Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Software [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderují Case, Jardax.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

Mezinárodní databáze pro univerzální řešení problémů - zde naleznete odpovědi na většinu dotazů. Doporučuje i Charles F. Grunes.
Filext.com - Máte soubor s neobvyklou koncovkou a nevíte, co je to zač? Podívejte se sem!
Oldversion.com - Pokud sháníte starou, ale osvědčenou verzi nějakého programu, kterou už jeho výrobce nenabízí ke stažení, protože uvedl na trh 'novější a lepší', zkuste to tady.
Seznam základních opensource aplikací pro Windows

Download Vivaldi Today!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: pddbnxe
[ 7313 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 6.10.2006 22:47  7327
Scalex [7325]: Ad 1 - proto rikam, ze je to pro me nepouzitelne. To otevreni FARa v konkretni slozce je pekna featura, to by to trochu usnadnit mohlo.
Ad 2 - furt si nerozumime. Ja netvrdim, ze bych se v Tvem pripade obesel bez GDS. Ja tvrdim, ze se bez nej obejdu ve svem pripade. Ja nemam desetitisice MIDI souboru, mam tak mozna tri a moc me nezajimaj. Lokalnich kopii webu moc nemam a i v tech, co mam, nemam potrebu vyhledavat podle frazi. Pokud jde o korespondenci, tak nejakou starsi mam v plaintextech, takze vyhledavat muzu vsim moznym vcetne grepu, tu novejsi mam v The Bat!u, a tak vyhledavam v nem (protoze opet - kdyz uz mam vysledkovou sadu, tak rovnou pohybovanim po tech zpravach cele zpravy vidim, muzu s nimi rovnou manipulovat, atd., to mi z pochopitelnych duvodu GDS neumozni). Pokud jde o prilohy mailu, tak zasadne nespoleham na to, ze jsou nekde v poste, pokud nejaky vyplod nekomu posilam jako prilohu, vzdy ma sve misto nekde na disku a v tom archivu posty jako priloha spise prekazi nez cokoliv jineho.
Zdrojaku na disku taky neco malo mam a svete div se, nemam problem se v nich orientovat, tedy aspon pokud jde o me vlastni zdrojaky. Mozna, ze by to bylo zajimave, kdybych si to naindexoval nad zdrojakama (napr.) vseho, co pouziva QT, a pak se podival, kde a jak se pouziva QImage, ale popravde receno neco takoveho potrebuju jednou za uherskej rok, pokud jo, tak se spis podivam po nejaky tutorialu po webu, a pokud neni po ruce web, tak si holt vystacim s nejakou kombinaci findu a grepu.
Proste ja tu potrebu techhle vyhledavacu fakt nemam, mam radsi svoji adresarovou strukturu. Uz jenom proto, ze se bojim, ze bych zacal byt liny a zacal spoustu veci hazet proste jen tak na jednu hromadu. Nechtel jsem tu polemizovat o tom, jestli se to nekomu hodi, nebo ne, jenom me zajimalo, jak to funguje, to je cele.
scalex Scalex 6.10.2006 17:22  7326
zblunce: když jsem kdysi před lety Copernika zkoušel, byl za peníze. Navíc se mi moc nelíbilo uživatelské rozhraní. Později už jsem ho nezkoušel, takže nevím, jak na tom je. Na dokumenty prý není špatný ještě Archivarius, ale ten je taky placený a zdaleka neumí zaindexovat tolik věcí, jako GDS.
scalex Scalex 6.10.2006 17:20  7325
KdokolivAd 1. Ano, otevře asociovanou aplikací nebo otevře okno Průzkumníka s daným adresářem, v němž ten soubor je. Což mi stačí, protože mám z jakéhosi tweakovacího programu v kontextovém menu pod pravým myšítkem možnost otevřít si FAR s tou složkou, ve které jsem právě byl. Je to o jeden krok navíc a musím pak to okno Průzkumníka zavřít, ale to je oběť, kterou rád podstoupím.

Ad 2. Pak máš paměť na Guinessovu knihu rekordů nebo jsi napsal příliš málo dopisů a dokumentů. Já mluvím o tisících, možná desetitisících dokumentech. O dopisech, lokálních kopiích webů a spoustě dalších věcí. O desetitisících MIDI souborů, které mám ve sbírce a potřebuju občas najít nějaký konkrétní. Ano, se svojí přirozenou inteligencí bych ten konkrétní dokument našel taky relativně brzo, ale rozhodně ne za pět vteřin, jako s použitím GDS. Mimochodem, já mám na svém počítači veškerou svoji elektronickou korespondenci od roku 1995 a těch dopisů jsem psal vždy opravdu hodně. Pokud bys na tom byl stejně, rozhodně bys tak sebevědomě netvrdil, že si pamatuješ, komu a kdy jsi co psal. Nebo ty si pamatuješ, žes tuhle frázi použil v dopise tetičce Božce 15. února 1996?

A to se bavíme o nějaké snadno rozpoznatelné frázi. Což takhle programátor, který má disk plný drobných zdrojáků (tisíce, možná desetitisíce krátkých souborů) a potřebuje najít nějaký konkrétní? Třeba podle určité posloupnosti příkazů, podle komentáře nebo tak nějak. Může nechat projet disk nějakým postupným prohledávačem, který to najde, ale chce-li to bleskurychle, opět se bez fulltextu neobejde.

A krom toho můžeš tutéž věc hledat na desítkách míst najednou. A můžeš ji objevit tam, kdes ji nehledal. Například bys hledal zdroják podle nějakého svého commentu, hledal bys ho logicky v adresářích se zdrojáky a nenašel bys nakonec nic, protože jsi ten soubor kdysi smazal. GDS by teoreticky mohl mít obsah toho souboru v cachi (i to už jsem párkrát využil) a třeba by ten zdroják objevil v poště, protože sis ho poslal mailem na pracovní adresu, abys na tom programu mohl dělat v práci (i to se mi už mnohokrát stalo, byť nešlo o zdroják, ale o nějaký článek). Čili výhodou GDS je, že obsáhne obrovskou plochu, vyhledává na více místech a za použití jednoho z nejdokonalejších vyhledávacích enginů, jaký dnes existuje. Sorry, že podceňuji tvoji paměť, ale obávám se, že Google ve škebli implementovaný nemáš. 8^)
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 6.10.2006 17:04  7324
a mate nekdo Copernik? co je lepsi?
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 6.10.2006 16:51  7323
Scalex [7321]: Neni pravda. Ja chci s nalezenym souborem pracovat. Ptam se tedy, jak mi to GDS umozni. Pokud jedine, co mi umozni, je otevrit ho (jeste porad jsi mi vlastne nerekl, co se s temi vysledky da delat - na webu je to jasne, otevre to patricnou stranku, tady to udela co? Otevre patricny soubor asociovanou aplikaci?), je to (opet zduraznuju pro me) na nic, protoze obvykle to otevrit potrebuju maximalne pro kontrolu, ze je to opravdu to, co hledam, ale v zapeti to budu potrebovat prejmenovat, smazat, nakopirovat na flashku, atd, atd. Proto me ciste ze zvedavosti zajimalo, jestli to ma nejake vychytavky i v tomto smeru. Jak rikam, instalovat si to nebudu, protoze (pro me) dostatecny index nosim, presne jak pise Jockey, v hlave.
Scalex [7322]: Neni pravda, ja osobne bych si napriklad velmi pravdepodobne pamatoval, ktere pritelkyni jsem neco takoveho psal a v hrubych obrysech i kdy, takze bych sel pomerne najisto do prislusneho adresare a hledal podle date (a to jeste predpokladam, ze bych ty soubory nemel pojmenovane inteligentneji nez dopisN.odt, coz bych asi mel). :-)
scalex Scalex 6.10.2006 16:42  7322
Jockey: ale tady nejde o obyčejné hledání souborů - já mám taky na disku pořádek - ale o hledání OBSAHU souborů a to už je něco jiného. Mám tisíce různých dopisů, dokumentů, smluv, faktur, vše přehledně rozdělené podle období a podobně... ale když hledám mezi pětisty dopisy dopis, ve kterém jsem své přítelkyni napsal milostnou báseň "S láskou jsouce vychcat se jdouce", tak mi žádný indexsoubor disku v hlavě nepomůže.
scalex Scalex 6.10.2006 16:39  7321
Kdokoliv: myslím, že chceš po vyhledávacím enginu naprosto nesouvisející věci. GDS prostě umí TO SAMÉ co webový Google. Najít hledaný objekt a ukázat, kde se nachází.

Jediný rozdíl je, že hledání probíhá ve tvém počítači (byť existují služby, jak takto prohledávat i vzdáleně, tj. z práce si můžeš vyhledat cosi na domácí mašině) a že je možné mít zaindexované i objekty, jaké normální Google neumí (například obsah MID souborů nebo třeba modely z 3D studia).
jockey Jockey 6.10.2006 16:38  7320
Během 15ti let práce jsem několikrát měnil strukturu adresářů -teď mám indexsoubor svého disku v hlavě a hledání mi nečiní problémy.. :o)
Ale ty šílené struktury u některých našich uživatelů, to bych vám přál vidět.. :o(
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 6.10.2006 16:25  7319
Scalex: Ja to nikomu neberu, jsem si plne vedom toho, ze spouste lidem to pomuze. Ale ja dve giga ebooku nemam a obvykle proste nemam problem najit svoje veci, ktere hledam.
Jde mi spis o to, ze proste furt moc nerozumim tomu, jak s nalezenym souborem pote muzu nakladat - pokud ho jde jenom otevrit, tak to je pro me jenom jedna z mala cinnosti, a dokonce bych rekl, ze dost mozna ne ta nejcastejsi.
scalex Scalex 6.10.2006 16:21  7318
eso: no tak to je samozřejmé, projíždí gigabajty dat, ale dělá to na pozadí a ty dva dny, nebo jak dlouho to u mne trvalo, jsem blahosklonně vydržel nevyhledávat pomocí GDS... 8^)
eso eso 6.10.2006 16:16  7317
Ovsem je treba nutne taky pamatovat, ze na zacatku potrebuje dost dlouhou dobu na indexaci tech disku.
scalex Scalex 6.10.2006 15:58  7316
Kdokoliv: jinak ktomu, že víš, kde věci máš - tady jde o to, že máš třeba dvě giga ebooků, víš, že v jednom z nich vystupuje Lazar Jelyzarič Podchaljuzin a ty potřebuješ zjistit ve kterém. Pro GDS otázka několika vteřin, pro jakékoli jiné nefulltextové prohledávání otázka na desítky minut (zvlášť jsou-li ty soubory zaRARované).
scalex Scalex 6.10.2006 15:55  7315
No funguje to fulltextově, to znamená, že před sebou máš jakousi kopii Google, která má zaindexované veškeré soubory na disku, wordovské, excelovské, openofficovské a plno dalších, ale taky obrázky, 3D modely, MIDy, videa a tuna dalších typů souborů (neustále vznikají nové indexovací pluginy pro další typy). A má skutečně zaindexované maximum informací, tj. všechna dostupná slova, fráze, čísla, která lze z onoho souboru či dokumentu vyčíst. Zaindexovává to i historii různých messengerů, veškeré e-maily z většiny podporovaných mailklientů a samozřejmě pokud máš GMail, tak i poštu z Gmailu.

No a funkčně je to prostě klasické Google, vidíš normální zobrazení, jako kdybys hledal na Googlu, ale vše nalezené je ze tvého počítače, seřazené podle relevance nebo podle jiného zvoleného kritéria.

Pro vyhledávací řetězec platí totéž co pro klasický webový Google, tj. slučovací a vylučovací operátory, fráze, hledání slova, které je "poblíž" jiného a podobně.

Jestli mi něco v životě uspořilo opravdu hodiny a hodiny času, tak je to Google Desktop Search pro věci, které mám aktuálně na kompu, a WhereIsIt? pro věci, které mám na CDčkách a DVDčkách...
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 6.10.2006 15:36  7314
Jak vlastne tenhle soft funguje? Ja nad tim vzdycky premejslel, ale instalovat to nehodlam (obvykle proste VIM, kde veci mam, takze se k nim primou navigaci dostanu rychlejc, nez bych sepsal vhodny dotaz). To proste nekam zadam nejaky vyhledavaci retezec a ono to na me vyplivne seznam odpovidajicich souboru? A co potom? Predpokladam, ze maximum, co potom muzu udelat, je otevrit ten soubor nebo otevrit slozku (v Exploreru), ve ktere se to nachazi. Nebo i neco vic? Protoze popravde receno ze vseho nejcastejc bych potreboval neco jako prenest se k tomu souboru, ale v necem normalnim (Total Commander, Far, FreeCommander), coz ale predpokladam, ze bude GDS dost tezko zarizovat. Prave proto si myslim, ze je to pro me zcela nepouzitelny, nicmene presto jak rikam, uz jsem parkrat premejslel, jak to vlastne funguje a co to umi. :-)
scalex Scalex 6.10.2006 15:17  7313
slunicko [7312]: je to normální. To je daň za komfortní vyhledávání. Kdo má malý disk a nemůže si dovolit tolik obětovat, pro toho GDS není vhodné, ale kdo to má, tak na svém počítači bleskurychle najde prakticky všechno (ještě kdyby to tak umělo skloňovat...).

[ 7313 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt