Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 7473 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
maca MACA 5.8.2021 11:37  31999
no a uz za 2 mesice tu mame volby
za mesic uz bude docela veselo
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 4.8.2021 16:13  31998
Starostka Kouřimi zemřela po pádu z okna ve třetím patře radnice
Skočila sama, nebo jí k tomu dopomohla Neviditelná ruka trhu? (Anebo šetřili a umývala okna?)
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 2.8.2021 21:41  31997
Prezidentovi věří 37 % občanů, před rokem to ale bylo více. Nejvíce důvěry nyní mají starostové.
No, ten (Ovar) to dopracoval! Nebude dlouho trvat a důvěra v presidenta bude na úrovni důvěry v Jakešovo vedení KSČ. A v jeho případě to ani nebude kůl v plotě. Leda tak totálně uhnilý.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 28.7.2021 23:59  31996
Jan Urban: Češi by milovali i gorilu, kdyby seděla na Pražském hradě
Ne že by v lecčems neměl pravdu, ale tak, jak to napsal to vypadá, že co president, to *** a ti všichni ostatní okolo jsou ti nejlepší. Některé části spíš splňují představu o pomluvě (aneb tvrzení bez dokladů). Opravdu výstižná je snad jen poslední část. Ta za přečtení opravdu stojí.

Poslední dva prezidenti, Václav Klaus a Miloš Zeman, z pohledu zájmu země vynikají snad jen svojí bezvýznamností. Téměř k dokonalosti však přivedli využití magie spojení prezidentského úřadu a Pražského hradu a namísto sjednocování politické scény a vytváření její kulturnosti se spokojili s uzavřením se do bubliny svých příznivců a přitakávačů.

Pro zájmy země však udělali velmi málo. Václav Klaus se jako prezident do historie zapíše nejspíš jenom jako „zloděj per“ ze státní návštěvy Chile – a to je pro hlavu státu spíše ponižující.

Pokud by na světě existovala nějaká politologická spravedlnost, pak by Miloš Zeman byl posledním prezidentem na Pražském hradě a příští prezident by měl sedět už někde jinde. Udělat ze sídla českých panovníků pevnost, obehnanou ostnatým drátem (tam, kde by to mohlo příliš tlouci do očí, jsou na plotech jen kovové držáky, na které se role žiletkového drátu v případě potřeby navěsí během pár minut), naplněnou drzým pohrdáním a korupcí, nemá nic společného s rolí prezidenta-demokrata. Navenek je ale všechno v pořádku. Magie Hradu, který se mezitím proměnil v Kafkův Zámek, stále funguje.

Poslední usnesení Stálé komise Senátu pro Ústavu a parlamentní procedury, pro jistotu formulované poníženým jazykem studenta prvního ročníku práv, odmítlo projednat v Senátu návrh k vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta republiky. Naposledy podobná zbabělost skončila nejdřív Mnichovem a pak komunistickou okupací.

Dokud český parlament nedokáže demokratickými prostředky prezidenta kontrolovat, bude z Pražského hradu jenom „sídlo českého žvástu“, jak zhroucení důstojnosti popsal za vlády Václava Klause vynikající český spisovatel a diplomat Jiří Gruša.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 21.7.2021 20:35  31995
Superpičus zase otevřel rypák:
Zpěváka Nedvěda otrávili, byl zavražděn, tvrdí poscanec Volný
Vůl jak anděl. A navíc výstavní.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 17.7.2021 19:05  31994
Moskva zablokovala ruské stránky Českého rozhlasu. Kvůli článku o Janu Palachovi.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 17.7.2021 15:35  31993
A už si ju i někdo koupil?
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 17.7.2021 15:31 - Oblíbené kluby (13:46) 31992
Jo, vydal knihu.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 17.7.2021 14:47  31991
ZÍTRA ŘEKNU PRAVDUUž je dostatečně zítra? Už něco řekl?
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 15.7.2021 21:02  31990
Na Babišových účtech se objevil tajemný vzkaz. Sklízí posměch.
ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU. vzkazuje Babiš.
„Zítra je prvního dubna?” ptá se jeden z diskutujících. „To už by možná chtělo, po letech,” stojí v dalším komentáři. Podstatná část diskutujících v komentářích také Babišova slova chápe jako přiznání, že doposud pravdu nemluvil a občanům lhal.
Někteří ale premiérovo rozhodnutí dokázali ocenit. „Držím palce. Poprvé je to vždycky nejtěžší!” podpořil Babiše jeden z diskutujících.
Další uživatel zase žádá bližší informace, aby to nezmeškal. „Kde to bude? Nechci si tuto vzácnou událost nechat ujít, druhá příležitost už nemusí nastat,” stojí v komentáři.
Jan Kaška, u jehož jména svítí příznak „přední fanoušek”, se nad premiérovým sdělením zamýšlí více do hloubky. „Jelikož dnes ještě lžete, tak i tohle tvrzení je nepravda... Autor tak zastává stanovisko, které zároveň vyvrací,” filozofuje po cimrmanovsku ve svém komentáři.


desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 8.7.2021 00:08  31989
Prezident Haiti je mrtvý. Ozbrojenci ho zastřelili při útoku na jeho rezidenci.
Tam mají co chvílu veselo.
maca MACA 5.7.2021 19:30  31988
kalkulacka bude az budou programy a nekdo to obesle a sestavi. Hadam spis az po prazdninach/dovolenych.
Taky to pouzivam, ale podle shody se nerozhoduju a nekdy s tim ty preferrnce/dulezitost dost hybou.
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 5.7.2021 18:10  31987
solidní volební kalkulačka ?
Něco takového někdy existovalo?
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 5.7.2021 17:54  31986
Už je nějaká solidní volební kalkulačka?
desdichado Desdichado Dá Zidane do 31.7.2022 v Nočních ptácích - čistou dvoubodovou jízdu? Co myslíte? 3.7.2021 21:20  31985
Miliony ze sídla prezidenta posílá Hrad muži stíhanému za zakázky z éry Jermanové.
Za opravu tříkilometrové lesní cesty Masarykova uvnitř areálu má firma OZ Stavby dostat téměř sedm milionů korun. Bez daně tak zakázka jen těsně nedosáhla šestimilionového limitu, nad který by ji už musel Hrad soutěžit dle zákona o veřejných zakázkách a přihlásit by se mohl kdokoliv, kdo by zveřejněnou soutěž dohledal na internetu. Takto miliony člověku podezřelému z korupce pošle jen dle interních postupů.
Taková praxe je v Lánech pod Balákem běžná. V minulosti takto podřízený kancléře Vratislava Mynáře zadával například právní služby - advokátům, kteří dříve pracovali právě pro Mynáře, či dalším, kteří hájili lživé výroky Miloše Zemana v kauze Peroutka.

Před čtrnácti dny Zach dostal od Baláka další třímilionovou zakázku na opravu "poslední zachovalé původní Fürstenberské brány". Tentokrát ale peníze nepotečou do jeho firmy, ale přímo Zachovi jako živnostníkovi.
Ani v tomto případě není možné zjistit, zda Hrad oslovil jiné uchazeče a případně jací to byli. Ve věstníku veřejných zakázek, kde Lesní správa Lány ze zákona musí mít svůj profil zadavatele, se zakázka objevila až v úterý. Čtrnáct dnů potom, co Balák se Zachem podepsal smlouvu. Mohli se tak o ní nejspíše dozvědět jen dodavatelé, které Balák sám oslovil.
Aktuálně.cz a Hospodářské noviny už dříve upozornily, že Hrad se dřevem podezřele obchoduje. A v jiných případech ho Balák prodává s Hradem spřízněným lidem. Řezivo za nejasných podmínek putovalo do Číny, k firmě Balákova zetě či ženě, od jejíž rodiny Miloš Zeman koupil pozemek pro svou soukromou vilu. Nebo také příteli prezidentova poradce Martina Nejedlého Milanu Fiľovi, kterého Zeman vyznamenal. Ani tady není jasné, kolik dřeva odebrali a kolik za něj zaplatili.
Fiľo se od obchodů v Lánech dlouhodobě distancuje. Argumentuje, že dřevo ze sídla prezidenta neodkupuje přímo společnost Labe Wood, kterou spoluvlastní, ale pořizuje ho pro ni druhá firma Wood & Paper. Ta je s první firmou vlastnicky propojená. Labe Wood dle něj netuší, že dřevo pochází z Lán.

A Miloš Zeman je s Balákem spokojený. "Já jsem poznal, že jeho práce není povolání, ale poslání. Děkuji, pane řediteli," pronesl začátkem června prezident při slavnostním otevření další milionové zakázky - lávky v Lánech, když pásku stříhal s Mynářem i Balákem. Kancléř Mynář dal podle předchozího zjištění Aktuálně.cz šéfovi Lán odměny tři čtvrtě milionu za tři roky. Další čísla za následující období tají.


Vyvážet dřevo do Číny? To se fakt rentuje?
Inu, není nad úspěšné podnikatele, zřejmě jsou ostatní žabaři a metál od Ovara si nezaslouží.

Zeman se dopustil morálního zločinu. Z Hradu by měl být vyveden.
Přírodní pohroma, která se během chvíle odehrála ve čtvrtek 24. června večer, pohnula celou zemí, vyvolala mimořádnou vlnu zájmu a solidarity. Jen Miloš Zeman osobně jako by neexistoval.
Jeho mluvčí Jiří Ovčáček 24. června po tornádu tweetoval, že prezident "děkuje Integrovanému záchrannému systému za pomoc při náhlé přírodní katastrofě, stejně tak děkuje starostům, hejtmanům a členům vlády" a že "vyjadřuje účast občanům, kteří čelí dramatickým následkům řádění přírodního živlu". Den poté tweetoval, že Zeman rozhodl o vyslání vojáků Hradní stráže do oblasti postižené náhlou přírodní katastrofou, aby pomohli občanům s odstraňováním následků řádění přírodního živlu.
Avšak Zeman sám ve čtvrtek večer ani v pátek nevystoupil, nepromluvil. V pátek 25. června jeho mluvčí oznámil, že prezident až v sobotu večer pronese projev k situaci na jižní Moravě či Lounsku. Trvalo dva dny, než se ke katastrofě osobně vyslovil. Těžko si představit prezidenta jiné země, který by dva dny čekal. (Vzpomeňme, že podobné to bylo s Vrběticemi, to si dal Zeman pauzu celý týden.) Samozřejmě se pak objevují otázky: Proč čeká? Na co čeká? Proč nepromluví hned? Není toho schopen? Nenechají ho raději mluvit? Proč není schopen? Co s ním musí udělat, aby byl schopen?
Problém ovšem nastává i tehdy, když Zeman veřejně vystoupí. Doslova světový a jednoznačně negativní, Česko poškozující ohlas měly jeho věty o transgender spoluobčanech, jež vyslovil v neděli 27. června na CNN Prima News. Řeč byla o maďarském zákonu, který omezuje sexuální osvětu v oblasti vztahů osob stejného pohlaví. Postup Maďarska odsoudilo 17 zemí EU.

Jak jsem poznamenal nedávno, kdyby nás někdo napadl, tak teprve za dva-tři dny se Ovar rozkýve (nebo rozkývou Ovara, těžko říci, kde je pravda) a buď tedy nařídí obranu, mobilizaci atd., nebo rovnou kapituluje, protože to nás jen sovětská vojska přišla zachránit od evropského zla.
Jinak, taky tak nějak nemám dojem, že transgender a podobné úchylky jsou něco, co by se mělo propagovat jako moderní, módní a správné a netrpím přesvědčením, že by tito měli trpěli nějakou újmu díky zákonům (to je spíše sugesce) a že by měli mít nějaké extra zákony, výhody a úlevy jako třeba lidé slepí, chromí etc., ale nemusím se k tomu vyjadřovat jako návštěvník restauračního zařízení v době zavíračky. Respektive, já mohu, já nésu president.


Jinak je evidentní, že někteří našeho největšího státníka všech dob (kam se hrabe Karel I. /jako císař IV./, TGM, kníže sv. Václav nebo kníže Rostislav či král Svatopluk) nemají rádi! Závistivci oškliví!

[ 7473 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt