucna dělat jinak než dříve, a taky proč mi v návratu na G+ pomohl Case, aniž by o tom vůbec věděl) a v průběhu týdne se zase pozvolna zapojím. 

Stručný souhrn: než jsem skoncoval se socsítěmi, zdaleka jsem si neuvědomoval, kolik komunikace se ke mně dostává touto cestou. Nejen zábava, ale i vzdělávání (příspěvky lidí, kteří mají co říci nebo kteří umějí najít zajímavý obsah), komunikace v rámci profese, řešení problémů... Po ten měsíc a půl jsem své problémy řešil na diskuzních fórech. Na Okounu, na Lopuchu, na Nyxu, na Dýmce.net. Odezva naprosto minimální ve srovnání s tím, když jsem kydnul na G+ nějaký dotaz.  

Dále sebepropagace - propagace vlastních článků i určité budování "kultu osobnosti" (přesněji budování jména, značky, což k mé profesi a mé činnosti patří), to vše je bez socsítí naprosto chabé. Všichni chtějí obsah konzumovat primárně přes ně. RSS je jen slabý odvar proti tomu, když hodím odkaz na socsítě.
tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 7.2.2013 11:56  941
Komunikovat s divaky Novy - to je spis trest, ne?
scalex Scalex 7.2.2013 00:43  940
Ohó, nahradil jsem prokrastinaci prací!
Navíc v těch profilech nekomunikuju s kamarády, ale třeba s diváky Novy.  8^)  Za to si peníze zasloužím, ne? 8^)

Jinak musím říct, že až teď (teda před tím cca týdnem) jsem zjistil, jak strašně málo jsou googlovské služby konfigurovatelné a jak tam ty sviňuchy to G+ zapracovali, aby se bez něj člověk v podstatě neobešel. 
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 7.2.2013 00:11  939
Podvodníku!
scalex Scalex 6.2.2013 21:48  938
A už řeším další problém - potřebuju s pár lidmi komunikovat přes GTalk. Můžu si je přidat do kontaktů "tiše", aniž by jim přišlo nějaké pozvání nebo něco podobného? 

A druhá věc - zrušením účtu v G+ jsem přišel o všechny kruhy. S některými lidmi ale chci zůstat v kontaktu právě přes GTalk. Pokud na ty lidi nemám mailový nebo jiný kontakt a znám jen adresu jejich G+ profilu (přičemž oni mě třeba ještě stále mají v kruzích), můžu si je nějak přidat do GTalku, aniž bych si je přidal do kruhů? Technicky můj G+ účet totiž stále existuje, byl jen vyprázdněn, takže když vlezu do G+, mám prázdný stream. 

Takže pátrám potom, zda si můžu G+ kontakty přidat do chatovacího kruhu G+ a nepřijímat od nich nic jiného kromě gtalkování...  Ano, vím, že je můžu naházet do jednoho kruhu, ten kruh určit jako jediný s právy chatováním a tomu kruhu pak posunout "šoupátko" úplně doleva, jako že nechci dostávat žádné zprávy do streamu. Nevím ale, jestli je to opravdu spolehlivé a jestli mi skutečně nepřijde nic, ani přímo adresovaný post.

Ufff, myslel jsem, že to bude bez těch sítí jednodušší. A to, podle přísloví "odříkaného chleba největší krajíc" jsem samozřejmě v rámci několika svých jobů dostal na starost správu několika facebookových profilů.   Eh.  8^/   No ale když za to beru peníze od chlebodárce a provozuju to v pracovní době, tak je to asi v pořádku. 8^)
scalex Scalex 3.2.2013 21:53  937
Jo, tohle je blbý a mohlo by to být řešeno jinak (třeba dotazem "zanechat staré příspěvky?" při mazání účtu). Bohužel jsem si to sám neuvědomil, jinak bych to udělal jinak (smazáním osob z kruhů, čímž by se mi vyprázdnil stream a současně zůstalo vše zachováno).
trofozoit Trofozoit DNA, DNA - come out and play 3.2.2013 21:11  936
Jinak tadyto odcházení ze sociálních sítí spojené s mazáním účtú má takový jeden laskavý vedlejší efekt. Veškeré komentáře, který "smazaný" člověk někdy někomu napsal k příspěvkům, zmizí. Takže teď máte léta zpátky v komentářích nesmyslné reakce na neexistující posty. Je to jako byste se vrátili do minulosti, do nějakého svého rozhovoru s někým a zkoušeli jste se z něho vygumovat. Nikdy jste neexistovali, nic jste neřekli, nic jste nenapsali.
Tak teda jakože díky.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 31.1.2013 07:09  935
Sezení na semaforu nezávidím, to musí být nepohodlné. A v zácpě, to už vůbec.
jimb0 JiMb0 30.1.2013 20:49  934
Tak u me to je spis naopak.. driv jsem to kontroloval doma, ale ted to z vetsiny projizdim na iPhonu.. on stejne clovek porad sedi nekde na semaforu nebo v zacpe, tak se aspon nenudi :)
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 30.1.2013 01:27  933
Tak ona je to IMO závislost především až v momentě, kdy se skutečně není jeden schopen odtrhnout, i když ví, že by měl, a není schopen se jít věnovat jiným povinnostem nebo plánům (a i v tom se IMO najdou výjimky - stejně dobře se můžu třeba neplánovaně zapovídat se sousedem na chodbě nebo tak něco). Což podle mě zas tak častý případ taky není.
scalex Scalex 30.1.2013 01:00  932
Jo, já to neuvedl, ale tím absťákem myslím výhradně stav, kdy sedím doma u počítače. Když jsem byl někde na cestách, tak mi to nechybělo a ani na smartphonu jsem ty socsítě moc neproháněl, protože jsem počítal s tím, že doma v klidu si počtu a popíšu.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 30.1.2013 00:29  931
Scalex [930]: Já u sebe pozoruju, že tyto absťáky mám především doma. Třeba když vypnou proud nebo nejde internet.

Ale když jedu třeba někam na víkend, kde není běžné sedět u internetu, tak mě to nedrásá.
scalex Scalex 30.1.2013 00:05  930
To bych celé dny nedělal nic, než zhluboka dýchal. V tuhle chvíli je to fakt ještě šíleně zautomatizované. Čtyři roky jsem byl na socsítích pečenej vařenej denně. Myslím na ně skoro pořád, tedy podvědomě. Prostě mám co chvíli potřebu "zkontrolovat, co se děje."  Je mi z toho až fyzicky nepříjemně - v první fázi je mi nepříjemně proto, že bych "rád zkontroloval, ale nemůžu", ve druhé fázi se sám před sebou zastydím za tu závislost. Trochu jsem se usmíval těm abstinenčním příznakům, jak o nich psal Marco, a teď je sám v určité míře zažívám. 

To žvanění na mém blogu nebo na Lopuchu je nepochybně konverze. Nemůžu plkat na socsítích, tak se vykecávám všude jinde, kde jsem si to nezakázal. A racionalizuju si to. "Lidi to určitě zajímá, jak to zvládám, jak postupuju..."   Leda prd, každému na tom houbeles záleží, to jen ten sviňa mozek mi to nalhává...
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 29.1.2013 23:29  929
Možná by ses měl naučit rekalibrační rituál, jakmile se přistihneš, že zase myslíš na sociální sitě, tak začít pomalu zhluboka dýchat, uvědomovat si každý nádech a výdech a v duchu sis říkal, že jen na přítomnosti záleží a právě teď můžeš ovlivnit budoucnost.

A co nevidět to půjde samo.

Už teď se nemůžu dočkat čtvrtečního reportu, jaké pokroky jsi za ty dva dny udělal.

:P
scalex Scalex 29.1.2013 17:50  928
Jak to mám po dvou dnech?

[ 918 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt