Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Svět pro DrD+ [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny) - V LIKVIDACI) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Vítejte,

Jsem rád, že jste sem zavítali, a těšim se, že přispějete do diskuse svým názorem.

V této místnosti se snažíme vytvořit nový fantasy svět, určený pro hraní RPG her. Vycházíme z pravidel DrD+, ale myslím, že konverze do jiných systémů by neměla být problematická, protože se snažíme vytvářet svět nezávisle na pravidlech.

Chci, aby se už při vytváření tohoto světa na něm podíleli hráči, vyjadřovali svoje návrhy, kritiku, přinášeli nové nápady, diskutovalo se o něm, protože ten svět je určen především pro ně. Zajímá mě váš názor. Také si myslím, že pokud má někdo dobrý nápad, je škoda nechat si ho pro sebe. Pokud máte chuť se zapojit, třeba jen minimálně, jste vítáni!

Po dlouhé diskuzi (opravdu moc dlouhé :-) se nakonec nic nedohodlo. Vznikl tu však jeden nápad, který to nejspíš změnil. A to svrhnout demokracii a nastolit diktaturu proletariátu... eh, teda chtěl jsem říct nastolit možnost diktátu, v případě, že se projekt na něčem zasekne. Každý, kdo bude mít zájem připojit se, nechť napíše někomu ze členů projektu nebo navštíví náš web a fórum.


Aktivní web s výsledky naší práce:ORB

Veřejné Fórum, teďka už taky dost mrtvé: Sekce na RPGfóru
Členové týmu: Boubaque, Resurrection, Caedmon, Valsidal, JackeLee, CaDaC, Gran, Nandiel, Beethoven, B_art
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: kpqhyja
[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
boubaque 21.8.2006 14:42  859
Sakra, odhlásilo mě to, než jsem to dopsal...
anonym 21.8.2006 14:41  858
Crazych (854): Možná to myslíme stejně, ale podle mě by ty úrodné/úrodnější oblasti neměly být úpadkem nedotčeny. Hlavně si je představuju spíš menší - pobřežní nebo okolo velké řeky vytékající z Lesů. Třeba okolo velké řeky se kdysi vytvořila větší civilizace, která ovládala i méně úrodné oblasti a pastevecké kmeny v širokém okolí. Do centra chodil pravidelný tribut, díky němuž se vytvořilo několik obrovských měst. S postupnou klimatickou krizí se ovšem udržení výše tributu (zvláště v potravinách) stávalo nemožným, což ovšem v centru nikdo nechápal, takže na podrobené země byl vyvíjen zejména vojenský tlak. Potřeba zemědělských produktů v přelidněném centru vedla k tlaku i na vnitřní oblasti. Z toho vznikla dlouhodobá občanská válka, která částečně ulevila závislým národům (nejsou prostředky jak je přinutit k tributu - vojsko má jinou práci), ale v dobách příměří jsou vůči nim zaváděna velmi hrubá opatření. Válka zároveň částečně řeší přelidněnost a tím i zásobovací problémy, protože mnoho vojáků umírá a chudina se raději nechá naverbovat, protože vojáci mají (slíbenou) pavidelnou stravu. Stav je tedy takový, že v centru je asi největší hlad, ale pouze mezi chudinou (která však tvoří většinu), peníze mají jen malou cenu, nšejvýnosnější je obchod s potravinami. Krádeže jsou na denním pořádku a úcta k lidskému životu je minimální. Přestože za menší prohřešky hrozí smrt, ze zabití se lze vykoupit. V podrobených zemích, které nejsou válkou přímo zasaženy je úcta k životu větší, mimo jiné i proto, že zde není tolik lidí, kteří by mohli nahradit ztráty pracovních sil v zemědělství. Rozvaliny v úrodnějších oblastech budou jen málo, protože prakticky veškerá půda je intenzivně využívána. Ve městech však mohou být opuštěné čtvrtě, kde už nežije ani největší spodina (přesto nemusejí být zcela prázdné).
crazych 20.8.2006 19:18  857

B_art [855]: Myšlenka planety tu naráží pravidelně na dost výrazný odpor, není mi sice jasné, v čem je tak špatná, ale... Na o něco teplejším klimatu jsme se tu docela shodli, ale do až takového extrému bych možná nezacházel. Navrhl bych ti následující řešení. Teď bych se soustředil na zpracování naší oblasti a problematiku tundry bych si schoval na později. V plánování světa zatím veškeré návrhy končili u severních neprostupných lesů a tebou navrhovaný svět může ležet až za nimi, takže může být rozpracován později.

B_art [856]: Svým návrhem absence rozvalin v centrech jsem nemyslel, že tam nemůžou být vůbec žádné, ale že budou vzácné narozdíl od okrajů říší. Ostatně drtivá většina rozvalin v centrech bývá docela svižně rozebrána na stavbu nových obydlí. Takže rozvaliny uprostřed úrodných oblastí by zůstaly zachovány jen, pokud by se všeobecně věřilo například v nějaké prokletí oblasti, apod.
Pouště a polopouště nemusí být vůbec placaté. Zajeď se někdy podívat do centrálních oblastí Pyrenejského poloostrova nebo do některých severních partií Afriky. Navrhuji kompromisní uspořádání, které spočívá ve zvlněných stepích, polopouštích a pouštích přecházejících do vrchovin, které by byla obývány pasteveckými nomády, dále viz předchozí příspěvek.

b_art 19.8.2006 21:25  856
crazych, boubaque a spol.: jsem pro rozvaliny i v centrech říší, navíc by velká část krajiny mohla bejt hornatá > neúrodný půdy, ale současně členitost terénu umožñující nějakej děj...
b_art 19.8.2006 21:23  855
OTtakovej nápad úplně mimo...
velmi zajímavej svět by mohla bejt planeta o něco teplejší než naše, kde by se veškěrej "děj" odehrával za polárním kruhem (tedy hráčské postavy by se vyskytovali...). Bílý noci, polární dny, tajga, tundra, úplně na pólu věčně zmrzlý pustiny... Obrovskej kult boha slunce, kočovný pastavectví... stádo sobů je to jediný, co nás drží při životě... atd.
crazych 18.8.2006 22:44  854

Boubaque [853]: tak zkusíme rozproudit zmrtvýchvstání :)

Nemáte občas pocit, že remcání je obecná vlastnost dědulů? ;-) Proto jim mladí nebudou přikládat žádnou velkou důležitost, i když mohou mít pravdu. Obecně se mi nápad světa v úpadku líbí, navíc z ryze praktického hlediska dává spoustu možností pro PJ díky rozvalinám.
Připojil bych se k návrhu B_arta [850] s úrodnějšími oblastmi. Narozdíl od něj bych je učinil centry států, takže jejich dobytí by znamenalo zánik poraženého. Představoval bych si, že země byla vždy docela teplá, proto kromě těchto úrodných oblastí (okolí řek, pobřeží, ...) by šlo především od savan přes stepy a polopouště až k pouštím. Tyto okrajové oblasti by byly obývané převážně kočovnými kmeny, které se vždy živily chovem dobytka. Postupné oteplování se začne nejdříve a nejrychleji projevovat právě v okrajových oblastech, takže kočovné kmeny se budou stahovat blíže a blíže k úrodným oblastem, což bude vyvolávat konflikty s vesničany. Mimo jiné tíživé životní podmínky donutí spoustu z kočovníků a vesničanů odejít přímo do úrodných oblastí, kde budou žít asi v nějakých slumech, atd. V úrodných oblastech by nemusel být zatím ani úpadek na úrodách příliš patrný, takže přibývání chudiny bude přinášet další konflikty (krádeže, žebrota, spící bezdomovci v nočních tramvajích ;-), ...).
I vzhledem k těmto okolnostem budou obyvatelé chudinských čtvrtí snadno podléhat různým samozvaným rádobyspasitelům světa, což umožní davové chování, fanatismus apod. Takže opět další podhoubí pro nedůvěru manipulace a intriky. Stejný model nejde přenést do severních oblastí, ale problémy bohatšího jihu budou odčerpávat prostředky nutné pro udržování civilizace na rozhraní divočiny, takže bude postupně docházet i k oslabování severních teritorií.

Myslím, že vykreslený stav by měl vést k situaci, kdy nebude příliš mnoho rozvalin v říších, ale jakmile se překročí jejich hranice, tak jich začne rychle přibývat. Tím pádem nebudou běžní obyvatelé úpadek moc vnímat, protože zprávy o něm budou přinášet především různé podivné a nepříliš důvěryhodné existence, co se toulají divočinou. Pokud si náhodou někdo uvědomí, že tam a tam bylo před dvěma sty lety pět vesnic a dnes živoří jediná, tak se to přičte právě útokům kočovníků, přičemž to bude pravda, ale dotyčný si neuvědomí, že útoky jsou způsobené postupem pouště na tradiční kočovnické území.

boubaque 17.8.2006 10:05  853
koukám, že jsem to tady posledním příspěvkem asi celkem zabil :)
Kdybych měl čas asi bych napsal něco dalšího, ale bohužel. Nechcete to někdo nějak rozvinout, doplnit...? Ať je aspoň o čem diskutovat ;)
dead 11.8.2006 16:12  852
nechcem vas moc zatazovat mojim aktualnym zaujmom ale nemozem si to odpustit /anime/ co sa tyka toho aniela co Noldo spominal tak podla toho ako ho popisoval si nemyslim ze to bol posol bozí ale skor padlý aniel. A preco by mal niekomu sluzit?

bohovia- nerobil by som len jeden panteon lebo je to pre mna dost nepredstavitelne ale hned niekolko, alebo aspon jedno vacsinoul ludi uprednostnovane nabozenstvo a jedno zatracovane.

neviem ci tu niekto pozna serial InuYasha ale taky svet by sa mi pacil... aspon troch s nadychom starovekeho japonska...katany, demoni, takí ¡iní¡ draci, polodemoni, knazi atd....
boubaque 11.8.2006 10:27  851
B_art: To, že o tom, jak vypadal svět dřív, vědí jen učenci, jsem chěl naznačit to, že krize je opravdu dlouhodobá a pozvolná. Samozřejmě starci můžou vyprávět o tom, jak bylo za jejich mládí, ale ve skutečnosti se stav věcí od jejich mládí změnil jen málo - třeba ze souboru deseti vesnic jedna zanikla, ale bude se to dávat za vinu jedné větší neúrodě, bandě nájezdníků, nebo rozpory mezi dvěma vesnicemi apod.
Na druhou stranu, pokud bude úpadek zřetelnější (čemuž ale budou napomáhat rozvaliny měst v okolí sídlišť), bude svět méně statický, protože bude propukat davová hysterie a někteří lidé se budou snažit dění otočit k lepšímu.

Noldo (849) a i ostatním: Neberte tohle jako můj originální nápad, o kterém mám zcela jasnou představu a tu chci zachovat. Je to spíš shrnutí předchozích debat - co se týče atmosféry - a je potřeba ho doplnit a v některých bodech snad i opravit.
b_art 10.8.2006 20:48  850
hm... tak jo... a co to doplnit o lokální úrodnější údolí (například záplavový oblasti kolem řek), o který se ovšem permanentě perou všichni z okolí...
a ještě něco - proč by si zhoršování podmínek měli uvědomovat jenom učenci? klidně ať starý dědulové vyprávěj o tom, že za jejich mládí bylo víc jídla, země byla plodnější, zvěře bylo víc...
a všichni se budou modlit k bohům úrody, kterejch bude hrozně moc (vzájemně si konkurujících), takže lidi to vždycky zkusej pár let u tohohle, když se nic nezlepší, tak přejdou k sousednímu... > znepřátelený církve, přetahující se o věřící a desátky, spousta fanatickejch bojovníků, ...
na venkově současně návrat k "pohanskejm" bohům, důraz na mystiku, rozvoj šamanismu, spousta babek kořenářek, léčitelů, vymýtačů...

a komu se step nelíbí, může hrát na věčně divoký hranici lesů a prérií, tam bude taky o zábavu postaráno...
noldo 10.8.2006 18:11  849
BoubaqueVýborný, skvělý
noldo 10.8.2006 18:11  848
Pustiny - Arizona, Colorado, "vysoká" Afrika (její vých. polovina, Írán, Afghánistán, Balúčistán
boubaque 10.8.2006 16:24  847
Pustiny: Nemyslel jsem to tak, že je to holá pláň. Ale spíš taková vyschlejší normální krajina, nebo něco jako africké savany - stromů i keřů je tam celkem dost, ale na zemědělství to moc není. Samozřejmě někde mohou být pouště a opravdu holé pláně, ale i tam tomu může pomoci skalnatý terén. Navíc tam mohou být právě rozvaliny měst a vesnic, kam se instinktivně budou stahovat i zvířata, protože tam je možnost se ukrýt před sluncem i predátory.
b_art 10.8.2006 12:55  846
boubaque - měl bych drobnej dotaz - jak vlastně vypadaj ty pustiny? Aby bylo prostředí běžně použitelný a zajímavý, tak musí bejt výrazně členitý (tomu značně napomáhaj stromy) (resp. nemusí, ale představa, že když chceš někoho napadnout zezálohy, tak musíš přiběhnout od horizontu vzdálenýho několik kilometrů než se stihne otočit... no...). Proto bych si "pustinu" představil jako skalnatej terén rozdělovanej spoustou roklí, skalních stěn, atd... ,přičemž čas od času by bylo někde mezi dvěma skálama schovaný o něco úrodnější údolíčko (řídká tráva, pastevectví - něco jako suchá step)
důvodem proč lidi neexpandujou na sever do lesů by mohla bejt přítomnost jinejch ras - dryády, lesní obři, ... - který by se svýho území vzdát nechtěli a narozdíl od lidí by byly uzpůsobený a uvyklý boji v lese...
jinak díky, žes něco napsal...
boubaque 10.8.2006 11:11  845
B_art - koncepceUž jsem to sem jednou postoval, ale nikdo se k tomu myslím nevyjádřil. Tentokrát je to s drobnými úpravami.

Svět prochází hlubokou ekologickou krizí. Na většině kontinentu (počítám, že bude jen jeden) panují nepříznivé podmínky. Města se zmenšují, lidé umírají. Vše se ale děje velice pozvolna, takže pouze nejvzdělanější učenci vědí, že svět dříve nebyl nehostinným místem, i když na to poukazují rozvaliny vesnic a měst na každém kroku. Jediným celkem útulným krajem je pás lesů na severu, ale tam zase není dostatečně úrodná půda, aby se rozvinula obrovská města. Postupný ústup civilizace a rozšiřování pustin znamená bohatý výskyt dravců (i v okolí civilizace), ale spíš menšího vzrůstu, kteří nepotřebují příliš mnoho potravy.
Nejsou zemědělské přebytky, proto se provozuje obchod jen v omezené míře, pokud to není luxusní zboží. Cesty ohrožují lupiči, kteří drancují přilehlá území a vybírají od zemědělců výpalné. Některé bandy jsou spíše potulné, a proto se někdy stane, že se dvě bandy (potulná a usazená) navzájem vybijí a zemědělci mají na pár let pokoj. Tam, kde ale lupiči nejsou, může se stát, že místní budou vybírat mýtné od obchodníků (a pocestných).
V době neúrody se vesnice vzájemně olupují, z čehož vznikají konflikty i mezi jejich "mateřskými" městy. Každý doplňuje zemědělství chovem skotu nebo ovcí (apod.), pokud se vůbec zemědělství věnuje.
Bohové s tímto stavem nemohou nic udělat, protože jich je příliš mnoho s příliš omezenými možnostmi. Někteří tento stav i vítají, protože nahrává náboženskému cítění (někdy ovšem vede k naprosté skepsi a ateismu - vy významu spoléhání se jen na své schopnosti).
Postavy na vysoké úrovni se mohou snažit vyřešit tento celosvětový problém, ale neměli by mít možnost toho dosáhnout.
Mravní úpadek, který je celkem zřejmý pro nás, nevnímá nikdo z obyvatel tohoto světa, protože úpadek je pozvolný. Neexistuje nic, co by "lidi" spojovalo - a protože každý národ má svého boha (ale omezeně mocného), platí, že dobro je to, co je dobré pro můj národ a pro mého boha, v některých případech pouze pro mě samotného. Cizinec je téměř vždy středem zájmu a málokdo mu od začátku důvěřuje.
V mnohých částech světa se čeká na mesiáše, ale každý si ho představue jinak, i když většina jako svého krále, který svůj národ učiní vládnoucí nad celým světem, jenž mu bude sloužit.

Zabývám se spíš praktickými otázkami, ale to už je bohužel(?) můj přístup :)

[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt